Zostały niecałe 2 tygodnie do Wibracji - nie przegap ich ! | worldmaster.pl
#

Logo Festiwalu Wibracje

W dniach 20-24 lipca 2022 w Giżach, koło Olecka na Mazurach odbędzie się – VI Edycja Festiwalu Wibracje, na który serdecznie Cię zapraszamy!

20 lipca, w Giżach koło Olecka rozpocznie się czterodniowy Festiwal Wibracje. Podczas tego wydarzenia najlepsi polscy fachowcy pomogą Ci m.in.  poszerzyć swoją świadomość w tematyce dbania o własny dobrostan, poprowadzą ciekawe wykłady i warsztaty.

W programie nie może oczywiście zabraknąć koncertów muzycznych (dźwięk jest przecież wibracją), jogi, medytacji oraz rozmów na temat holistycznego dbania o siebie i otaczający nas świat.

Zdjęcie przedstawia warsztaty prowadzone na scenie podczas Festiwalu Wibracje w 2020r

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

 

Bliżej siebie, bliżej natury. Naszą misją jest promowanie dobrostanu psychofizycznego.

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

Wibracje to największy w Polsce festiwal dotyczący dbania o siebie, ekologii, zrównoważonego rozwoju, życia w harmonii i zdrowiu ze sobą i otaczającym światem.

W TEGOROCZNYM PROGRAMIE WIBRACJI:

 • ponad 100 prelegentów z Polski i zagranicy
 •  100 godzin wykładów
 •  100 godzin warsztatów
 • Koncerty i ogniska
 • Zajęcia dla dzieci
 • Joga i medytacja
 • Strefa Ciało, Ruchu, Umysłu, Konopi
 • relaks w naturze i  śpiew ptaków

Festiwal Wibracje – jest to również kilkutysięczna społeczność – pasjonatów życia, charakteryzująca się szczególnym poziomem świadomości. Otwartych, ciepłych, życzliwych – tworzą unikatową atmosferę tego wydarzenia.

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

Tematy, które podejmiemy to:

 • Rozwój osobisty, duchowy: psychologia, medytacja, praca z ciałem
 • Medycyna naturalna: medycyna niekonwencjonalna, fitofarmakologia, biorezonans, dieta, neuropsychoimmunologia, świadome odżywianie, ajurweda, medycyna chińska
 • Alternatywne, organiczne sposoby życia: domy gliniane, organiczna uprawa roślin, odkrycia V. Schauberger’a: żywa woda, permakultura, ekowioski, wolna edukacja, zero waste
 • Wynalazki i nowe technologie: eko-budownictwo, odwrócona osmoza, energia orgonowa, jonizatory
 • Etnologia, etnobiologia ceremonii szamańskich, wykorzystywane w nich narzędzia, bębny, transy wizyjne, wykłady dotyczące działania enteogenów
 • Fizyka, chemia i energetyka człowieka: biofeedback, komory sensoryczne, wpływ działania fal binauralnych na mózg, teorie prezentujące zjawiska kwantowe w mózgu, metody harmonizowania i usprawnienia pracy umysłu
 • Koncerty muzyki etnicznej, elektronicznej, ceremonie dźwięków, gongi oraz misy

KAZDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE, BEZ WZGLĘDU NA WIEK

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

 

Program tworzy 5 obszarów

 • Prelekcje: wykłady prowadzone przez specjalistów, prezentacje urządzeń
 • Warsztaty: zajęcia interaktywne, rozwojowe
 • Świadoma praca z ciałem: medytacje,  joga, Tao Yin, taniec, Movement Medicine, 5Rytmów, Strefa CIAŁO
 • Koncerty: polskich i zagranicznych artystów, relaksacyjne (gongi, misy tybetańskie, kamertony)
 • Część targowa: na stoiskach prezentowane są najciekawsze usługi i towary związane ze zdrowym trybem życia, zero waste, eko modą itp. oraz prasa i książki branżowe.
 • Część dla dzieci w której będą prowadzone zajęcia muzyczne i ruchowe dla najmłodszych

WIBRACJE TO TAKŻE PYSZNE I ZDROWE JEDZENIE

https://wibracje.com.pl/galeria/

 

Zobaczcie jak było roku temu! Widzimy się na miejscu 🙂

 

Więcej informacji na stronie: 

www.wibracje.com.pl
www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial/

Logo Festiwalu Wibracje

OPIS FESTIWALU

Festiwal Wibracje to miejsce w czasie i przestrzeni, gdzie spotykają się ludzie o otwartych sercach i umysłach. Jego celem, jest pogłębianie wiedzy, samodoskonalenie, stworzenie przestrzeni dla spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wszystko w atmosferze otwartości i pozytywnej energii.
Uczestnicy, poprzez udział w spotkaniach, mają okazję do lepszego zrozumienia siebie, otaczającego świata, pogłębiania świadomości i poszerzania wiedzy, co w efekcie przekłada się na stabilność emocji, harmonię oraz prawdziwe przeżywanie życia.

