PyData Warsaw 2019 | worldmaster.pl
#

PyData Warsaw 2019

Konferencja PyData to doskonała okazja, aby wejść w świat kodu. Nawet dla takiego laika, który nigdy w życiu nie otworzył VisualStudioCode lub podobnego software do pisania i czytania języków programowania. Gromadzi zarówno użytkowników, jak i programistów zainteresowanych zwłaszcza narzędziami do analizy danych. Organizowana jest w celu dzielenia się pomysłami i uczenia się od siebie nawzajem najlepszych praktyk w zakresie zarządzania, przetwarzania i wizualizacji danych (data visualization).

Społeczność PyData głównie zajmuje się tematem języka programowania jakim jest Python. Wykorzystujemy do tego biblioteki danych dostępne na różnych platformach z dostępem do ‘chmury’ takich jak Azure Microsoft. Staramy się być przystępną, prowadzoną przez społeczność konferencją zarówno z samouczkami dla nowicjuszy, jak i zaawansowanymi warsztatami tematycznymi dla doświadczonych programistów i użytkowników. Podczas konferencji pragniemy stworzyć przyjazną atmosferę dla naszych wspaniałych gości w tym keynot’ów i speake’ów konkretnych rozwiązań i pakietów, dając możliwość użytkownikom spotkać się z nimi osobiście.

Misją NumFOCUS na całym świecie jest promowanie zrównoważonych języków programowania wysokiego poziomu, rozwój otwartych danych (open source) dla kodu i przeprowadzanie badań naukowych. Realizujemy tę misję poprzez nasze programy edukacyjne i wydarzenia, a także poprzez sponsorowanie podatkowe projektów naukowych o otwartym kodzie źródłowym. Naszym celem jest zwiększenie współpracy i komunikacji w społeczności zajmującej się badaniami danych (data science) i naukowcami.

Od Netflix po NASA, naukowcy wykorzystują projekty sponsorowane przez NumFOCUS do rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Poznaj nasze narzędzia ‘open source’ według języka, funkcji lub branży.

Dołącz do nas i naucz się w bezpieczny sposób korzystać z otwartych danych!

Buduj z nami przyjazną Warszawę i ZAPISZ się już dziś!

To hasło tegorocznego pierwszego Hackathonu ‘Hacking for Humanity’ organizowanego przez GIRLS IN TECH w Polsce.

Seria ‘Hacking for Humanity’ odbywa się na całym świecie w różnych regionach działalności Girls in Tech przez cały rok. Dziewczyny działają jako organizacja non-profit m.in. w celu rozwiązywania technologicznych lokalnych problemów społecznych. Ich celem jest zwiększenie zdolności technologicznych oraz przedsiębiorczości kobiet, aby inspirować je do innowacji, dzielenia się wiedzą oraz bycia aktywnym w branży.

Jaki jest cel wydarzenia?

Celem wydarzenia będzie stworzenie aplikacji będących odpowiedzią na wyzwania o charakterze społecznym, z jakimi boryka się stolica, a także  zaangażowanie lokalnej społeczności, wzmocnienie społecznej odpowiedzialności mieszkańców i dbanie o wspólne dobro, w tym rozwój Warszawy – przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii mobilnych.

Dodatkowo stawiamy również na podniesienie kompetencji cyfrowych zróżnicowanych grup społecznych. Mierzenie się z wyzwaniami najlepiej wychodzi w grupie, dlatego projektowanie będzie odbywało się w zespołach 3- 6 osobowych. Aplikacje, które powstaną w trakcie Hackathon’u, dzięki interdyscyplinarnej współpracy uczestników będą możliwe do implementacji w ciągu 12 miesięcy.

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Kodujemy nie tylko dla dziewczyn! Uczestnikami wydarzenia mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Z racji faktu, że kluczową wartością GIRLS IN TECH – Poland jest integracja wiedzy eksperckiej, osób o różnych profilach i rozwój innowacyjnych rozwiązań – do udziału w grupach warsztatowych zostaną zaproszeni: projektanci, programiści, studenci, naukowcy oraz przedstawiciele innowacyjnych firm Microsoft Polska, Microsoft Azure User Group Poland, Sage, organizacje pozarządowe w tym PyData 2019,  mentorzy technologiczni, ponadto przedstawiciele Urzędu Miasta St. Warszawy, Ministerstwa Cyfryzacji i CPPC.

Jaki jest przebieg wydarzenia?

