Wybór wymarzonej sukni ślubnej | Małgorzata Majer worldmaster.pl
#

Sprawą oczywistą jest, że każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chciałaby wyglądać wyjątkowo.

Fakt ten bardzo często jest powodem wielu stresów towarzyszących kobietom podczas przygotowań ślubnych. Wyborom wymarzonej sukni towarzyszy wiele niepewności i rozterek, bo skąd wiedzieć, że to właśnie ta suknia jest tą jedyną?

Kochane Przyszłe Panny Młode, mam dla Was kilka wskazówek, które być może ułatwią Wam wybór najpiękniejszej sukni ślubnej 🙂

Jesteście gotowe? No to zaczynamy!

Wiele z Was długi czas przed rozpoczęciem przygotowań ma upatrzoną suknię ślubną, w której chciałoby pójść do ołtarza. Ba! Słyszałam nawet o przypadkach dziewczyn, które nie miały jeszcze narzeczonego, a suknia ślubna już była wybrana. 😉 Muszę Was jednak zmartwić… Bardzo często suknia, którą widzicie na fotografii i która wydaje Wam się tą idealną, po założeniu okazuje się zupełną klapą.

Pierwsza rada brzmi więc: Nie nastawiajcie się na jeden upatrzony rodzaj sukni!

Dajcie się wykazać Paniom, które pracują w salonach sukien ślubnych. Na pierwszej wizycie pozwólcie im zaproponować każdy możliwy rodzaj sukni – przymierzcie księżniczkę, syrenkę, suknię w kształcie litery A i każdą inną, którą zaproponuje Wam sprzedawczyni. Przecież to nie boli 😉 A przynajmniej zobaczycie, w których modelach czujecie się dobrze

Pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych poświęcamy więc na sprawdzenie różnych opcji!

Ale skąd wiedzieć do jakiego salonu sukien ślubnych się udać?

Na pierwszą wizytę polecam wybrać salon z szerokim asortymentem sukni ślubnych i oczywiście z doświadczoną sprzedawczynią! Podczas pierwszej wizyty robicie weryfikację modeli, które później będziecie brać pod uwagę w dalszych wyborach.

Na kolejne wizyty najlepiej udać się do salonów polecanych przez Wasze przyjaciółki lub przez inne panny młode na forach internetowych, których jest cała masa. Jeśli macie natomiast konsultantkę ślubną, to ona z pewnością podpowie Wam gdzie warto się wybrać.

Rada numer dwa: Na każdą przymiarkę zabierajcie ze sobą osoby którym ufacie i które Wam obiektywnie doradzą w czym wyglądacie najlepiej.

Odradzam zabieranie ze sobą dużej grupy koleżanek, którym nie zawsze zależy, żebyście wyglądały idealnie. Lepiej zaprosić na przymiarki mniej osób, ale takich, które na pewno powiedzą Wam szczerze, kiedy wyglądacie dobrze, a kiedy nieco gorzej. Z doświadczenia wiem, że doskonale sprawdza się połączenie mama + jedna przyjaciółka. Mama spojrzy okiem starszego pokolenia, natomiast przyjaciółka zadba o to, żebyście wyglądały kobieco 😉

Kolejna rada: Dobrze jest zapytać o zdanie osób trzecich, ale najważniejsze jest, żebyście to Wy czuły się pięknie i komfortowo. Pamiętajcie więc, że ostatnie zdanie i wybór należy do Was!

Warto jest podczas przymiarek odwiedzić więcej niż jeden salon. Każdy następny może zaproponować Wam coś nowego i oryginalnego, czego nie widziałyście w poprzednim salonie. Nie ma jednak co przesadzać z liczbą odwiedzonych miejsc, ponieważ im więcej sukni przymierzycie, tym większy mętlik będziecie mieć w głowie. Uważam, że taką optymalną liczbą salonów jest od 3 do 5 🙂 Jak odwiedzicie 10 salonów to z czasem zapomnicie co przymierzałyście w tym pierwszym.

