Jaki lunchbox dla dziecka? Ranking najlepszych śniadaniówek
#

Lunchbox dla dzieci to pojemnik, dzięki któremu Twoje pociechy mogą jeść zdrowe i zbilansowane posiłki, także w szkole i przedszkolu. Odpowiednio wybrane śniadaniówki z przydatnymi funkcjami i piękną estetyką, mogą sprawić, że „niejadek” nabierze apetytu na zdrowe przekąski, a dzieci pokochają owoce, warzywa i regularne spożywanie dań. Naturalnym pytaniem w tej sytuacji jest: jaki lunchbox dla dziecka będzie najlepszy?

Aby maksymalnie ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny ranking śniadaniówek. Ułożyliśmy go według kilku wytycznych, które pozwolą Ci szybko odnaleźć pojemniki, których szukasz i które pokochają Twoje pociechy. Na końcu znajdziesz natomiast listę 10 najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę, podczas wybierania pojemnika na jedzenie do szkoły dla dziecka. W rezultacie powstał kompleksowy poradnik dla rodziców, którzy chcą, aby ich pociechy jadły zdrowo, regularnie i z przyjemnością.

W naszym rankingu uwzględniliśmy wiele kryteriów:

  1. Lunchbox dla dziewczynki
  2. Śniadaniówki dla chłopca
  3. Lunchbox z przegródkami dla dzieci
  4. Zestaw z pojemnikiem i termosem obiadowym
  5. Mały lunchbox do przedszkola i szkoły
  6. Duże śniadaniówki do szkoły
  7. Pojemniki do 200 zł i 100 zł.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a wybór śniadaniówki dla dziecka stanie się niezwykle prosty i przyjemny!

ranking najlepszych śniadaniówek dla dziecka

W co spakować jedzenie do szkoły?

Już sam wybór pożywienia dla dziecka do szkoły, potrafi przysporzyć problemów. W końcu pod uwagę trzeba wziąć preferencje smakowe malucha, a także jego zdrowie. Te dwa czynniki natomiast nie zawsze idą ze sobą w parze. Po przygotowaniu jedzenia do szkoły, należy zapakować je w odpowiedni sposób. Najlepszym rozwiązaniem są śniadaniówki dla dzieci, czyli szczelne i lekkie pojemniki, które zapewniają świeżość jedzenia nawet po kilku godzinach oraz chronią przed przeciekami.

W sytuacji, kiedy spakowane jedzenie do szkoły, wymaga utrzymania go w odpowiedniej temperaturze, warto zastanowić się nad torbami termicznymi dla dzieci. Ich piękny design wpisuje się w potrzeby zarówno maluchów, jak i nastolatków, a z kolei właściwości fizyczne sprawiają, że żywność nie traci swojej świeżości i jest przechowywana w zdrowy sposób. Ponadto oddzielne torby na posiłek powodują, że plecak dziecka jest lżejszy.

Lunchbox dla dziewczynki

Różnice płciowe wpływają na preferencje i wybory dziecka. Rodzice, którzy mają pociechy zarówno płci męskiej, jak i żeńskie, mogą potwierdzić, że potrzeba odrębności od przeciwnej płci, jest widoczna – szczególnie w młodszym wieku. W konsekwencji bardzo często zdarza się, że lunchbox dla dziewczynki będzie zupełnie inny, niż śniadaniówka dla chłopca. Różnice są często niezwykle subtelne: czasami wystarczy zmiana koloru lub designu.

W naszym sklepie znajduje się przepiękny model NUUMI – różowa śniadaniówka dla dziewczynki. Pojemnik składa się z: miseczki z trzema przegródkami, wewnętrznej pokrywki i zamykanej obudowy na przycisk. Wyróżnia go doskonała szczelność, kompaktowe wymiary oraz duża wytrzymałość To sprawia, że lunchbox dla dziewczynki bezpiecznie i bezproblemowo przechowa nie tylko suche jedzenie, ale również gotowe posiłki i płynne produkty (np. gęsty jogurt, sos).

śniadaniówka dla dziewczynki

Ciekawym uzupełnieniem estetycznym są z kolei wodoodporne naklejki, które wzbudzają dziecięcą ciekawość i umilają spożywanie posiłku. Całość jest natomiast wykonana z bezpiecznych materiałów, które są zdrowe dla dziecka i żywności oraz przyjazne dla środowiska. Rodziców ucieszy fakt, że różowy lunchbox do przedszkola lub szkoły, można myć w zmywarce i wykorzystywać jako pojemnik do przechowywania żywności.

