TOP 10 miejsc na TENERYFIE - Kuba Gębura | worldmaster.pl
#

W odcinku TOP 10 miejsce na TENERYFIE z tych, które udaje nam się zobaczyć. Świadomie nie korzystamy z Siam Parku czyli parku wodnego (względy zdrowotne). W filmie podaje aktualne ceny biletów – stan na grudzień 2018.

W dzisiejszym odcinku chciałem poruszyć bardzo ważny temat wakacji na Filipinach, a mianowicie bezpieczeństwo. Czy bez żadnych przeszkód możesz lecieć na Filipiny? Czego można się obawiać, a także jak się zabezpieczyć? Tego właśnie dowiesz się z filmiku powyżej. Dla wszystkich zainteresowanych tematem życia na Filipinach zapraszam na kanał : Życie na Filipinach – Szukając Przygody

Filipińskie więzienie…

Świeżo po przyjeździe tutaj zastanawiałem się o co właściwie wszędzie chodzi…. Na każdym kroku ochrona rodem z starego amerykańskiego filmu takie lata 80…

Samochody do transportu pieniędzy wyglądają tutaj jak gruba pancerna furgonetka typowo amerykańska i do tego ma kilku ochroniarzy.
(zdjęcia na moim Facebook)

Ludzie w prywatnych domach, tych lepszych mają ogrodzenia jak nasze więzienia… Drut kolczasty, a także mur o wysokości 3-5 metrów do tego zatopione szkło i co tylko do głowy przyjdzie.
Jeszcze miejsce na wierzę dla ochroniarza się znajdzie i malutki łucznik w bramie czy bramce stworzonej z grubego stopu metalu niczym sejf….

Ochrona:

Pełny uniform, broń, kajdanki i cały asortyment ochrona tutaj wygląda, niczym służba specjalna coś w pomieszaniu miedzy naszą policją, strażą miejską, strażą ochrony kolei i dodał bym jeszcze antyterrorystów… Którzy są w gotowości odstrzelić Ciebie, za najmniejsze przewinienie 🤔

Niestety nie mam ich zdjęć bo nie wyrażali zgody, a nie chciałem ryzykować utratą telefonu lub trafić do aresztu…

Sprawdzanie torebek, plecaków, obmacywanie na każdym wejściu do galerii handlowej, banku czy większego sklepu. Bramki magnetyczne na wejściach do galerii handlowych jak również innych instytucji…

Naprawdę można poczuć się jak w więzieniu kontrola na każdym kroku. I ta ochrona widzi dosłownie wszystko.

A to jeszcze nic! Ostatnio będąc w galerii i mimo tego, że ochrona jest dosłownie wszędzie… To pomyślcie sobie było rozstawione stanowisko jubilerskie na środku galerii wielkość około 8x8m kwadrat wiecie ilu tam było ochroniarzy ? Po 2 na każdym rogu i po jednym na każdej prostej… mój mózg doznał 🤯
Mało tego każdy ochroniarz trzymał rękę na broni…
Rogowi mieli magnum z kołowym magazynkiem dosłownie jak ze starych amerykańskich filmów…
Ci na prostych mieli shotgun srebrne i ogromne naładowane amunicją na dzika chyba…..

Po co to wszystko?

Moja opinia na ten temat jest taka, że z racji na tak wiele kontrastów czyli ludzi bardzo biednych, bezdomnych, niejednokrotnie głodnych. Do ludzi bogatych żyjących na normalnym poziomie, jak również tych obrzydliwie bogatych… Tak duże zaludnienie tego kraju…

Pomyślcie sobie jak by wyglądała taka galeria handlowa jeżeli by nie było ochrony, sprawdzania wszystkiego i pilnowania, wpuszczania ludzi na podstawie wyglądu….

Rabunki, akty wandalizmu przemocy, bezdomni koczujący w chłodnych miejscach, żebranie w każdym miejscu nawet nie dało by się w spokoju zjeść obiadu, człowiek czuł by się nieswojo, a przede wszystkim zagrożony.
Domy obrabowane przez biedniejszych ludzi.

Nawet trudno to sobie wyobrazić….

Zauważyłem nawet takie kwestie:

Filipińczycy bardzo dbają o swoją przestrzeń osobistą (chronią się od sąsiadów) nie utrzymują z nimi super relacji.

Są bardzo honorowi co mam na myśli ? (zrobiłem kilka testów takich jak zapomnienie reszty w knajpie i inne…
Wiecie co ?
Następnego dnia lub kilka godzin później wołali krzyczeli, że tu moja reszta czeka bo nie zabrałem!
Oczywiście z uśmiechem!

Pani, za mało w sklepie mi wydała? Schowałem do portfela pieniądze wyszedłem wróciłem następnego dnia i powiedziałem, że dostałem za mało reszty co zrobiła ?
Bez zastanowienia przeprosiła i oddała to czego nie wydała.

