Jak znaleźć przyczynę niepłodności? - Biorezonans | worldmaster.pl
#

ENDOMETRIOZA A BIOREZONANS

Niezdolność do urodzenia dziecka zniszczyła marzenia wielu kobiet. Często wynika to z gruczolistości. Jej pierwszym objawem są m. in. bolesne skurcze w czasie miesiączki, wywoływane przez duże przywry jelitowe, które gnieżdżą się w stosunkowo niewielkim narządzie, jakim jest macica! Niekiedy znajduje się tam owcza motylica wątrobowa. Kiedy szlak do macicy zostaje przetarty, podąża nim wiele innych pasożytów: Clonorchis, ludzka motylica wątrobowa, a nawet Eurytrema – przywra trzustkowa 59 – atakują ścianki macicy. Dlaczego wybierają tak nietypowe dla nich miejsce rozwoju? Ponieważ macica uległa skażeniu rozpuszczalnikami! To zielone światło dla przywr.

Skażone organy stają się bezbronne wobec różnych form rozwojowych tych pasożytów przenoszonych we krwi i limfie. Należy skończyć z jedzeniem żywności zawierającej rozpuszczalniki. Substancje te są obecne we wszystkich surowych produktach zbożowych, wszelkie kasze i płatki należy więc gotować. Skażone jest również pieczywo ze sklepów spożywczych i żywność o obniżonej zawartości cholesterolu. Unikaj tych produktów – kupuj pieczywo w lokalnej piekarni. Także napoje bezkofeinowe i inne sproszkowane mieszanki do picia zawierają solwenty. Napoje i sproszkowane mieszanki sprzedawane w sklepach ze zdrową żywnością nie są wyjątkiem. Nie należy stosować żadnych sproszkowanych preparatów odchudzających (bądź stymulujących przyrost masy ciała), wzmacniających.

Wszystkie pasożyty wprowadzają swoje własne bakterie i wirusy. Przypadkom gruczolistości torbielom jajników i problemom menstruacyjnym towarzyszy szczególnie Gardenella. Przywry najwyraźniej wędrują z macicy do innych części ciała, roznosząc drobiny wyściółki ściany macicy.

Kiedy do tego dochodzi, czy można powstrzymać krwawienie (regularne krwawienie menstruacyjne) w tych miejscach?

Krwawienie to zanika natychmiast po zlikwidowaniu przywr! Organizm pozbywa się martwych robaków bardzo szybko i sprawnie. Możesz nie odczuwać bólu już przy następnej miesiączce. Przeprowadź biorezonans w celu usunięcia czterech popularnych odmian przywry, Gardnerelli, innych pospolitych pasożytów i bakterii dróg moczowych (najczęściej występują tu odmieniec, salmonella, rzęsistek, Campylobacter, Chlamydia). Zapobiegaj reinfekcji, unikając solwentów! Jako że nie da się całkowicie wyeliminować kontaktu z pasożytami, jeżeli w macicy znajduje się solwent, dotrą do niej w ciągu jednego dnia. Rozpuszczalniki same wypłuczą się z organizmu. Pomogą ci w tym witaminy C i B2 (3 g i odpowiednio 300 mg dziennie). Oprócz rozpuszczalników należy usunąć nagromadzone metale dentystyczne.

Nigdy nie próbuj zajść w ciążę, zanim nie wyleczysz gruczolistości. Opinia położników, według której zajście w ciąże rozwiązuje problem bólu macicy, jest bardzo nierozsądna. Owszem, ciąża ma wpływ na cały metabolizm i w czasie braku miesiączki bóle nie występują, ale decydowanie się na rozwój płodu w skażonej, opanowanej przez pasożyty macicy wydaje się co najmniej ryzykowne. Obawa przed defektami płodu jest racjonalna i uzasadniona. Zadbaj, aby nie zajść w ciąże w czasie kuracji antypasożytniczej i podczas zabiegów usuwania rtęci z wypełnień dentystycznych.

Terapia biorezonansem

Joanne Biro, lat 22, cierpiała na silne bóle kurczowe związane z menstruacją, rozpoznane jako gruczolistość. W macicy zagnieździły się dorosłe przywry jelitowe i cerkarie (larwy). W mózgu (tkanka mózgowa i móżdżek) oraz macicy nagromadził się też ksylen. Zastosowano ziołową procedurę przeciw pasożytniczą po uprzednim oczyszczaniu nerek. Następna miesiączka była bezbolesna. Test wykazał brak robaków, lecz w systemie odpornościowym znaleziono tal. Kolejnym zabiegiem miało być oczyszczanie zębów.

