Science Fiction puka do Naszych Domów | worldmaster.pl
#

Science Fiction puka do Naszych Domów. Proporcjonalnie z coraz większą potrzebą człowieka do zapewnienia sobie wygodnego i bezpiecznego życia. Rozwija się rynek inteligentnych domów, oferujących coraz więcej rozwiązań.

Wiele wynalazków rodem z filmów Science Fiction sprawdza się już w życiu codziennym.

Wszystko zaczyna się od snu. Dzięki szeregowi czujników, łóżka nie tylko zbierają dane na temat czasu trwania, głębokości i jakości snu, ale także dopasowują się do twardszych lub bardziej miękkich w zależności od osobistych potrzeb i preferencji śpiącego.

Nowy innowacyjny budzik, obudzi Cię podczas symulowanego wschodu słońca, wywołując ciepło, światło i muzykę w domu oraz  mówi Ci, kiedy masz wstać i jechać na spotkanie (oczywiście biorąc pod uwagę korki na drodze i czas dojazdu).

Po wejściu do wanny muzyka lub wiadomości grają cicho, aby pomóc Ci się obudzić. Kamery w lustrze rozpoznają Twoje uczucia w oparciu o kolor twarzy, a mata podłogowa mierzy ciężar, puls i tkankę tłuszczową.

Ekspres do kawy automatycznie przygotowuje poranną filiżankę ulubionej kawy.

Zaraz po wyjściu z domu termostat automatycznie obniża temperaturę i zaczyna ponownie się nagrzewać, gdy jeden z mieszkańców domu zbliży się do miejsca docelowego.

Podczas gdy jesteś w pracy, urządzenia gospodarstwa domowego w Twoim inteligentnym domu wykonują swoją pracę całkowicie samodzielnie. Pralka obsługiwana jest z miejsca pracy, więc twoje pranie jest gotowe, kiedy jest to potrzebne.

Lodówka wyposażona jest w aparat fotograficzny, dzięki czemu można uzupełnić listę zakupów, gdy jesteś poza domem.

Science Fiction puka do Naszych Domów

Po przybyciu do domu, inteligentne systemy odblokowują i otwierają drzwi przez Bluetooth w smartfonie, co oznacza, że ​​nie są potrzebne żadne dodatkowe klucze.

A kiedy zdecydujesz się na romantyczny wieczór, możesz użyć aplikacji lub polecenia głosowego, aby wybrać swoją ulubioną listę odtwarzania oraz romantyczne oświetlenie.

Udogodnienie życia domownikom, zamieszkującym inteligentne domy wydaje się być niemal nieograniczone, bowiem coraz więcej urządzeń jest wyposażona w wifi czy Bluetooth i mogą współdziałać i zachodzić w interakcję z urządzeniami obsługującymi gospodarstwa domowe.

Zatem nieodwracalnie, Science Fiction z każdym dniem, staje się rzeczywistością.

Źródło: voestalpine

Kiedyś roboty stanowiły surrealistyczne wizje niepoprawnych romantyków. Sztuczna inteligencja znana była tylko z kinowych ekranów. Nikt nie przypuszczał, że technologia rozwinie się tak, że teraźniejszość będzie odzwierciedlała filmową akcję. Pozorną fikcję, w której technologiczna zagłada staje się realnym faktem.

„Technologia to same plusy!”. Czy aby na pewno?

W dobie gdzie szeroko pojęta technologia jest gloryfikowana, a wszystko jest skomputeryzowane i zmechanizowane, możemy tak naprawdę mieć ciągły kontakt ze światem, nie wychodząc z domu lub nie odrywając wzroku od swojego telefonu. Bezproblemowe okazuje się w ten sposób zarządzanie firmą czy nawet edukacja szkolna. Okazuje się, że technologia umożliwia nam zarabianie pieniędzy, uczenie się i rozwój, bez opuszczania naszych czterech ścian.

