Prezes i CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon zmienia front | worldmaster.pl
#

Prezes i CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon zmienia front i przewiduje rządowe kryptowaluty.

Ten, który jakiś czas temu określił Bitcoin jako fraud i scam zmienił jednak swoją opinię na ten temat.

Jamie w ekskluzywnym wywiadzie dla Fox Business powiedział, że “żałuje”, swoich wrześniowych komentarzy, choć nie skupia zbyt wiele uwagi na samym BTC.

“Bitcoin był dla mnie zawsze tym, co rządy państw będą mocno odczuwać. Jest tak ponieważ jego skala jest coraz większa i ma coraz większe znaczenie. A ja zazwyczaj mam po prostu inną opinię niż większość”.

Choć ciężko dokładnie wywnioskować co Dimon chciał przez to powiedzieć, można uznać, iż chodzi mu o plan przejęcia kontroli nad kryptowalutami poprzez rządy.

jamie dimon jp morgan chase ceo Rządowe kryptowaluty

Źródło: CNBC.com

W 2015 roku Jamie był dużo bardziej stanowczy mówiąc:

“To moja osobista opinia. Na świecie nie będzie prawdziwej waluty bez kontroli, rządy na to nie pozwolą.”

W obecnym wywiadzie CEO JPMorgan Chase nadal uważał, że powstanie coś w stylu “Krypto Jena i Dolara”, dzięki czemu rządy państw będą mogły kontrolować kierunek rozwoju rynku.

Na koniec wywiadu dla Fox Dimon oznajmił krótko:

“The Blockchain is real” *(Blockchain jest prawdziwy)

Rządowe kryptowaluty

W 2017 roku wiele obecnych rządów na całym świecie ogłosiło, że rozważają wprowadzenie krajowej waluty cyfrowej. Jednym z nich jest Wenezuela, o czym pisaliśmy Wam kilka dni temu na Zarobek w Sieci.

bitcoin-dollar-crypto

Źródło: Pixabay.com

W tej chwili Bitcoin jest w fazie korekty. Jednak tego typu newsy oraz fakt, że większość ostatnio zajmowanych pozycji na giełdzie w Chicago to Long Contracts może oznaczać, iż szykuje nam się powrót dominacji Króla na rynku. Tutaj realia zmieniają się z dnia na dzień, jednak nic nie dzieje się bez przyczyny.

Źródło: Fox Business

Czy giełda Bitfinex ma rachunek w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach?

Co ma wspólnego polski bank i jedna z największych giełd krypto na świecie? Internetowe śledztwo wykazało, że giełda wymiany kryptowalut – Bitfinex miała stworzyć rachunek walutowy w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Korzystać ma z pośrednictwa nikomu nieznanej spółki, powiązanej personalnie z Panamą. I przez te konta przechodzą wpłaty w euro. A wokół Bitfinex narasta coraz więcej wątpliwości.

“Kilka dni temu Bitfinex uruchomił możliwość składania depozytu w euro (od pewnego czasu nie przyjmuje dolarów). Internauci zauważyli, że pieniądze przesyła się oficjalnie na konto firmy Crypto sp. z.o.o z Polski. Stamtąd mają wędrować do portfela Bitfinex. Prezesem Crypto według danych KRS jest Ivan Manuel Molina Lee. Nazwisko to pojawia się m.in. w papierach Panama Papers. Na to nazwisko zarejestrowane jest kilka firm w rajach podatkowych.”

Z dnia na dzień ten konkretny Bank Spółdzielczy stał się jednym z bardziej rozpoznawanych polskich banków, a to wszystko dzięki tego typu pogłoskom.

banku spółdzielczym w skierniewicach bitfinex

Źródło: wikipedia.pl

Co ciekawe giełda MT Gox, która upadła w 2014 roku też przez chwilę miała konta w polskim banku. Firma upadła, a prezesa aresztowano. Pisał o tym jeden z użytkowników serwisu Reddit. Sam wpłacał środki na konto polskiego banku. Wygląda na to, że oferta banków w naszym kraju jest całkiem korzystna dla niektórych firm zagranicznych.