Denise Leiva, lat 22, brała pigułki antykoncepcyjne, aby kontrolowaną rozwój tkanki śluzówki macicy. Wcześniej poddała się laserowemu zabiegowi chirurgicznemu. W macicy miała depozyty heksanedionu i metylobutyloketonu razem z przywrami jelitowymi i ich jajkami. Były tam również owcza motylica wątrobowa i ludzka! Pacjentce poradzono, aby przestała spożywać nie gotowane produkty zbożowe 60 oraz napoje gazowane. Przystąpiła do likwidacji pasożytów. Choroba minęła bezpowrotnie.

Książka „Kuracja życia” Hulda Regehr Clark, Ph.D.,N.D
Jeśli jeszcze nie widziałaś/łeś mojej strony interentowej, to zapraszam Cię na http://alezdrowko.pl/

Jak współczesne życie wpływa na dziecko?

Mamy XXI wiek. Czas smartfonów, gier komputerowych, zmniejszonej aktywności fizycznej. Coraz rzadziej dzieci chcą wychodzą na świeże powietrze. Zazwyczaj słyszy się „a po co?, muszę skończyć kolejny poziom w grze”. Po co wychodzić na dwór skoro można siedzieć na kanapie. Sporo ludzi nie ma świadomości lub ignoruje fakt, że siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na stan zdrowia a w konsekwencji często prowadzi do otyłości.

Czy badania potwierdzają problem otyłości?

W badaniach 1999-2000 w Australii ustalono dużą zależność między czasem przeznaczanym na aktywność fizyczną, oglądaniem programów telewizyjnych a pojawianiem się otyłości .

Dzieci rezygnują z wychowania fizycznego, bo albo im się nie chcę przebrać w strój sportowy albo się wstydzą swojego ciała. Uzasadnieniem dziecka zazwyczaj jest, że zajęcia są nudne. Faktem jest, że dzieci i młodzież odsunęły sport na drugi plan na korzyść telewizji i gier komputerowych. Podczas gdy godzinami surfuje się po Internecie dopada głód, który często „zajada się” słodyczami i słonymi przekąskam. Te z kolei obfitują w tłuszcze trans i puste kalorie. Nie ma w nich żadnych wartości odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci. W supermarketach widnieją gotowe produkty, które zachęcają wyglądem na opakowaniu. Coraz mniej matek samodzielnie gotuje dla swoich pociech, ponieważ idą za wygodą i nie mają świadomości z korzystnych przez nich artykułów. Gdy przyjrzeć się bliżej wcale dużo nie różnią się od jedzenie typu „Fast Food”

Mc donald’s?

Największą restauracją typu „Fast Food”, która zawładnęła światem jest McDonald. Jego restauracje mieszczą się wszędzie: przy lotnisku, stacjach benzynowych i przy drogach. Trudno przejść obok nich obojętnie. Ich produkty zachęcają placem zabaw dla dzieci, zestawami „Happy Meal”, które dodatkowa kuszą zabawką w zestawie.

Kolejnym błędem, który warto poruszyć są nawyki żywieniowe rodziców, które chcąc nie chcąc dzieci naśladują, bo przecież to rodzice są dla nas najlepszym wzorcem do naśladowania. Okazuje się zazwyczaj, że jest to błędne skojarzenie. Pierwszym krokiem do otyłości może być sytuacja, gdy na rodzinnych obiedzie babcia podsuwa kolejny solidny kawał ciasta, bo twierdzi, że słabo wyglądamy. Dziecko nie odmówi, bo kto by się sprzeciwił babci- i tak powstaje błędne koło.

Bardzo często dziecko, gdy odmawia jedzenia jest zmuszane poprzez słowa „za mamusie” bądź zachęcane, że gdy zje dostanie cukierka. Wtedy bardzo często jeden cukierek zamienia się w kilka następnych.

fast food, mcdonald, dzieci

Źródło: fot. materiał partnera / Uniwersytet SWPS

Jak sobie poradzić z “rozpraszaczami”?