I kolejna rada: Jeśli salon wyraża na to zgodę, to koniecznie róbcie zdjęcia w sukniach, które Wam się podobają.

Nie po to, żeby w domu pokazać przyszłemu mężowi, ale po to, żeby nie zapomnieć co mierzyłyście i nieco ułatwić sobie decyzję 🙂

To tyle moich rad odnośnie wyboru wymarzonej sukni ślubnej – nie zapominajcie o tym, że wybieracie kreację na najpiękniejszy dzień w Waszym życiu, więc można trochę zaszaleć! Kiedy jak nie na własnym weselu?! 😉

Jak zorganizować wieczór panieński?

Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? I jak właściwie się za to wszystko zabrać? Przyszła panna młoda po prostu musi to przeczytać 😉

Zdradzę Wam kilka moich patentów na organizację niezapomnianego wieczoru panieńskiego.

Zastanawiacie się jak zorganizować wieczór panieński? Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Każda panna młoda powinna to mieć..

WSKAZÓWKA 1, czyli jak zacząć?

Uważam, że dobrym pomysłem jest, aby wieczór panieński był niespodzianką dla panny młodej. Ze względu na to przy swoich organizacjach ograniczam się do kontaktu z panną młodą jedynie w dwóch kwestiach:

– odnośnie listy uczestniczek – to panna młoda powinna zadecydować kto ma uczestniczyć w jej wieczorze,

– odnośnie daty imprezy.

Resztę szczegółów ustalam natomiast ze świadkową, która powinna najlepiej znać przyszłą pannę młodą.

Zastanawiacie się jak zorganizować wieczór panieński? Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Każda panna młoda powinna to mieć..

WSKAZÓWKA 2, czyli jak to zrobić?

Znając datę i liczbę uczestniczek wybieramy miejsce imprezy. Aby to zrobić musimy zdecydować jaki styl imprezy będzie idealny dla przyszłej panny młodej. No właśnie i to jest najtrudniejsza decyzja związana z organizacją wieczoru. Często zdarza się, że panna młoda wspomni świadkowej jakie są jej marzenia związane z imprezą panieńską – wtedy sprawa jest ułatwiona 😉 Ale w przypadku kiedy same musimy zadecydować o stylu wesela, ważne jest aby świadkowa dobrze znała gust panny młodej.

A więc tak:

  1. Wybieramy styl – np. glamour, hawajski, naturalny, boho…
  2. Mając określony styl możemy pomyśleć nad wyborem miejsca – tutaj może to być: ogród, domek z basenem, apartament z widokiem na miasto…
  3. Rodzaj imprezy – tutaj należy sobie zadać pytanie – jaki charakter ma panna młoda? Ale ta kwestia zazwyczaj nie jest problemem, bo każda z uczestniczek doskonale wie czy panna młoda jest typem imprezowiczki czy raczej cichej i spokojnej osoby. W zależności od upodobań panny młodej organizujemy albo spokojne przyjęcie w ogrodzie lub w zaciszu domowym ze spa, maseczkami i ulubionym filmem albo przyjęcie z drinkami w super apartamencie z późniejszym wyjściem na miasto. Opcji jest naprawdę sporo, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia 😉 no i fundusze 😉

Zastanawiacie się jak zorganizować wieczór panieński? Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Każda panna młoda powinna to mieć..

WSKAZÓWKA 3, czyli właśnie fundusze…

Osoby, które po raz pierwszy organizują wieczór panieński często zastanawiają się jak rozwiązać tę kwestię. Najpopularniejszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest podzielenie kosztów między wszystkie uczestniczki po równo – oczywiście nie wliczając panny młodej, panna młoda tego wieczoru bawi się za darmo 😉

WSKAZÓWKA 4, czyli atrakcje na wieczorze panieńskim – warto?

