Porsche jako pierwsze testuje technologię Blockchain
#

Porsche – krok w przyszłość

Porsche staje się pionierem w technologii BlockChain dla samochodów. Producent eksploruje aplikacje wykorzystującą system łańcucha bloków w swoich pojazdach we współpracy z berlińskim startupem XAIN. W swoim komunikacie prasowym z dnia 22 lutego, Porsche ogłasza, że firma jest

“pierwszym producentem samochodów, który wdrożył i pomyślnie przetestował BlockChain w samochodzie”.

Istnieje możliwość zastosowania technologii do zamykania i otwierania drzwi samochodowych. Wszystko to za pośrednictwem aplikacji z możliwością tymczasowej autoryzacji dostępu, do nowych i ulepszonych modeli biznesowych poprzez szyfrowane rejestrowanie danych. Technologia może być stosowana w dalszym ulepszaniu bezpieczeństwa i możliwości rozwijania technologii samochodów bez kierowcy.

Strateg finansowy Porsche, Oliver Döring, jest przekonany o ogromnym potencjale technologii:

“Możemy użyć Blockchain do szybszego i bezpieczniejszego przesyłania danych, dając naszym klientom większy komfort użytkowania pojazdu np. podczas pobierania opłat parkowania, czy też korzystania z usług firm kurierskich. Przekładamy innowacyjną technologię na bezpośrednie korzyści dla klienta “, oświadcza Döring w komunikacie prasowym.

Według Porsche,  technologia Blockchain może przyspieszyć proces otwierania i zamykania samochodu z aplikacją o 6 razy.

“Jest to możliwe, gdy samochód ma bezpośrednie połączenie w trybie offline – czyli bez korzystania z serwera”.

Aktualne metody wymagają połączenia online, synchronizowania danych samochodu z jego odpowiednikiem przechowywanym na serwerze.

Źródło: cointelegraph

Platforma blockchain: BitCar, podbija ZEA. BitCar jest platformą opartą na blockchain, która pozwala na ułamkową własność w aktywach, jakimi są kolekcjonerskie, egzotyczne samochody.

BitCar działa na zasadzie platformy transakcyjnej typu peer-to-peer. Platforma aukcji na żywo.

W ciągu ostatnich dwóch lat zespół BitCar, w tym członkowie z Ledger Assets Pty Ltd udoskonalili technologię BitCar.

Wynajem-dlugoterminowy-samochodu

Firma Ledger Assets jest liderem w komercjalizacji blockchain w Australii. Stoi za kilkoma popularnymi projektami opartymi na technologii blockchain. W sektorze energetycznym, medycznym i tożsamościowym staje się światowym liderem w swojej dziedzinie.

BitCar powstał w 2015 roku i opracował swoją pierwszą na świecie prototypową platformę transakcyjną. W ciągu ostatniego roku BitCar szeroko testował swoją platformę oraz poszerzał jej zasięg. Celem firmy jest dalszy rozwój i przekształcenie w zdecentralizowaną platformę transakcyjną.

Samochody egzotyczne

samochody-luksusowe

Współzałożyciel BitCar, platformy opartej na blockchain, inwestującej w samochody egzotyczne, oświadczył:

„Platforma blockchain, samochodów BitCar, cieszy się dużym zainteresowaniem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas swojego wstępnego ICO, firma sprzedała 4,96 miliona dolarów w tokenach BITCAR, które teraz przeznaczy na zakup egzotycznych samochodów na platformę”.

Celem BitCar jest wykorzystanie kryptowaluty typu peg do nabywania aktywów, jakimi są egzotyczne samochody, pozwalając tym samym na ułamkową własność tego typu aktywów.

“BitCar obserwuje duże zainteresowanie ze strony ZEA, technologiom samochodów kryptograficznych. To był naturalny ruch z Naszej strony, że zdecydowaliśmy się rozpocząć  poszukiwanie egzotycznych samochodów, właśnie w Dubaju”.

