Najciekawsze profile na Twitterze | worldmaster.pl
#

Kogo warto zaobserwować na Twitterze? Które osoby są godne polecenia w Polsce na portalu Twitter? Poznaj wyjątkowe profile!

Z serwisu Twitter korzystam codziennie chyba, że nie mam czasu lub po prostu nie mam o czym tweetować. Zwykle przeglądam tweety najciekawszych kont, które zaobserwowałam oraz odpowiadam na te wpisy, które najbardziej angażuja. Które z nich najwyżej cenię? Postanowiłam sporządzić listę osób, z którymi nie będzie dla Was nudno!

Profile tematyczne:

  • Gdy założyłam swój profil zaobserwowałam @cytaty_aforyzmy. Jedyne konto na Twitterze, które cenię za życiowe cytaty.
  • Bywa, że zapominam o ważnych dniach albo po prostu jestem ciekawy jakie ciekawe wydarzenie wspomina dany dzień. @Zkalendarza wykonuje to zadanie według mnie bardzo dobrze.  Tak samo dla chłopaków wiele może dać do zrozumienia.
  • Interesujące fakty które i tak zapomnisz ale zainteresują. Najlepsze z nich zapamiętasz, a follow nie cofniesz z prostego powodu, świeże i aktualne newsy zapewniają: @gazetaprawnapl ‏, DziennikPL i @OnetWiadomosci 

Muzyka i tylko muzyka!

  • Z zespołem @CarrionPL miałem okazję tweetować i właśnie dzięki temu zarazili mnie, infekcja to ich ostra muzyka bez ograniczeń. Na nich stawiam, jeżeli chodzi o zespoły to dla mnie są numerem jeden!

Najbardziej rozmowni i ciekawi:

 

  • Pierwszy na liście człowiek który swoją sympatią przebija innych. Drogi @Gienek65 nie tylko w piątki daje #FF ale też często prowadzi dyskusje z osobami których obserwuje. Nie obrazi też się jeżeli się do niego odezwiemy. Fotografowanie to jego pasja, jak mówi o sobie “amator”.
  • Pasjonuje się fotografowaniem. Ma blog i masę pomysłów. W tym niewielkim sercu jest jeszcze miejsce na radość z małych rzeczy. Poznaj @Wymiarrowa!
  • Jeśli już jesteśmy przy Paulinie, warto też wspomnieć o @PatrykTarachon, który na swoim blogu opisuje sprawy dnia codziennego o których zwykle nie myślimy podczas codziennych życiowych czynności.
  • Swoim zwyczajnym życiem potrafią również zainteresować faceci, a o czym zwykle piszemy? O tym samym co @Rozwad_b. Mamy swoje zainteresowania i tyle…
Więcej podobnych profili znajdziecie z czasem, poznając wielu ciekawych ludzi, którzy po prostu polubią się z Wami. Często do nich zaglądam, ponieważ zawsze
mogę znaleźć u nich coś dla siebie.
serwis Twitter, najciekawsze Tweety, korzystam codziennie

Jak używać Instagram Stories do pozyskiwania większej ilości odbiorców? W jaki sposób zwiększyć zasięg postów na Instagramie? Jak wybić się na Instagramie!

Instagram, stał się nie tylko portalem dla fotografów i pasjonatów piękna. Od niedawna jest również miejscem dla popularnych marek i mniejszych firm. Chociaż nie o wszystkich możliwościach możemy przeczytać, portal ma kilka rozwiązań, które mamy szansę wykorzystać, w celu dotarcia do nowych odbiorców. Jedną z nich jest pozyskanie dodatkowych wyświetleń wprost z relacji w InstaStory.

(więcej…)

Publikowanie treści na portalu worldmaster.pl przypomina trochę jazdę samochodem

Możesz studiować kodeks drogowy od miesięcy, ale nic nie jest w stanie przygotować cię na prawdziwą jazdę, jeśli nie usiądziesz za kierownicą auta i nie pojedziesz na prawdziwej drodze.

Publikowanie treści na portalu worldmaster.pl przypomina trochę jazdę samochodem Możesz studiować kodeks drogowy od miesięcy, ale nic nie jest w stanie przygotować cię na prawdziwą jazdę, jeśli nie usiądziesz za kierownicą auta i nie pojedziesz na prawdziwej drodze.

W tym tekście dowiesz się w skrócie, jak publikować treści na portalu worldmaster.pl;

1. Zaplanuj swój post wybierając temat, tworząc konspekt, prowadząc badania i sprawdzając fakty.

2. Przygotuj nagłówek, który ma charakter informacyjny i przyciągnie uwagę czytelników.

3. Napisz swój post, pisząc szkic w jednej sesji lub stopniowo dodając do niego treści.

4. Użyj zdjęć lub innych mediów (Dodaj medium), aby urozmaicić swój post, poprawić jego czytelność, dodać humoru lub wyjaśnić złożone tematy.

5. Edytuj swój post.

Pamiętaj, aby unikać powtórzeń. Przeczytaj swój tekst na głos.

