Pasja na pełen etat. Czy praca może być pasją? | worldmaster.pl
#

Ludzie nienawidzą pracować. Ciągle szukają sposobów, jak pokochać swoją pracę. Zastanawiają się, czy praca może być pasją i próbują robić wszystko, aby zamienić pasję w codzienny obowiązek. Pokochanie swojej pracy nie jest łatwe, ale możliwe. Jeśli więc zastanawiasz, jak przekuć swoje hobby w codzienność, a marzenia w rzeczywistość…

Jesteś we właściwym miejscu.

Czy praca może być pasją?

Mnóstwo najpopularniejszych blogerów, influencerów, youtuberów i znanych twórców internetowych zaczynało swoją karierę od pasji. To ona pchała ich do nagrywania kolejnego filmiku, napisania następnego tekstu na bloga, czy zainwestowania w marketing, aby móc dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Zapewne nie zastanawiali się, ile mogą na tym zarobić… Robili po prostu to, co kochają.

Pomyśl o rzeczy, którą robisz, mimo że nikt Ci za to nie płaci.

Prowadzisz bloga na temat swoich wypieków? Uwielbiasz szydełkować i co zimę robisz dla całej rodziny wełniane szaliki? A może „po godzinach” planujesz swój własny biznes w Internecie?

czy praca może być pasją?

Zapewne snujesz marzenia, zastanawiając się, jak pokochać swoją pracę i czy praca może być pasją. Pragniesz, aby Twój biznesplan okazał się przepustką do wolności, a niszowy blog platformą, gromadzącą tysiące odbiorców. Chcesz tego, ponieważ wiesz, że to zapewni Ci spełnienie, satysfakcję oraz szczęśliwe życie.

Niestety często na marzeniach się kończy…

Dlaczego ludzie tworzą markę osobistą?

Skoro już tutaj jesteśmy, rozejrzyj się… Co widzisz?

Wielu pasjonatów, którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami, doświadczeniami oraz wiedzą w dziedzinach, które kochają. Otrzymują darmową przestrzeń, własne miejsce oraz reklamę, dzięki której mogą zamienić hobby w swoją pracę. Nikt im za to nie płaci, a mimo to Worldmaster gromadzi setki ludzi z pasją, od której wszystko się zaczyna.

Pasja jest iskrą. Trzeba ją tylko wyzwolić.

Nie szukajmy więc odpowiedzi na pytanie, czy praca może być pasją. Zastanówmy się, jak odszukać swoją pasję, jak realizować ją pomimo stałego zatrudnienia, jak ostatecznie zamienić ją w swoją pracę i…

Czy w ogóle warto to robić?

czy praca może być pasją?

Jak pokochać swoją pracę?

Nie rób rewolucji. Zacznij od ewolucji!

Jeśli pracujesz w korporacji, a po godzinach zajmujesz się sprzedażą maseczek antysmogowych, bo pasjonuje Cię temat ochrony zdrowia przed zanieczyszczeniami środowiska, nie rzucaj stałego zatrudnienia. Najpierw zacznij od prostego pytania:

  • Dlaczego chcę to zrobić? Dlaczego pragnę zmiany?

Powoli inwestuj coraz więcej czasu w swoje zainteresowania i sprawdzaj, czy w ogóle możesz utrzymać się ze swojej pasji. Twórz treści, bazuj na content marketingu i pytaj swoich odbiorców o opinie. Dzięki temu zyskasz dostęp do wiedzy, która pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję. Jednak zanim do niej dojdzie, musisz zacząć od początku…

1. Znajdź pasję.

Możesz mieć mnóstwo zainteresowań, ale jedno musi być dla Ciebie najważniejsze. Zastanów się, co wywołuje w Tobie najwięcej entuzjazmu? Jaka czynność powoduje, że się w niej zatracasz i nie zwracasz uwagi na mijający czas? Co wywołuje w Tobie szeroki uśmiech zadowolenia i radosną ekscytację?

jak znaleźć pasję

Każdą pasję można zamienić w dochodową pracę! Jeśli wątpisz, pamiętaj, że w ubiegłym roku media obiegła informacja, że jedna z warszawskich firm szuka osób, których praca polegać będzie na… Spaniu.

2. Przeanalizuj swoje umiejętności oraz kompetencje.

W branży kreatywnej (np. copywriting) działa wielu twórców bez planu i celu swojej kariery, która po krótkim czasie upada. Są to osoby, które zbyt szybko uczyniły ze swojej pasji pracę i nie poradziły sobie z rzeczywistością. Jeśli nie chcesz do nich dołączyć, dokładnie przeanalizuj swoje mocne i słabe strony.

Zastanów się, w czym jesteś najlepszy, a z czym masz problem? Może jesteś mistrzem wymyślania chwytliwych sloganów, ale brakuje Ci cierpliwości?

jak zaplanować karierę

Dzięki wyniesionej wiedzy możesz wprowadzić techniki naprawcze, które rozwiną Twoje umiejętności, poprawią słabe strony i uczynią z Ciebie człowieka gotowego do uczynienia kolejnego kroku.

