Inteligentne nieruchomości - Smart Home | worldmaster.pl
#

Inteligentne nieruchomości – Smart Home.

Obecnie wydaje się, że wszyscy mówią, że mieszkają w “Inteligentnym Domu”. Nie jest to wcale niespodzianką. Nowe rozwiązania i udogodnienia dla domowników dają wiele sposobów na poprawę jakości ich życia. Oferują większe bezpieczeństwo, oszczędzają cenny czas oraz obniżają koszty eksploatacji nieruchomości.

Inteligentny dom

smart-home

Szybki rozwój nowych technologii skłania do zadania pytania: czym właściwie jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to taki, w którym urządzenia multimedialne i gospodarstwa domowe współdziałają ze sobą i mogą być sterowane zdalnie.

Technologia Smart Home automatyzuje codzienne zadania. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia, mogą sterować np. ogrzewaniem, oświetleniem czy systemem audio.  Wszystkie domowe urządzenia można szybko dostosować za pomocą komputera lub smartfona według indywidualnych preferencji mieszkańców nieruchomości.

inteligentne-nieruchomosci

Często zapotrzebowanie na nową technologię wynika z jej zdolności do upraszczania oraz ułatwiania zadań. Dotyczy to również inteligentnych domów, które mogą ułatwić życie mieszkańcom, Dostęp do nieruchomości i kontrola nad nią stają się prostsze.

Doraźna kontrola nad podstawowymi funkcjami mieszkania tj: zmiana oświetlenia, sterowanie temperaturą, wejście bez klucza, zwiększyła popyt na tego typu nieruchomości. Technologia wykorzystywana w Smart Home staje się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna.

“Myślę, że większość ludzi nie wie co oznacza i jest zaskoczona kiedy widzą co może zaoferować”, powiedział CEO firmy IOTA, m.Pike.

“Mieszkanie w inteligentnym mieszkaniu to więcej niż tylko włączanie i wyłączanie świateł, choć może to być kluczowy element”.

Dzięki WiFi i Bluetooth urządzenia mogą nie tylko odbierać informacje ale także wysyłać je do innych urządzeń. Można z dowolnego miejsca na ziemi sterować urządzeniami w domu lub nieruchomości na wynajem.

Inteligentne mieszkanie

inteligentny apartament

Chodzi o automatyzację zachowania. Inteligentne mieszkanie zaczyna rozpoznawać pewne wzorce w codziennym życiu mieszkańców.

Inteligentny apartament

inteligentne-mieszkanie

Inteligentny apartament może zawierać zdalne funkcje przełączników światła, wtyczek elektrycznych, termostatu, otwierania i zamykania drzwi oraz czujników w całym mieszkaniu.

“Mieszkańcy wchodzą i to po prostu działa. Myślę, że w przyszłości ludzie będą oczekiwać od swoich domów, aby były coraz “mądrzejsze” i były ich sprzymierzeńcami. Aby dom mógł nawet rozróżnić domownika od intruza.”

Inteligentne nieruchomości – Smart Home

inteligentne-nieruchomosci

Technologia Smart Home obejmuje niezliczoną ilość urządzeń, które pomagają w rozwiązywaniu codziennych czynności. Nowoczesne technologie wyznaczają nowe standardy oraz kreują przyszłość również na rynku nieruchomości.

 

Źródło: forbes.bisnow / voestalpine

ZapiszZapisz

Aplikace AR

Aplikacje AR nieuchronnie wkraczają w nasze codzienne życie oraz mają zastosowanie min. w branży nieruchomości, medycznej, marketingu, sprzedaży, e-commerce lub eventowej.

Nakładanie danych na nasze pole widzenia wydaje się być kolejną falą technologii, która pomaga poruszać się po naszym świecie, zarówno dosłownie jaki i w przenośni.

Niektóre aplikacje pomagają nam znaleźć drogę do metra lub jeździć rowerem we właściwym kierunku bez używania mapy. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości bez problemu możemy znaleźć dane usługi i firmy, które znajdują się w pobliżu, co znacznie usprawnia funkcjonowanie.