Jestem zdania, że fajnie jest zorganizować pannie młodej jakąś niezapomnianą atrakcję podczas jej wieczoru – zwłaszcza jeśli nie udało nam się utrzymać w tajemnicy niektórych szczegółów imprezy – chociaż niech ta jedna rzecz będzie zaskoczeniem.

Co możemy, więc dla niej zorganizować?

– wynajem limuzyny i dojazd nią z mieszkania na miejsce imprezy, zaliczając przy okazji rundkę po mieście i toast szampanem,

– wynajem imprezowego busa czy tramwaju, w którym można urządzić super imprezę jeżdżąc po mieście,

– rejs motorówką czy statkiem z przekąskami i drinkami na pokładzie,

– zaproszenie profesjonalnych barmanów na Waszą imprezę w ogrodzie czy apartamencie – nie tylko przygotują pyszne drinki, ale też wykonają profesjonalny pokaz barmański specjalnie dla Was,

– wspólny kurs tańca np. taniec brzucha, pole dance…,

– wyjście do spa,

– gra terenowa, podczas której na pannę młodą będą czekały rozmaite zadania, a przy okazji odwiedzi dobrze jej znane miejsca 🙂

Zastanawiacie się jak zorganizować wieczór panieński? Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Każda panna młoda powinna to mieć..

A co jeśli nasza panna młoda marzy o panieńskim na wyjeździe? Żaden problem, wszystko jest do zrobienia!

W przypadku wyjazdu panieńskiego koszty są już jednak nieco wyższe, no i organizacja nieco trudniejsza, bo wszystko odbywa się na odległość. Ale wieczór panieński ma się tylko raz, więc można pokusić się o odrobinę szaleństwa.

Podsumowując – wieczór panieński powinien być dostosowany do oczekiwań panny młodej – to ona ma się świetnie bawić. Ale ta noc rządzi się też trochę innymi prawami, w końcu to pożegnanie stanu panieńskiego, więc można trochę zaszaleć i zorganizować pannie młodej atrakcję, której się totalnie nie spodziewa.

 

No to do dzieła dziewczyny! 😉

Zastanawiacie się jak zorganizować wieczór panieński? Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele. Ale jak znaleźć ten idealny? Każda panna młoda powinna to mieć..

Jak być szczęśliwym? Jak osiągnąć szczęście w życiu? Czym jest szczęście?

Czy istnieje jednoznaczna odpowiedź dotycząca szczęścia? Moim zdaniem nie. Szczęście zależy od bardzo wielu czynników. Pierwszym jesteś Ty sam.

Definicja szczęścia

Rozważania zatem należałoby rozpocząć od zadania sobie pytania- Czym dla mnie jest szczęście? Odpowiedź ta dla każdego będzie inna. Dla jednej osoby szczęściem jest posiadanie wielu rzeczy materialnych typu: dom, samochód, pieniądze. Ktoś inny może patrzeć na szczęście przez pryzmat rodziny, zdrowia, sukcesu. Co ważne, każda z tych definicji będzie dobra, gdyż nie ma jednej wspólnej dla wszystkich.

Szczęścia nie da się zamknąć w żadnych ramach. Jest tym czym, Ty to nazwiesz. Jeśli poczucie szczęścia będzie wywoływało w Tobie przesiadywanie na kei podczas zachodu słońca, możesz być “najszczęśliwszym” człowiekiem na ziemi, móc robić to każdego dnia.

wolność, huśtawka, możliwości, szczęśliwe życie, morze, człowiek, radosny człowiek

Szczęście XXI w.

Natomiast my codziennie karmimy się życiem innych ludzi poprzez media społecznościowe i ciągle podwyższamy sobie poprzeczkę. Wydaje nam się, że kiedy będziemy “to” mieć, będziemy szczęśliwi. Zamiast tego jednak otrzymujemy ciągły brak. Internet, w tym szczególnie media społecznościowe, kształtują krzywy obraz rzeczywistości.

