Power Ledger na Bittrex! token oficjalnie zawitał na nowej giełdzie.
#

Power Ledger na Bittrex! W dniu 14 listopada token bardzo interesującego ICO oficjalnie zawitał na nowej giełdzie.

Power Ledger jest to niezwykle obiecujący i ciekawy projekt pochodzący z Australii i związany z odnawialnymi źródłami energii. Jego cena od ICO (1 listopad 2017) wzrosła już praktycznie 5-krotnie.  Chwilę po wejściu na rynek już pojawił się na jednej z największych giełd na świcie, jaką jest Bittrex. W dniu wczorajszym odbył się oficjalny chat tzw. “Ask Me Anything”, na którym członkowie zespołu deweloperskiego odpowiadali na pytania zainteresowanych osób. Kilka minut temu pojawiła się transkrypcja całości.

power ledger bittrex

Źródło: medium.com

Transkrypcję możecie przeczytać w tym linku.

Opiszemy Wam dziś pokrótce, co się dzieje i dlaczego cena BCC osiągnęła pułap 0.25 BTC.

Otóż Bitcoin Cash powstał 1 sierpnia tego roku po Hard Forku BTC. Jego market cap po 3 miesiącach wynosi 16 miliardów dolarów. Czyni go to bardziej wartościowym niż np, Twitter wyceniany na $15 mld. Główna cecha, która odróżnia go od Bitcoina to wielkość bloku, która wynosi maksymalnie 8MB(BTC ma wielkość 1MB, a po S2X miało to być 2MB), czyli w praktyce mieści się w nim więcej transakcji, co czyni sieć mniej zakorkowaną.

Według nas cena BCC poszybowała tak gwałtownie w górę z kilku powodów. Z pewnością jednym z nich jest fakt, iż za około 2 doby przejdzie on forka(licznik czasu). Jednak głównym zapalnikiem prawdopodobnie były ostatnie wydarzenia dotyczące Bitcoina, czyli zawieszenie Segwit2x.

Roger Ver reprezentujący pool, który promuje BCC, był także jednym z prowodyrów pojawienia się informacji na temat przeprowadzenia S2X przez grupę Bitpico. Fakty te jak widać spowodowały gigantyczny wzrost zainteresowania walutą BCC i przepływem kapitału z Bitcoina (spadek ceny BTC na chwilę obecną wynosi około 1500 USD).

Bitcoin-Cash-hardfork

Źródło: KryptoMoney.com

Co będzie dalej z Bitcoin Cash?

Wiele osób uznało,że w wyniku tak dużego zamieszania w związku z S2X, to Bitcoin Cash wygląda stabilniej. Ma on także od początku zaimplementowany znacznie większy blok niż BTC. Czy obecne fomo na Casha będzie trwało dłużej? Niektórzy odważnie twierdza, że może on nawet stać się konkurentem i próbować wyprzeć obecnego króla. Jak na razie jeszcze trochę mu brakuje, choć zrobił bardzo duży krok w ostatnich dniach. Ciekawy jest również fakt, że przedstawiciele Bitcoin Classic, czyli waluty, która miała rozwijać się wedle pierwotnych zasad i torów ustalonych dla BTC przez Satoshiego Nakamoto podali do publicznej informacji, iż zawieszają działalność. Na swojej stronie napisali, że stało się tak ponieważ Bitcoin Cash w tej chwili reprezentuje te wartości, na których im zależało i przekazują mu swoje poparcie. – Link.

Ostatnie dni z pewnością przysporzyły wiele niespodzianek. Na rynku altcoinów odrodzenia póki co jeszcze nie ma. Jedynymi wyjątkiem jest spory skok Ethereum Classic, Monero i trochę mniejszy Dash’a. Bitcoin zalicza korektę, a Bitcoin Cash przebija kolejne opory jakby były z papieru.

Wszystkim znany sitcom komediowy Big Bang Theory, o polskiej nazwie “Teoria Wielkiego Podrywu”, wyemituje odcinek poświęcony tematyce Bitcoin.

Big Bang Theory w dzisiejszych czasach praktycznie wyznacza trendy, a to co się w nim znajdzie jest powtarzane przez ludzi na całym świecie.

Big Bang Theory o Bitcoinie

Źródło: i.huffpost.com

Wiadomo, że fabuła będzie się toczyć wokół znalezionego przypadkiem laptopa, na którym znajduje się dość spora liczba BTC. Ich wartość w momencie nagrywania odcinka wynosiła 1000 USD. Już wtedy było warto pokazać to w TV. Dziś ta wartość opiewa na około 7000 USD, więc może pojawi się w następnym filmie o Jamesie Bondzie?

Jak wiadomo, ten serial ogląda ogromna liczba osób z całej planety (około 14,2 mln osób). Być więc może parę z nich po odejściu od telewizora postanowi kupić sobie wirtualną monetę, jednak cena raczej będzie już nieco inna niż w serialu. Tak czy inaczej sam fakt, że Big Bang Theory napisał odcinek o Bitcoinie udowadnia o przejściu tej waluty do mainstream’u.

Czy to nie koniec dla Segwit2X?

Jak wiadomo wczoraj świat obiegła informacja o zawieszeniu Hard Forka i Segwit2X ( tu zaznaczymy, gdyż na wielu grupach i stronach podano informację o anulowaniu – użyto słowa “suspended” czyli zawieszony).

SegWit2x

Źródło: anycoin.news

W związku z tym faktem mieliśmy stosunkowo niewielki spadek BTC i napływ kapitału do innych kryptowalut. Największe wyniki z tych najbardziej znanych osiągnęło NEO, OMG, VTC oraz ETH.

Ale, ale! Oczywiście jak to w świecie krypto żeby nie było za nudno, mamy dzisiaj kolejną dozę plotek, newsów i spekulacji. Rano mało znana grupa o nazwie Bitpico podała informację. iż kontroluje 30% sieci wydobywczej i zamierza doprowadzić HF Segwit2x do skutku. Większość społeczności patrzy na to z przymrożeniem oka, jednak jak wiemy z BTC trzeba brać pod uwagę każdą możliwą opcję. Jak dotychczas rynek przyjął to info ze spokojem.

Luka w ETH

W dniu 6 listopada odnaleziono lukę w zabezpieczeniach portfela Parity multi-sig. Bug w Ethereum wart $280M dotyczy portfeli multi-sig założonych po 20 lipca tego roku. Z wiadomości w sieci wynika, iż zamrożone zostało podobno ponad 1 milion etherów wartych około $278,359,059, inne źródła mówią o 513 tysiącach etherów wartych około $150,000,0000 (dokument doc w linkach).Tak czy inaczej z pewnością chodzi o gigantyczną sumę pieniędzy, które nie mogą zostać przesłane w chwili obecnej, problem podobno już jest rozwiązywany.

bug w ethereum

Źródło: fossbytes.com

Bug w Ethereum – szum w sieci

Poniżej zamieszczamy istotne linki do serwisów, gdzie szerzej opisano kwestię tego problemu:

Alarm Zabezpieczeń

Dokument z adresami dotkniętymi awarią

Wątek Reddit

Opis tematu na popularnym blogu.

 

#kolejne artykuły