‘Hacking for Humanity’ Hackathon jest to wydarzenie o charakterze CAŁONOCNYM, trwające przez dwa dni. Prototypownie zostanie poprzedzone przez interesujące bloki dyskusyjne w tym m.in. przedstawienie idei oraz jak przygotować się do prezentacji swojego pomysłu przed jury.

Kiedy i gdzie?

Pierwszy Hackathon GIRLS IN TECH odbędzie się 23/24 listopada 2019 w biurowcu Spark firmy Skanska. W rosnącym w siłę kompleksie nowoczesnego Smart City, nowe technologie staną na przeciw problemom z jakimi boryka się Warszawa!

Nie czekaj ! Stań się częścią małej społeczności, która wpłynie na jakość życia w dużej aglomeracji miejskiej!

Hacking for humanity

O Life Balance Congress mówi cała Polska. Każdy chce poznać tajemnicę harmonii zdrowia, rozwoju i biznesu. Jednak, jak to się wszystko zaczęło? Może wróćmy do przeszłości? W końcu początek każdego sukcesu ma swoje miejsce w jednym pomyśle, jednego człowieka. W przypadku Life Balance Congress jest nim Kamil Sikora i jego WeCreate.

Kamil Sikora – od automatów do rewolucji rozwoju osobistego.

Absolwent Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni praktyk biznesowy, twórca szkoleń, wydarzeń oraz założyciel marki, stojącej murem za organizacją Life Balance Congress. Oczywiście mowa tu o marce WeCreate.

Kamil Sikora szybko rozpoczął swoją przygodę z biznesem. Kiedy jego rówieśnicy wyczekiwali piątkowych wieczorów, sobotnich nocy i trudnych, niedzielnych poranków, On postanowił spróbować swoich sił w branży vendingowej. Choć biznes automatami z określonymi produktami nie wydaje się być szczególnie romantyczny zwłaszcza dla dwudziestotrzylatka, Kamil Sikora dość szybko znalazł swoje miejsce w branży. W krótkim czasie jego automaty stanęły w tak strategicznych punktach Warszawy, jak: Złote Tarasy, Arkadia, czy budynkach SGH.

Sukces w branży vendingowej nie oznaczał jednak, że założyciel WeCreate nie szukał kolejnych szans rozwoju.

Jako pierwszy na świecie wraz z MasterCard Europe wprowadził płatność PayPass w swoich urządzeniach. Od tamtej pory aż po dziś dzień wszyscy mogą płacić zbliżeniową kartą za zakupiony produkt w automatach. Być i patrzeć, jak wzniecona przez nas rewolucja, obejmuje cały świat?

Kamil Sikora coś o tym wie!

Kamil Sikora i Life Balance Congress

Jak powstało WeCreate?

WeCreate to grupa pasjonatów którzy, choć różni i indywidualni to zgodni, że rozwój osobisty jest podstawą ludzkiego istnienia.

Natomiast dla Kamila Sikory to dodatkowo osobista misja.

Istnieje niewiele osób, które poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania i pragną odnaleźć właściwą ścieżkę rozwoju. Na ogół wybieramy komfort – życie nas nie zadowala, ale boimy się zmian. Takie działanie rodzi frustrację, irytację i złość.

Kamil Sikora był inny.

Szukał intensywnie. Jego poszukiwania doprowadziły go do miejsc, ludzi i zasobów, które stały się fundamentem i misją nie tylko dla WeCreate, ale także Life Balance Congress! W przeciągu swojego dotychczasowego, krótkiego, ale jakże intensywnego życia uczestniczył m.in.: w szkoleniach Tony’ego Robbinsa, w kursie jogi Art of Living w Indiach, w światowej sławy metodzie kształtowania ciała i postawy Cantienica, a także – dzięki szalonej metodzie Wima Hofa – wszedł na Śnieżkę przy temperaturze minus 7 stopni Celsjusza…

W samych szortach.

Właśnie owa chęć dzielenia się swoimi przeżyciami, wiedzą oraz doświadczeniem, płynącym z owocnych poszukiwań doprowadziła do powstania WeCreate.

A w dalszej kolejności do Life Balance Congress.

Dlaczego rozwój, zdrowie i biznes jest takie ważne?

W społeczeństwie brakuje harmonii.

Ciężko odnaleźć w ludziach życiową równowagą, a zbyt łatwo o skrajności. Otaczają nas radykałowie, perorujący swe wyroki i sądy, werbując niczego nieświadomych, przyszłych wyznawców. Komuś może wieść się rewelacyjnie w biznesie, ale może być nieustannie chory. Ktoś może mieć zdrowie, cudowną rodzinę, kochające dzieci, ale brak pieniędzy, aby kupić im wymarzoną zabawkę… Ktoś może czytać mnóstwo książek i słuchać wiele podcastów, ale bez odwagi do działania już na zawsze pozostanie wyłącznie teoretykiem.

Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu?

Wyzwanie podejmie Life Balance Congress, który udostępni gotowe techniki działania, służące życiowej harmonii. Ekspercka wiedza i konkretne narzędzia pomogą słuchaczom odnaleźć balans między rozwojem, biznesem, a zdrowiem – trzema podstawowymi filarami naszego życia.

W misji wydarzenia widać odbicie twórcy WeCreate – Kamila Sikory. Według niego sukces powinien zostać osadzony we właściwych fundamentach. I właśnie tych fundamentów szukać będziemy na Life Balance Congress w Hali PTAK Expo już 29 listopada.

life balance congress

Kogo spotkamy na Life Balance Congress?

Kamil Sikora prężnie korzysta ze swego bogatego doświadczenia. Dlatego wśród prelegentów obecnych na Life Balance Congress można odnaleźć jego własnego ducha przeszłości.

Swoje wystąpienia przygotuje, chociażby Benita Cantieni, której innowacyjna metoda kształtowania postawy i ciała CANTIENICA oczarowała przed laty Kamila Sikorę. Wystąpi również Blair Singer – światowej sławy mówca, autor bestsellerów i szkoleniowiec setek tysięcy ludzi, a także Martin Petrus i Artur Paulins, którzy przedstawią zatrważającą metodę Wima Hofa.

Wydarzenie organizowane przez WeCreate zrewolucjonizuje całą branżę eventów edukacyjnych, motywacyjnych i biznesowych. Skala przedsięwzięcia jest ogromna, oczekiwania potężne, a cel – przez Kamila Sikorę – jasno sformułowany:

Celem wydarzenia jest uświadomienie, że aby marzenia się spełniły, należy wciąż się rozwijać.

Life Balance Congress zamiast banalnej motywacji zewnętrznej, oferuje konkretne narzędzia – gotowe do wprowadzenia od zaraz.

WeCreate, Kamil Sikora i nasza przyszłość.

Każda historia nim stała się inspirująca, była zaledwie marną opowiastką.

Życie Kamila Sikory pokazuje, że warto szukać własnych dróg. Trzeba rozglądać się za możliwościami. Być aktywnym uczestnikiem życia, szukać swoich szans i przede wszystkim – nie zatrzymywać się! Bo ten, kto się zatrzymuje, wcale nie stoi…

Cofa się.

Gdyż Świat zawsze idzie do przodu i nie czeka na spóźnialskich.

WeCreate

Jak odzyskać równowagę życiową w trzy dni? Czy to w ogóle możliwe? Z tym wyzwaniem zmierzy się już niebawem Life Balance Congress. Wydarzenie, stworzone przez niezastąpiony zespół WeCreate, rzuci wyzwanie przejęcia kontroli nad własnym życiem.

WeCreate – pasjonaci, którzy wyzwań się nie boją.

wecreate

Źródło: WeCreate

WeCreate to załoga, która z ciekawością, głęboką pasją i ogromnym zaangażowaniem kreuje, i tworzy  intrygujące wydarzenia motywacyjne, edukacyjne i biznesowe. O sobie mówią:

Praca jest naszą pasją. A naszą misją jest zmienianie rzeczywistości poprzez wydarzenia z najlepszymi speakerami na świecie. Dla nas najważniejszy jesteś Ty.

Tak powstało wydarzenie, które zmieni oblicze Twojego życia.

Czym jest Life Balance Congress?

Life Balance Congress jest odpowiedzią na pytania, które pozbawiają nas spokoju.

Pracujemy długie godziny. Martwimy się bólami pleców, pogarszającym się wzrokiem oraz rosnącym zniechęceniem i zwątpieniem. Po powrocie do domu patrzymy z żalem na śpiące już dzieci. Znowu nie zdążyliśmy…

Czy jesteśmy dobrymi rodzicami? Czy podejmujemy dobre decyzje? Dokąd prowadzi nas życie? Jak być efektywniejszym i lepszym człowiekiem?

Life Balance Congress to innowatorskie wydarzenie, które odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia, w wyjątkowym PTAK Warsaw Expo.

Life Balance Congress

Źródło: Life Balance Congress

Jest połączeniem trzech, wiodących filarów naszego życia: zdrowia, rozwoju i biznesu. Przez trzy dni pełne inspiracji znani na całym świecie prelegenci będą dzielić się z zainteresowanymi słuchaczami wiedzą merytoryczną i praktyczną.