Prezentowane szczęśliwe życie, niekoniecznie musi się pokrywać z tym, co naprawdę dzieje się u tego człowieka. Żeby wzbudzić w sobie poczucie szczęścia, ludzie kłamią przed innymi, ale i również przed sobą, że wszystko jest cudownie. Publikują wesołe zdjęcia z partnerem, z którym w rzeczywistości się nie układa.

Nagrywają story, jak wspaniale spędzają czas, kiedy tak naprawdę nudzą się na imprezie. Nagrany film Are you Living an Insta Lie? świetnie obrazuje to, o czym piszę. Mimo to zatracamy się w sieci i wierzymy, że to szczęście tak właśnie wygląda. W efekcie nie potrafimy zdefiniować własnych potrzeb, pragnień. Kierujemy się tym co robią i mają inni.

Bez przerwy jesteśmy narażeni na porównywanie się z różnorodnymi ludźmi. Przez to często spada poczucie własnej wartości, zadowolenie oraz satysfakcję z życia. W głowie uruchamia się mechanizm, który zapełnia głowę krytyką oraz poczuciem beznadziei. Co w konsekwencji może doprowadzić do różnego rodzaju chorób, w tym m.in. depresji, bulimii, anoreksji.

media społecznościowe, social media, instagram, facebook, poczucie własnej wartości, szczęście w internecie, satysfakcja, porównywanie się z innymi

Ciągła pogoń za niczym

Tym sposobem nakręceni przez wirtualny świat pędzimy po to “szczęście”. Pracujemy, a wręcz zapieprzamy, by zdobyć pieniądze na to, co mają inni. Chcemy zrobić więcej, szybciej, licząc, że w końcu będziemy usatysfakcjonowani z tego co mamy, a także jak żyjemy. Wydajność, efektywność, jaką chcemy dziś wykazywać ciągle jest zwiększana.

Czas staje się dla nas zasobem numer jeden. Za wydłużenie doby nie jeden oddałby wiele. Wtedy zdążyłby zrobić jeszcze więcej. Jednak czy mimo to, po pewnym czasie nie okazałoby się, że i wydłużona doba jest za krótka? Moim zdaniem czas to największy wróg. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie jest granica tego wszystkiego? Ile jesteśmy w stanie wytrzymać?

Zapatrzeni w swoje cele, do których dążymy, po ich osiągnięciu i tak nie czujemy takiego szczęścia jak oczekiwaliśmy. Na celowniku pojawia się coś nowego i zaczynamy bieg od nowa. Gonitwa za szczęściem, którego większość osób nie potrafi dokładnie określić, okazuję się ciągłą podróżą bez celu.

praca, hard work, trud, radość z życia, ciężkie życie, jak być szczęśliwym,

Jak być szczęśliwym?

Tak mijają lata, a my gonimy nie wiadomo za czym. Kupujemy nowe rzeczy, jeździmy w dalekie podróże, kształtujemy sylwetkę, ulepszamy się w różne sposoby. Pracujemy więcej, śpimy mniej, a zarabiamy wciąż za mało. Tak bardzo się staramy, a tak nieszczęśliwi jesteśmy. Ciągle wraca do nas pytanie – Czemu ciągle jestem nieszczęśliwa? Jak tu być szczęśliwym, kiedy wciąż czegoś brakuje? Tylko czy nasza uwaga skierowana jest w dobrym kierunku?

Chyba nie koniecznie. Umyka nam to, co rzeczywiście powinno być dla nas ważne- tu i teraz. Spójrz co masz w danej chwili, kto Cię otacza, gdzie jesteś. Jak to mówią “piękne są tylko chwile” i jeśli głębiej zastanowić się nad sensem tego powiedzenia, rzeczywiście tak jest. Obok nosa przechodzą nam jedyne w swoim rodzaju momenty, które nigdy już nie wrócą. Każda chwila naszego życia dzieje się raz, nie ma powtórek.