Zdrowy styl życia należy kształtować dziecku już od wczesnego dzieciństwa, ponieważ wszystkie czynniki biorą ze sobą konsekwencje zdrowotne. Warto zastanowić się, co chcemy dla swoich dzieci. Mamy prawo wyboru albo chcemy, żeby było zdrowe i szczęśliwe albo szczęśliwe, bo damy mu kolejną słodką kanapkę i chore, bo to mu nie sprzyja.

 

źródło:

Cameron A, Welborn T. iwsp. : Overweight and obesity in Australia. The 1999-2000 Australiandiabetes, obesity and lifestylestudy. MedJAust. 2003;178(9):427-32.

Szanecka E. i wsp..: Postrzeganie masy ciała przez chłopców i ich matki w odniesieniu do ich stanu odżywienia. Endokrynologia Pediatryczna, 2013:1(42), 45-56.

Jak sobie poradzić ze świętami na diecie?

Dla każdego, kto przez cały rok utrzymuje dietę, okres świąteczny to nie lada wyzwanie. Zastanawiamy się, czy będziemy mogli oprzeć się pokusie, a i tak wychodzi jak zwykle ha!

Pokusa jest duża…babcie, które podsuwają kolejny kawałek makowca i mama z serii: „jedz, bo się zmarnuje”, ale jest na to sposób, nawet kilka.

Masz wybór 😉

Święta mamy tylko raz w roku i tylko pewnie raz w roku widujemy się w tak licznym gronie rodzinnym, dlatego wybierz co Ci najbardziej smakuję ze stołu. Nie musisz zjeść 12 potraw :o. Zamiast śledzia w śmietanie i majonezie, wybierz inną rybę, mniej kaloryczną. Nie musisz rezygnować z piernika i specjalnie dla siebie przygotowywać fit ciastek na stół. Piernika przygotowanego na święta zjesz tylko raz w tym roku. Nie odmawiaj go sobie, oczywiście pod warunkiem, że nie zjesz całej blachy haha!

Założenie, że w święta możesz zjeść wszystko, to błędne koło. To, że zjemy kawałek piernika, nie oznacza, że możesz jeść bez opamiętania. Wszystko w granicach rozsądku, szanuj swoje ciało, w święta traktuj je tak samo, jak przed świętami, nie świruj!! Wybieraj najlepsze, ulubione dania takie, których nie jesz na co dzień!

Szaleństwo w kuchni

Przygotowanie wszystkich posiłków na wigilijny stół to dłuuuuuugie godziny w kuchni i dodatkowy stres. Zapytaj członków rodziny, czy nie potrzebują pomocy. To będzie idealny moment, żebyś mogła/mógł kontrolować co wkładasz do przygotowywanej potrawy. Wybieraj jogurt naturalny do sałatek lub mniej kaloryczny majonez 😉 Winiary w 100 g/ 739 kcal, kielecki w 100 g/ 631 kcal. Wybierz mądrze.

utrzymuje dietę, przez cały rok, okres świąteczny

Święta, święta! Idą święta. Święta w kuchni…

Strategia? ok.

Daj sobie luz z liczeniem kalorii w święta, odpręż się z rodziną, idź na siłownie przed tym, jak usiądziesz do stołu. Wyżyj się i dodaj więcej ciężarów, jeśli spocisz tyłek na siłowni, wcale nie będziesz miała/miał ochotę na obżeranie się przy stole. Psychologiczna taktyka nigdy nie jest zła 😀

Jedz powoli, po 20 minutach uczucie sytości wysyła sygnał do mózgu, że został dostarczony posiłek. Delektuj się każdym kęsem, w święta nigdzie nie musisz się spieszyć, skup się na jedzeniu. Pomyśl w jakim stopniu w skali od 1-10 jesteś głodny/ głodna, jeśli 4, nie musisz zajadać się kolejnym makowcem.

Najstarsza i najlepsza metoda: nakładaj jedzenie na mały talerz- zawsze pomaga.

Wesołych, cudownych Świąt!

Dlaczego ziele nawłoci jest pomocne?

Ostatnio w @pytanienasniadanie mówili o ziołach nawłoci i ich wspaniałych właściwościach prozdrowotnych. Gdy pierwszy raz zdobyłam miód nawłociowy w swoje ręce, to już dzisiaj wiem, że na zawsze zagości w mojej kuchni. Miód nawłociowy ma podobne właściwości do miodu manuk, ale jest o wiele wiele tańszy. Gdy byłam 2 tygodnie temu chora to pierwsze o czym pomyślałam, to tadam! Mam miód, na pewno się wyleczę. I miałam rację, nie myliłam się, zdziałał cuda.