To może być jedyna taka okazja, aby wreszcie odnaleźć swój cel, zadbać o zdrowie, odbudować relacje z bliskimi, a także… Przypomnieć sobie, że nasza misja ma ograniczony czas, który nieustannie się kurczy.

Prelegenci Life Balance Congress.

Podczas wydarzenia Life Balance Congress spotkamy znane osobistości z całego świata. Prelegenci podzielą się swoją filozofią, nauką oraz wiedzą opartą na wieloletnim doświadczeniu.

 • Posłuchamy światowej sławy mówcę Blair Singera, który przeszkolił setki tysięcy ludzi na całym świecie w zakresie umiejętności biznesowych i rozwoju osobistego.
 • Neale Donald Walsch przedstawi, czym jest i jak wygląda współczesna duchowość w rozpędzonym świecie bogactwa i sławy…
 • Poznamy Nicka Littlehalesa – pierwszego światowego Trenera Snu.
 • Zobaczymy, jak Peng Joon stał się ekspertem w sprzedaży online.
 • Benita Cantieni podzieli się swoim doświadczeniem terapeuty oraz innowatorską metodą kształtowania ciała i postawy CANTIENICA®.

Załoga z WeCreate na tym nie poprzestaje!

 • Staniemy twarzą w twarz z najpopularniejszych polskim trenerem: doktorem Mateuszem Grzesiakiem.
 • Life Balance Congress to także okazja, aby wysłuchać farmakobiolog doktor Ilonę Ramirez.
 • Dzięki Barbarze Piasek zobaczymy, jak to jest być menadżerem takich marek, jak: BMW Polska, Empik, czy Procter&Gamble.
 • Ekspert żywienia i fitnessu Witold Szmańda podzieli się wrażeniami z bycia trenerem personalnym m.in. Heidi Klum, czy Keanu Reevesa.
 • Zyskujemy niepowtarzalną szansę poznania nauczyciela duchowego Pawła Jana Mroza.
 • A na deser… Sprawdzimy, czy uśmiech Tomasza Kammela jest tak samo uroczy w rzeczywistości, jak na ekranie telewizora.

Life Balance Congress to prawdziwe zatrzęsienie bogactwa wiedzy i doświadczenia na jeden metr kwadratowy.

Nie wszyscy prelegenci zostali wymienieni, ale wszyscy zadbają, abyśmy już nigdy więcej nie popełniali tych samych błędów. Ich prelekcje pozwolą nam zajrzeć w głąb siebie i uzyskać odpowiedź, na gryzące sumienie, pytania.

Life Balance Congress

Źródło: Life Balance Congress

Jak zadbać o zdrowie?

Wszyscy wiemy, jakie jest ważne, ale równocześnie powtarzamy: Dam radę. Zbadam się następnym razem. Wytrzymam.

Problem w tym, że nie wytrzymujemy…

jak dbać o zdrowie?

Zdrowie doceniamy w chwili, gdy je tracimy. Wtedy zaczynamy rozumieć, że bez niego… Nic nie jest możliwe: ani rozwój osobisty, ani prowadzenie biznesu, podróżowanie, a nawet troska o bliskich.

Prelegenci Life Balance Congress pomogą zrozumieć, dlaczego warto dbać o zdrowie i dadzą konkretne techniki,  które pomogą nam się o nie zatroszczyć!

Zostaniemy wdrożeni w tajemniczo brzmiącą, ale piorunująco skuteczną technikę Wim Hof Method. Poznamy specjalną metodę snu, która brzmi niczym tajny plan wojskowy: R90! Prelegenci nauczą nas prawidłowego oddychania, pozbywania się depresji bez łykana ton leków oraz pozbywania się toksyn z organizmu.

jak się zdrowo odżywiać?

I pomyślcie sobie, że nauczcie się resetować (zupełnie jak szwankujący komputer!) nerw błędny odpowiedzialny za stany zapalne organizmu. Mamy dreszcze na całym ciele!

Czym jest rozwój osobisty na Life Balance Congress?

WeCreate stworzyło wydarzenie, które zmieni rozwój osobisty. Do tej pory kojarzony wyłącznie z biernym pozyskiwaniem wiedzy od pseudomotywatorów, wreszcie wchodzi na wyższy poziom.

czym jest rozwój osobisty?