Warto przy tym pamiętać, że podział pojemników na płci jest umowny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować dziewczynce niebieski pojemnik, a chłopcu różowy. Wszystko sprowadza się bowiem do osobistych preferencji dziecka. W zestawieniu kierowaliśmy się natomiast ogólnymi tendencjami wśród dzieci, które są powszechnie znane i obserwowane w społeczeństwie.

Śniadaniówka dla chłopca

Chłopcy bardzo ucieszą się z pojemnika NUUMI – niebieskiej śniadaniówki do szkoły. To częsty i popularny wybór rodziców, którzy chcą, aby ich pociecha mogła bezpiecznie i komfortowo transportować jedzenia, a potem konsumować je ze spokojem i przyjemnością w szkole lub przedszkolu. Polecana śniadaniówka dla chłopca zawiera miseczkę trzykomorową, szczelną pokrywkę, która uniemożliwia mieszanie się poszczególnych produktów, a także wytrzymałą obudowę i zapięcie. 

śniadaniówka dla chłopca

Podobnie jak różowa wersja tego samego pojemnika, ten niebieski lunchbox dla dzieci jest kompaktowy, lekki i przyjazny w transportowaniu. Z łatwością zmieści się do tornistra lub termicznej torby, a jego wielofunkcyjność pozwala na przechowywanie różnorodnych pokarmów: zarówno suchych, jak i płynnych (np. hummus, kaszka). W zestawie znajdują się również wodoodporne naklejki, dzięki którym można spersonalizować śniadaniówkę dla dziecka.

Lunchbox z przegródkami dla dzieci

Pojemniki z przegródkami pozwalają na organizację posiłków i zapobiegają mieszaniu się różnych potraw ze sobą. Nikt nie lubi – także dorośli, kiedy ich dania niekontrolowanie zlewają się w jedną potrawę. Ponadto lunchbox dla dzieci z przegródkami umożliwia stosowanie różnorodnej diety, urozmaiconej o wszystkie, niezbędne produkty i składniki odżywcze. Podział na sekcje pozwala bowiem zapakować: owoce, warzywa, główne danie, a także przekąski i deser.

lunchbox z przegródkami

Do tego zadania idealnie nadaje się model YUMBOX CLASSIC – śniadaniówka z sześcioma przegródkami różnej wielkości. Cały pojemnik jest niezwykle szczelny, poręczny i kompaktowy. Dodatkowo na spodzie znajduje się wkładka z pięknymi i interesującymi obrazkami, które cieszą dziecięce oko i podnoszą przyjemność z posiłku. Pojemniki YUMBOX CLASSIC są dostępne w wielu kolorach: zielonym, turkusowym, różowym, niebieskim i fioletowym. W każdym modelu zmienia się również temat obrazków na wkładce na dnie pojemnika. Taki lunchbox z przegródkami dla dzieci to świetny wybór dla rodziców, którzy chcą wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe do diety swojej pociechy.

Lunchbox z termosem – pełen zestaw

Wiele możliwości daje model pojemnika OMIE OMIEBOX – to duży lunchbox z termosem, umożliwiającym transport i spożywanie ciepłych oraz gorących dań. Właściwości termosu pozwalają na zachowanie wysokiej temperatury posiłku, nawet do 4 godzin. Wskazany model to lunchbox z przegródkami dla dzieci, które dzięki temu mogą jeść zróżnicowane dania – nie tylko śniadaniowe, ale także obiadowe. Duża pojemność, przekraczającą 1300 ml, umożliwia natomiast spożycie zdrowego i pełnowartościowego posiłku.

duży lunchbox z termosem dla dziecka

sklepie Twój Lunchbox przygotowaliśmy pojemniki OMIE OMIEBOX w kolorach: zielonym, niebieskim, czerwonym, fioletowym i żółtym.

Mały lunchbox do szkoły i przedszkola

Niewielkie pojemniki to częsty wybór rodziców, którzy szukają śniadaniówek dla przedszkolaków i młodszych dzieci. Mały lunchbox do szkoły gwarantuje poręczność, komfort noszenia, łatwość przechowywania, a także prostsze i szybsze czyszczenie. Ponadto mniejsze pojemniki umożliwiają również kontrolę wielkości porcji, co jest przydatne w niektórych przypadkach. W takiej sytuacji bardzo częstym wyborem jest model SMASH SNACK BOX, czyli prosty i tani pojemnik na przekąski dla dzieci, który wyróżnia się pokrywką mocowaną na zawiasie oraz bezpiecznym zamknięciem na klips.

