'Ogrodowa mówi' - mapy pamięci w kamerze 360 | worldmaster.pl
#

“Ogrodowa mówi” jest kolejnym projektem z cyklu poświęconego pamięci rewitalizowanych miejsc oraz historiom mówionym, którymi z autorką dzielą się osoby przesiedlane w ramach programu rewitalizacji obszarowej.

Projekt obejmuje przeprowadzenie i opracowanie wywiadów narracyjnych, które zasilą Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl , a także przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży mieszkającej przy ul. Ogrodowej 26 i 28.

Warsztaty mają na celu utworzenie prywatnych map pamięci, które dzięki technologii VR przeniesione zostaną w sferę internetu, gdzie będzie można z nich korzystać odbywając wirtualne spacery po ul. Ogrodowej 26 i ul. Ogrodowej 28

Efekty projektu zamieszczone zostaną na stronach internetowych:

historie mówione – www.miastograf.pl

wirtualne mapy pamięci – www.robokoba.com

“Ogrodowa mówi”

warsztaty dla młodzieży: 25 i 26.08.2020 r., godz. 11.00-14.00

warsztaty dla dzieci: 27 i 28.08.2020 r., godz. 11.00-13.00

premiera internetowa: 04.10.2020 r., godz. 16.00

autorka projektu: Patrycja Terciak

zbieranie i opracowanie historii mówionych: Patrycja Terciak

prowadzenie autorskich warsztatów: Katarzyna Koba (RoboKoba) i Anna Kobalczyk (Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ)

technologie i wdrażanie: Katarzyna Koba (RoboKoba)

partnerzy projektu: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie . Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl .Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie: Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Ogrodowej 28, Fundacja Girls in Tech Poland

patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego

patronat medialny: Radio Łódź, Plaster Łódzki, TuŁódź.pl, Worldmaster

Pragniemy przekazać ogromne podziękowania dla Rozmówców, którzy przekazali swoje historie; dla dzieci i młodzieży biorącej udział w spotkaniach warsztatowych oraz dla partnerów projektu, bez których nie dostąpiły byśmy możliwości bycia w Miejscu i nie zdołały byśmy podzielić się efektami wspólnej  pracy – naszej oraz mieszkańców ulicy Ogrodowej 26 i ulicy Ogrodowej 28.

Patrycja Terciak i Katarzyna Koba (RoboKoba)

Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

Skoro czytacie ten wpis to znaczy, że planujecie urządzić wesele swojego życia – gratulacje! Warto więc zadbać o kilka rzeczy, które wpływają na całokształt tej wyjątkowej uroczystości. Wiemy, że macie wiele obowiązków związanych z przygotowaniami i trochę się stresujecie, dlatego chcemy Wam pomóc. Jak dobrać muzykę na wesele, aby parkiet nie był pusty, a styl muzyki współgrał z wystrojem sali?

To Wasze wesele!

Pamiętajcie, że ta uroczystość to przede wszystkim Wasza wielka chwila. Dlatego nie dajcie decydować o muzyce rodzicom, teściom, starszym czy podszeptom znajomym. Sami wybierzcie swoją ulubioną piosenkę na pierwszy taniec czy na krojenie tortu. Siądźcie wieczorem tylko we dwoje i razem stwórzcie listę ulubionych kawałków, z którymi wiążecie najwięcej wspomnień. A potem przesłuchajcie tę listę raz jeszcze i odrzućcie te piosenki, które z jakichś powodów wydadzą Wam się nietrafione.

Możecie również uprzedzić gości o szalonej godzinie, jeśli posiadacie określony i specyficzny rodzaj swojej ulubionej muzyki. Oznacza to, że przez okrągłą godzinę będziemy grać wyłącznie kawałki Waszego ulubionego zespołu lub wokalisty albo tylko określony typ muzyki. Pozwoli to cieszyć się Wam waszymi ulubionymi piosenkami, które wywołają całą masę emocji w tym szczególnym dla Was dniu. Wszyscy goście z pewnością Wam to wybaczą;)

Skorzystajcie z naszej pomocy

A może warto powierzyć to zadanie profesjonalistom? Chętnie pomożemy Wam w  wyborze! Duet Music n Vision z wielką ochotą włączy się w Wasze przygotowania. Od wielu lat gramy na weselnej scenie, dlatego posiadamy spore doświadczenie w takim doborze repertuaru, aby cała sala pękała w szwach od rozbawionych gości. Rozumiemy Wasze potrzeby – może nie jesteście fanami Disco Polo lub gustujecie w Jazzie lub Reggae? Nie ma problemu – z naszą pomocą dopasujemy muzykę, która zadowoli zarówno Was, jak i Waszych gości.

