Joseph Lubin: Spadek cen nie wpłynie na dalszy rozwój ETH | worldmaster.pl
#

Współzałożyciel Ethereum i prezes ConsenSys Inc., Joseph Lubin, powiedział w wywiadzie dla Bloomberg 14 sierpnia, że ​​nie widzi on zagrożenia dla dalszego rozwoju kryptowalut.

W niedawnej dyskusji na temat stanu rynku kryptowalut z Bloombergiem, Lubin powiedział, że…

wzrost wartości ubiegłego roku był tylko kolejną bańką, taką jak poprzednie sześć dużych baniek, z których każda jest bardziej epicka niż poprzednia i szokuje wszystkich jeszcze bardziej.

Dodał też, iż przy bliższej analizie szczyty te wyglądają jak “pryszcze na wykresie”. Lubin powiedział, że każda bańka, taka jak obecna, przyniosła znaczny wybuch aktywności społeczności krypto.

Oświadczył:

… budujemy bardziej fundamentalną infrastrukturę, widzimy korektę, ale potencjał robi się jeszcze bardziej imponujący … Uważam, że istnieje silna korelacja między wzrostem cen, a wzrostem infrastruktury w ekosystemie. Jesteśmy prawdopodobnie o dwie długości dalej, niż byliśmy osiem czy dziesięć miesięcy temu.

lubin joseph lubin ethereum cena ethereum spadek

Cena Ethereum

Lubin przypisywał zmienność “typom handlowców”, tj. Inwestorom spekulacyjnym, twierdząc, że niekoniecznie jest to wskaźnik wzmocnienia infrastruktury. Zapytany o to, jak wpływa na niego zmienność cen, Lubin odpowiedział:

Możemy przyglądać się cenie i realizować plany rozwoju oraz robić prognozy. Nadal jesteśmy na dobrej drodze.

Wczoraj, Ethereum (ETH) spadł do dziewięciomiesięcznej najniższej ceny i osiągnął 288 USD. Ostatnim razem, gdy cena altcoina spadła poniżej 300 USD, był to początek listopada 2017 r. Tego dnia straty wzrosły do ​​16 procent w ciągu dnia i prawie  35 procent w ciągu tygodnia.

Obecnie ETH kosztuje około 263 USD, co oznacza spadek o 7 procent, a kapitalizacja rynkowa przekracza 26 miliardów USD.

Giełda kryptowalutowa Coinbase z siedzibą w San Francisco, ogłosiła dzisiaj, 3 sierpnia, dodanie 37 nowych aktywów do swojej usługi powierniczej, Coinbase Custody.

W poście na blogu podkreślono, że nowe zasoby kryptograficzne można dodać “tylko do przechowywania” i że Coinbase doda je “tak szybko i bezpiecznie, jak to tylko możliwe.” Coinbase stwierdza, że ​​obecnie nie rozważa możliwości handlu tymi walutami. Oświadczenie giełdy poniżej:

Przekazujemy to oficjalne oświadczenie Coinbase opinii publicznej, aby zachować przejrzystość wśród naszych klientów na temat wsparcia przyszłych aktywów.

Wśród nowych aktywów rozważanych do przechowywania są: Ripple (XRP), EOS, Monero (XMR), VeChain (VEN), Cardano (ADA), Bitcoin Gold (BTG) i Telegram.

Coinbase podkreśla, że ​​wdrożenie nowych aktywów do Coinbase Custody nie wskazuje na to, czy zostaną one dodane do innych produktów Coinbase. Stwierdzono również, że aktywa brane pod uwagę w handlu muszą przejść przez GDAX Digital Asset Framework.

Giełda oświadcza, że klienci mogą zobaczyć ogólnodostępne interfejsy API i inne wskaźniki. Coinbase jest w trakcie dodawania obsługi nowych zasobów cyfrowych.