Kanapnik do szkoły – poniżej 300 ml

Dzieci, które korzystają ze szkolnej stołówki lub zwyczajnie nie potrzebują dużej ilości jedzenia, odniosą wiele korzyści z małych lunchboxów do szkoły. Świetnym przykładem jest model OXO ON-THE-GO, czyli szczelny pojemnik na przekąski i kanapki o pojemności 250 ml, niskiej wadze 190 g oraz kompaktowych wymiarach. Jego ogromną zaletą jest, że z jednej strony pozwala przechować zdrowe i pożywne jedzenie, z drugiej natomiast zajmuje niewiele miejsca i nie obciąża dodatkowo dzieci. Co więcej, posiada wiele przydatnych funkcji, jak: możliwość podgrzewania w kuchence mikrofalowej, dodatek wyjmowanej tacki czy opcja mycia w zmywarce.

śniadaniówka do szkoły na przekąski dla dziecka

Lunchbox do przedszkola

Maluchy zwykle nie potrzebują dużych lunchboxów do przedszkola, ponieważ najczęściej jedzą obiady, przygotowane przez daną placówkę edukacyjną. Tym samym dzieci zabierają ze sobą najczęściej jedzenie w formie przekąsek (np. owoce, orzechy, warzywa). W tej roli najlepiej odnajdzie się model LÉKUÉ TO GO – szczelny pojemnik na przekąski o pojemności 400 ml z dodatkiem łyżki i silikonowej miseczki. W sklepie Twój Lunchbox przygotowaliśmy kilka wersji kolorystycznych: beżowy, limonkowy i różowy. Każda z nich jest równie przydatna i wielofunkcyjna (np. może być podgrzewana w mikrofalówce).

lunchbox dla przekąski dla dziecka

Duże śniadaniówki do szkoły – dla dzieci i nastolatków

Dzieci mają różne potrzeby żywieniowe. Aby im sprostać, przygotowaliśmy duże śniadaniówki do szkoły. Taki lunchbox dla dziewczynek i chłopców cechuje się dużą pojemnością (powyżej 800 ml), przegródkami pozwalającymi na podział posiłków, nawet na cały dzień, a także dodatkowymi akcesoriami, ułatwiającymi jedzenie. W naszej kolekcji znajdują się rozwiązania dla młodszych i starszych.

Nastolatkowie bardzo chętnie sięgają po model BLACK+BLUM SANDWICH BOX – stalową śniadaniówkę z bambusową pokrywką. To elegancki lunchbox do szkoły, który wpisuje się w gusta nastolatków i pozwala im na jedzenie zdrowych oraz pełnowartościowych posiłków. Ponadto, we wskazanym modelu, drewniana pokrywka może pełnić rolę deski do krojenia, a duża pojemność przy niewielkich wymiarach pozwala cieszyć się jedzeniem w pełnym komforcie.

stalowa śniadaniówka dla nastolatków

Lunchbox z przegródkami dla dzieci – powyżej 800 ml

Duże śniadaniówki do szkoły pozwalają zaspokoić potrzeby żywieniowe każdego dziecka – także tego starszego. Większa pojemność to wystarczająca ilość miejsca na różnorodne posiłki, możliwość zapakowania większych porcji, a także szansa na podział jedzenia na sekcje. Wśród pojemników powyżej 800 ml polecamy model YUMBOX PRESTO – stalowy lunchbox z pięcioma przegródkami. Jego płaski kształt pasuje do toreb i plecaków, natomiast idealna szczelność pozwala na przechowywanie płynnych produktów (np. sosów, jogurtów). W naszym sklepie znajdziesz kilka opcji kolorystycznych tego modelu pojemnika: zielony, fioletowy, miętowy oraz granatowy.

lunchbox dla dziecka z przegródkami

Jaki lunchbox do 200 zł?

Cena jest częstym kryterium, według którego są dobierane śniadaniówki dla dzieci do szkoły. W naszym sklepie Twój Lunchbox przygotowaliśmy wiele pojemników o różnym przedziale cenowym. Tym samym znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla swojej pociechy.

W przedziale cenowym do 200 zł można znaleźć wiele znakomitych śniadaniówek dla chłopca i dziewczynki. Doskonałym tego przykładem jest popularny i ceniony model MONBENTO WONDER – płaski lunchbox dla dzieci, na którym znajduje się uroczy wizerunek pandy lub owieczki (w innym modelu tej samej kolekcji MONBENTO). Wzbudzają one sympatię najmłodszych, co przekłada się na większą przyjemność spożywania posiłku z takiego pojemnika.