To jest świetna wiadomość dla nas wszystkich. Żyjemy w czasach, w których mamy tak wiele możliwości, jak nigdy wcześniej dotąd. Daje nam to szerokie spektrum szans, na których możemy oprzeć swoją przyszłość. Możemy spodziewać się, że w kolejnych latach naszego istnienia, będą powstawały rzeczy, o których nie śniło się naszym przodkom albo nawet nam samym, jeszcze parę lat wcześniej.

Do niedawna, sztuczna inteligencja w ciele człowieka, mogła być podziwiana tylko i wyłącznie z perspektywy widza. Człowieka, spoczywającego w swoim wygodnym fotelu i rozkoszującego się kolejną częścią „Terminatora” lub równie przerażającego filmu – „Ja, robot”. Produkcji, która ukazała makabryczne skutki igrania z rzeczami, które nie do końca poznaliśmy.

Abstrahuje od technicznej strony tego przedsięwzięcia. Nie interesuje mnie, jak to coś powstaje, jak funkcjonuje i ile kosztuje. Nurtuje mnie wyłącznie jedno pytanie, które przyprawia mnie jeszcze w tym momencie, o tylko delikatną gęsią skórkę.

„Kiedy sztuczna inteligencja nas zastąpi?”

Być może snuje czarne wizje niepoprawnego romantyka dzisiejszych rozpędzonych i wysoce technologicznych czasów. Jednak zwróćcie uwagę w jakim stopniu obraz ukazany w wymienionych przeze mnie kultowych filmach, może stać się naszą rzeczywistością w przyszłości? Nie wkładam tych myśli w ramy czasowe mieszczące się w kolejnych pięćdziesięciu, ani nawet stu latach. Jednak nawet jeśli nie będzie nas na tym świecie, to ktoś po nas przejmie tę schedę.  Będzie kontynuował to, co my rozpoczęliśmy, doprowadzając cały świat, nie do miejsca ludzi, ale strefy zamieszkałej przez roboty i twory naszych własnych, ludzkich rąk… O ironio!

Rozumiem entuzjazm wynikający z aktualnych doniesień, głoszących kolejne spektakularne osiągnięcia oraz przewidywania odnośnie do sztucznej inteligencji, w których główną rolę odgrywa nieustannie postępująca technologia. W pewnym stopniu podzielam tę radość, bo przesuwa to granice naszego rozwoju i pozwala nam wkroczyć na tereny dotąd niepoznane. Jednak linia między pojęciami: „idealnie”, a „przesada” jest bardzo cienka i niewiele potrzeba, aby ją złamać bez możliwości powrotu. W tym przypadku może oznaczać to zjawisko, które będzie określane przez resztki żyjących ludzi, jako tytułowa „technologiczna zagłada.

sztuczna inteligencja

Zastanówmy się, proszę, co się stanie, gdy w końcu ktoś stworzy precedensową sytuację, w której zwykłego Pana Kowalskiego w pracy, zastąpią roboty? Przecież zapewne będą one perfekcyjne. Pozbawione wad i skaz. Idealne wykonujące swoją czynność, zaprogramowaną im przez właściciela.

W takich sytuacjach zastanawia mnie, jak bardzo jesteśmy w stanie kontrolować to, co sami tworzymy?

Przecież sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza od nas. Tego nie da się ukryć. To będzie niczym chodząca, wielka jednostka komputerowa, zdolna do niewiarygodnych obliczeń i kalkulacji. Jak długo zajmie jej wykształcenie własnego toku rozumowania, przystosowania się i przechytrzenia ludzi?

Jestem fanem literatury fantastycznej i być może to, o czym piszę, to tylko moja bujna wyobraźnia. A może jednak jest to nasza przyszłość? Oddalona od nas o setki lat, ale nadal to, co nastąpi? Co, jeśli kluczowym pytaniem nie jest wcale: „Czy nastąpi technologiczna zagłada?”, a „Kiedy to się stanie?”.  

