Amsterdamskie lotnisko zainstalowało "bankomat Bitcoin" | worldmaster.pl
#

Port lotniczy Schiphol w Amsterdamie jako pierwszy w Europie zainstalował “bankomat Bitcoin”.

Zgodnie z informacją umieszczoną 20 czerwca na stronie internetowej lotniska, podróżujący którzy zakończą swoją podróż z “resztką” lokalnej waluty, będą mogli zamienić ją na Bitcoina lub Ethereum. Tym sposobem port lotniczy w Amsterdamie stał się pierwszym europejskim lotniskiem, które zainstalowało “bankomat Bitcoin“.

Tanja Dik, dyrektor ds. Produktów konsumenckich i usług Amsterdam Airport Schiphol, powiedziała:

Dzięki “bankomatowi Bitcoin” mamy nadzieję zaoferować pasażerom użyteczną usługę. Umożliwimy im łatwą wymianę “lokalnych” euro na “globalne” kryptowaluty Bitcoin i Ethereum. Może to być korzystne, jeśli na przykład nie można wydać euro w swoim kraju

Bankomat został dostarczony przez firmę technologiczną z siedzibą w Amsterdamie, ByeleX Data Solutions i zainstalowany na okres sześciu miesięcy w celu sprawdzenia popytu na usługi wśród pasażerów. Maszyna zlokalizowana jest w pobliżu terminala odlotów lotniska, umożliwiając podróżującym z zewnątrz przekształcenie pozostałej części euro.

Port lotniczy Schiphol w Amsterdamie jako pierwszy w Europie zainstalował "bankomat Bitcoin"  Wymianę "lokalnych" euro na "globalne" kryptowaluty.

Warto dodać, że lotnisko Schiphol nie jest pierwszym, które wsparło kryptowaluty. Australijski port lotniczy Brisbane(trzecie lotnisko w kraju pod względem ruchu pasażerskiego) wprowadziło płatności kryptograficzne w punktach sprzedaży detalicznej w dwóch terminalach. Są one dostępne dla podróżnych przybywających i odlatujących z lotniska, umożliwiając im dokonywanie płatności w Bitcoin, Ethereum, Dash itp.

Prezes i CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon zmienia front i przewiduje rządowe kryptowaluty.

Ten, który jakiś czas temu określił Bitcoin jako fraud i scam zmienił jednak swoją opinię na ten temat.

Jamie w ekskluzywnym wywiadzie dla Fox Business powiedział, że “żałuje”, swoich wrześniowych komentarzy, choć nie skupia zbyt wiele uwagi na samym BTC.

“Bitcoin był dla mnie zawsze tym, co rządy państw będą mocno odczuwać. Jest tak ponieważ jego skala jest coraz większa i ma coraz większe znaczenie. A ja zazwyczaj mam po prostu inną opinię niż większość”.

Choć ciężko dokładnie wywnioskować co Dimon chciał przez to powiedzieć, można uznać, iż chodzi mu o plan przejęcia kontroli nad kryptowalutami poprzez rządy.

jamie dimon jp morgan chase ceo Rządowe kryptowaluty

Źródło: CNBC.com

W 2015 roku Jamie był dużo bardziej stanowczy mówiąc:

“To moja osobista opinia. Na świecie nie będzie prawdziwej waluty bez kontroli, rządy na to nie pozwolą.”

W obecnym wywiadzie CEO JPMorgan Chase nadal uważał, że powstanie coś w stylu “Krypto Jena i Dolara”, dzięki czemu rządy państw będą mogły kontrolować kierunek rozwoju rynku.