Wśród kanapników do szkoły w przedziale do 200 zł warto również zauważyć model BLACK+BLUM STEEL L – stalowy lunchbox z przegródką. Ogromną zaletą tego pojemnika jest fakt, iż nadaje się on do mrożenia lub pieczenia, a także można go myć w zmywarce. Jego design powoduje natomiast, że spodoba się starszym dzieciom oraz nastolatkom, szukającym minimalistycznego i klasycznego pojemnika na jedzenie do szkoły.

lunchbox do szkoły do 200 zł

Jaki lunchbox do 100 zł?

Niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Zwykle przekłada się ona natomiast na mniejszą pojemność śniadaniówki lub mniejszą liczbę dodatków, które mogą występować w droższych modelach.

W naszym sklepie z łatwością znajdziesz lunchbox do szkoły w przedziale cenowym do 100 zł. Przykładem jest, chociażby ulubieniec wielu dzieci, model MONBENTO GRAM – pojemnik z kolorowymi obrazkami, które można umieścić na wierzchu pokrywki. Charakteryzuje się on dużą pojemnością 600 ml oraz wytrzymałym i szczelnym zamknięciem.

Nieco droższą opcją, która nieznacznie wykracza poza cenę 100 zł, jest natomiast ten sam model śniadaniówki dla dzieci MONBENTO GRAM, ale z dodatkowym zdobieniem na wierzchu.

lunchbox dla dzieci ozdobny

Jak wybrać lunchbox dla dziecka: 10 cech, na które warto zwrócić uwagę!

Lunchbox dla dziecka – zarówno chłopca, jak i dziewczynki – to najlepszy wybór do spakowania i przechowywania jedzenia do szkoły. Wybierając pojemniki na śniadanie dla dzieci, ważne jest, aby wybrać takie rozwiązania, które będą wygodne w użyciu i dostosowane do wieku naszej pociechy, bezpieczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto warto pamiętać o preferencjach i potrzebach dzieci, aby zapewniać im wygodne i przyjemne jedzenie w szkole. Oto najistotniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając lunchbox dla dzieci.

1. Rozmiar i pojemność

Pojemnik powinien odpowiadać dziecku wielkością. Zbyt duże mogą być bowiem niewygodne w noszeniu. Istotna jest również pojemność, która powinna zaspokajać potrzeby żywieniowe dziecka. Małe lunchboxy do szkoły (do 500 ml) zwykle są świetnym wyborem dla młodszych dzieci, natomiast duże śniadaniówki do szkoły (około 800-1000 ml) to doskonała opcja dla starszych dzieci i nastolatków, które więcej czasu spędzają w szkole i potrzebują większej ilości pokarmu.

2. Materiał

Pojemniki są wykonane z różnych materiałów (np. tworzywa sztuczne, metal, bambus, stal). Przed zakupem należy upewnić się, że jest on bezpieczny, szczelny, praktyczny, lekki i łatwy w utrzymaniu czystości.

3. Pokrywka

Aby zapobiec wyciekaniu jedzenia, pokrywka musi być dobrze dopasowana i szczelna. W tym celu śniadaniówka dla dziecka powinna posiadać wytrzymałe klamry. Niektóre modele mają również specjalne opaski silikonowe, które dodatkowo uszczelniają pojemnik.

pojemnik na jedzenie

4. Kolor i wzór

Szeroka dostępność pojemników powoduje, że lunchbox dla dziewczynki może różnić się od śniadaniówki dla chłopca. Warto wybierać rozwiązania w ulubionym kolorze i odpowiednim designie dla dziecka. Dla przedszkolaków i maluchów polecamy pojemniki z naklejkami lub w wyrazistych barwach. W ten sposób jedzenie stanie się dla nich niezwykłą czynnością, pełną przygód i zabaw. Dla starszych dzieci i nastolatków rekomendujemy natomiast bardziej eleganckie pojemniki o minimalistycznym designie (np. połączenie bambusowej pokrywki ze stalową podstawą).

5. Lunchbox z przegródkami dla dzieci

W celu ładnego skomponowania posiłku i uniknięcia zmieszania się wszystkich produktów, warto sięgnąć po śniadaniówki z przegródkami. Dzięki temu możliwe jest zapakowanie różnych potraw (np. na śniadanie i obiad oraz przekąski) i oddzielenie ich od siebie poprzez wyznaczone sekcje pojemnika. W ten sposób jedzenie w szkole będzie smakowało jeszcze lepiej.

6. Bezpieczeństwo

Wybierając lunchbox do przedszkola lub szkoły, należy upewnić się, że jest on bezpieczny dla dzieci i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Na przykładzie naszej marki możemy powiedzieć, że nasze pojemniki nie zawierają BPA, PVC, ftalanów oraz jakichkolwiek szkodliwych substancji. Dzięki temu śniadaniówki są rewelacyjnym wyborem do szkoły, przedszkola czy na wycieczkę.