Roboty wymagają kontroli. Ludzkiego nadzoru!

Nie twierdzę, że tego procesu tworzenia trzeba zaprzestać. Technologia i jej rozwój to dział, który pozwala przesuwać granice ludzkiego poznania. Zaniechanie tego procesu byłoby wielkim marnotrawstwem naszego potencjału. Uważam jednak, że ktoś powinien sprawować nad tym ścisłą kontrolę. Nie komputer, nie kolejna maszyna, ale sztab ludzi-wybranych przez ludzi.

Roboty, sztuczna inteligencja czy inne „twory” jakkolwiek nazywane, powinny być wykorzystywane tylko w określonych działach naszego życia. Dodatkowo regulowane przez jasne wskazówki, określające zasady ich stosowania. Wszystko dlatego, aby nikt nigdy nie mógł dojść do wniosku, aby gdziekolwiek lub kiedykolwiek roboty, mogły zastąpić człowieka.

roboty

Roboty nie mogą wyciągać dłoni po to, co ludzkie!

Dlaczego to coś stworzone przez nas, ma być perfekcyjne? Dlaczego nie może mieć wad tak jak człowiek?  Skoro ma wyglądać tak jak my, to dlaczego ma nie być takie jak my – ludzie. Nikt z nas nie jest perfekcyjny. Ba! To właśnie nasza nie perfekcja jest naszą perfekcją, która czyni nas człowiekiem i dobitnie odróżnia nas od maszyn. Jeśli wzorujemy coś na człowieku, to niech to w maksymalnym stopniu go przypomina. Nie tylko pod kątem cech fizycznych, ale również osobowościowych oraz emocjonalnych.

Technologiczna zagłada karą za bluźnierstwo?

Czy my naprawdę chcemy bawić się w stwórcę i wskrzesiciela, tworząc chodzących bogów? Kiedy do tego dojdzie, nikt i nic nie będzie w stanie mnie przekonać, że ktokolwiek lub cokolwiek nad tym panuje. Pamiętacie słynne powiedzenie, dotyczące najpopularniejszego statku na świecie, z samego początku ponadczasowego filmu pt.: „Titanic”?

„Nawet sam Bóg go nie zatopi”.

Bóg nie był tam nawet potrzebny. Uczyniła to zwykła i prosta góra lodowa, z którą tak doskonały statek-jak go wtedy określano, nie mógł sobie poradzić.

Obawiam się, że jeśli sztuczna inteligencja obleczona ludzką skórą, wejdzie do powszechnego użytku i stanie się częścią życia naszych kolejnych z kolei prawnucząt, wtedy na horyzoncie również pojawi się taka „góra” przyszłych czasów. Przeszkoda, która zatopi niezatapialne.

technologiczna zagłada

Surrealistyczna wizja czy przyszłość świata?

Technologiczna zagłada może stać się faktem. Karą za nasze bluźnierstwo przeciwko wyższym wartościom, poprzez zachowanie pozbawione człowieczeństwa. Wtedy bieg historii zostanie zmieniony na zawsze. Nie odpowiedzą za to nasi potomkowie, ale MY. Bo to, co może stać się przyszłością, jest tworzone w naszej teraźniejszości i to właśnie MY jesteśmy za to odpowiedzialni. Nawet jeśli nie będziemy brali w tym bezpośredniego udziału w przyszłości.

Historia osądzi nasze decyzje oraz wybory. Oby tylko mogło o niej usłyszeć ludzkie ucho…  

Inwestycja w samochód egzotyczny. Zanim pomyślisz o zakupie samochodu egzotycznego sprawdź czy model, który Cię interesuje pasuje do tej kategorii.  Wbrew pozorom zdefiniowanie “exotic cars”, nie jest takie proste oraz dla wszystkich oczywiste.

Samochód egzotyczny to jaki?