Uzupełnienie naszej wizji dużą ilością informacji, może prowadzić do nieskończonej liczby potencjalnych zastosowań aplikacji AR oraz rozszerzonej rzeczywistości. Warto obserwować, jak ta nowoczesna technologia będzie ewoluowała oraz gdzie znajdzie swoje nisze i zastosowanie w przyszłości.

Źródło: geniusstuff

Science Fiction puka do Naszych Domów. Proporcjonalnie z coraz większą potrzebą człowieka do zapewnienia sobie wygodnego i bezpiecznego życia. Rozwija się rynek inteligentnych domów, oferujących coraz więcej rozwiązań.

Wiele wynalazków rodem z filmów Science Fiction sprawdza się już w życiu codziennym.

Wszystko zaczyna się od snu. Dzięki szeregowi czujników, łóżka nie tylko zbierają dane na temat czasu trwania, głębokości i jakości snu, ale także dopasowują się do twardszych lub bardziej miękkich w zależności od osobistych potrzeb i preferencji śpiącego.

Nowy innowacyjny budzik, obudzi Cię podczas symulowanego wschodu słońca, wywołując ciepło, światło i muzykę w domu oraz  mówi Ci, kiedy masz wstać i jechać na spotkanie (oczywiście biorąc pod uwagę korki na drodze i czas dojazdu).

Po wejściu do wanny muzyka lub wiadomości grają cicho, aby pomóc Ci się obudzić. Kamery w lustrze rozpoznają Twoje uczucia w oparciu o kolor twarzy, a mata podłogowa mierzy ciężar, puls i tkankę tłuszczową.

Ekspres do kawy automatycznie przygotowuje poranną filiżankę ulubionej kawy.

Zaraz po wyjściu z domu termostat automatycznie obniża temperaturę i zaczyna ponownie się nagrzewać, gdy jeden z mieszkańców domu zbliży się do miejsca docelowego.

Podczas gdy jesteś w pracy, urządzenia gospodarstwa domowego w Twoim inteligentnym domu wykonują swoją pracę całkowicie samodzielnie. Pralka obsługiwana jest z miejsca pracy, więc twoje pranie jest gotowe, kiedy jest to potrzebne.

Lodówka wyposażona jest w aparat fotograficzny, dzięki czemu można uzupełnić listę zakupów, gdy jesteś poza domem.

Science Fiction puka do Naszych Domów

Po przybyciu do domu, inteligentne systemy odblokowują i otwierają drzwi przez Bluetooth w smartfonie, co oznacza, że ​​nie są potrzebne żadne dodatkowe klucze.

A kiedy zdecydujesz się na romantyczny wieczór, możesz użyć aplikacji lub polecenia głosowego, aby wybrać swoją ulubioną listę odtwarzania oraz romantyczne oświetlenie.

Udogodnienie życia domownikom, zamieszkującym inteligentne domy wydaje się być niemal nieograniczone, bowiem coraz więcej urządzeń jest wyposażona w wifi czy Bluetooth i mogą współdziałać i zachodzić w interakcję z urządzeniami obsługującymi gospodarstwa domowe.

Zatem nieodwracalnie, Science Fiction z każdym dniem, staje się rzeczywistością.

Źródło: voestalpine

Kiedyś roboty stanowiły surrealistyczne wizje niepoprawnych romantyków. Sztuczna inteligencja znana była tylko z kinowych ekranów. Nikt nie przypuszczał, że technologia rozwinie się tak, że teraźniejszość będzie odzwierciedlała filmową akcję. Pozorną fikcję, w której technologiczna zagłada staje się realnym faktem.

„Technologia to same plusy!”. Czy aby na pewno?