7. Łatwość w utrzymaniu czystości

Każdy, kto chociaż raz zmierzył się z myciem pojemnika z zaschniętymi resztkami jedzenia, doskonale wie, jak ważne są łatwe w czyszczeniu lunchboxy. Aby to osiągnąć, świetnym rozwiązaniem są pojemniki ze zdejmowanymi elementami oraz skonstruowane w taki sposób, że możliwe jest bezproblemowe dotarcie do każdej przegrody i części.

lunchbox do szkoły

8. Wytrzymałość

Śniadaniówki dla dziewczynki i chłopca powinny charakteryzować się odpornością na ewentualne uszkodzenia. Wytrzymałość to niezwykle istotna cecha, którą doceniają wszyscy rodzice. W końcu dzieci przykładają mniejszą uwagę niż dorośli do tego, jak dbać o swoje rzeczy. Wytrzymałe lunchboxy do szkoły pozwolą natomiast uniknąć częstych wymian, zapewnią dłuższą żywotność i ochronią przed pęknięciami czy odpryskami.

9. Dodatkowe elementy

Niektóre kanapniki do szkoły (bo taką również nazwę przyjmują śniadaniówki) wyróżniają się zdejmowanymi elementami, które uzupełniają pojemnik. Czasami jest to dodatkowy termos obiadowy, który utrzymuje temperaturę nawet przez kilka godzin, a w innym przypadku może być to oddzielny pojemnikkieszonka na sztućce, a nawet deska do krojenia, pełniąca rolę szczelnej pokrywki. Dodatkowe pojemniki występują, chociażby w śniadaniówce MONBENTO TRESOR, która przy kompaktowych rozmiarach uzyskuje dzięki temu dużą pojemność, sięgającą 800 ml.

10. Waga

Wybierając lunchbox dla dziecka, należy upewnić się, że wybrany model jest wystarczająco lekki, aby nasza pociecha mogła go z łatwością i bez trudu nosić w plecaku przez cały dzień. Śniadaniówki do szkoły powinny być zatem poręczne, łatwe w przenoszeniu i pozbawione ostrych krawędzi.

Poręczne i lekkie śniadaniówki dla dzieci – smaczne i zdrowe jedzenie do szkoły!

Duży wybór pozwala z łatwością znaleźć idealny lunchbox dla dzieci. Przejrzysty podział na kategorie umożliwia natomiast proste, szybkie i trafne zakupy. Poszukiwania śniadaniówek dla chłopców i dziewczynek stają się tym samym bardzo łatwe. W naszym sklepie czekają na Ciebie tylko sprawdzone pojemniki o wysokiej jakości, które zapewnią Twojemu dziecku bezpieczne, komfortowe i zdrowe jedzenie w szkole, przedszkolu oraz na wycieczce.

Zapoznaj się z pełną kolekcją i wspomagając się przedstawionym wyżej rankingiem, wybierz lunchbox dla dzieci, który zachwyci Twoją pociechę, a Tobie zapewni spokój.

Długie godziny nauki nie muszą być wyczerpujące!

Szukasz łatwego sposobu na naukę przez wiele godzin bez zmęczenia mózgu?

Dzięki odpowiednim wskazówkom i technikom możesz pozostać pełen energii i skupiony przez dłuższy czas! Oto kilka najlepszych strategii, aby zapobiec zmęczeniu mózgu, dzięki czemu możesz zmaksymalizować sesje nauki i uzyskać niesamowite wyniki. 

Po pierwsze, wstań i poruszaj się co godzinę lub dwie.

Poświęcenie kilku minut na rozciągnięcie nóg lub wykonanie lekkich ćwiczeń może pomóc zwiększyć przepływ krwi do mózgu i utrzymać czujność. Dodatkowo upewnij się, że pijesz dużo wody przez cały dzień — odwodnienie może szybko doprowadzić do zmęczenia. 

Następnie spróbuj podzielić naukę na krótsze części z regularnymi przerwami pomiędzy.

Pomoże to utrzymać wysoki poziom adrenaliny i pozwoli Twojemu umysłowi odpocząć od wszystkich informacji, które przetwarza. Możesz także przełączyć się na bardziej kreatywne zadania podczas tych przerw — czynności takie jak puzzle lub rysowanie mogą naładować mózg, jednocześnie pomagając opanować nowe koncepcje.

Wreszcie, nie zapomnij dać sobie regularnych nagród.