Platforma blockchain

samochod-egzotyczny

Platforma blockchain: BitCar, podbija ZEA

Przedstawiciele BitCar pracują w Dubaju nad wzmocnieniem relacji ze sprzedawcami pojazdów takich luksusowych marek, jak: Lamborghini, Bugatti oraz Ferrari. Daniel Woodroof, dyrektor wykonawczy BitCar, oświadczył:

“BitCar koncentruje się na samochodach z najwyższej półki, ponieważ historycznie miały one dużo niższe wahania cen, niż kryptowaluty. Platforma BitCar może być miejscem stabilności w czasach zmienności rynku krypto-gramów”.

Samochody egzotyczne, oldtimery oraz samochody luksusowe!

platforma-blockchain-bitcar

Platforma blockchain BitCar jest kolejnym potwierdzeniem na wzrost zainteresowania samochodnymi egzotycznymi na rynku inwestycyjnym. Samochody egzotyczne, oldtimery oraz samochody luksusowe są najbardziej atrakcyjnymi aktywami na rynku.

Źródło: Arabian Business

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Inteligentne nieruchomości – Smart Home.

Obecnie wydaje się, że wszyscy mówią, że mieszkają w “Inteligentnym Domu”. Nie jest to wcale niespodzianką. Nowe rozwiązania i udogodnienia dla domowników dają wiele sposobów na poprawę jakości ich życia. Oferują większe bezpieczeństwo, oszczędzają cenny czas oraz obniżają koszty eksploatacji nieruchomości.

Inteligentny dom

smart-home

Szybki rozwój nowych technologii skłania do zadania pytania: czym właściwie jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to taki, w którym urządzenia multimedialne i gospodarstwa domowe współdziałają ze sobą i mogą być sterowane zdalnie.

Technologia Smart Home automatyzuje codzienne zadania. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia, mogą sterować np. ogrzewaniem, oświetleniem czy systemem audio.  Wszystkie domowe urządzenia można szybko dostosować za pomocą komputera lub smartfona według indywidualnych preferencji mieszkańców nieruchomości.

inteligentne-nieruchomosci

Często zapotrzebowanie na nową technologię wynika z jej zdolności do upraszczania oraz ułatwiania zadań. Dotyczy to również inteligentnych domów, które mogą ułatwić życie mieszkańcom, Dostęp do nieruchomości i kontrola nad nią stają się prostsze.

Doraźna kontrola nad podstawowymi funkcjami mieszkania tj: zmiana oświetlenia, sterowanie temperaturą, wejście bez klucza, zwiększyła popyt na tego typu nieruchomości. Technologia wykorzystywana w Smart Home staje się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna.

“Myślę, że większość ludzi nie wie co oznacza i jest zaskoczona kiedy widzą co może zaoferować”, powiedział CEO firmy IOTA, m.Pike.

“Mieszkanie w inteligentnym mieszkaniu to więcej niż tylko włączanie i wyłączanie świateł, choć może to być kluczowy element”.

Dzięki WiFi i Bluetooth urządzenia mogą nie tylko odbierać informacje ale także wysyłać je do innych urządzeń. Można z dowolnego miejsca na ziemi sterować urządzeniami w domu lub nieruchomości na wynajem.

Inteligentne mieszkanie

inteligentny apartament

Chodzi o automatyzację zachowania. Inteligentne mieszkanie zaczyna rozpoznawać pewne wzorce w codziennym życiu mieszkańców.

Inteligentny apartament

inteligentne-mieszkanie

Inteligentny apartament może zawierać zdalne funkcje przełączników światła, wtyczek elektrycznych, termostatu, otwierania i zamykania drzwi oraz czujników w całym mieszkaniu.

“Mieszkańcy wchodzą i to po prostu działa. Myślę, że w przyszłości ludzie będą oczekiwać od swoich domów, aby były coraz “mądrzejsze” i były ich sprzymierzeńcami. Aby dom mógł nawet rozróżnić domownika od intruza.”

Inteligentne nieruchomości – Smart Home

inteligentne-nieruchomosci

Technologia Smart Home obejmuje niezliczoną ilość urządzeń, które pomagają w rozwiązywaniu codziennych czynności. Nowoczesne technologie wyznaczają nowe standardy oraz kreują przyszłość również na rynku nieruchomości.