W dobie gdzie szeroko pojęta technologia jest gloryfikowana, a wszystko jest skomputeryzowane i zmechanizowane, możemy tak naprawdę mieć ciągły kontakt ze światem, nie wychodząc z domu lub nie odrywając wzroku od swojego telefonu. Bezproblemowe okazuje się w ten sposób zarządzanie firmą czy nawet edukacja szkolna. Okazuje się, że technologia umożliwia nam zarabianie pieniędzy, uczenie się i rozwój, bez opuszczania naszych czterech ścian.

To jest świetna wiadomość dla nas wszystkich. Żyjemy w czasach, w których mamy tak wiele możliwości, jak nigdy wcześniej dotąd. Daje nam to szerokie spektrum szans, na których możemy oprzeć swoją przyszłość. Możemy spodziewać się, że w kolejnych latach naszego istnienia, będą powstawały rzeczy, o których nie śniło się naszym przodkom albo nawet nam samym, jeszcze parę lat wcześniej.

Do niedawna, sztuczna inteligencja w ciele człowieka, mogła być podziwiana tylko i wyłącznie z perspektywy widza. Człowieka, spoczywającego w swoim wygodnym fotelu i rozkoszującego się kolejną częścią „Terminatora” lub równie przerażającego filmu – „Ja, robot”. Produkcji, która ukazała makabryczne skutki igrania z rzeczami, które nie do końca poznaliśmy.

Abstrahuje od technicznej strony tego przedsięwzięcia. Nie interesuje mnie, jak to coś powstaje, jak funkcjonuje i ile kosztuje. Nurtuje mnie wyłącznie jedno pytanie, które przyprawia mnie jeszcze w tym momencie, o tylko delikatną gęsią skórkę.

„Kiedy sztuczna inteligencja nas zastąpi?”

Być może snuje czarne wizje niepoprawnego romantyka dzisiejszych rozpędzonych i wysoce technologicznych czasów. Jednak zwróćcie uwagę w jakim stopniu obraz ukazany w wymienionych przeze mnie kultowych filmach, może stać się naszą rzeczywistością w przyszłości? Nie wkładam tych myśli w ramy czasowe mieszczące się w kolejnych pięćdziesięciu, ani nawet stu latach. Jednak nawet jeśli nie będzie nas na tym świecie, to ktoś po nas przejmie tę schedę.  Będzie kontynuował to, co my rozpoczęliśmy, doprowadzając cały świat, nie do miejsca ludzi, ale strefy zamieszkałej przez roboty i twory naszych własnych, ludzkich rąk… O ironio!

Rozumiem entuzjazm wynikający z aktualnych doniesień, głoszących kolejne spektakularne osiągnięcia oraz przewidywania odnośnie do sztucznej inteligencji, w których główną rolę odgrywa nieustannie postępująca technologia. W pewnym stopniu podzielam tę radość, bo przesuwa to granice naszego rozwoju i pozwala nam wkroczyć na tereny dotąd niepoznane. Jednak linia między pojęciami: „idealnie”, a „przesada” jest bardzo cienka i niewiele potrzeba, aby ją złamać bez możliwości powrotu. W tym przypadku może oznaczać to zjawisko, które będzie określane przez resztki żyjących ludzi, jako tytułowa „technologiczna zagłada.

sztuczna inteligencja

Zastanówmy się, proszę, co się stanie, gdy w końcu ktoś stworzy precedensową sytuację, w której zwykłego Pana Kowalskiego w pracy, zastąpią roboty? Przecież zapewne będą one perfekcyjne. Pozbawione wad i skaz. Idealne wykonujące swoją czynność, zaprogramowaną im przez właściciela.

W takich sytuacjach zastanawia mnie, jak bardzo jesteśmy w stanie kontrolować to, co sami tworzymy?

Przecież sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza od nas. Tego nie da się ukryć. To będzie niczym chodząca, wielka jednostka komputerowa, zdolna do niewiarygodnych obliczeń i kalkulacji. Jak długo zajmie jej wykształcenie własnego toku rozumowania, przystosowania się i przechytrzenia ludzi?