W lipcu 2021 r. odbyła się piąta edycja Festiwalu, w której wzięło udział ponad 5000 uczestników.

Zdjęcie przedstawiające grupę ludzi z widoku osoby będącej na scenie festiwalowej

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

WIĘCEJ O CELACH FESTIWALU

Festiwal jest platformą wielokierunkowej komunikacji dotyczącej rozwoju osobistego i duchowego, ciekawych odkryć naukowych, wynalazków, ekologii, medycyny naturalnej, pracy ze świadomością, i szerszych rozwiązań, które poprawiają jakość życia.

ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA, INTEGRACJA – te trzy hasła przyświecają idei Wibracji.

WIBRACJE NA MAZURACH, CZYLI MIEJSCE W KTÓRYM ODBĘDZIE SIĘ EVENT

Teren położony jest w zielonym sercu Mazur, 10 km od Olecka. To urokliwe miejsce usytuowane między polodowcowymi pagórkami, daleko od miejskiego zgiełku. Bliskość natury wprowadza tutaj sielankową atmosferę i sprzyja relaksowi. Wielohektarowy teren pozwala na zbudowanie pełnej, wygodnej festiwalowej infrastruktury.

Giże obok Olecka - zdjęcie jeziora z widoku drona

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

PRZESTRZEŃ FESTIWALU

W plenerze funkcjonują 2 sceny oraz duże namioty wykładowe. Teren urozmaicony jest tzw. „zakątkami”, wypełnionymi dywanami, pufami i hamakami, gdzie po prelekcjach zainteresowani uczestnicy w kameralnym anturażu mają okazję do dalszego pogłębiania wiedzy z wykładowcami. Na mapie festiwalu znajdują również: strefa targowa, strefa gastronomiczna, strefa dla ciała, strefa relaksu, strefa rękodzieło, oraz to co tygryski lubią najbardziej – Małpi Gaj.

Zdjęcie przedstawiające ludzi na tle stoiska namiotowego w lesie, przy zachodzącym słońcu

Źródło: https://wibracje.com.pl/galeria/

Link przekierowujący do strony eventu: WIBRACJE

 

Festiwalu Wibracje

 

 

 

Pozytywne Wibracje na wakacje

FESTIWAL WIBRACJE JUŻ PO RAZ SZÓSTY

Festiwal Wibracje wpisał się już na dobre w świadomość tych, którzy dbają o swój dobrostan psychofizyczny. W tym roku, odpowiadając na potrzeby uczestników, organizatorzy szykują kilka nowości – Strefy: Ziół, Konopi, Umysłu i Grzyba. Po raz pierwszy pojawi się także Strefa Malucha, z zajęciami dla dzieci, które wraz z rodzicami licznie przyjeżdżają na imprezę. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20-24 lipca, tak jak ostatnio na Mazurach, w malowniczych Giżach koło Olecka. Organizatorzy spodziewają się około 6000 uczestników.

Wibracje to największy w Polsce festiwal dotyczący holistycznego, naturalnego dbania o siebie, zrównoważonego rozwoju, ekologii, życia w harmonii i zdrowiu ze sobą i otaczającym światem. To pięciodniowe wydarzenie o otwartej formule, która łączy kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, świadomą pracę z ciałem: medytacje, jogę, tantrę, masaże, terapię tańcem i ruchem, Movement Medicine, 5Rytmów, koncerty i muzykę relaksacyjną (gongi, misy tybetańskie, kamertony), strefę targową z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym, wegetariańskim jedzeniem. W tym roku pojawią się także nowości: strefa ziół, strefa konopi, strefa grzyba i strefa malucha.

„W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki” – mówi Łukasz Gołoś, organizator Wibracji.

Prelegenci i tematyka

Tematy, które są podejmowane na festiwalu to: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów, osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy.