Podczas trwania Life Balance Congress zostaną poruszone takie tematy, jak:

 • Ułatwianie sobie życia, czyli Life-Hacking.
 • Skupianie się na priorytetach.
 • Odkrywanie indywidualnej życiowej misji.
 • Wykorzystywanie potencjału, który w nas drzemie.
 • Budowanie tak bardzo potrzebnego, wewnętrznego spokoju.
 • Obudzenie w sobie duchowości, będącej nie więzieniem, ale życiowym przewodnikiem.

Nie może zabraknąć nauki konkretnych umiejętności.

 • Jak budować PRAWDZIWE relacje? W czasach Internetu nie jest to wcale takie oczywiste…
 • Jak stworzyć sprzyjające i wspierające nas środowisko?
 • Jak walczyć z ograniczającymi przekonaniami, które pozbawiają marzeń?
 • My nie możemy się natomiast doczekać nauki techniki koherencji umysłu i serca, będącej wyznacznikiem harmonii fizycznej i emocjonalnej.

Rozwój osobisty wykracza poza wyświechtane: Będzie dobrze. Life Balance Congress jest miejscem, gdzie nastąpi kres pustych frazesów bez dowodów. Tutaj rzetelna nauka spotyka ludzkie, życiowe doświadczenie. To miejsce, gdzie możesz uwierzyć, nie przestając służyć wiedzy.

jak się rozwijać?

Jak stworzyć dochodowy i przyjazny biznes?

Być przedsiębiorcą brzmi bardzo dumnie… Dziwne, że wszyscy pytają, jak nim zostać, ale nikt nie pyta, jak dobrze sprawować swoją funkcję. Prelegenci obecni na Life Balance Congress rozwieją wszelkie wątpliwości. Warto uważnie przysłuchiwać się ich lekcjom.  Stojące za nimi wyniki oraz zadowolone zespoły, są dowodem, że mamy styczność z ekspertami.

Jak zbudować dobry biznes?

Filar biznesu na Life Balance Congress będzie prawdziwą, wybuchową mieszankę. Przejdziemy drogę od wiedzy na temat tworzenia zwycięskich zespołów, przez prowadzenie biznesu online i zarabianie w Internecie, a skończymy na budowaniu zaufania klientów i szczerych relacji.

Ponadto zyskamy praktyczne umiejętności, jak budować lejki sprzedażowe, dochód pasywny, czy skuteczne biznesowe dźwignie.

Nie ma idealnych ludzi. Zawsze możesz być lepszym przedsiębiorcą i budować biznes nie tylko bardziej dochodowy, ale także bardziej przyjazny dla Twojego zespołu. Warto o tym pamiętać. Uświadamianie sobie własnych braków to pierwszy krok do zmiany, niosącej wiele dobroci.

jak zbudować zgrany zespół?

Life Balance Congress – znajdź życiową równowagę.

WeCreate zadbało, aby każdy odbiorca znalazł to, czego szuka. Stąd wzięły się trzy, wiodące filary: zdrowie, rozwój osobisty oraz biznes. Tylko ich harmonijne połączenie pozwala na osiągnięcie życiowej równowagi.

Różnorodność zagadnień w każdym z tych obszarów jest zadziwiająca! Polecamy otwierać się na nowe doświadczenia. Nawet jeśli nie interesuje Was duchowość lub jesteście pewni, że Wasze zdrowie jest rewelacyjne to…

Kto powiedział, że zawsze tak będzie?

Life Balance Congress daje możliwość poszerzanie horyzontów. Jesteśmy bardzo podekscytowani na zbliżające się wydarzenie, gdyż wiemy, jak wielkie korzyści może ono wnieść do życia każdego człowieka. Czasami wystarczy wyłącznie chwila, maleńki impuls. Jedno słowo, jedno spojrzenie w oczy człowieka, który widział świat, zasłonięty grubą kurtyną, aby nagle zrozumieć…

I przestać pytać.

Bo oto wreszcie znaleźliśmy odpowiedź.


↓ Zapamiętajcie! ↓

Life Balance Congress

Źródło: Life Balance Congress

Będziemy tam na Ciebie czekać! ♥ 

Kub bilet na Life Balance Congress:  http://bit.ly/lifebalancecongress

Daniel Kuczaj w rozmowie z worldmaster podczas See Bloggers 2019

Kolejny gościem Pawła na See Bloggers 2019 był Daniel Kuczaj (Qczaj). W tej pełnej energii i humoru rozmowie dowiemy się o nabywaniu doświadczeń oraz ciężkiej pracy, która pozwoliła Danielowi osiągnąć spełnienie.

Doskonała lekcja pokory, cierpliwości, a także tego jak wiara w siebie może wpłynąć na nasz sukces.

#kolejne artykuły