Jestem fanem literatury fantastycznej i być może to, o czym piszę, to tylko moja bujna wyobraźnia. A może jednak jest to nasza przyszłość? Oddalona od nas o setki lat, ale nadal to, co nastąpi? Co, jeśli kluczowym pytaniem nie jest wcale: „Czy nastąpi technologiczna zagłada?”, a „Kiedy to się stanie?”.  

Roboty wymagają kontroli. Ludzkiego nadzoru!

Nie twierdzę, że tego procesu tworzenia trzeba zaprzestać. Technologia i jej rozwój to dział, który pozwala przesuwać granice ludzkiego poznania. Zaniechanie tego procesu byłoby wielkim marnotrawstwem naszego potencjału. Uważam jednak, że ktoś powinien sprawować nad tym ścisłą kontrolę. Nie komputer, nie kolejna maszyna, ale sztab ludzi-wybranych przez ludzi.

Roboty, sztuczna inteligencja czy inne „twory” jakkolwiek nazywane, powinny być wykorzystywane tylko w określonych działach naszego życia. Dodatkowo regulowane przez jasne wskazówki, określające zasady ich stosowania. Wszystko dlatego, aby nikt nigdy nie mógł dojść do wniosku, aby gdziekolwiek lub kiedykolwiek roboty, mogły zastąpić człowieka.

roboty

Roboty nie mogą wyciągać dłoni po to, co ludzkie!

Dlaczego to coś stworzone przez nas, ma być perfekcyjne? Dlaczego nie może mieć wad tak jak człowiek?  Skoro ma wyglądać tak jak my, to dlaczego ma nie być takie jak my – ludzie. Nikt z nas nie jest perfekcyjny. Ba! To właśnie nasza nie perfekcja jest naszą perfekcją, która czyni nas człowiekiem i dobitnie odróżnia nas od maszyn. Jeśli wzorujemy coś na człowieku, to niech to w maksymalnym stopniu go przypomina. Nie tylko pod kątem cech fizycznych, ale również osobowościowych oraz emocjonalnych.

Technologiczna zagłada karą za bluźnierstwo?

Czy my naprawdę chcemy bawić się w stwórcę i wskrzesiciela, tworząc chodzących bogów? Kiedy do tego dojdzie, nikt i nic nie będzie w stanie mnie przekonać, że ktokolwiek lub cokolwiek nad tym panuje. Pamiętacie słynne powiedzenie, dotyczące najpopularniejszego statku na świecie, z samego początku ponadczasowego filmu pt.: „Titanic”?

„Nawet sam Bóg go nie zatopi”.

Bóg nie był tam nawet potrzebny. Uczyniła to zwykła i prosta góra lodowa, z którą tak doskonały statek-jak go wtedy określano, nie mógł sobie poradzić.

Obawiam się, że jeśli sztuczna inteligencja obleczona ludzką skórą, wejdzie do powszechnego użytku i stanie się częścią życia naszych kolejnych z kolei prawnucząt, wtedy na horyzoncie również pojawi się taka „góra” przyszłych czasów. Przeszkoda, która zatopi niezatapialne.

technologiczna zagłada

Surrealistyczna wizja czy przyszłość świata?

Technologiczna zagłada może stać się faktem. Karą za nasze bluźnierstwo przeciwko wyższym wartościom, poprzez zachowanie pozbawione człowieczeństwa. Wtedy bieg historii zostanie zmieniony na zawsze. Nie odpowiedzą za to nasi potomkowie, ale MY. Bo to, co może stać się przyszłością, jest tworzone w naszej teraźniejszości i to właśnie MY jesteśmy za to odpowiedzialni. Nawet jeśli nie będziemy brali w tym bezpośredniego udziału w przyszłości.

Historia osądzi nasze decyzje oraz wybory. Oby tylko mogło o niej usłyszeć ludzkie ucho…  

Biura podróży mogą wydawać się „passé” w czasach niezliczonych aplikacji i stron internetowych. W sektorze luksusowych biur podróży klienci decydują się jednak na tradycyjne rozwiązania. Według raportu ITB Berlin, światowego targu podróży oraz IPK International, grupy doradców turystycznych wynika, iż 40% luksusowych podróży jest zarezerwowanych przez biura podróży w porównaniu do wszystkich międzynarodowych podróży zagranicznych.