Wśród prelegentów z rozmaitych dziedzin znaleźli się m.in. prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska, z wykładem o epigenetyce i dziedziczeniu lęków, traum i emocji, prof. dr hab. Bożena Muszyńska, znawczyni grzybów jadalnych i ich prozdrowotnych właściwości, Ya’Acov Darling Khan, współzałożyciel współczesnej szamańskiej praktyki znanej jako Movement Medicine, psycholożka Izabela Jung, członkini Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego z doświadczeniem w pracy z podświadomością czy Sławomir Nizner, prezes stowarzyszenia Preppers Poland, który pokaże jak być zawsze przygotowanym na wszystko. Nie zabraknie też licznych zajęć dla skierowanych do par oraz rodziców małych dzieci. 

W 2021 roku festiwal Wibracje odwiedziło ponad 5000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji. Sukces poprzednich edycji jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi w Polsce jest zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą oraz tworzeniem świadomej społeczności, której esencją jest akceptacja, empatia i wzajemny szacunek. Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami znanego wynalazcy Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.

GDZIE I KIEDY:

 • 20–24 lipca 2022 (środa–niedziela) 
 • Giże koło Olecka, województwo warmińsko-mazurskie. Mazury Garbate

PROGRAM I BILETY:

www.wibracje.com.pl

 

Z pozdrowieniami,

www.wibracje.com.pl

moveoncamp.pl

“Ogrodowa mówi” jest kolejnym projektem z cyklu poświęconego pamięci rewitalizowanych miejsc oraz historiom mówionym, którymi z autorką dzielą się osoby przesiedlane w ramach programu rewitalizacji obszarowej.

Projekt obejmuje przeprowadzenie i opracowanie wywiadów narracyjnych, które zasilą Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl , a także przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży mieszkającej przy ul. Ogrodowej 26 i 28.

Warsztaty mają na celu utworzenie prywatnych map pamięci, które dzięki technologii VR przeniesione zostaną w sferę internetu, gdzie będzie można z nich korzystać odbywając wirtualne spacery po ul. Ogrodowej 26 i ul. Ogrodowej 28

Efekty projektu zamieszczone zostaną na stronach internetowych:

historie mówione – www.miastograf.pl

wirtualne mapy pamięci – www.robokoba.com

“Ogrodowa mówi”

warsztaty dla młodzieży: 25 i 26.08.2020 r., godz. 11.00-14.00

warsztaty dla dzieci: 27 i 28.08.2020 r., godz. 11.00-13.00

premiera internetowa: 04.10.2020 r., godz. 16.00

autorka projektu: Patrycja Terciak

zbieranie i opracowanie historii mówionych: Patrycja Terciak

prowadzenie autorskich warsztatów: Katarzyna Koba (RoboKoba) i Anna Kobalczyk (Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ)

technologie i wdrażanie: Katarzyna Koba (RoboKoba)

partnerzy projektu: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie . Cyfrowe Archiwum Łodzian Miastograf.pl .Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie: Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Ogrodowej 28, Fundacja Girls in Tech Poland

patronat honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego

patronat medialny: Radio Łódź, Plaster Łódzki, TuŁódź.pl, Worldmaster

Pragniemy przekazać ogromne podziękowania dla Rozmówców, którzy przekazali swoje historie; dla dzieci i młodzieży biorącej udział w spotkaniach warsztatowych oraz dla partnerów projektu, bez których nie dostąpiły byśmy możliwości bycia w Miejscu i nie zdołały byśmy podzielić się efektami wspólnej  pracy – naszej oraz mieszkańców ulicy Ogrodowej 26 i ulicy Ogrodowej 28.

Patrycja Terciak i Katarzyna Koba (RoboKoba)

Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

Skoro czytacie ten wpis to znaczy, że planujecie urządzić wesele swojego życia – gratulacje! Warto więc zadbać o kilka rzeczy, które wpływają na całokształt tej wyjątkowej uroczystości. Wiemy, że macie wiele obowiązków związanych z przygotowaniami i trochę się stresujecie, dlatego chcemy Wam pomóc. Jak dobrać muzykę na wesele, aby parkiet nie był pusty, a styl muzyki współgrał z wystrojem sali?

To Wasze wesele!

Pamiętajcie, że ta uroczystość to przede wszystkim Wasza wielka chwila. Dlatego nie dajcie decydować o muzyce rodzicom, teściom, starszym czy podszeptom znajomym. Sami wybierzcie swoją ulubioną piosenkę na pierwszy taniec czy na krojenie tortu. Siądźcie wieczorem tylko we dwoje i razem stwórzcie listę ulubionych kawałków, z którymi wiążecie najwięcej wspomnień. A potem przesłuchajcie tę listę raz jeszcze i odrzućcie te piosenki, które z jakichś powodów wydadzą Wam się nietrafione.