Niezależnie od tego, czy jest to szybka przekąska, czy kilka minut przewijania mediów społecznościowych, posiadanie czegoś, na co czekamy, może pomóc wstrzyknąć energię w długie sesje nauki. Tylko pamiętaj, aby nie przesadzić — zbyt wiele przerw na nagrody sprawi, że będziesz miał mniej czasu na naukę! 

Dzięki tym prostym strategiom powinieneś być w stanie zapobiec zmęczeniu mózgu i pozostać skupionym podczas nauki przez długie godziny. Więc zrelaksuj się, przygotowując się na nowe!

Gdyby tego było mało, przygotowałem specjalnie dla ciebie wyjątkowy produkt, aby uprościć twoje życie. Nosi miano Eliksiru!

To  sprawdzony produkt opracowane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry naukowców.

Po więcej zapraszam Cię na moją stronę.

Cudowności, Grzesiek!

 

Zalety termoterapii są znane ludzkości od wieków. Stare egipskie źródła, sporządzone nawet 5000 lat temu, opisywały m.in. stosowanie rozgrzanego piasku w celu łagodzenia bólu. Można w nich natrafić również na opis praktyk leczenia zimnem. Według moich obserwacji ostatnio coraz większą popularnością cieszą się termofory i kompresy wykonane z naturalnych surowców, w których zamiast gumy znajdziemy np. pestki wiśni. Jak działa taki wynalazek? Pestki mają doskonałą moc do gromadzenia nadanej im temperatury. Oznacza to, że ogrzane w piekarniku zamieniają się w ciepły termofor, który można wykorzystać podczas łagodzenia skurczy okresowych lub bólu karku. Jakie inne zastosowanie mogą mieć termofory z pestek wiśni?

– Termofor z pestek wiśni jako zimny kompres na czoło 

Ja zawsze jeden mam w zamrażarce, na wypadek migreny lub obrzęku.

– Redukcja stresu i relaks z wykorzystaniem termofora

Ciepło cudownie oddziałuje na nasz układ nerwowy.

– Termofor z pestek wiśni to ratunek przy problemach żołądkowych 

Miejscowe zastosowanie ciepła, np. położenie termofora na brzuch, pomoże na niestrawność, gazy i zaparcia.

– Kompres po ćwiczeniach i termofor na zakwasy

Zimny okład pomoże schłodzić i ukoić twoje mięśnie po treningu.

Termofor z pestek wiśni w anatomicznym kształcie

Tak naprawdę termofory z pestek wiśni mają całą masę pozytywów. To bezpieczna i naturalna alternatywa dla klasycznych, gumowych termoforów. Sama szyję termofory z pestek wiśni w nietypowym kształcie – są one dopasowane do najbardziej kobiecej części ciała, czyli do macicy. Yokompresy, bo taką nazwę noszą moje termofory, przynoszą ulgę w bólu menstruacyjnym, a także po porodzie i w dolegliwościach układu moczowego, a dzięki swojemu unikalnemu kształtowi wpasowują się m.in. na kark, ramiona i lędźwie.

 

Po cały artykuł zapraszam TUTAJ.


Autor: YOKO
Joanna Tymczyj

Choć utrata jędrności biustu to naturalny proces, postępujący wraz z upływem lat, to nie jesteśmy bezradne wobec matki natury i grawitacji! Domowe sposoby na jędrny biust pozwalają nie tylko zwiększyć atrakcyjność piersi, ale przede wszystkim zadbać o ich zdrowie. Przekonaj się, czego potrzebujesz do poprawienia wyglądu biustu w domowych warunkach!

jak ujędrnić piersi

Jak poprawić jędrność piersi?

Domowe sposoby na jędrny biust są bezpiecznie. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej są nieinwazyjne i dostępne dla każdej kobiety. Dzięki tym metodom nie tylko zadbasz o biust, ale zyskasz również okazję do odpoczynku i relaksu, o czym za chwilę sama się przekonasz. Poniższe metody są więc również świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą po prostu zadbać o swoje ciało.

Pamiętaj, aby robić wszystko w zgodzie ze sobą. Nieistotne, czy Twoje piersi są jędrne, czy nie – nadal pozostają piękne!

jak podnieść biust

Odżywianie na zdrowy biust

Nawyki żywieniowe bardzo mocno wpływają na zdrowie, stan i wygląd piersi. Nie bez powodu piszemy o tym na początku, ponieważ to fundament, od którego powinnaś zacząć. Jeśli nie zadbasz o swój jadłospis, nawet najlepsze kremy, kosmetyki i ćwiczenia na niewiele się przydadzą.