 

miód

Czy stosować suche nasiona nawłoci jako napar, czy może miód nawłociowy?

Myślę, że to indywidualna sprawa, zależy od tego co Ci dolega i na co chciałbyś/ chciałabyś te ziele zastosować, na stany zapalne i zakażenia jamy ustnej i gardła, sromu, pochwy, uszkodzenia skóry, wysypki, świąd skóry, otarcia naskórka polecam Ci napary z suchych nasion,  jeśli dopadła Cie paskudna grypa to miód nawłociowy to dosłownie miód na serce. Idź na targ, na pewno znajdziesz go i kupisz u przemiłej staruszki;)

Dlaczego ziele nawłoci to cud natury?

A mianowicie dlatego, że

✔ zwalcza infekcje! , (żadne przeziębienie mu nie straszne)

✔badania profesora z Poznania udowodniły, że 2x przewyższa właściwościami działanie antybiotyczne

✔działanie przeciwzapalne (m.in dziąseł, dróg moczowych, pęcherza moczowego)

✔neutralizuje wolne rodniki, zawiera flawonoidy

✔ rutyna, kwercetyna, zawarta w miodzie uszczelnia naczynia krwionośne, staja się bardziej elastyczne przy czym zmaga się z nadciśnieniem, dlatego ten miód jest idealny dla osób z wysokim ciśnieniem krwi

✔działanie przeciwmiażdżycowe, w ścianach naczyń krwionośnych tak łatwo nie odkładają się złogi blaszek miażdżycowych

✔ pomaga w skąpomoczu , ale pamiętaj że przy silnej niewydolności nerek nie można stosować ani ziela nawłoci ani miodu nawłociowego, ponieważ pobudzają prace nerek i przy tym obciążają nerki.

♥Najlepsze wchłanianie miodu nawłociowego ma roztwór ( 1 łyżeczka miodu na szklankę letniej wody, przygotowany 12h wczesniej). Bardzo dobrze odżywia organizm, gdyż zawarte substancje po rozpuszczeniu w wodzie są łatwiej przyswajalne.

P.S nie dodawaj miodu do gorących napoi i wypieków, gdyż traci swoje cenne właściwości.

A na zimne romantyczne wieczory…

Winko z nawłoci o działaniu wielokierunkowym

100 g świeżego ziela nawłoci lub 40 g suszu zalać ciepłym czerwonym winem w ilości ok. 450 ml.

Dodać 50 ml wódki, odstawić w chłodne miejsce na 2 tygodnie, po czym przecedzić.

Pić 30-50 ml winka dziennie

Winko z nawłoci poprawia trawienie, wzmacnia naczynia krwionośne, reguluje ciśnienie krwi, poprawia pracę nerek i układu moczowego, oczyszcza krew i działa przeciw miażdżycy.

Źródło: http://sekrety-zdrowia.org/nawloc-nerki-uklad-trawienny-metabolizm/

 

Wieloogniskowa neuropatia ruchowa to rzadka choroba, najprawdopodobniej o podłożu immunologicznym, obejmująca włókna ruchowe nerwów obwodowych. Klinicznie cechuje się asymetrycznym niedowładem, zwykle przeważającym w kończynach górnych, z dołączającym się po latach zanikiem mięśni w zakresie unerwienia poszczególnych nerwów.

Częstość występowania choroby jest stosunkowo niewielka, wynosi nie więcej niż jeden, dwa przypadki na 100 000 osób. Średni wiek zachorowania przypada na czwartą dekadę życia, przy czym u prawie 80% chorych pierwsze objawy występują między drugą a piątą dekadą życia. Choroba częściej pojawia się u mężczyzn niż u kobiet. Jakiś czas temu dopadła również Krzyśka Szulca, młodego elblążanina, który jeszcze niedawno cieszył się życiem i zdrowiem. A jak jest teraz, jaka jest jego historia?

