Lacrosse - brutalne połączenie rugby i footballu | worldmaster.pl
#

Lacrosse to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego. Jej zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy).

Gra rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika.

Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa’es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt). Da-nah-wah’uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki). W roku 1904 oraz 1908, Lacrosse był dyscypliną olimpijską.

Zapraszam Państwa na wersję filmową aby poznać ten wspaniały sport!

Quidditch to sport kojarzony z książki, a także filmu Harry Potter. Tym razem nasza ekipa wysportowanych zamieniła się w czarodziei i zasiadła na miotły niczym główny bohater Pan Potter. Quidditch lub Mugolski quidditch to zespołowa gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych drużyn, składających się z mężczyzn, jak również kobiet. Zawodnicy poruszają się po boisku trzymając między nogami miotłę, a do gry używają piłek wielkości piłki do siatki. Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal.

Jeżeli chcecie się wkręcić w ten magiczny sport zapraszamy na Film 🙂

Kendo sport i sztuka walki

Sztuka walki wywodząca się z szermierki japońskich samurajów, wywodzi się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej o nazwie kenjutsu, której historia sięga XI wieku.

Kendo jako sport uprawia na świecie około 7 mln ludzi. Co trzy lata odbywają się mistrzostwa świata, w pozostałych latach mają miejsce mistrzostwa Europy.

Kwalifikacje zawodników kendo, podobnie jak w innych dalekowschodnich sportach walki, wyraża się stopniami uczniowskimi kyū oraz stopniami mistrzowskimi dan. Jednakże w odróżnieniu od judo czy karate, stopień w kendo nie jest w żaden sposób uwidaczniany.

W Polsce Kendo pojawiło się w 1973 roku za sprawą Japończyka Takao Mizushimy, który przyjechał do Polski na studia.

Na Mistrzostwach Europy w 2016 reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro i indywidualny brąz (Krzysztof Bosak).

Jeśli jesteście ciekawi jak trenować ten sport zapraszam Was na nasz odcinek gdzie przetestowaliśmy tą sztukę walki .

Pole Dance – taniec nie tylko dla kobiet

Taniec na rurze (ang. pole dance) – to rodzaj akrobatyki, najczęściej kojarzony z klubami ze striptizem. Sport ten wymaga ogromnej siły, a także techniki w tym typowych umiejętności gimnastyki. Pole dance jest również świetnym sportem do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz zdobycia prawdziwej siły.

Wysportowani rzucili challenge sobie i postanowili go przetestować

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału 🙂

Curling

Cześć, pewnie nie raz widzieliście w telewizji na zawodach ludzi rzucających kamieniami po lodzie. Dyscyplinę tą nazywamy się Curling. Powstała w późnym średniowieczu w Szkocji. Pierwsze wzmianki opisują ludzi rzucających kamieniami na lodzie około XVI wieku.

W związku z tym siedziba Światowej Federacji Curlingu znajduje się w szkockim Perth. Największą popularnością ten sport cieszy się w Kanadzie. Co więcej, zarejestrowanych zawodników jest  tam około 900 tys. Curling stał się oficjalną dyscypliną olimpijską dopiero w 1998 roku. Pierwszy tor w Polsce został otworzony w 2008 roku.

My jako Wysportowani przetestowaliśmy ten sport, jeśli jesteście ciekawi jak to wygląda i z czym to się je zapraszam do obejrzenia naszego filmu.

 

#kolejne artykuły