… nie możemy potwierdzić kiedy i czy na pewno te aktywa będą dostępne w Coinbase Custody, dostarczymy naszym klientom informacje o tym procesie w przyszłości …

coinbase custody nowe waluty new assets giełda aktywów giełda kryptowalutowa Coinbase

Coinbase Custody

Coinbase Custody uruchomiono 2 lipca tego roku, mając na celu zajęcie się problemem numer jeden inwestorów instytucjonalnych, a mianowicie bezpieczeństwem. Nowa usługa rzekomo wykorzystuje szereg środków bezpieczeństwa, w tym “łańcuchową segregację zasobów kryptograficznych”, “offline, multi-sig i geograficznie rozproszoną ochronę transakcji”. Firma planuje również dodać ” bezpieczne, segregowane hot wallety i cold wallety.”

Niedawno uruchomiona usługa powiernicza jest również zabezpieczona za pośrednictwem niezależnego brokera-dealera FINRA-SEC, Electronic Transaction Clearing (ETC).

Dyrektor naczelna holenderskiego banku centralnego poinformowała, że chociaż kryptowaluty nie są “prawdziwymi pieniędzmi”, to bank nie planuje ich zakazać.

Dyrektor naczelna holenderskiego banku centralnego, Petra Hielkema udzieliła wywiadu w tym temacie holenderskiemu Newsowi. Powiedziała, że ze względu na zmienność kryptowalut i możliwość wystąpienia zagrożeń konsumenckich, nie można uznać ich za pieniądze,

Jeśli chcesz coś traktować jak pieniądz, musisz być w stanie to wydać, zaoszczędzić i obliczyć […] Nie uważamy więc, że [kryptowaluty] to pieniądze jako takie.

Hielkema poinformowała także, że holenderski bank centralny eksperymentuje z blockchain.  Technologia kryptowalut jest sprawdzana od trzech lat i opracowano już cztery prototypy w tym zakresie. Chociaż Hielkema dodaje, że blockchain nie jest jeszcze gotowy do wdrożenia w holenderskich systemach płatności to zaznacza, że istnieją “możliwości do zrobienia tego w przyszłości, z większą skutecznością”.

Dyrektor naczelna holenderskiego banku centralnego, Petra Hielkema udzieliła wywiadu w tym temacie holenderskiemu Newsowi. zmienność kryptowalut

Tego lata Niderlandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) również podkreślił “ryzyko” związane z kryptowalutami, odnotowując  “poważne wątpliwości […] związane z kryptowalutami i ich zarządzaniem”. W czerwcu Bank Finlandii opublikował dokument, w którym pojęcie cyfrowej waluty nazwano “błędem”, którego nie należy uważać za “prawdziwe pieniądze”.

Nowy smartphone od HTC będzie wspierał Litecoin – Charlie Lee

Twórca LTC – Charlie Lee ogłosił w niedzielę, iż dołączył do zespołu programistów HTC Exodus jako doradca. Lee potwierdził również, że Exodus będzie wspierał Lighitng Network na LTC. HTC potwierdziło dzisiaj te doniesienia, mówiąc, iż zespół był zachwycony dołączeniem do grupy Charliego Lee jako doradcy.

Tajwański producent elektroniki ogłosił w maju, że rozwija pierwszy na świecie smartphone wspierający krypto. Urządzenie to będzie zarówno mobilnym punktem łączącym się z sieciami blockchain, ale również portfelem do przechowywania znanych coinów, takich jak bitcoin, ethereum oraz litecoin.

htc exodus charlie lee litecoin

htcexodus.com

Główny funkcjonariusz ds. Szyfrowania HTC Phil Chen powiedział, że firma ma nadzieję rozpocząć dystrybucję nowego telefonu przed końcem roku, jednak nie podał dokładnej daty premiery. Osoby zainteresowane telefonem będą mogły nabyć go w przedsprzedaży za bitcoin lub ether. W lipcu zaś potwierdzono fakt, że nowy HTC będzie obsługiwał słynną aplikację CryptoKitties.