Sprawdź jego czytelność oraz SEO (My zrobimy to za Ciebie).

Poproś kogoś o przeczytanie tekstu i wyrażenie opinii.

Zachowaj krótkie zdania i akapity. Nie bój się wycinać tekst lub dostosowywać pisanie do minut czytania.

Niech ktoś jeszcze przeczyta twoją pracę

Poproszenie przyjaciela lub współpracownika o sprawdzenie twojej pracy nie jest przyznaniem się do słabości lub oznaki niepowodzenia. Jest to zobowiązanie do uczynienia twojej pracy tak silną, jak tylko możliwe.

Najlepiej spytaj kogoś, kto ma doświadczenie edytorskie. Upewnij się, że rozumie, iż nie szukasz pomocy w wykrywaniu literówek lub błędów gramatycznych (ale jeśli robi to świetnie). Chcesz usłyszeć przemyślenia na temat stylu i czy tekst ma sens oraz odpowiednią strukturę.

Przekazuj treści w krótkich zdaniach i stosuj krótkie akapity

Zdania krótkie są łatwiejsze do odczytania i ułatwiają pracę odbiorcom. Akapity również powinny być krótkie. Im krótszy akapit, tym bardziej prawdopodobne jest, że czytelnicy będą kontynuować czytanie twojego posta.

Długość tekstów najlepiej jak przekroczy 250 lub 300 słów.

Najpierw piszesz szkic

Napisz szkic i zapisz go. Nie jest wyryty w kamieniu i możesz go poprawiać jeżeli tylko coś jest z nim nie tak i nie pasuje ci do treści, które chcesz przekazać odbiorcom.

Przeczytaj tekst jeszcze raz i wróć do niego jak zweryfikujesz informację, o których piszesz lub zwyczajnie poczujesz wenę.

Jeśli coś nie pasuje w tekście, niezależnie od tego, czy jest to zdanie, akapit, czy nawet cała sekcja, nie wahaj się tego wyciąć.

Jak rozpocząć pisanie bloga na portalu worldmaster.pl

Teraz wystarczy zalogować się na portalu worldmaster.pl i opublikować swoje treści. Na szczęście dodawanie postów jest intuicyjne, a obsługa portalu jest maksymalnie uproszczona dla nowych autorów.

Z biegiem czasu i praktyki będziesz publikować jak profesjonalista.

Zwiększaj swoje zasięgi. Buduj z nami społeczność ludzi z pasją, którzy pragną podzielić się swoim życiem, hobby lub pracą.

Możesz postępować według wyżej wymienionych wskazówek albo zapomnij o nich i po prostu kliknij: zostań woldmasterem.

Publikuj treści, baw się słowem, improwizuj.  Pamiętaj, że możesz dodać również Swój Podcast oraz filmy Video.

Czekamy na twoje publikacje. 

Social media i algorytmy coraz szczelniej zamykają nas w bańce filtrującej, która blokuje nam dostęp do części informacji. Oto 5 aplikacji, których warto używać na co dzień, aby z niej wyjść.

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, analitykiem, konsultantem i kreatywnym. Założyłem agencję doradczą WeTheCrowd, gdzie doradzam markom z sektorów kreatywnych. Staram się także zachęcać projektantów i twórców do myślenia niekonwencjonalnego na vlogu Bez/Schematu. Jeśli chcesz ze mną współpracować, napisz: bfm@wethecrowd.pl

Social media i algorytmy coraz szczelniej zamykają nas w bańce filtrującej, która blokuje nam dostęp do części informacji. Oto 5 aplikacji, których warto uż

Jak to możliwe, że 10 mln użytkowników Tindera wykonuje codziennie 1.6 miliarda swipe’ów? Nie chodzi im wyłącznie o seks, czego dowodzą wyniki badań. Nie jest to też czysta przyjemność, a szansa na sukces wcale nie jest wysoka. No więc dlaczego Tinder?

Tinder fascynuje mnie od dobrych 3 lat. (Tak, jestem jego użytkownikiem). Postanowiłem spojrzeć na tę aplikację dziś także fenomen społeczny i kulturowy dogłębnie i niekonwencjonalnie. Zajrzeć pod powierzchnię, między tryby. Przewertowałem masę artykułów, również naukowych, które zaskakują ciekawymi wnioskami. Psychologia poznawcza, ekonomia behawioralna i teoria gier mogą pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie –  Jak i dlaczego Tinder?

Obejrzyj, aby:

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, konsultantem i kreatywnym. Łączę kropki, które znikają ludziom z oczu. Założyłem agencję rozwiązań społecznościowych WeTheCrowd. Staram się także łączyć różne światy i dyscypliny oraz zachęcać do wyjścia ze swojej bańki na vlogu Bez/Schematu.

Dlaczego Tinder działa i uzależnia jak graspojrzeć na tę aplikacji z perspektywy psychologii poznawczej...oraz ekonomii behawioralnej i teorii gier

#kolejne artykuły