Manipulacja w temacie Segwit2X - hardfork Bitcoin może się odbyć
#

Czy to nie koniec dla Segwit2X?

Jak wiadomo wczoraj świat obiegła informacja o zawieszeniu Hard Forka i Segwit2X ( tu zaznaczymy, gdyż na wielu grupach i stronach podano informację o anulowaniu – użyto słowa “suspended” czyli zawieszony).

SegWit2x

Źródło: anycoin.news

W związku z tym faktem mieliśmy stosunkowo niewielki spadek BTC i napływ kapitału do innych kryptowalut. Największe wyniki z tych najbardziej znanych osiągnęło NEO, OMG, VTC oraz ETH.

Ale, ale! Oczywiście jak to w świecie krypto żeby nie było za nudno, mamy dzisiaj kolejną dozę plotek, newsów i spekulacji. Rano mało znana grupa o nazwie Bitpico podała informację. iż kontroluje 30% sieci wydobywczej i zamierza doprowadzić HF Segwit2x do skutku. Większość społeczności patrzy na to z przymrożeniem oka, jednak jak wiemy z BTC trzeba brać pod uwagę każdą możliwą opcję. Jak dotychczas rynek przyjął to info ze spokojem.

Luka w ETH

W dniu 6 listopada odnaleziono lukę w zabezpieczeniach portfela Parity multi-sig. Bug w Ethereum wart $280M dotyczy portfeli multi-sig założonych po 20 lipca tego roku. Z wiadomości w sieci wynika, iż zamrożone zostało podobno ponad 1 milion etherów wartych około $278,359,059, inne źródła mówią o 513 tysiącach etherów wartych około $150,000,0000 (dokument doc w linkach).Tak czy inaczej z pewnością chodzi o gigantyczną sumę pieniędzy, które nie mogą zostać przesłane w chwili obecnej, problem podobno już jest rozwiązywany.

bug w ethereum

Źródło: fossbytes.com

Bug w Ethereum – szum w sieci

Poniżej zamieszczamy istotne linki do serwisów, gdzie szerzej opisano kwestię tego problemu:

Alarm Zabezpieczeń

Dokument z adresami dotkniętymi awarią

Wątek Reddit

Opis tematu na popularnym blogu.

 

#kolejne artykuły