Niech każdy znajdzie coś dla siebie

Waszym zadaniem, jako przyszłej Pary Młodej, jest zadbanie o dobrą zabawę wszystkich gości bez względu na wiek. Oczywiście przede wszystkim zadbajcie o kilka piosenek, które muszą znaleźć się tylko dla Was. Pamiętajcie jednak, by zapytać rodziców lub dziadków, jakie piosenki były szczególnie popularne w  ich czasach młodości i przy czym najczęściej szaleli na parkiecie. To bardzo ważne, aby w tak uroczystym dniu zapewnić starszym pokoleniom odrobinę wzruszeń i powrót do ich lat młodości. Przeplatajcie umiejętnie swoją listę najnowszymi kawałkami, nieśmiertelnymi klasykami weselnymi oraz piosenkami Waszych dziadków.

Muzyczne integracje

Ile razy zdarzyło Wam się uczestniczyć na weselu, na którym goście nie mieli ochoty tańczyć zwłaszcza na początku? Już nasza w tym głowa, aby temu zapobiec! Nasz Music n Vision nie tylko zna się na dobrej muzyce – mamy też konkretną wizję, jak tą muzyką porwać gości do tańca. Proponujemy wciągnąć Waszych gości w zabawy muzyczne nie tylko na początku, ale i w  trakcie wesela. To świetny sposób na integrację muzyczna wszystkich gości np. za pomocą prostych układów tanecznych np. Macarena lub przebieranego pociągu w rytmach ponadpokoleniowej Lambady.

Brak pomysłu? Wykorzystajcie pomysły znajomych!

Wybraliście kilka swoich piosenek, zadbaliście o muzykę ponadpokoleniową i integracyjne zabawy taneczne, ale dalej zastanawiacie się, czy to wystarczy, aby goście hulali po parkiecie, nie chcąc szybko wracać do kieliszka? Duet Music n Vision ma dla Was jedną prostą, ale jakże sprawdzoną radę. Coraz więcej Par decyduje się na potwierdzenie obecności gości drogą mailową. Dlatego też na końcu Waszej wiadomości poprosić ich o podanie, jednej, dwóch lub trzech ulubionych piosenek i  prześledźcie tytuły pod kątem częstotliwości ich występowania. Potem wystarczy umieścić je w repertuarze. Prawda, że wygodne?

To tylko kilka porad dotyczących doboru muzyki weselnej na Wasze wymarzone wesele. Pamiętajcie, że każda taka uroczystość jest inna i niepowtarzalna. Dlatego warto podpytać Nas, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, co do słuszności swoich wyborów.  Chcielibyśmy również dodać, że nie ma co tworzyć w pełni gotowego szablonu. Najlepszy wzór idealnego wesela tworzy się dobierając muzykę na żywo, obserwując „klimat” oraz gości. Zespół Duet Music n Vision Wam w tym pomoże!

Więcej informacji o Nas znajdziecie państwo na stronie: https://duetmusicnvision.pl/

Barbara Pasek na See Bloggers: dziennikarz, czy Influencer?

Podczas wydarzenia See Bloggers w 2019 roku przeprowadziliśmy długą i interesującą rozmowę z Barbarą Pasek: znaną dziennikarką, blogerką, life coachem, a przede wszystkim… Szczęśliwym człowiekiem. W konwersacji z Pawłem Obolewiczem, Barbara podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat poszukiwania pasji.  Poznaliśmy zalety w byciu internetowym twórcą i autentyczności w mediach społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, na czym polega niezależność w pracy dziennikarza. Co więcej, Barbara Pasek powiedziała, co uważa za najlepsze w wydarzeniu See Bloggers 2019.

