Pozytywne Wibracje na wakacje: VI edycja Festiwalu Wibracje | worldmaster.pl
#

 

Festiwalu Wibracje

 

 

 

Pozytywne Wibracje na wakacje

FESTIWAL WIBRACJE JUŻ PO RAZ SZÓSTY

Festiwal Wibracje wpisał się już na dobre w świadomość tych, którzy dbają o swój dobrostan psychofizyczny. W tym roku, odpowiadając na potrzeby uczestników, organizatorzy szykują kilka nowości – Strefy: Ziół, Konopi, Umysłu i Grzyba. Po raz pierwszy pojawi się także Strefa Malucha, z zajęciami dla dzieci, które wraz z rodzicami licznie przyjeżdżają na imprezę. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20-24 lipca, tak jak ostatnio na Mazurach, w malowniczych Giżach koło Olecka. Organizatorzy spodziewają się około 6000 uczestników.

Wibracje to największy w Polsce festiwal dotyczący holistycznego, naturalnego dbania o siebie, zrównoważonego rozwoju, ekologii, życia w harmonii i zdrowiu ze sobą i otaczającym światem. To pięciodniowe wydarzenie o otwartej formule, która łączy kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, świadomą pracę z ciałem: medytacje, jogę, tantrę, masaże, terapię tańcem i ruchem, Movement Medicine, 5Rytmów, koncerty i muzykę relaksacyjną (gongi, misy tybetańskie, kamertony), strefę targową z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym, wegetariańskim jedzeniem. W tym roku pojawią się także nowości: strefa ziół, strefa konopi, strefa grzyba i strefa malucha.

„W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki” – mówi Łukasz Gołoś, organizator Wibracji.

Prelegenci i tematyka

Tematy, które są podejmowane na festiwalu to: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów, osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy.

Wśród prelegentów z rozmaitych dziedzin znaleźli się m.in. prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska, z wykładem o epigenetyce i dziedziczeniu lęków, traum i emocji, prof. dr hab. Bożena Muszyńska, znawczyni grzybów jadalnych i ich prozdrowotnych właściwości, Ya’Acov Darling Khan, współzałożyciel współczesnej szamańskiej praktyki znanej jako Movement Medicine, psycholożka Izabela Jung, członkini Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego z doświadczeniem w pracy z podświadomością czy Sławomir Nizner, prezes stowarzyszenia Preppers Poland, który pokaże jak być zawsze przygotowanym na wszystko. Nie zabraknie też licznych zajęć dla skierowanych do par oraz rodziców małych dzieci. 

W 2021 roku festiwal Wibracje odwiedziło ponad 5000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji. Sukces poprzednich edycji jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi w Polsce jest zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą oraz tworzeniem świadomej społeczności, której esencją jest akceptacja, empatia i wzajemny szacunek. Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami znanego wynalazcy Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.

GDZIE I KIEDY:

  • 20–24 lipca 2022 (środa–niedziela) 
  • Giże koło Olecka, województwo warmińsko-mazurskie. Mazury Garbate

PROGRAM I BILETY:

www.wibracje.com.pl

 

Z pozdrowieniami,

www.wibracje.com.pl

moveoncamp.pl

“Ogrodowa mówi” jest kolejnym projektem z cyklu poświęconego pamięci rewitalizowanych miejsc oraz historiom mówionym, którymi z autorką dzielą się osoby przesiedlane w ramach programu rewitalizacji obszarowej.

Projekt obejmuje przeprowadzenie i opracowanie wywiadów narracyjnych, które zasilą Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl , a także przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży mieszkającej przy ul. Ogrodowej 26 i 28.

Warsztaty mają na celu utworzenie prywatnych map pamięci, które dzięki technologii VR przeniesione zostaną w sferę internetu, gdzie będzie można z nich korzystać odbywając wirtualne spacery po ul. Ogrodowej 26 i ul. Ogrodowej 28

Efekty projektu zamieszczone zostaną na stronach internetowych:

historie mówione – www.miastograf.pl

wirtualne mapy pamięci – www.robokoba.com

“Ogrodowa mówi”

warsztaty dla młodzieży: 25 i 26.08.2020 r., godz. 11.00-14.00

warsztaty dla dzieci: 27 i 28.08.2020 r., godz. 11.00-13.00

premiera internetowa: 04.10.2020 r., godz. 16.00

autorka projektu: Patrycja Terciak

zbieranie i opracowanie historii mówionych: Patrycja Terciak

prowadzenie autorskich warsztatów: Katarzyna Koba (RoboKoba) i Anna Kobalczyk (Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ)

technologie i wdrażanie: Katarzyna Koba (RoboKoba)

partnerzy projektu: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie . Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl .Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie: Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Ogrodowej 28, Fundacja Girls in Tech Poland

patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego

patronat medialny: Radio Łódź, Plaster Łódzki, TuŁódź.pl, Worldmaster

Pragniemy przekazać ogromne podziękowania dla Rozmówców, którzy przekazali swoje historie; dla dzieci i młodzieży biorącej udział w spotkaniach warsztatowych oraz dla partnerów projektu, bez których nie dostąpiły byśmy możliwości bycia w Miejscu i nie zdołały byśmy podzielić się efektami wspólnej  pracy – naszej oraz mieszkańców ulicy Ogrodowej 26 i ulicy Ogrodowej 28.