Istnieje wiele definicji i przekonań na temat tego, czym jest samochód egzotyczny. Niektórzy uważają, że opiera się to wyłącznie na koszcie samochodu, sposobie otwierania drzwi, personalizacji, osiągach lub innych aspektach danego modelu. Pod pewnymi względami wszystkie te cechy pasują do opisu. Czasami jednak nie jest to żadna z nich.

samochod-egzotyczny

Prawdopodobnie najczęstszy sposób myślenia o tym, czym jest samochód egzotyczny, można sprowadzić do jednego prostego pytania. Czy widzisz go każdego dnia? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to prawdopodobnie jest to model egzotyczny. Jest jednak więcej wymogów, które musi spełnić samochód egzotyczny.

inwestowanie-w-samochod-egzotyczny

Samochód egzotyczny musi  być ograniczony w produkcji, spersonalizowany, tworzony w niecodzienny sposób, może zawierać nietypowe materiały w swoich elementach, ma oryginalny wygląd oraz  nie jest przeznaczony dla dużej grupy odbiorców. Reasumując, nie może to być wersja podstawowa samochodu.

Przykłady samochodów egzotycznych

Przykłady samochodów egzotycznych to marki: Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Bentley, Lotus, Bugatti, McLaren, Pagani, Maserati. Super samochody, takie jak: Carrera GT, Saleen S7, Koenigsegg, Mercedes SLR. Bardzo ograniczone wersje aut: Dodge Viper, Acura NSX lub Corvette ZR1.

super-samochody

Wersja podstawowa samochodu

Przykłady samochodów produkowanych masowo, które nie są egzotyczne, to  wersja podstawowa samochodu np.: Porsche Boxster, BMW M3, Chevrolet Corvette, Porsche 911, Mercedes SLK, Honda Civic, Toyota Camry, Lexus SC. To świetne samochody i oczywiście wiele osób (grup lub klubów) może być ich entuzjastami. Są jednak w wersji podstawowej i nie kwalifikują się do kategorii samochodów egzotycznych.

Inwestycja w samochód egzotyczny jest opłacalna!

Lokata kapitału w takie aktywa, jak samochód egzotyczny jest rentowna w dzisiejszych czasach. Podobnie jak inwestowanie w oldtimery.

Exotic cars w wypożyczalni samochodów

W całym kraju powstaje coraz więcej wypożyczalni samochodów egzotycznych oraz luksusowych.

Exotic cars przyciągają inwestorów!

Exotic cars przyciągają inwestorów. Klienci mają możliwość jazdy modelami, o których wcześniej mogli tylko pomarzyć.

Źródło: ToyRally

ZapiszZapisz

Kupno nieruchomości na wynajem z zyskiem.

Zakup nieruchomości na wynajem może być opłacalną inwestycją. Nawet jeśli Ty i Twój partner życiowy nadal wynajmujecie mieszkanie dla siebie. Pierwszy zakup może być nieruchomością inwestycyjną, a nie głównym miejscem zamieszkania.

Zakup nieruchomości na wynajem wymaga zbadania rynku oraz poważnego rozważenia kilku ważnych kwestii.

ubezpieczenie-nieruchomosci

Zakup nieruchomości

W przypadku nieruchomości inwestycyjnych musisz wziąć pod uwagę wiele czynników wpływających na wybór miejsca zakupu. Cena zakupu jest czynnikiem bardzo istotnym jednak to lokalizacja nieruchomości pod wynajem jest kluczowa. Ważne są też inne kwestie: parking, odległość do szkół i uniwersytetów, przystanków komunikacji miejskiej, odległości od sklepów, banków oraz od wjazdów na obwodnicę miasta lub autostradę, bliskość nieruchomości od terenów zielonych oraz możliwości uprawiania aktywności fizycznej.