Ponadto wnikliwe pytania Pawła pozwoliły nam poznać zdanie znanej dziennikarki na temat przyszłości świata influencerów oraz naszego portalu! Czy Worldmaster jest godny uwagi? Dlaczego jeden z artykułów o rozwoju osobistym zwrócił uwagę dziennikarki i wymaga zmiany tytułu?

Barbara Pasek to osoba, której nie sposób opisać w kilku zdaniach.  Dziennikarz, czy Influencer? Blogerka, czy Life Coach? Sami poznajcie Barbarę, która specjalnie dla Worldmaster, dzieli się sobą, swoim powołaniem do dziennikarstwa oraz cennymi poradami na temat życia. Zapraszamy!

 

Jaka muzyka do tortu? 17 propozycji od duetu Music n Vision

Każda Para Młoda pragnie by ich ślub i wesele były wyjątkowe! Młodzi dbają o wszystkie, najdrobniejsze nawet szczegóły. Zastanawiamy się nad wyborem zaproszeń, menu, stroju. Bez wątpienia wyjątkowym momentem podczas każdego wesela jest również wspólne krojenie tortu! Zastanawialiście się już nad wyborem utworu, który podkreśli tę uroczystą chwilę?

Na początek ! Jeśli chcecie trochę rozbudzić Gości i zrobić show w trakcie wjazdu torta, poniższe utwory będą strzałem w 10-tkę.

Star Wars theme Soundtrack

Independence Day Soundtrack

John Williams Fanfary

Może jednak wolicie bardziej słodki klimat?

Przedstawiamy Wam najbardziej popularne „słodkie utwory” pasujące do scenerii.

Robin Schulz – Sugar

Kool & The Gang – Celebration

The Archies – Sugar Sugar

The Temper Trap – Sweet Disposition

DNCE – Cake By The Ocean

Maroon 5 – Sugar

Nieszablonowe podejście

Jeśli jednak uważacie, że z cukrem nie ma co przesadzać ; ) Możecie wybrać coś romantycznego lub bardziej luźnego np. Wasz ulubiony utwór. Poniżej kilka ciekawych propozycji.
Justin Timberlake – Can’t Stop The Feeling!

Kings Of Leon – Use Somebody

Michael Jackson, Justin Timberlake – Love Never Felt So Good

Earth, Wind & Fire – September

Drip Bossa

Under A Smiling Moon

Airplanes – Summer Eyes

Mark Ronson – Uptown Funk

Napiszcie koniecznie w komentarzach jaki utwór gościł na Waszym przyjęciu lub jaki jest w planach?

Zmieniamy marzenia w rzeczywistość. Punkt stacjonarny Promees staje się faktem. Po wielu latach działalności w Internecie, postanowiliśmy uruchomić nasz pierwszy butik w dziejach marki! Wielkie otwarcie nastąpi 7 lutego na ulicy Nawrot 2a w Łodzi – miejscu, które odegrało w naszej historii niebagatelną rolę.

Nawrot 2a Łódź

Łódź – kolebka Promees.

Kto by się spodziewał, że pewnego dnia 2015 roku na Łódzkiej ziemi zrodzi się firma, która zrewolucjonizuje branżę bieliźniarską w Polsce? Czy ktoś przypuszczał, że Promees stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, produkujących zmysłowe dodatki do bielizny?

Łódź stała się domem dla Promees, więc nic dziwnego, że właśnie w tym mieście postanowiliśmy otworzyć nasz pierwszy butik, który odmieni branżę bieliźniarską. Tylko pomyśl… Koniec z oczekiwaniem na przesyłkę! Teraz osobiście możesz wybrać, interesujący Cię produkt i natychmiast cieszyć się jego delikatnym dotykiem na swojej skórze.

Najpierw zrewolucjonizowaliśmy branżę bieliźniarską w Internecie. Teraz powtórzymy nasz sukces w sprzedaży stacjonarnej!