Na koniec wywiadu dla Fox Dimon oznajmił krótko:

“The Blockchain is real” *(Blockchain jest prawdziwy)

Rządowe kryptowaluty

W 2017 roku wiele obecnych rządów na całym świecie ogłosiło, że rozważają wprowadzenie krajowej waluty cyfrowej. Jednym z nich jest Wenezuela, o czym pisaliśmy Wam kilka dni temu na Zarobek w Sieci.

bitcoin-dollar-crypto

Źródło: Pixabay.com

W tej chwili Bitcoin jest w fazie korekty. Jednak tego typu newsy oraz fakt, że większość ostatnio zajmowanych pozycji na giełdzie w Chicago to Long Contracts może oznaczać, iż szykuje nam się powrót dominacji Króla na rynku. Tutaj realia zmieniają się z dnia na dzień, jednak nic nie dzieje się bez przyczyny.

Źródło: Fox Business

Czy giełda Bitfinex ma rachunek w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach?

Co ma wspólnego polski bank i jedna z największych giełd krypto na świecie? Internetowe śledztwo wykazało, że giełda wymiany kryptowalut – Bitfinex miała stworzyć rachunek walutowy w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Korzystać ma z pośrednictwa nikomu nieznanej spółki, powiązanej personalnie z Panamą. I przez te konta przechodzą wpłaty w euro. A wokół Bitfinex narasta coraz więcej wątpliwości.

“Kilka dni temu Bitfinex uruchomił możliwość składania depozytu w euro (od pewnego czasu nie przyjmuje dolarów). Internauci zauważyli, że pieniądze przesyła się oficjalnie na konto firmy Crypto sp. z.o.o z Polski. Stamtąd mają wędrować do portfela Bitfinex. Prezesem Crypto według danych KRS jest Ivan Manuel Molina Lee. Nazwisko to pojawia się m.in. w papierach Panama Papers. Na to nazwisko zarejestrowane jest kilka firm w rajach podatkowych.”

Z dnia na dzień ten konkretny Bank Spółdzielczy stał się jednym z bardziej rozpoznawanych polskich banków, a to wszystko dzięki tego typu pogłoskom.

banku spółdzielczym w skierniewicach bitfinex

Źródło: wikipedia.pl

Co ciekawe giełda MT Gox, która upadła w 2014 roku też przez chwilę miała konta w polskim banku. Firma upadła, a prezesa aresztowano. Pisał o tym jeden z użytkowników serwisu Reddit. Sam wpłacał środki na konto polskiego banku. Wygląda na to, że oferta banków w naszym kraju jest całkiem korzystna dla niektórych firm zagranicznych.

Żródło: money.pl

Atomic Swap

Czy Atomic Swap i giełdy zdecentralizowane są w stanie być realnym zagrożeniem dla scentralizowanych giełd pokroju Bittrex i Poloniex? W tym krótkim tekście spróbujemy wyjaśnić Wam na czym polega transakcja Atomic Swap. Są to na prawdę bardzo interesujące rozwiązania technologiczne i praktyczne, mogące usprawnić działanie dzisiejszego świata kryptowalut.

Na przełomie września i października doszło do pierwszych transakcji testowych pomiędzy różnymi blockchainami odrębnych kryptowalut. Pierwsza wymiana nastąpiła pomiędzy Litecoin’em a Bitcoin’em, ale możliwa jest ona już także dla Decred, Zcash i Ethereum.

lightning atomic swap giełda zdecentralizowana

Źródło: steemit.com

Polega to na tym, że jesteśmy w stanie przesłać drugiej nieznanej nam osobie, niezależnie od miejsca jej przebywania określoną ilość waluty np, Litecoinów w zamian za Bitcoin lub inną Crypto akceptującą tą technologię. Transakcja dojdzie do skutku tylko wtedy, jeśli potwierdzą ją obie strony, inaczej zostanie anulowana. Można sobie tylko wyobrazić jak bardzo mogłoby to ułatwić wymiany pomiędzy osobami i podmiotami, gdyż nie byłaby potrzebna 3 instytucja w postaci giełdy pobierającej prowizję za takie operacje.

Dodatkowo nasze środki są całkowicie bezpieczne, gdyż nie powierzamy ich nikomu do momentu akceptacji wymiany. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą wprowadzane coraz częściej i pozwolą na ewolucję świata Crypto.