kupno-nieruchomosci

Ubezpieczenie nieruchomości

Jako inwestor musisz wziąć pod uwagę łatwość wynajmu oraz ewentualną sprzedaż nieruchomości. Szukając zysku na nieruchomości inwestycyjnej, musisz ustalić szacowany czynsz, który możesz pobierać od wynajmujących. Poszukaj innych porównywalnych nieruchomości na wynajem w najbliższej okolicy, co ułatwi ci kalkuluję inwestycyjną zysku z danej nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomościsprzedaz-nieruchomosci

Kupno nieruchomości dla zysku oznacza, że ​​musisz obliczyć swój szacunkowy dochód netto z inwestycji przed dokonaniem zakupu. Niektóre standardowe wydatki związane z posiadaniem nieruchomości na wynajem obejmują: naprawy i sprzątanie, podatki od nieruchomości, ubezpieczenie nieruchomości, opłaty za zarządzanie, opłaty za media i śmieci.

Kredyt hipoteczny

Dodaj wszystkie spodziewane wydatki w danym miesiącu i odejmij sumę od wysokości czynszu, który pobierzesz od najemcy. Różnica między tymi dwoma liczbami wskazuje, na jaką możesz sobie pozwolić cenę zakupu nieruchomości. Ewentualnie na jaką kwotę zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Aby kupno konkretnej nieruchomości było rentowne musi się na to złożyć wiele istotnych czynników. Na pewno nie jest to krótkoterminowa inwestycja oraz lokata kapitału, którą można zaniedbać. Nieruchomość aby była atrakcyjna musi być pielęgnowana i odnawiana. Trzeba nad nią czuwać lub odpowiednio zabezpieczyć w postaci kaucji, aby wynajmujący jej nie zniszczył.

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie nieruchomości jest najrozsądniejszym rozwiązaniem na zabezpieczenie tego rodzaju aktywów.

Źródło: thenest

ZapiszZapisz

Imprezy dla blogerów, vlogerów oraz influencerów. Publikowanie w sieci jest coraz bardziej popularne.

Z roku na rok przybywa twórców w internecie. Cyklicznie organizowane są imprezy dla blogerów, vlogerów oraz influencerów.

Autorzy mają okazję podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Uczestnicy mają szansę zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do obsługi kanałów internetowych, pozyskać nowych odbiorców oraz poznać innych twórców. Ilość imprez organizowanych w ciągu roku w całej Polsce udowadnia, że blogowanie to nie tylko pisanie w sieci lub prowadzenie dziennika internetowego. To interakcja z innymi autorami oraz dzielenie się doświadczeniami w zakresie publikacji w sieci.

Coraz częściej wydarzenia stają się cykliczne. Zarówno te duże przeznaczone dla profesjonalnych i znanych twórców oraz te kameralne mające lokalny charakter. Skupiają one najczęściej autorów związanych z jednym kręgiem tematycznym.

Kalendarz imprez blogerów

kalendarz-imprez-blogerow

Z myślą o twórcach w internecie organizowane są festiwale oraz spotkania. Imprezy takie jak See Bloggers Łódź, Blog Forum Gdańsk czy Blog Conference Poznań.  To cykliczne i najważniejsze branżowe wydarzenia. Warto się tam pokazywać, aby promować swoją twórczość w internecie.

Kalendarz imprez blogerów, vlogerów oraz influencerów w 2018 roku:

  • 24 marca 2018 r. Blog Beauty Day. V Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów kosmetycznych i fryzjerskich podczas Targów beautyVISION i LOOK 2018 w Poznaniu.
  • 21-22 kwietnia 2018 r. IV edycja Meet Beauty 2018. Konferencja dla blogerów i vlogerów urodowych w Warszawie.
  • 21-22 kwietnia 2018 r. Blog Conference Poznań. Konferencja przeznaczona dla twórców internetowych powiązanych z światem biznesu.

Blog Conference Poznań

Blog Conference Poznań stawia na biznesowy charakter publikacji w sieci.  Twórcy internetowi dowiadują się jak zarabiać na publikacjach. Uczą się marketingu oraz skutecznej promocji swojego kanału.