Patrycja Terciak i Katarzyna Koba (RoboKoba)

Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

Skoro czytacie ten wpis to znaczy, że planujecie urządzić wesele swojego życia – gratulacje! Warto więc zadbać o kilka rzeczy, które wpływają na całokształt tej wyjątkowej uroczystości. Wiemy, że macie wiele obowiązków związanych z przygotowaniami i trochę się stresujecie, dlatego chcemy Wam pomóc. Jak dobrać muzykę na wesele, aby parkiet nie był pusty, a styl muzyki współgrał z wystrojem sali?

To Wasze wesele!

Pamiętajcie, że ta uroczystość to przede wszystkim Wasza wielka chwila. Dlatego nie dajcie decydować o muzyce rodzicom, teściom, starszym czy podszeptom znajomym. Sami wybierzcie swoją ulubioną piosenkę na pierwszy taniec czy na krojenie tortu. Siądźcie wieczorem tylko we dwoje i razem stwórzcie listę ulubionych kawałków, z którymi wiążecie najwięcej wspomnień. A potem przesłuchajcie tę listę raz jeszcze i odrzućcie te piosenki, które z jakichś powodów wydadzą Wam się nietrafione.

Możecie również uprzedzić gości o szalonej godzinie, jeśli posiadacie określony i specyficzny rodzaj swojej ulubionej muzyki. Oznacza to, że przez okrągłą godzinę będziemy grać wyłącznie kawałki Waszego ulubionego zespołu lub wokalisty albo tylko określony typ muzyki. Pozwoli to cieszyć się Wam waszymi ulubionymi piosenkami, które wywołają całą masę emocji w tym szczególnym dla Was dniu. Wszyscy goście z pewnością Wam to wybaczą;)

Skorzystajcie z naszej pomocy

A może warto powierzyć to zadanie profesjonalistom? Chętnie pomożemy Wam w  wyborze! Duet Music n Vision z wielką ochotą włączy się w Wasze przygotowania. Od wielu lat gramy na weselnej scenie, dlatego posiadamy spore doświadczenie w takim doborze repertuaru, aby cała sala pękała w szwach od rozbawionych gości. Rozumiemy Wasze potrzeby – może nie jesteście fanami Disco Polo lub gustujecie w Jazzie lub Reggae? Nie ma problemu – z naszą pomocą dopasujemy muzykę, która zadowoli zarówno Was, jak i Waszych gości.

Niech każdy znajdzie coś dla siebie

Waszym zadaniem, jako przyszłej Pary Młodej, jest zadbanie o dobrą zabawę wszystkich gości bez względu na wiek. Oczywiście przede wszystkim zadbajcie o kilka piosenek, które muszą znaleźć się tylko dla Was. Pamiętajcie jednak, by zapytać rodziców lub dziadków, jakie piosenki były szczególnie popularne w  ich czasach młodości i przy czym najczęściej szaleli na parkiecie. To bardzo ważne, aby w tak uroczystym dniu zapewnić starszym pokoleniom odrobinę wzruszeń i powrót do ich lat młodości. Przeplatajcie umiejętnie swoją listę najnowszymi kawałkami, nieśmiertelnymi klasykami weselnymi oraz piosenkami Waszych dziadków.

Muzyczne integracje

Ile razy zdarzyło Wam się uczestniczyć na weselu, na którym goście nie mieli ochoty tańczyć zwłaszcza na początku? Już nasza w tym głowa, aby temu zapobiec! Nasz Music n Vision nie tylko zna się na dobrej muzyce – mamy też konkretną wizję, jak tą muzyką porwać gości do tańca. Proponujemy wciągnąć Waszych gości w zabawy muzyczne nie tylko na początku, ale i w  trakcie wesela. To świetny sposób na integrację muzyczna wszystkich gości np. za pomocą prostych układów tanecznych np. Macarena lub przebieranego pociągu w rytmach ponadpokoleniowej Lambady.

Brak pomysłu? Wykorzystajcie pomysły znajomych!