Badanie wykazało również, że ponad połowa międzynarodowych podróżników luksusowych wykorzystywała agencje, jako źródło informacji.

Właściciel luksusowej agencji turystycznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii twierdzi, że odnotowała wzrost o 20% w ciągu roku dzięki dużemu popytowi na specjalistyczne porady i planowanie podróży.

“Zawsze mówię gościom, którzy zastanawiają się nad rezerwacją…Po co ryzykować? “- powiedział Simon Russell, dyrektor naczelny Scott Dunn. “To są wakacje i dużo na nie wydajecie…nie ryzykujcie i upewnijcie się, że wykorzystacie je w pełni.”

Luksusowe biura podróży odnotowują wzrost

Według raportu Amadeus Travel Intelligence wynika, że liczba podróży luksusowych wzrośnie o 6,2% w ciągu następnych 10 lat. W porównaniu do ogólnej liczby podróży, które mają wzrosnąć o 4,8.

Spersonalizowane podróże

“Social media odgrywają ogromną rolę w tworzeniu apetytu na spersonalizowane podróże i egzotyczne destynacje. Obecnie osobiste sukcesy ludzi są definiowane przez to, gdzie byli oraz gdzie są widywani…nie tylko przez przyjaciół, ale także przez osoby obserwujące ich social media”. – twierdzi Simon Russell.

luksusowe-podroze

Luksusowe hotele

Biura podróży oferują luksusowe podróże i prześcigają się w ofertach. Zapewniają profesjonalny serwis oraz wycieczki do najcudowniejszych zakątków na świecie. W dzisiejszym świecie czas wolny jest “luksusem“. Każdy chciałby jak najlepiej go wykorzystać, odpocząć, “naładować akumulatory” oraz zapomnieć choć na chwilę o sprawach codziennych.

Jedne z najczęściej wybieranych kierunków luksusowych biur podróży

Tanzania i Zanzibar

Migracja dzikich zwierząt na Serengeti, plaże o białym piasku i nieprawdopodobne kolory wody na Zanzibarze. Wszystko w iście królewskim standardzie.

tanzania-zanzibar-wakacje-w-luksusie

Malediwy

Dziewicze plaże, soczysta zieleń palm. Dodajmy do tego przejrzystą wodę, piasek delikatny niczym mąka, rajskie otoczenie, a spędzisz na Malediwach najlepszy urlop w historii!

malediwy-podroze-travel-traveler-lusksu

Indie

Wakacje w Indiach to magia kolorów,  zapachów, dźwięków, smaków i krajobrazów.

indie-wakacje-luksus-worldmaster

Seszele

Piękne ciągnące się w nieskończoność plaże, lazurowa woda, palmy, które kołyszą się na wietrze. Seszele to kwintesencja rajskich i luksusowych wakacji!

seszele-lifestyle-worldmaster

Mauritius

Mauritius to mały skrawek raju na Oceanie Indyjskim. Oferuje wszystko, co można sobie wymarzyć – malownicze góry, intrygujące miasteczka, roześmianych i przyjaznych mieszkańców, a do tego niekończące się plaże z sypkim białym piaskiem i lazurową wodą!

mauritius-worldmaster-travel-podroze

Fidżi

W samym sercu Oceanu Atlantyckiego leży kilka setek tropikalnych wysp i wysepek, na których mieszkają najszczęśliwsi ludzie na Ziemi.

fidzi-wakacje-z-worldmaster

Wrodzona próżność nakazuje człowiekowi zasmakować luksusu. Gdy tylko ma taką możliwość, raz na jakiś czas można stać się hedonistą, przeżyć coś ekskluzywnego i myśleć tylko o swoich przyjemnościach. 😉

 

Źródło: CNBC International

16716

#kolejne artykuły