Quidditch dla Mugoli - Wysportowani | worldmaster.pl
#

Quidditch to sport kojarzony z książki, a także filmu Harry Potter. Tym razem nasza ekipa wysportowanych zamieniła się w czarodziei i zasiadła na miotły niczym główny bohater Pan Potter. Quidditch lub Mugolski quidditch to zespołowa gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych drużyn, składających się z mężczyzn, jak również kobiet. Zawodnicy poruszają się po boisku trzymając między nogami miotłę, a do gry używają piłek wielkości piłki do siatki. Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal.

Jeżeli chcecie się wkręcić w ten magiczny sport zapraszamy na Film 🙂

Kendo sport i sztuka walki

Sztuka walki wywodząca się z szermierki japońskich samurajów, wywodzi się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej o nazwie kenjutsu, której historia sięga XI wieku.

Kendo jako sport uprawia na świecie około 7 mln ludzi. Co trzy lata odbywają się mistrzostwa świata, w pozostałych latach mają miejsce mistrzostwa Europy.

Kwalifikacje zawodników kendo, podobnie jak w innych dalekowschodnich sportach walki, wyraża się stopniami uczniowskimi kyū oraz stopniami mistrzowskimi dan. Jednakże w odróżnieniu od judo czy karate, stopień w kendo nie jest w żaden sposób uwidaczniany.

W Polsce Kendo pojawiło się w 1973 roku za sprawą Japończyka Takao Mizushimy, który przyjechał do Polski na studia.

Na Mistrzostwach Europy w 2016 reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro i indywidualny brąz (Krzysztof Bosak).

Jeśli jesteście ciekawi jak trenować ten sport zapraszam Was na nasz odcinek gdzie przetestowaliśmy tą sztukę walki .

Pole Dance – taniec nie tylko dla kobiet

Taniec na rurze (ang. pole dance) – to rodzaj akrobatyki, najczęściej kojarzony z klubami ze striptizem. Sport ten wymaga ogromnej siły, a także techniki w tym typowych umiejętności gimnastyki. Pole dance jest również świetnym sportem do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz zdobycia prawdziwej siły.

Wysportowani rzucili challenge sobie i postanowili go przetestować

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału 🙂

Curling

Cześć, pewnie nie raz widzieliście w telewizji na zawodach ludzi rzucających kamieniami po lodzie. Dyscyplinę tą nazywamy się Curling. Powstała w późnym średniowieczu w Szkocji. Pierwsze wzmianki opisują ludzi rzucających kamieniami na lodzie około XVI wieku.

W związku z tym siedziba Światowej Federacji Curlingu znajduje się w szkockim Perth. Największą popularnością ten sport cieszy się w Kanadzie. Co więcej, zarejestrowanych zawodników jest  tam około 900 tys. Curling stał się oficjalną dyscypliną olimpijską dopiero w 1998 roku. Pierwszy tor w Polsce został otworzony w 2008 roku.

My jako Wysportowani przetestowaliśmy ten sport, jeśli jesteście ciekawi jak to wygląda i z czym to się je zapraszam do obejrzenia naszego filmu.

 

Domowy izotonik – niezależnie co robimy czy jest to praca fizyczna czy trening sportowy najistotniejsze jest by być odpowiednio nawodnionym. Napój wykonany samodzielnie to jeden z najlepszych sposobów by zadbać o gospodarkę wodną organizmu. Poniżej jak działa na organizm człowieka? Jak go przygotować samemu? Kto może pić napój izotoniczny?

Co to jest izotonik?

Płyny dostarczane do naszego organizmu dzieli się na trzy typy:

  • hipotoniczne (roztwór o niższym ciśnieniu osmotycznym niż płyny ustrojowe człowieka), WODA
  • hipertoniczne (roztwór o większym stężeniu związków osmotycznie czynnych niż płyny ustrojowe ), COLA
  • izotoniczne (o stężeniu równym płynom ustrojowym).

Niewątpliwym plusem izotoników jest identyczne stężenie jonów, minerałów i cukrów, jak w płynach ustrojowych człowieka i dlatego zapewniają one odpowiednie wchłanianie wody oraz elektrolitów.

Sód oraz potas są konieczne do tego, aby nasze mięśnie i układ nerwowy funkcjonowały prawidłowo. Także magnez i wapń wspomagają pracę mięśni, ponadto pomagają utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała. Do napojów izotonicznych dodaje się też węglowodany, będące źródłem energii dla komórek.

 

Co powinny pić dzieci po treningu?

Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niekorzystny wpływ różnych substancji na ich zdrowie. Napoje izotoniczne, ze względu na to, że są przeznaczone na osób uprawiających sport jako uzupełnienie niedoborów energetycznych, zawierają również kalorie, w związku z czym nie powinny być w ogóle spożywane przez osoby nieuprawiające sportu – dotyczy to również, a może przede wszystkim dzieci. Jednak również dzieci,  powinny spożywać tego typu napoje z umiarem, jedynie od czasu do czasu.

izotonik, domowy izotonik, napój

Do przygotowania litra izotoniku potrzebne są:

  • litr wody źródlanej/niskosodowej/wysokosodowej;
  • 1 cytryna /limonka/pomarańcz;
  • szczypta soli;
  • liście świeżej mięty.
  • wlewam do termosu TAKEYA

 

  • Sód jest potrzebny, by zapobiec ewentualnym skurczom mięśni oraz aby utrzymać ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie. Cytryna uzupełni witaminy, zapewni nam zastrzyk energii, uszczelni naczynia krwionośne oraz rozpocznie proces redukcji wolnych rodników i usuwania toksyn.
  • Miód jest źródłem cukrów prostych, które są niezbędne podczas wysiłku fizycznego. Korzystnie wpływa na wzmocnienie odporności, ma właściwości przeciwzapalne.
#kolejne artykuły