Zbilansowana dieta przeciwdziała dużym wahaniom wagi, które niestety przyczyniają się do utraty jędrności biustu i samej skóry. Ponadto w dobrze skomponowanym jadłospisie znajduje się odpowiednia porcja warzyw i owoców, które dostarczają niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.

Istotne jest również przyjmowanie zdrowych tłuszczów, których źródłem mogą być orzechy, dobrej jakości oleje i ryby. Ponadto nie można pominąć pełnoziarnistych makaronów, pieczywa czy kasz, a także spożywania odpowiedniej ilości wody (minimum dwa litry dziennie).

dieta na jędrny biust

Jednocześnie warto dwukrotnie zastanowić się, gdy będziesz chciała sięgnąć po słodycze czy wysokoprzetworzone dania i przekąski. Nie chodzi oczywiście o wprowadzenie ścisłych restrykcji, ale o rozsądne wybieranie produktów ze świadomością ich skutków na Twoje ciało i organizm.

Zdrowa dieta, która poprawia jędrność biustu, nie jest niczym niezwykłym. Jak sama widzisz, wystarczy dobrze zaplanowany i zbilansowany jadłospis, żeby zadbać o piersi i zdrowie.

Ćwiczenia na jędrny biust

Głównym celem aktywności fizycznej, ukierunkowanej na jędrność biustu, jest wzmocnienie mięśni, które podtrzymują piersi. W efekcie mięśnie mają więcej siły oraz wytrzymałości, aby dłużej i skuteczniej utrzymywać biust w jak najlepszej kondycji.

domowe sposoby na jędrny biust

Aktywność fizyczna, która wspiera ten proces, to przede wszystkim pływanie i tenis ziemny. Oba sporty koncentrują się na sile górnej części ciała, przez co wzmacniają mięśnie klatki piersiowej i pleców. Z kolei wśród ćwiczeń na jędrny biust polecane są pompki (w różnych konfiguracjach) i rozpiętki. Nie pomijaj również ćwiczeń na mięśnie pleców!

Nieoczywistym efektem ćwiczeń na podniesienie biustu i poprawę jego wyglądu, jest dotlenienie tkanki skórnej oraz poprawa jej jakości. Ponadto dzięki regularnej i dobrze zaplanowanej aktywności fizycznej, wzmocnisz mięśnie całego ciała, co przełoży się na lepszą postawę Twojej sylwetki. W konsekwencji przestaniesz się garbić, dzięki czemu Twój biust będzie układał się w naturalniejszy i korzystniejszy sposób.

Masaż ujędrniający

Pielęgnacja biustu, relaks i sposób na erotyczną grę wstępną – to wszystko oferuje masaż ujędrniający piersi! To jeden z najlepszych i najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Możesz go wykonywać samodzielnie (np. wmasowując krem, rozprowadzając olejek lub stojąc pod prysznicem) lub z pomocą partnera albo partnerki (np. jako element gry wstępnej, urozmaicające Wasze życie erotyczne).

masaż piersi

Podczas masażu warto wykonywać spokojne, koliste ruchy wokół piersi. Dla lepszego efektu i przyjemniejszych wrażeń, używaj olejków lub kremów. Dzięki nim lepiej poprawisz krążenie krwi, a także zadbasz o jakość skóry, wmasowując w nią cenne substancje zdrowotne. W masażu bardzo istotna jest regularność. Polecamy, abyś robiła go codziennie podczas wieczornej pielęgnacji po kąpieli.

Ogromną zaletą masaży jest również jednoczesne samobadanie biustu, które – w wielu sytuacjach – może nas uchronić przed bardzo poważnymi konsekwencjami…

Domowe sposoby na jędrny biust: pielęgnacja i zimny prysznic

Codzienna pielęgnacja w domowym zaciszu jest nie tylko przyjemna, ale i bardzo skuteczna. Regularne używanie peelingów, kremów i kosmetyków poprawia jędrność biustu i skóry. W konsekwencji proces starzenia się zachodzi później, a Ty możesz się cieszyć młodszym wyglądem przez długi czas.

jak poprawić jędrność biustu

Wśród domowej pielęgnacji nieoceniony jest zimny prysznic. Choć początkowo możesz się wzdrygać na samą myśl o tym pomyśle, zaufaj nam, że warto tego spróbować! W ten sposób poprawisz krążenie krwi, naturalnie pobudzisz organizm i odżywisz oraz dotlenisz tkanki, co bezpośrednio przekłada się na jędrność i zdrowie biustu.

Zacznij od kilkunastosekundowych interwałów, powoli wydłużając czas, jaki spędzasz pod zimną wodą.