Dzieci rosną, ludzie odchodzą, czas mija. Patrzymy na swoje życie przez chory pryzmat wygórowanych oczekiwań. Nie potrafimy jednak dostrzec prostych rzeczy. Gdybyśmy nauczyli się doceniać co mamy, większa ilość rzeczy oraz momentów, byłaby dla nas powodem do radości. Czyż nie łatwiejsze byłoby życie?

dziecko, wolność, szczęście, morze, cieszenie się chwilą, bycie dziecinnym

Szczęśliwe dzieci

Przyjrzyj się małym dzieciom. One pokażą Ci najlepszą definicję szczęścia. Pokażą Ci jak cieszyć się z małych rzeczy i czerpać radość z życia. Ucz się od nich jak podnosić się po porażce, śmiać się z prostych rzeczy i doceniać chwilę. Niestety w czasie dorastania jesteśmy pozbawiani tej umiejętności, bycia szczęśliwym tak po prostu.

Do głowy mamy wkładane schematy, programy i kody, którymi dalszą część swojego życia się kierujemy. W zależności, w jakim domu się wychowamy, później z kim będziemy się zadawać, taką definicję szczęścia będziemy sobie wyrabiać. Szkoda, bo fajniej byłoby być szczęśliwym cały czas.

przyjaźń, ludzie, radocha, szczęśliwe życie, szczęśliwe relacje, jak tworzyć dobre życie, jak cieszyć się z życia

Wdzięczność kluczem do szczęścia

Odpowiedź na pytanie, jak być szczęśliwym jest zatem dość prosta. Rób to co kochasz i bądź wdzięczny za to co masz. Nie oglądaj się na innych, tylko myśl o tym co dla Ciebie jest ważne. A czym jest wdzięczność? Docenieniem tego, gdzie jesteś, kim jesteś, co masz, kto Cię otacza, co otrzymujesz.

To jest droga do zrozumienia, jakim szczęściarzem w rzeczywistości się jest. Jeśli nie nauczysz się widzieć tak prostych rzeczy, trudno będzie Ci osiągnąć prawdziwą satysfakcję. Czasem z pozoru mając wszystko, tak naprawdę nie ma się nic. Nauczenie się tego, daje poczucie lekkości, rozpalonego serca i spokoju. Ten stan utrzymuje się przez cały czas, ponieważ codziennie jest mnóstwo powodów by, być wdzięcznym i szczęśliwym.

Jaka jest Twoja definicja szczęścia?

Kobieca biżuteria przemawia bez otwierania ust. Wyraża najskrytsze uczucia w oryginalny sposób. Kolczyki, pierścionki, naszyjniki i broszki są nieodzownym elementem kobiecych kreacji. Wiesz, jak dopasować biżuterię do swojego charakteru, urody i wyjątkowych okazji?

Dlaczego kruszec biżuterii jest ważny?

Kolory rzucają światło na życie. Niektóre są nam przeznaczone, a od pozostałych powinniśmy trzymać się z daleka. Barwa definiuje, czy stylizacja zostanie uznana za piękną i oryginalną, czy niedostosowaną do naszych potrzeb oraz naszego charakteru.

Podobnie jest z kruszcem, z którego wykonana jest damska biżuteria.

biżuteria damska

Srebrna biżuteria – ponadczasowa subtelność.

Srebro to symbol długowieczności i czystości. Podobnie jak biel w palecie barw – jest przejawem niewinności oraz naturalnej, kobiecej siły. Ze względu na swą uniwersalność srebrna biżuteria to zawsze doskonały prezent dla ukochanej osoby.

Pierścionki wykonane z tego kruszcu subtelnie upiększają stylizację. Natomiast naszyjniki i bransoletki dodają elegancji. Srebrna biżuteria najlepiej komponuje się z ubraniami w barwie błękitnej, lawendowej oraz odcieniach brązu. Szczególnie Panie o oliwkowej karnacji, ciemnych lub brązowych włosach znajdą w tym kruszcu swojego wiernego towarzysza!

Do kogo pasuje złota biżuteria?