Wybraliście kilka swoich piosenek, zadbaliście o muzykę ponadpokoleniową i integracyjne zabawy taneczne, ale dalej zastanawiacie się, czy to wystarczy, aby goście hulali po parkiecie, nie chcąc szybko wracać do kieliszka? Duet Music n Vision ma dla Was jedną prostą, ale jakże sprawdzoną radę. Coraz więcej Par decyduje się na potwierdzenie obecności gości drogą mailową. Dlatego też na końcu Waszej wiadomości poprosić ich o podanie, jednej, dwóch lub trzech ulubionych piosenek i  prześledźcie tytuły pod kątem częstotliwości ich występowania. Potem wystarczy umieścić je w repertuarze. Prawda, że wygodne?

To tylko kilka porad dotyczących doboru muzyki weselnej na Wasze wymarzone wesele. Pamiętajcie, że każda taka uroczystość jest inna i niepowtarzalna. Dlatego warto podpytać Nas, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, co do słuszności swoich wyborów.  Chcielibyśmy również dodać, że nie ma co tworzyć w pełni gotowego szablonu. Najlepszy wzór idealnego wesela tworzy się dobierając muzykę na żywo, obserwując „klimat” oraz gości. Zespół Duet Music n Vision Wam w tym pomoże!

Więcej informacji o Nas znajdziecie państwo na stronie: https://duetmusicnvision.pl/

Barbara Pasek na See Bloggers: dziennikarz, czy Influencer?

Podczas wydarzenia See Bloggers w 2019 roku przeprowadziliśmy długą i interesującą rozmowę z Barbarą Pasek: znaną dziennikarką, blogerką, life coachem, a przede wszystkim… Szczęśliwym człowiekiem. W konwersacji z Pawłem Obolewiczem, Barbara podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat poszukiwania pasji.  Poznaliśmy zalety w byciu internetowym twórcą i autentyczności w mediach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, na czym polega niezależność w pracy dziennikarza. Co więcej, Barbara Pasek powiedziała, co uważa za najlepsze w wydarzeniu See Bloggers 2019.

Ponadto wnikliwe pytania Pawła pozwoliły nam poznać zdanie znanej dziennikarki na temat przyszłości świata influencerów oraz naszego portalu! Czy Worldmaster jest godny uwagi? Dlaczego jeden z artykułów o rozwoju osobistym zwrócił uwagę dziennikarki i wymaga zmiany tytułu?

Barbara Pasek to osoba, której nie sposób opisać w kilku zdaniach.  Dziennikarz, czy Influencer? Blogerka, czy Life Coach? Sami poznajcie Barbarę, która specjalnie dla Worldmaster, dzieli się sobą, swoim powołaniem do dziennikarstwa oraz cennymi poradami na temat życia. Zapraszamy!

 

Jaka muzyka do tortu? 17 propozycji od duetu Music n Vision

Każda Para Młoda pragnie by ich ślub i wesele były wyjątkowe! Młodzi dbają o wszystkie, najdrobniejsze nawet szczegóły. Zastanawiamy się nad wyborem zaproszeń, menu, stroju. Bez wątpienia wyjątkowym momentem podczas każdego wesela jest również wspólne krojenie tortu! Zastanawialiście się już nad wyborem utworu, który podkreśli tę uroczystą chwilę?

Na początek ! Jeśli chcecie trochę rozbudzić Gości i zrobić show w trakcie wjazdu torta, poniższe utwory będą strzałem w 10-tkę.

Star Wars theme Soundtrack

Independence Day Soundtrack

John Williams Fanfary

Może jednak wolicie bardziej słodki klimat?

Przedstawiamy Wam najbardziej popularne „słodkie utwory” pasujące do scenerii.

Robin Schulz – Sugar

Kool & The Gang – Celebration

The Archies – Sugar Sugar

The Temper Trap – Sweet Disposition

DNCE – Cake By The Ocean

Maroon 5 – Sugar

Nieszablonowe podejście

Jeśli jednak uważacie, że z cukrem nie ma co przesadzać ; ) Możecie wybrać coś romantycznego lub bardziej luźnego np. Wasz ulubiony utwór. Poniżej kilka ciekawych propozycji.
Justin Timberlake – Can’t Stop The Feeling!

Kings Of Leon – Use Somebody

Michael Jackson, Justin Timberlake – Love Never Felt So Good

Earth, Wind & Fire – September

Drip Bossa

Under A Smiling Moon

Airplanes – Summer Eyes

Mark Ronson – Uptown Funk

Napiszcie koniecznie w komentarzach jaki utwór gościł na Waszym przyjęciu lub jaki jest w planach?
#kolejne artykuły