Możecie również uprzedzić gości o szalonej godzinie, jeśli posiadacie określony i specyficzny rodzaj swojej ulubionej muzyki. Oznacza to, że przez okrągłą godzinę będziemy grać wyłącznie kawałki Waszego ulubionego zespołu lub wokalisty albo tylko określony typ muzyki. Pozwoli to cieszyć się Wam waszymi ulubionymi piosenkami, które wywołają całą masę emocji w tym szczególnym dla Was dniu. Wszyscy goście z pewnością Wam to wybaczą;)

Skorzystajcie z naszej pomocy

A może warto powierzyć to zadanie profesjonalistom? Chętnie pomożemy Wam w  wyborze! Duet Music n Vision z wielką ochotą włączy się w Wasze przygotowania. Od wielu lat gramy na weselnej scenie, dlatego posiadamy spore doświadczenie w takim doborze repertuaru, aby cała sala pękała w szwach od rozbawionych gości. Rozumiemy Wasze potrzeby – może nie jesteście fanami Disco Polo lub gustujecie w Jazzie lub Reggae? Nie ma problemu – z naszą pomocą dopasujemy muzykę, która zadowoli zarówno Was, jak i Waszych gości.

Niech każdy znajdzie coś dla siebie

Waszym zadaniem, jako przyszłej Pary Młodej, jest zadbanie o dobrą zabawę wszystkich gości bez względu na wiek. Oczywiście przede wszystkim zadbajcie o kilka piosenek, które muszą znaleźć się tylko dla Was. Pamiętajcie jednak, by zapytać rodziców lub dziadków, jakie piosenki były szczególnie popularne w  ich czasach młodości i przy czym najczęściej szaleli na parkiecie. To bardzo ważne, aby w tak uroczystym dniu zapewnić starszym pokoleniom odrobinę wzruszeń i powrót do ich lat młodości. Przeplatajcie umiejętnie swoją listę najnowszymi kawałkami, nieśmiertelnymi klasykami weselnymi oraz piosenkami Waszych dziadków.

Muzyczne integracje

Ile razy zdarzyło Wam się uczestniczyć na weselu, na którym goście nie mieli ochoty tańczyć zwłaszcza na początku? Już nasza w tym głowa, aby temu zapobiec! Nasz Music n Vision nie tylko zna się na dobrej muzyce – mamy też konkretną wizję, jak tą muzyką porwać gości do tańca. Proponujemy wciągnąć Waszych gości w zabawy muzyczne nie tylko na początku, ale i w  trakcie wesela. To świetny sposób na integrację muzyczna wszystkich gości np. za pomocą prostych układów tanecznych np. Macarena lub przebieranego pociągu w rytmach ponadpokoleniowej Lambady.

Brak pomysłu? Wykorzystajcie pomysły znajomych!

Wybraliście kilka swoich piosenek, zadbaliście o muzykę ponadpokoleniową i integracyjne zabawy taneczne, ale dalej zastanawiacie się, czy to wystarczy, aby goście hulali po parkiecie, nie chcąc szybko wracać do kieliszka? Duet Music n Vision ma dla Was jedną prostą, ale jakże sprawdzoną radę. Coraz więcej Par decyduje się na potwierdzenie obecności gości drogą mailową. Dlatego też na końcu Waszej wiadomości poprosić ich o podanie, jednej, dwóch lub trzech ulubionych piosenek i  prześledźcie tytuły pod kątem częstotliwości ich występowania. Potem wystarczy umieścić je w repertuarze. Prawda, że wygodne?

To tylko kilka porad dotyczących doboru muzyki weselnej na Wasze wymarzone wesele. Pamiętajcie, że każda taka uroczystość jest inna i niepowtarzalna. Dlatego warto podpytać Nas, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, co do słuszności swoich wyborów.  Chcielibyśmy również dodać, że nie ma co tworzyć w pełni gotowego szablonu. Najlepszy wzór idealnego wesela tworzy się dobierając muzykę na żywo, obserwując „klimat” oraz gości. Zespół Duet Music n Vision Wam w tym pomoże!

Więcej informacji o Nas znajdziecie państwo na stronie: https://duetmusicnvision.pl/

#kolejne artykuły