3. Sprawdź, czy możesz pracować i rozwijać swoją pasję.

Wiele zawodów umożliwia realizowanie swoich pasji „po godzinach”. Zastanów się, czy w Twoim przypadku jest to możliwe. W końcu nie wszyscy mają takie szczęście, aby od razu znaleźć się w miejscu, które kochają. Często wymaga to wielokrotnego sprawdzenia i nieustannego zbierania doświadczeń.

4. Buduj portfolio.

Nie zrażaj się!

Na początku wiele prac wykonasz za darmo lub „półdarmo”. Twoją jedyną zapłatą, będzie dobre słowo, cenna wskazówka, doświadczenie i systematycznie zapełniające się portfolio. Zaufaj mi, że to procentuje. Regularnie obserwuję autorów na portalu Worldmaster, którzy tydzień po tygodniu powiększają swoje portfolio i widzę, jak fantastycznie się rozwijają. Każda kolejna treść pozwala im budować bazę zaufanych odbiorców, poszerzać horyzonty i tworzyć osobistą markę w sieci.

5. Podejmij ryzyko.

Przyjdzie moment, w którym znajdziesz pasję i będziesz pewien swoich umiejętności. Nakreślisz już plan działania, zbudujesz szerokie portfolio i zaczniesz zarabiać pieniądze. Wtedy staniesz przed wyborem, czy warto oddać się pasji na pełen etat? Odrzuć wątpliwości i nie bój się ryzyka. Nie przegap swojej szansy!

Uśmiech, radość, pozytywne podejście do życia oraz ludzi, to jest to co w sobie cenie i pielęgnuje!

Wracam do Was…

Opublikowany przez Michala Wosztyl Sobota, 22 lutego 2020

Czy warto zamieniać pasję w pracę?

Pamiętacie słowa Konfucjusza?

Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.

Ludzie traktują je zbyt dosłownie. Uważają, że jeśli znajdą pracę w swojej pasji, zawsze będzie „wesoło i kolorowo”. Niestety… Nie będzie.

praca - pasja, czy obowiązek?

Każda praca wymaga poświęcenia, zaangażowania i czasu, aby zrealizować swoje cele. Pasja, zamieniona w pracę, może pochłaniać tak mocno, że skończy się przepracowaniem, wypaleniem zawodowym oraz pracoholizmem. Czy wobec tego warto zastanawiać się, czy praca może być pasją? Czy może lepiej znaleźć pracę, która da nam po prostu satysfakcję i nie zabierze pasji?

Trudny związek pasji i pracy.

Zagadnienie pracy i pasji jest trudne. Wymaga mnóstwa uwagi oraz ostrożności. Z jednej strony warto przekonać się na własnej skórze, czy praca może być pasją, ale z drugiej należy uważać, aby w ferworze walki tej pasji nie zatracić… Nieważne, czy jesteś początkującym blogerem, vlogerem, copywriterem, czy interesujesz się mechaniką samochodową. Podejdź rzetelnie do swojej kariery – zaplanuj ją, sprawdź swoje umiejętności w praktyce, zbuduj portfolio i dopiero wtedy podejmij decyzję.

Pamiętaj, że pasja nie musi być pracą, abyś był szczęśliwy, a praca nie musi być pasją, aby dawała satysfakcję.

Mariusza można nazwać pośrednikiem nieruchomości 21 wieku, działa mocno ze swoim zespołem w Social Mediach.

Czym wyróżnia się dobry pośrednik ?

Na to i wiele innych pytań odpowie Wam MR HOUSE – Mariusz Maciejewski

Zapraszam do oglądania!

Rozmowa o biznesie – Jarosław … „kontra” Radosław

Treningi sztuk walk kierowane do partnerów biznesowych cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem i popularnością.

Jarek jest trenerem, który wyszedł z sal sportowych na przeciw odbiorcom indywidualnym i grupowym a co najważniejsze ciągle rozwija swoją pasję, dzięki czemu może pochwalić się projektami organizowanymi dla służb specjalnych. Coś dobrego dla ciała i ducha a przede wszystkim dla bezpieczeństwa.

Jarosław Rogowski – dziękuję za świetną rozmowę.

Kolejny odcinek naszego kanału, a w nim Krystian Wojewoda – najlepszy fryzjer w Łodzi.

Fryzjerstwo to trudny zawód, który cechuje ciężka praca i konieczność kontaktu z drugim człowiekiem. Co trzeba zrobić by klienci wracali do Twoich usług? Jaki błąd popełniają fryzjerzy?

Jaki wpływ na własny biznes ma Twoja osoba? O tym właśnie opowie nam Krystian.

Zapraszamy do oglądania!

Pakos sam o sobie pisze tak: “Jestem połączeniem wynalazcy, ekonomisty i stratega”.

Skąd czerpie wenę i jakie korzyści przynosi mu praca w miejscu takim jak Co:Spot?  Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tej rozmowie.

 

#kolejne artykuły