W złotej biżuterii zaklęta jest moc słońca. Wykonane z tego kruszcu pierścionki, kolczyki lub naszyjniki reprezentują najczystszą energię. Dodają siłę i władzę. Złotą biżuterię wybierają najczęściej kobiety, które są pewne siebie, niezależne i wolne od wszelkich schematów. Zestawiając złote pierścionki lub złote kolczyki z drogocennymi kamieniami szlachetnymi, będącymi sercem biżuterii, otrzymujemy doskonały przepis na emanację kobiecej wolności.

Nie ma lepszej pory roku na wybór złotej biżuterii niż jesień. Świetnie komponuje się z czerwienią, brązem i beżem. Sprawdza się, jako uzupełnienie wieczorowych kreacji, dodatek do codziennego ubioru lub element, przełamujący stagnację jednokolorowej stylizacji. Złota biżuteria wraz z głęboką czernią tworzy ponadczasowe, niezwykle zmysłowe i jakże eleganckie połączenie, odpowiednie dla każdej kobiety.

Jeśli pragniesz poczuć się szczególnie wyjątkowo, pomyśl o biżuterii wykonanej ze złota białego.

Kolczyki duże i wiszące, czy małe i subtelne?

Dlaczego niektóre kobiety uwielbiają małe kolczyki, a inne decydują się na duże, wiszące koła? Czemu Panie dzielą się na miłośniczki błyszczących dodatków albo wielbicielki skromnej biżuterii?

Odpowiedzią jest osobowość.

Wyrazista biżuteria wymaga dużej pewności siebie. Doskonałym przykładem wyjątkowej odwagi jest naszyjnik ze szmaragdem i rubinami. Im większa biżuteria, tym większą energią emanuje jej właścicielka. Nie bez powodu takie osoby na ogół cieszą się dużym kręgiem znajomych, są ekspresywne oraz nie mają oporów przed wyrażaniem własnej opinii.

złota biżuteria

Biżuteria w mniejszym rozmiarze jest o wiele subtelniejsza. Panie w minimalistycznych rozwiązaniach są owiane tajemnicą. Ten kusicielski błysk w oku, zagadkowy uśmiech, delikatna bransoletka z brylantami na nadgarstku… Nikt nie może mieć pewności, czego się spodziewać.

Jak dobrać biżuterię do okazji?

Przeznaczenie biżuterii jest kluczowe podczas jej wybierania.

Mniej formalne uroczystości, jak spotkania z przyjaciółmi to rewelacyjna okazja, aby zaprezentować się znajomym w nowej, złotej przywieszce z kameą. Formalne spotkania rządzą się już innymi prawami. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie popełnisz faux-pas, postaw na umiar i subtelną elegancję. Podczas zebrań zarządu w firmie, wizyty międzynarodowej delegacji, czy ślubu ważnej dla Ciebie osoby wybierz bezpieczniejszą opcję, jak minimalistyczne pierścionki z diamentem lub brylantem.

Wszelkie krzykliwe dodatki należy dobierać ostrożnie i z rozwagą, gdyż potencjalny strzał w dziesiątkę, może okazać się strzałem w kolano.

Diament, Rubin, a może Brylant? Jaki kamień szlachetny wybrać?

Dzień nie może istnieć bez nocy. Wiosna nie pojawi się bez zimy. Zło nie istnieje bez Dobra, a książka bez autora.

Biżuteria natomiast bez odpowiedniego kamienia szlachetnego.

Ametyst, Szmaragd, Rubin, Perła, Diament… Wszystkie są sercem biżuterii. Oprócz zapierającego dech w piersiach widoku niosą ze sobą również niepowtarzalne znaczenie.

Ametyst był dawniej uznawany za amulet mocy. Diament jest najtwardszym minerałem w przyrodzie, a jego nazwa oznacza nieśmiertelność. Rubin jest przejawem energii oraz pobudzenia, szmaragd to kamień szczęśliwej miłości, a perła zapewnia spokój oraz wzmaga poczucie kobiecości.