Co mam na myśli pisząc wszystko co up ?

Tak jest tu bezpiecznie, człowiek widząc tyle ochrony musi się czuć bezpiecznie… Trzeba też zwracać uwagę na to w jakie dzielnice się wchodzi szczególnie nocą i jakie rejony Filipin zapuszcza ponieważ to nie jest jeden kraj to jest ponad 7000 tyś wysp, wysepek itd.
Zależy czy jest przypływ czy odpływ….🤪

Czy jest zagrożenie terrorystyczne?

Nie czuję takiego, wiem że na wyspie Mindanao mieszkają Filipińczycy wyznania muzułmańskiego, były tam zamachy ale to tylko tam… Mindanao to nie całe FILIPINY!!!!
To tylko wyspa, która oddalona jest od wszystkiego co najlepsze ogromną wodą! A nawet teraz już jest tam bezpiecznie….Przynajmniej tak mawiają lokalni…
Na pewno bardziej niż w Europie 😅

Nie zapuszczać się w góry o których nic nie wiecie, najlepiej spytać miejscowych czy dane góry nadają się do chodzenia. Dlaczego ?
Góry są tutaj piękne naprawdę robią WOW, aż chce się w nie pójść. Gdy pokażesz miejscowemu, że chcesz tam jechać od razu mówi, że nie ma takiej opcji nawet jak mu zapłacisz tysiące pesos…… Dlaczego? Dlaczego? Po trzykroć dlaczego?
W górach często mieszkają rebelianci tak można nazwać te zgrupowania i wchodząc na ich teren możesz po prostu zostać odstrzelony, porwany lub publicznie zostanie Tobie poderżnięte gardło. O tym się nie mówi w mediach, ale tak jest najlepsze media do lokalni  I warto z nimi trzymać sztamę!

Chętnie pokażą góry wolne od tego typu zgrupowań.
Bezpieczne, piękne, zapierające dech w piersiach.

Piąteczka! 😎

O mnie.

Podróżuje, kocham naturę, kręcę vloga, pisze tutaj i prowadzę instagram… Wszystko robię dla zabawy, aby podzielić się moimi odczuciami z wami

Mój instagram:

https://www.instagram.com/zawszewlewo/

Mój Vlog:

https://www.youtube.com/channel/UC8pw8begLO1oGh4kCDAZ2bg

Strona na FB:

https://www.facebook.com/zawszewlewo/

VLOGI:

https://youtu.be/wqRFu1cECJk VLOG1

https://youtu.be/A5Cb4Hpzrfk VLOG2

https://youtu.be/TWzrfQqrqlA VLOG3

https://youtu.be/FhFLlaY1QH0 VLOG4

Mój link do AIRBNB dostajesz zniżkę na pierwszą podróż w wysokości 100 zł i na dowolną atrakcje 35 zł, a mi to pozwoli również obniżyć koszty podróży i będę w stanie pokazać więcej pięknych miejsc.

https://www.airbnb.pl/c/pawelk2069?currency=PLN

Podoba się Tobie to co robię ? Zostań ze mną! 🙂

Przeglądaj mojego instagrama, facebook oraz youtube, a będziesz na bieżąco. 

Na instagramie codziennie publikuje coś nowego oraz piękne zdjęcia.

FB co jakiś czas pojawiają się artykuły.

Youtube publikuje jak mam tylko możliwość.

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną na moim Facebook 🙂

Siema! 😉

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak wygląda praca zdalna z małej wyspy na Filipinach? Jeżeli interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się ile pieniędzy potrzebujesz, a także jakie masz możliwości pracy to zapraszam do oglądnięcia tego filmiku.

Wyjaśniam w nim również  jak i gdzie pracować oraz gdzie będzie najlepsze miejsce dla Ciebie. Jeżeli interesuje Ciebie temat życia na Filipinach to musisz zobaczyć mój kanał “szukajacprzygody“. Opowiadam o życiu tutaj na miejscu 🙂 Pozdrawiam z Filipin.

Życie na Filipinach

Pewnie nie jeden z was myślał żeby przeprowadzić się na Filipiny. W tym filmiku podaję minimalne koszty, jakie moim zdaniem pozwolą spokojnie cieszyć się życiem na tropikalnej wyspie. Zawarłem w nich mieszkanie, opłaty wizowe, a także wyżywienie. Dodatkowo środek transportu.

Jeżeli ktoś z wasz szuka jeszcze więcej informacji na temat życia na Filipinach to zapraszam na mój kanał szukajacprzygody

Fan Page : https://www.facebook.com/SzukamPrzygody/
Instagram : https://www.instagram.com/szukajacprzygodypl/

#kolejne artykuły