TOP 5 teledysków, które wyglądają jak gry | worldmaster.pl
#

Ten film, to chyba najgorsza fryzura od dawna 😛

Moje TOP 5 teledysków, które wyglądają jak gry wideo, a jednocześnie są świetnym przykładem designu inspirowanego grami, znanego również jako Gameful Design. O tym własnie jest ten odcinek i mam nadzieję, że moje pogadanki pomiędzy wstawkami z teledysków będą dla Was na tyle ciekawe, że zaczniecie szukać na własną rękę informacji o gameful design, albo przynajmniej wykorzystacie gameful design w swoich projektach.

Bo jeśli ktoś z Was tworzy teledyski, to to jest super sposób, by uczynić je ciekawszymi 🙂

Tymczasem, mam też nadzieję, że użyte przeze mnie teledyski nikomu nie będą przeszkadzać 😉 Służą przede wszystkim zilustrowaniu pojęcia Gameful Design, a zatem celom edukacyjnym, no i przy okazji… nie ma co ukrywać… trochę je też promuję ;D

A zatem, całe TOP 5 teledysków, które zostały wykorzystane w filmie, a które zachęcam zobaczyć w całości:

Aerosmith – Amazing

Blur – Ong Ong

Hot Chip – Don’t Deny Your Heart

Red Hot Chilli Peppers – Californication

Sia – You’ve Changed 

A tak w ogóle, znacie jeszcze jakieś teledyski, które wyglądają jak gry? Jeśli tak, zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzu!

Gry propagandowe to trudny temat, ale historycznie ważny i ciekawy z punktu widzenia ludologii (nauki o grach).

Zapraszam Was zatem do pełnego ucisku świata III Rzeszy oraz do zapoznania się z historią tego jak ideologia i kultura wpływają na rozrywkę i wykorzystują sztukę.

Oby się to nigdy nie powtórzyło. Chyba, że znacie jeszcze jakieś gry propagandowe?

Zapraszam do obejrzenia odcinka także z mojego vloga poświęconego grom, które można znaleźć w Biblii. To część serii o historii gier, tak więc wszystkich zainteresowanych odsyłam do playlisty tutaj (klik!)

Czy wiecie, że pierwszy przypadek wykorzystania gry jako narzędzia typowo szkoleniowego, to przypadek z Polski? Co więcej z XVI wieku!!! Tak, więc wszystko zawdzięczamy grom karcianym 🙂

grom karcianym, gry jako narzędzia

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić grę, której początki sięgają roku 3400 przed naszą erą!

Przed Wami Moreska na Dziewięciu, ma ponad 5000 lat, a w Polsce jest znana jako Młynek.

Szczerze mówiąc, żeby dostać drewnianą edycję młynka (a nie taką taniochę rakotwórczy plastik z kiosku ruchu) trochę musiałem się naszukać, dlatego Wam ułatwiam to zadanie 🙂

Moreskę na Dziewięciu możecie zamówić tutaj.

A jeśli jesteście ciekawi jak Młynek wpłynął na wierzenia Celtów, to możecie zajrzeć na mój wpis na ten temat na blogu.

ponad 5000 lat

Pamiętajcie, żeby kliknąć “subskrybuj” i dać łapkę w górę jeśli podobał się Wam filmik 🙂 Powiedzcie mi też w komentarzu, czy chcecie więcej tego typu materiałów o antycznych grach.

Odwiedzcie mnie też na innych kanałach:
FB
Insta

#kolejne artykuły