Nie tylko HTC, ale również “Finney” od Sirin Labs

Oczywiście wiadomo jest, że HTC nie jest jedyną firmą planującą stworzenie smartphone opartym o blockchain. Po bardzo głośnym sukcesie Sirin Labs w swoim ICO, gdzie zebrano ponad 157 milionów dolarów czekamy także na pojawienie się ich produktu na rynku, a mianowicie telefonów “Finney” oraz “Solaris”. Specyfikacja tych urządzeń jest możliwa do sprawdzenia na głównej stronie producenta.

sirin labs finney solaris

sirinlabs.com

ETC na Coinbase

Ethereum Classic jest forkiem Ethereum, choć można też uznać, że to Ethereum jest forkiem Ethereum Classic. Ale to już temat na inny artykuł. 🙂 Tak czy inaczej, od jakiegoś czasu wiadomo, iż ETC znajdzie się na największej amerykańskiej giełdzie krypto – Coinbase. Co w takim razie wydarzy się ze słynnym Classic’iem? Jak ukształtuje się jego cena? Na te pytania spróbuję odpowiedzieć poniżej.

etc ethereum classic coinbase etc na coinbase cena etc

blockonomi.com

Fakty historyczne

W dniu kiedy Coinbase ogłosiła fakt, iż Ethereum Classic będzie następną walutą dodaną właśnie na tą giełdę, cena ETC wzrosła z 12,89 USD do 17,19 USD. Od tego czasu prawie nieustannie rośnie. Biorąc pod uwagę przykłady innych walut jakie dostały się na tak dużą giełdę jak Coinbase, ich cena praktycznie zawsze szybowała mocno w górę. Dzieje się tak z powodu wzrostu wolumenu całkowitego obrotu oraz oczywiście pozytywnej informacji rynkowej. Na przykład Bitcoin Cash, który przed dodaniem na tą platformę kosztował 1825 USD. Po kilku dniach wyceniany był już na 3787 USD.

Patrząc w ten sposób można spodziewać się wzrostu na ETC nawet o 100%. Należy jednak pamiętać, iż obecnie rynek wygląda inaczej, niż w czasach listingu BCH. Pomimo tego raczej pewne jest, że cena Ethereum Classic zmieni się zaraz po pojawieniu się pary USD / ETC na Coinbase, a ma to nastąpić:

Zgodnie z naszym publicznym procesem dodawania nowych zasobów, rozpoczniemy prace inżynieryjne związane z obsługą Ethereum Classic. W ramach tego procesu klienci mogą spodziewać się publicznych interfejsów API i innych znaków informujących, że zasób jest dodawany. Kiedy dojdziemy do końcowej fazy testowania integracji technicznej, której spodziewamy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, publicznie ogłosimy datę rozpoczęcia handlu za pośrednictwem naszego bloga i Twittera.

Tyle aktualnie wiemy, a całe oświadczenie możecie przeczytać tutaj.

Spójrzmy w przyszłość, jaka może być cena ETC

Krótko mówiąc, nie wiemy kiedy dokładnie zobaczymy walutę ETC na Coinbase. Można jednak spodziewać się tego nawet w przyszłym miesiącu, ponieważ widoczne są już prace nad tą funkcjonalnością.

No dobrze, a więc teraz zabawmy się w wróżbitę. Załóżmy, że mamy zamiar rzucić się w wir byków i zarobić trochę na powyższej informacji. 🙂 Pamiętajcie, że to co zobaczycie poniżej będzie czystą spekulacją, a za każdą decyzję inwestycyjną odpowiadacie jedynie Wy sami.

Podczas historycznych skoków na rynku, Ethereum Classic odnotowało wzrosty o 107% i 341% (zanotowane niedawno, podczas boomu kryptowalutowego pod koniec 2017 r.) Oznacza to wzrost średniej ceny o 224%. Aktualnie cena ETC to 16,48 USD, wzrost o 224% zakończyłby się na 53,50 USD. Jeśli Coinbase wprowadzi Ethereum Classic w podobnym momencie na rynku jak w przypadku Bitcoin Cash, to cena 100$ dla Ethereum Classic naprawdę nie byłaby aż taka nierealistyczna.

Oczywiście taka sytuacja mogłaby wystąpić jedynie w idealnych warunkach giełdowych, dlatego nie możemy się tego spodziewać. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż wiele osób na całym świecie będzie analizowało to w podobny sposób i dlatego wydarzyć się może praktycznie wszystko.

Powyższy tekst nie jest poradą inwestycyjną, a jedynie optymistycznym poglądem na przyszłe wydarzenia, tak czy inaczej życzę wszystkim inwestorom ETC’ka jak najwięcej zielonych świeczek. 🙂

Źródło: cryptodaily.co.uk

#kolejne artykuły