Żródło: money.pl

Atomic Swap

Czy Atomic Swap i giełdy zdecentralizowane są w stanie być realnym zagrożeniem dla scentralizowanych giełd pokroju Bittrex i Poloniex? W tym krótkim tekście spróbujemy wyjaśnić Wam na czym polega transakcja Atomic Swap. Są to na prawdę bardzo interesujące rozwiązania technologiczne i praktyczne, mogące usprawnić działanie dzisiejszego świata kryptowalut.

Na przełomie września i października doszło do pierwszych transakcji testowych pomiędzy różnymi blockchainami odrębnych kryptowalut. Pierwsza wymiana nastąpiła pomiędzy Litecoin’em a Bitcoin’em, ale możliwa jest ona już także dla Decred, Zcash i Ethereum.

lightning atomic swap giełda zdecentralizowana

Źródło: steemit.com

Polega to na tym, że jesteśmy w stanie przesłać drugiej nieznanej nam osobie, niezależnie od miejsca jej przebywania określoną ilość waluty np, Litecoinów w zamian za Bitcoin lub inną Crypto akceptującą tą technologię. Transakcja dojdzie do skutku tylko wtedy, jeśli potwierdzą ją obie strony, inaczej zostanie anulowana. Można sobie tylko wyobrazić jak bardzo mogłoby to ułatwić wymiany pomiędzy osobami i podmiotami, gdyż nie byłaby potrzebna 3 instytucja w postaci giełdy pobierającej prowizję za takie operacje.

Dodatkowo nasze środki są całkowicie bezpieczne, gdyż nie powierzamy ich nikomu do momentu akceptacji wymiany. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą wprowadzane coraz częściej i pozwolą na ewolucję świata Crypto.

Oczywiście nie będzie to wielkie zagrożenie dla giełd, gdyż służą one głównie traderom do pomnażania swoich kapitałów. Jednak w tej chwili to giełdy są jedyną opcją dla osób, których tranding nie interesuje, a chcą jedynie wymienić swoje coiny na inne, po obecnym kursie, aby wykorzystać je później do własnych celów.

Giełdy Zdecentralizowane

Obecnie powstaje także coraz więcej tzw. zdecentralizowanych giełd kryptowalut np. WavesDex. Platformy te nie przechowują aktywów, ani informacji o swoich użytkownikach. Do wymiany dochodzi bezpośrednio pomiędzy nimi samymi(zasada peer-to-peer), więc nie oddajemy własnych środków na konto giełdy, jak w przypadku np. Bittrex, czy choćby Bitbay. Serwery są rozmieszczone w wielu lokalizacjach, przez co np. organ państwowy nie może łatwo zawiesić działania giełdy. Dodatkowo, dzięki decentralizacji i transakcjom bezpośrednim pomiędzy użytkownikami, nie ma opcji na pozyskanie danych osobowych i informacji, o operacjach dokonanych przez klientów.

Atomic Swap i Giełdy zdecentralizowane

źródło: steemit.com/@icolending

 

Podsumowując, Atomic Swap i Giełdy zdecentralizowane nie są jeszcze potężnym zagrożeniem dla największych molochów w branży, ale z pewnością zmuszają ich do ciągłego polepszanai strategii działania i poprawiania wydajności.

ICO Quanstamp zakończone!

Quantstamp (QSP) zakończył swoje ICO (sprzedaż tokenów), a w dniu dzisiejszym (tj.22.11.2017) waluta znalazła się na dwóch giełdach – Huobi oraz Binance. Średnia cena w ICO wyniosła $0,066, w tej chwili oscyluje w granicach $0.0879 i nadal rośnie. CEO Quanta podał dzisiaj do publicznej informacji, iż w przeciągu 48 godzin zostanie ogłoszony kolejny announcement. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć sukces PowerLedger, jednak to już zależy od tego jak zespół deweloperski poprowadzi swój projekt.

Quantstamp QSP ICO

Źródło: Cryptovest.com

Co dalej z QSP?