 

Źródło: forbes.bisnow / voestalpine

ZapiszZapisz

Aplikace AR

Aplikacje AR nieuchronnie wkraczają w nasze codzienne życie oraz mają zastosowanie min. w branży nieruchomości, medycznej, marketingu, sprzedaży, e-commerce lub eventowej.

Nakładanie danych na nasze pole widzenia wydaje się być kolejną falą technologii, która pomaga poruszać się po naszym świecie, zarówno dosłownie jaki i w przenośni.

Niektóre aplikacje pomagają nam znaleźć drogę do metra lub jeździć rowerem we właściwym kierunku bez używania mapy. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości bez problemu możemy znaleźć dane usługi i firmy, które znajdują się w pobliżu, co znacznie usprawnia funkcjonowanie.

Uzupełnienie naszej wizji dużą ilością informacji, może prowadzić do nieskończonej liczby potencjalnych zastosowań aplikacji AR oraz rozszerzonej rzeczywistości. Warto obserwować, jak ta nowoczesna technologia będzie ewoluowała oraz gdzie znajdzie swoje nisze i zastosowanie w przyszłości.

Źródło: geniusstuff

Science Fiction puka do Naszych Domów. Proporcjonalnie z coraz większą potrzebą człowieka do zapewnienia sobie wygodnego i bezpiecznego życia. Rozwija się rynek inteligentnych domów, oferujących coraz więcej rozwiązań.

Wiele wynalazków rodem z filmów Science Fiction sprawdza się już w życiu codziennym.

Wszystko zaczyna się od snu. Dzięki szeregowi czujników, łóżka nie tylko zbierają dane na temat czasu trwania, głębokości i jakości snu, ale także dopasowują się do twardszych lub bardziej miękkich w zależności od osobistych potrzeb i preferencji śpiącego.

Nowy innowacyjny budzik, obudzi Cię podczas symulowanego wschodu słońca, wywołując ciepło, światło i muzykę w domu oraz  mówi Ci, kiedy masz wstać i jechać na spotkanie (oczywiście biorąc pod uwagę korki na drodze i czas dojazdu).

Po wejściu do wanny muzyka lub wiadomości grają cicho, aby pomóc Ci się obudzić. Kamery w lustrze rozpoznają Twoje uczucia w oparciu o kolor twarzy, a mata podłogowa mierzy ciężar, puls i tkankę tłuszczową.

Ekspres do kawy automatycznie przygotowuje poranną filiżankę ulubionej kawy.

Zaraz po wyjściu z domu termostat automatycznie obniża temperaturę i zaczyna ponownie się nagrzewać, gdy jeden z mieszkańców domu zbliży się do miejsca docelowego.

Podczas gdy jesteś w pracy, urządzenia gospodarstwa domowego w Twoim inteligentnym domu wykonują swoją pracę całkowicie samodzielnie. Pralka obsługiwana jest z miejsca pracy, więc twoje pranie jest gotowe, kiedy jest to potrzebne.

Lodówka wyposażona jest w aparat fotograficzny, dzięki czemu można uzupełnić listę zakupów, gdy jesteś poza domem.

Science Fiction puka do Naszych Domów

Po przybyciu do domu, inteligentne systemy odblokowują i otwierają drzwi przez Bluetooth w smartfonie, co oznacza, że ​​nie są potrzebne żadne dodatkowe klucze.

A kiedy zdecydujesz się na romantyczny wieczór, możesz użyć aplikacji lub polecenia głosowego, aby wybrać swoją ulubioną listę odtwarzania oraz romantyczne oświetlenie.

Udogodnienie życia domownikom, zamieszkującym inteligentne domy wydaje się być niemal nieograniczone, bowiem coraz więcej urządzeń jest wyposażona w wifi czy Bluetooth i mogą współdziałać i zachodzić w interakcję z urządzeniami obsługującymi gospodarstwa domowe.

Zatem nieodwracalnie, Science Fiction z każdym dniem, staje się rzeczywistością.

Źródło: voestalpine

#kolejne artykuły