Odpowiedni biustonosz

Bielizna, którą nosisz, wpływa nie tylko na Twój komfort, ale i stan Twojego zdrowia. O ile zazwyczaj pamiętamy o odpowiednim rozmiarze, o tyle rzadziej myślimy o jakości wykonania biustonosza czy jego fasonie, który powinien być dopasowany do kształtu piersi!

Zadbaj więc o to, aby Twoje staniki były odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru, rodzaju, a także Twoich preferencji. Jeżeli biustonosz obciera Ci skórę, wżyna się w biust albo ciągle się przesuwa, powinnaś go zmienić. Wybieraj więc te modele, w których czujesz się najlepiej!

stanik na opadający biust

Domowe sposoby na jędrny biust

Powyższe metody na poprawę jędrności piersi są ze sobą powiązane. Oznacza to, że warto stosować je regularnie w tym samym czasie. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać! Zacznij od odpowiedniego biustonosza i zbilansowanej diety, a potem dodaj aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu. Z kolei podczas kąpieli pamiętaj o zimnych natryskach i masażu ujędrniającym, a po wszystkim zadbaj o nałożenie odpowiednich kosmetyków i kremów.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

W ciągu ostatnich kilkunastu lat terapia osoczem bogatopłytkowym zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Obecnie zabieg zyskuje również coraz większe grono zwolenników w Polsce. Czy zabieg jest rzeczywiście skuteczny, a przede wszystkim czy jest bezpieczny? Na te i kilka innych kwestii postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Terapia osoczem bogatopłytkowym W ciągu ostatnich kilkunastu lat terapia osoczem bogatopłytkowym zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Obecnie zabieg zyskuje również coraz większe grono zwolenników w Polsce. Czy zabieg jest rzeczywiście skuteczny, a przede wszystkim czy jest bezpieczny? Na te i kilka innych kwestii postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Zalety i zagrożenia

Osocze bogatopłytkowe jest przygotowanym z krwi pacjenta preparatem zawierającym różnego rodzaju czynniki wzrostu, takie jak: PDGT, TGF, VEGF, EGF. Czynniki te mają przede wszystkim właściwości stymulujące procesy naprawcze skóry. Sam zabieg wykorzystuje metodę mezoterapii igłowej. Początkowo pobierana jest krew, z której przygotowany jest preparat do wstrzyknięcia. Następnie jest on wstrzykiwany w odpowiednie miejsca skóry za pomocą bardzo cienkiej igły.

Zaleta numer 1 – bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegu jest wysokie bezpieczeństwo. Preparat jest w 100% biokompatybilny z naszym organizmem, dlatego zagrożenie wystąpienia alergii lub skutków niepożądanych jest praktycznie zerowe.

Zaleta numer 2 – naturalne efekty

Osocze bogatopłytkowe pozwala uzyskać trwałe i naturalne efekty w postaci zregenerowanej i odbudowanej skóry. Dzięki biostymulacji komórek skóry zmarszczki zostają wygładzone i poprawia się ogólne ukrwienie skóry.

Zaleta numer 3 – szerokie zastosowanie

Kolejnym pozytywem osocza bogatopłytkowego jest jego szerokie spektrum działania. Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje ten preparat z krwi nie tylko w profilaktyce i walce ze starzeniem się skóry. Terapia obecna jest również w leczeniu blizn oraz wypadania włosów.

Współczesne nadużycia

Niezwykła popularność tej metody przynosi jednak coraz więcej „nowinek kosmetycznych”, które nie przynoszą żadnych efektów. Wybierając zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, należy uważać w szczególności na drogie kremy i maseczki z dodatkiem osocza. Nie mają one nic wspólnego z właściwościami i efektami zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Czynniki wzrostu zawarte w preparacie z krwi są aktywnie jedynie przez około 30 minut. W kremie nie zachowują one swojego działania stymulującego.

Dlaczego warto wybrać Centrum medyczne Totumedica?

  • Wykwalifikowany zespół specjalistów z różnych dziedzin medycyny

Odwiedzając klinikę Totumedica możesz w jednym miejscu wykonać różnorodne badania i skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji w jednym, bez zbędnych wizyt w przychodniach w innych częściach miasta.

  • Zapewniamy nowoczesny sprzęt oraz skuteczne terapie i sposoby leczenia

Aby dobrze wykonywać usługi medyczne, oprócz dobrego personelu potrzebny jest profesjonalny sprzęt medyczny. Inwestujemy w nowoczesne technologie i sprzęt. Proponujemy sprawdzone i skuteczne metody leczenia.

  • Dbamy o dobre samopoczucie Pacjentów!

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.

Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

#kolejne artykuły