Każdy kamień szlachetny posiada unikalną historię, którą pragnie opowiedzieć. Tylko od Ciebie zależy, co zechcesz usłyszeć…

A&A Dom Jubilerski – Wzornictwo w naszym wykonaniu.

Nie tylko kruszec, nie tylko rozmiar i nie tylko szlachetny kamień, ale też i wykonanie ma ogromne znaczenie efekcie, który pragniesz uzyskać!

W naszym Domu Jubilerskim A&A wykonujemy biżuterię, będącą poza wszelkimi schematami. Kunsztowne, ręczne zdobienia powodują, że każdy okaz w naszej kolekcji jest oryginalnym dziełem sztuki. Dzięki temu biżuteria może być w pełni dopasowana do konkretnych uroczystości oraz wydarzeń.

jak wybrać biżuterię?

Taka różnorodność oraz niezwykła unikalność w budowie sprawia, że biżuteria jest doskonałym prezentem dla naszych bliskich. Twoja przyjaciółka lubi czerwień oraz nie boi się wyzywających dodatków? Podaruj jej więc pierścionek z rubinowym sercem! A może znasz kogoś, kto uwielbia broszki? Pomyśl więc nad rozwiązaniem w kształcie kwiatu z markazytami i perłami!

Wyraź siebie!

Wybieraj spośród licznej, oryginalnej i ręcznie wykonanej biżuterii, która będzie odzwierciedleniem Twojej osobowości.

Dobierz biżuterię do swoich potrzeb. Pokaż światu swoją osobowość!

Masz tylko jedną okazję, aby wybrać idealny pierścionek zaręczynowy. Niech będzie to przemyślana decyzja! Dowiedz się, jakie rodzaje pierścionków oferuje rynek jubilerski i zapoznaj się z ich mocnymi oraz słabymi stronami. Pamiętaj, że najważniejszy jest nie tylko podziwiany i widoczny kamień, będący sercem zdobienia, ale również sposób jego osadzenia! Przyglądaj się więc uważnie i wybieraj rozsądnie. Drugiej szansy nie będzie!

pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Panowie, którzy chcą zacząć określać swoje ukochane mianem narzeczonych, powinni pamiętać, że pierścionek zaręczynowy musi wpisywać się w estetyczny gust wybranki serca. Dokonując wyboru, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki styl reprezentuje sobą ukochana. Ponadto decyzja powinna być oparta na preferencjach, osobowości oraz sposobie życia przyszłej narzeczonej. Być może Wasze ukochane zdradzały już w rozmowach swoje upodobania, czy robiły subtelne sugestie na temat wyglądu ich wymarzonych klejnotów.

Wybiera się je raz, więc warto zadbać, aby był on w pełni dopasowany do potrzeb ukochanej i spełniał jej wszystkie, skryte marzenia. Uchylimy rąbka tajemnicy i odpowiemy, jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Z przyjemnością wtajemniczymy wszystkich Panów w ten błyskotliwy, artystyczny świat.

Oprawy kamieni w pierścionkach.

Sercem każdego pierścionka jest klejnot – drogocenny kamień. Jednak tak samo, jak serce do zachowania zdrowego organizmu, potrzebuje mózgu, tak każdy klejnot wymaga właściwego osadzenia. Odpowiednia oprawa wydobywa czar kamieni i stanowi dodatkową ozdobę. Bywa, że nawet najpiękniejszy klejnot, ale w złej oprawie nie zalśni w oczach Twojej ukochanej…

Pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję.

Oprawa szatonowa – ponadczasowa klasyka.

Jest to najbardziej klasyczna oprawa ze wszystkich pozostałych. Choć brzmi nieco egzotycznie, widzieliście ją na pewno wielokrotnie.