Nawrot 2a Łódź

Pierwszy butik  w historii Promees od 7 lutego w Łodzi!

Nawrot 2a, Łódź. – ten adres warto na stałe wpisać w Google Maps!

Właśnie tam stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w pełni oddające klimat Promees, który zdążyłyście poznać ze sklepu internetowego. Postawiliśmy na ponadczasową elegancję i zmysłowość, która wita klientki już od przekroczenia progu butiku. W środku znajduje się mnóstwo przestrzeni do swobodnych zakupów oraz przymierzania wybranych produktów. Przebieralnie zapewniają intymność, a przygotowane w tym celu specjalne miejsce, pozwala uwiecznić te wyjątkowe chwile na zdjęciu!

butik Promees

Wszędzie dominują sztandarowe barwy marki: biel i czerń, których tajemniczość dodaje intymności każdym zakupom. W połączeniu z zasadą: „Mniej, znaczy więcej” nasz butik staje się miejscem, w którym zapragniesz spędzić więcej czasu, delektując się najnowszymi kolekcjami bielizny Promees.

A tych nigdy nie zabraknie…

Nowe kolekcje Promees i specjalne rabaty.

Otwarcie butiku w Łodzi to nie wszystko… Promees nie zamierza zwalniać tempa!

harmonogram otwarcia butiku promees - łódź

Siódmego lutego – w dniu wielkiego otwarcia – wprowadzamy nową kolekcję, która zawróci w głowie nie tylko Paniom, ale również Panom. A skoro już o Panach mowa… Jeśli zdarzy Wam się zapomnieć o prezencie na Walentynki dla Waszej ukochanej, to już wiecie, gdzie otrzymacie od ręki najlepsze dodatki do bielizny, które podobają się każdej kobiecie.

Oprócz nowej kolekcji, dedykowanej kobietom w każdym wieku, Promees wprowadza również system, poświęcony najwierniejszym fankom marki – ambasadorkom. Dzięki innowacyjnej technologii zyskujecie specjalny panel logowania do sklepu internetowego Promees, na którym będą na Was czekać specjalne rabaty, skierowane tylko do Was!

Nawrot w Łodzi zyskał kolejną perełkę w koronie, którą warto odwiedzić. Nie tylko w dniu otwarcia!

Nawrot 2a, Łódź – tutaj tworzy się historia.

 „Kiedy koniec remontu ulicy Nawrot?!”, pytali Łodzianie, a cała Polska śledziła przedłużającą się o kilka miesięcy przebudowę ulicy i internetową dyskusję, które elektryzowała nie tylko Łódź.

Upragnione  otwarcie nastąpiło w październiku 2019 roku. Nawrot w Łodzi został oddany do użytku, stając się jedną z najpopularniejszych ulic w Polsce. Co ciekawe, znajduje się tuż obok ulicy Piotrkowskiej, która jest z kolei jedną z najdłuższych dróg handlowych w Europie.

Dziś Nawrot zaprasza do siebie mieszkańców, oferując niezwykłą atmosferę Łodzi oraz zrewitalizowaną przestrzeń, która sprzyja codziennym spacerom. Mijacie restauracje, sklepy, wąskie uliczki… Podziwiacie z uśmiechem na ustach niezwykłą zabudowę Łodzi, aż dochodzicie do pięknej drogi z zabytkowymi kamieniczkami. Spoglądacie na nią uważnie… To Nawrot!

A w niej Promees na wyciągniecie Waszej ręki.

dodatki do bielizny Promees

Promees bliżej ludzi.

Pierwszy w historii butik Promees to wielkie wydarzenie. Pragniemy być jeszcze bliżej Was! To dla Was tworzymy nowe kolekcje, liczne rabaty i rozwiązania, dzięki którym zyskujecie niezastąpione dodatki do bielizny. Zawsze stawialiśmy na oryginalność, zmysłowość i ponadczasową elegancję. Od 7 lutego wreszcie możemy Wam ją zaprezentować na żywo.

Odwiedźcie nasz butik na ulicy Nawrot 2a w Łodzi i poznajcie nowy wymiar Promees.

#kolejne artykuły