Początek

Kilka miesięcy temu, zaraz po zdiagnozowaniu u Krzysztofa wieloogniskowej neuropatii ruchowej, przebywał on na wielomiesięcznej kuracji w szpitalu rehabilitacyjnym w Gdańsku. Pomimo wysiłków lekarzy i rehabilitantów stan zdrowia Krzyśka ciągle się pogarszał. Uzbierane wówczas środki finansowe przeznaczone zostały na serię zabiegów w komorach hiperbarycznych (25 seansów). Jednak i ta forma terapii okazała się nieskuteczna. Choroba okazała się bezlitosna, zaatakowała ostatecznie mięśnie przepony. Wtedy Krzysztof przestał samodzielnie oddychać.

Po miesięcznym pobycie na Oddziale Intensywnej Terapii w elbląskim Szpitalu Krzysiek został wypisany do domu. Obecnie jest pod stałą opieką zespołu wentylującego elbląskiego hospicjum, ponieważ oddycha za niego respirator. Świat Krzysztofa ograniczył się do czterech ścian 10- metrowego pokoju. Bliscy cały czas szukają pomocy dla chłopaka, jednakże choroba jest rzadka i wszyscy rozkładają ręce w geście bezradności.

Jedynym ratunkiem i możliwością, aby Krzysiek mógł chociaż w małym stopniu powrócić do normalnego życia jest zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego. Dzięki niemu Krzysiek będzie miał szansę opuścić łóżko, jego mały pokój, a może nawet wyjechać na spacer. To wszystko dzięki wózkowi ze specjalnie zamontowaną aparaturą, która umożliwi mu oddychanie. Na serwisie www.pomagam.pl cały czas trwa zbiórka dla Krzyśka. Każda złotówka zbliża do celu i pomocy w jego powrocie do zdrowia!

zbieramy dla krzycha

Jak pomóc?

Bliscy postanowili zorganizować dla Krzysztofa akcję charytatywną. 23 listopada o godz. 20:00 w Pubie Jaszczur w Elblągu odbędzie się impreza specjalnie dla niego. Na imprezie swoją muzyką czas umilać będą Dj Zel oraz DJ Luter One. Rodzina i znajomi Krzyśka postanowili również zorganizować licytację, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla niego. Pełną listę dostępnych usług i produktów, które można nabyć za przysłowiowe “kilka groszy” znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie: http://zbieramydlakrzycha.pl/

Start aukcji przewidziany jest na środę, 21.11 na godz. 12:00. Licytować będziemy m.in. vouchery do: Amore mio restauracja, Pizzeria-Restauracja Oliwka, Restauracji Duchówka, siłownia i fitness- Hotel Elbląg **** Premium Fitness&Gym Elbląg, KO PARK Elbląg, Odżywki Rodak, Trener Personalny Emilia Wasiak rozrywka: Dom Gier – Escape Room Elbląg, Multikino Elbląg, Activity Park, CSarena, Złota Plaża uroda: Studio Urody Lejdis, Salon Urody Monika Wolicka, Elbląg, Studio12, Balance – szkolenia i rehabilitacja. Ponadto warta kilka tysięcy koparka do #Bitcoina – Antminer S9 od naszego partnera Unlimited Miners, trzymiesięczne wsparcie (doradztwo inwestycyjne) w zakresie technologii blockchain od Michał Stryjewski, trzymiesięczne wsparcie (doradztwo) dla przedsiębiorców od Bartłomiej Sitek oraz dwudniowe szkolenia z wybranej tematyki od Chainers Group. Wśród przedmiotów piłka z autografami elbląskich szczypiornistek EKS Start Elbląg oraz inne, równie wartościowe przedmioty i usługi podarowane przez: Twoje Auto, PC Koni, Maciej Radzicz, Olimpijczyk.net – Sklep Kibica, Jubiler Agat Elbląg, Adam Budzyński – mój przewodnik finansowy.

Płatności za każdy z przedmiotów można będzie dokonać pod wskazany na stronie licytacji numer konta, natomiast odbiór fantów odbędzie się 2 grudnia (niedziela) o godz. 14:00, w siedzibie Chainers Group. Wtedy też biorący udział w aukcji zaproszeni zostaną na pyszny poczęstunek i oficjalne podziękowania za wzięcie udziału w całej akcji i pomoc Krzysztofowi.

https://pomagam.pl/s3vsbhvc?fbclid=IwAR1e0DoA_qHl1mD4HQeXyymel8W9RhI_dssSVMLOfjppVnAX9QRFdSCUZaI

#kolejne artykuły