Oczywiście nie będzie to wielkie zagrożenie dla giełd, gdyż służą one głównie traderom do pomnażania swoich kapitałów. Jednak w tej chwili to giełdy są jedyną opcją dla osób, których tranding nie interesuje, a chcą jedynie wymienić swoje coiny na inne, po obecnym kursie, aby wykorzystać je później do własnych celów.

Giełdy Zdecentralizowane

Obecnie powstaje także coraz więcej tzw. zdecentralizowanych giełd kryptowalut np. WavesDex. Platformy te nie przechowują aktywów, ani informacji o swoich użytkownikach. Do wymiany dochodzi bezpośrednio pomiędzy nimi samymi(zasada peer-to-peer), więc nie oddajemy własnych środków na konto giełdy, jak w przypadku np. Bittrex, czy choćby Bitbay. Serwery są rozmieszczone w wielu lokalizacjach, przez co np. organ państwowy nie może łatwo zawiesić działania giełdy. Dodatkowo, dzięki decentralizacji i transakcjom bezpośrednim pomiędzy użytkownikami, nie ma opcji na pozyskanie danych osobowych i informacji, o operacjach dokonanych przez klientów.

Atomic Swap i Giełdy zdecentralizowane

źródło: steemit.com/@icolending

 

Podsumowując, Atomic Swap i Giełdy zdecentralizowane nie są jeszcze potężnym zagrożeniem dla największych molochów w branży, ale z pewnością zmuszają ich do ciągłego polepszanai strategii działania i poprawiania wydajności.

ICO Quanstamp zakończone!

Quantstamp (QSP) zakończył swoje ICO (sprzedaż tokenów), a w dniu dzisiejszym (tj.22.11.2017) waluta znalazła się na dwóch giełdach – Huobi oraz Binance. Średnia cena w ICO wyniosła $0,066, w tej chwili oscyluje w granicach $0.0879 i nadal rośnie. CEO Quanta podał dzisiaj do publicznej informacji, iż w przeciągu 48 godzin zostanie ogłoszony kolejny announcement. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć sukces PowerLedger, jednak to już zależy od tego jak zespół deweloperski poprowadzi swój projekt.

Quantstamp QSP ICO

Źródło: Cryptovest.com

Co dalej z QSP?

Nasza grupa przygląda się kolejnym tego typu projektom, będziemy Was informować o przyszłych inwestycjach oraz o ich ewentualnym przebiegu. Dowiecie się, czy były one trafne, czy tez nie, a także w jakim stopniu.

W chwili obecnej zaplanowaliśmy również recenzję kolejnych powstających grup i urządzeń do zarabiania w sieci. Postanowiliśmy, iż będziemy je dla Was testować na własne ryzyko. Zanim się na coś konkretnego zdecydujecie, możecie zajrzeć do wyników naszych testów. Dostajemy sporo zapytań o grupy, które polecamy, lecz musicie nam wybaczyć. Podamy Wam coś dopiero jak będziemy pewni, że możemy to zrobić i będzie to przez nas jak najlepiej sprawdzone i godne polecenia.

Naszemu zespołowi nie zależy na prowadzeniu ślepego marketingu lub sprzedaży jakiś bezwartościowych produktów. Uważamy, że takie podejście jest bardzo krótkowzroczne. Nie chcemy nikogo zawieźć, ale czasem będziecie musieli poczekać trochę na wyniki naszych badań, aby były one rzetelne i godne uwagi.

Jeśli macie ochotę, abyśmy przyjrzeli się jakiemuś projektowi lub systemowi zarobku w sieci, prosimy o kontakt. Postaramy się to dla Was zrobić lub jeśli będzie taka potrzeba poprosimy o to naszych partnerów, którzy w niektórych aspektach mają większa wiedzę.

Chcemy, abyście jako członkowie naszego konsorcjum mieli dostęp do sprawdzonych informacji i nie musieli błądzić w sieci po omacku.

#kolejne artykuły