  • 12 maja 2018 r. BLOGOTOK Kielce. Wydarzenie integrujące blogerów i vlogerów z całego kraju. Integracja środowiska twórców internetowych. Autorzy inspirują się wzajemnie do działania. Organizowane są kreatywne warsztaty oraz panele dyskusyjne.
  • 23-24 czerwca 2018 r. See Bloggers Łódź. Największe wydarzenie dla twórców internetowych w Polsce. Ogólnopolski festiwal twórców internetowych. Impreza stawia na marketingową stronę blogowania oraz vlogowania. Jest przeznaczona również dla influencerów oraz instagramerów.

See Bloggers Łódź

see-bloggers-lodz

See Bloggers Łódź ma celu edukację twórców w zakresie działań komercyjnych. Autorzy dowiadują się jak nawiązywać opłacalną współpracę z marką oraz jak budować “personal branding”.  Dużą uwagę prelegenci przywiązują do technik prowadzenia kanałów internetowych. Sposobach zwiększania zasięgów oraz jakości publikacji.

  • 21-23 września 2018 r. Beauty Days Blogger 2018. Ptak Warsaw Expo Warszawa. Spotkanie blogerek, publikujących na temat urody podczas Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days.
  • 7-8 lipca 2018 r. Blogerzy we Wro 2018. Spotkanie blogerów we Wrocławiu.
  • 29-30 września 2018 r. Blog Forum Gdańsk. Interdyscyplinarna konferencja dla twórców internetowych. Event blogerski organizowany od 2010 roku.

Blog Forum Gdańsk

Blog Forum Gdańsk porusza tematy związane z nowymi mediami oraz sferą komunikacji w sieci. Prowadzone są panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne. Prelegenci dzielą się doświadczeniami na temat swoich projektów.

  • Blosilesia. Kameralne spotkania dla blogerów oraz vlogerów. Warszataty, spotkania pomagające w prowadzeniu publikacji. Katowice.
  • Blogowigilia. To prawdopodobnie jedyne na świecie, świąteczne spotkanie twórców internetowych. Pierwsza blogowigilia miała miejsce w 2011 roku. Podczas spotkania blogerzy oraz influencerzy wymieniają się poglądami na temat publikacji internetowych. Oprócz tradycyjnych życzeń wielu twórców internetowych angażuje się w akcje charytatywne. Warszawa.
  • Och My Blog . To kameralne ale profesjonalne spotkania twórców internetowych. Spotkania są cykliczne ale nie mają konkretnego miejsca i odbywają się w różnych miastach. Każde spotkanie to inna tematyka. Dyskusje obejmują takie zagadnienia, jak: profesjonalizacja blogosfery, rozwój blogów i vlogów, porady dotyczące współpracy z markami.

Imprezy dla blogerów, vlogerów oraz influencerów

Podczas spotkań twórcy internetowi mogą się rozwijać, wymieniać doświadczenia oraz dzielić się swoją pasją z innymi. Dzięki takim imprezom twórcy dowiadują się jak pracować aby odnieść sukces oraz jakich błędów unikać.

blog-forum-gdansk

Wielu autorów uczyniło ze swoich publikacji pełnoetatowy zawód. Dowiadują się jak działać zgodnie z prawem oraz etyką. Zdobywają wiedzę niezbędną do negocjowania z partnerami marketingowymi. Spotkania twórców internetowych to okazja aby się spotkać w prawdziwym życiu oraz nawiązać znajomości.

Świat twórców internetowych jest bardzo otwarty. Spotkania służą integracji oraz wymianie doświadczeń. Ewenementem jest fakt, że nie widać tutaj rywalizacji. Imprezy i festiwale służą budowaniu pozytywnych relacji i rozwojowi społeczności.

Źródło: WhitePress.pl

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

#kolejne artykuły