Nasza grupa przygląda się kolejnym tego typu projektom, będziemy Was informować o przyszłych inwestycjach oraz o ich ewentualnym przebiegu. Dowiecie się, czy były one trafne, czy tez nie, a także w jakim stopniu.

W chwili obecnej zaplanowaliśmy również recenzję kolejnych powstających grup i urządzeń do zarabiania w sieci. Postanowiliśmy, iż będziemy je dla Was testować na własne ryzyko. Zanim się na coś konkretnego zdecydujecie, możecie zajrzeć do wyników naszych testów. Dostajemy sporo zapytań o grupy, które polecamy, lecz musicie nam wybaczyć. Podamy Wam coś dopiero jak będziemy pewni, że możemy to zrobić i będzie to przez nas jak najlepiej sprawdzone i godne polecenia.

Naszemu zespołowi nie zależy na prowadzeniu ślepego marketingu lub sprzedaży jakiś bezwartościowych produktów. Uważamy, że takie podejście jest bardzo krótkowzroczne. Nie chcemy nikogo zawieźć, ale czasem będziecie musieli poczekać trochę na wyniki naszych badań, aby były one rzetelne i godne uwagi.

Jeśli macie ochotę, abyśmy przyjrzeli się jakiemuś projektowi lub systemowi zarobku w sieci, prosimy o kontakt. Postaramy się to dla Was zrobić lub jeśli będzie taka potrzeba poprosimy o to naszych partnerów, którzy w niektórych aspektach mają większa wiedzę.

Chcemy, abyście jako członkowie naszego konsorcjum mieli dostęp do sprawdzonych informacji i nie musieli błądzić w sieci po omacku.

Crowdsale Quanstamp

Od godziny 15.00 trwa Crowdsale(podsumowanie) ciekawego ICO – Quantstamp. Ma to być firma zajmująca się audytami Smart Contractów i określać ich bezpieczeństwo – info.
Jest to ciekawy temat, gdyż obecnie powstaje wiele kryptow

alut, jednak nie ma organów sprawdzających i certyfikujących ich wiarygodność oraz transparentność. Quantstamp ma być tego typu projektem.

Crowdsale, czyli sprzedaż tokenów trwa od 55 minut i na adresie pojawiło się już ponad 3 miliony dolarów. Firma ma zamiar zebrać 100 000 Ethereum, licznik pokazuje już 73 000, więc prawdopodobnie dzisiaj osiągnie limit. Aby przystąpić do ICO należało wcześniej przejść dokładną weryfikację osobową ze skanem dokumentu tożsamości np. front prawa jazdy oraz aktualne zdjęcie tzw. selfie, na którym w ręku trzymany jest przez nas właśnie ten dokument.

quantstamp qsp

Źródło: www.quantstamp.com

Limity w ICO Quantstamp

Nałożono również limity zakupowe na pierwsze 8 godzin, a więc jedna osoba może kupić maksymalnie QSP o wartości 50 Ethereum w tym czasie. Później ograniczenie będzie zdjęte. Ma to przeciwdziałać ogromnym jednorazowym wykupom wszystkich tokenów przez inwestorów z bardzo dużym kapitałem i wspierać decentralizację waluty. Takich limitów nie było na przykład przy ICO BAT’a i parę osób wykupiło wszystko w dosłownie kilka sekund nie dając szans mniejszym inwestorom.

W kilka dni po zakończeniu ICO, Quantstamp ma się pojawić na pierwszej giełdzie. Wtedy dowiemy się jak kształtuje się jego wartość rynkowa. W tej chwili za każdy 1 ETH otrzymaliśmy 5000 QSP. Grupa Zarobek w Sieci uczestniczyła w tym ICO i udało nam się zakupić trochę Quantów. Jest to nasza druga, po Power Ledger, inwestycja w nowości w tym miesiącu. Power Ledger od momentu wejścia na rynek zwiększył swoją wartość o około 300-400% i kosztuje 25 centów, jak będzie z Quantem? Oczywiście dowiemy się już niebawem.

#kolejne artykuły