W oprawie szatonowej klejnot podtrzymywany jest przez tzw. krapy – specjalne „łapki”, dzięki którym dociera do niego więcej światła. W konsekwencji taka budowa zapewnia drogocennemu kamieniowi więcej blasku i jeszcze więcej uroku. Ponadto, po odpowiednim szlifie klejnotu, sam w sobie potrafi być wyjątkową ozdobą.

oprawa szatonowa

Oprawa szatonowa bardzo silnie eksponuje serce zaręczynowego pierścionka. W takim zestawieniu klejnot przyciąga uwagę i bardzo wyraziście prezentuje się na serdecznym palcu każdej kobiety. Jednak Panowie, decydujący się na tę opcję, muszą wziąć pod uwagę, iż oprawa szatonowa wymaga pewnej uwagi. Wcześniej wspomniane krapy (łapki, podtrzymujące klejnot) mogą zahaczać o ubrania. Jest na to jednak skuteczne antidotum! Powiedzcie swoim ukochanym, aby przed zakładaniem ubrań na krótki moment rozstały się ze swoim zaręczynowym pierścionkiem ze względu na dbałość o ich odzież.

Po tej czynności – mogą się nim cieszyć tak długo, jak tylko tego pragną!

Pierścionek zaręczynowy w pełnej oprawie.

Pierścionek zaręczynowy w oprawie pełnej jest bezpieczniejszym wyborem w porównaniu do oprawy szatonowej. Charakteryzuje się ona zabudowaną górą, która skutecznie osłania zarys klejnotu. Drogocenny kamień jest przez to nieco mniej wyeksponowany oraz słabiej się mieni, gdyż dociera do niego mniej światła, ale Wasza ukochana ma pewność, że jej wyjątkowy klejnot jest stabilnie przytwierdzony. To bardzo ważne, ponieważ oprawa pełna jest szczególnie popularna w przypadku cennych, szlachetnych brylantów.

Subtelny minimalizm w oprawie kanałowej.

Oprawa kanałowa to rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią, kiedy klejnot w ich zaręczynowych pierścionkach odstaje i jest zbyt mocno wyeksponowany. W takim zestawieniu kamienie są ułożone w rzędzie i sprawiają wrażenie „zatopionych” w obrączce. Organizacja poszczególnych elementów w takim zestawieniu, doskonale wpisuje się w minimalistyczny design każdej Pani.

Ogromną zaletą kanałowej oprawy jest duża powierzchnia, która odbija światło. Dzięki temu pierścionki, wykorzystujące tę metodę osadzenia klejnotu, wyróżniają  efektownym blaskiem.

Panowie! Jeśli więc Wasza ukochana to miłośniczka eleganckiego minimalizmu i zastanawiacie się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla niej, to właśnie otrzymaliście odpowiedź.

Błyśnij z oprawą Pave Micro Pave.

W wyborze pierścionka zaręczynowego nie chodzi tylko o olśnienie przyszłej narzeczonej. Najważniejszy jest blask wdzięczności i miłości w oczach ukochanej.

Bez głębszej analizy oprawa Pave Micro Pave przypomina oprawą kanałową, jednak po bliższym poznaniu widać w nim prawdziwy majstersztyk. Charakteryzuje się ona osadzeniem dużej ilości drobnych kamieni obok siebie. Dzięki temu refleksy świetlne nakładają się na siebie i zachwycają niezwykłym blaskiem. W takim ułożeniu klejnoty wyglądają niczym powierzchnia jednolitej fali, które równomiernie odbija światło.

Oprawa Pave Mico Pave jest bardzo trudna w wykonaniu. Ciężko osiągnąć zamierzony efekt. Jubiler, tworzący pierścionek tą metodą używa do pracy mikroskopu! Za jego pomocą układa brylanty w kunsztowną mozaikę. To żmudna, bardzo precyzyjna, ale jakże satysfakcjonująca praca!

Decydując się na pierścionek w tej oprawie, masz pewność, że podarujesz swojej ukochanej świadectwo jubilerskiego kunsztu.

jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Gotowy na zaręczyny?

Ten krok wymaga wiele odwagi. Doskonale czujesz, że od tej pory… Wszystko się zmieni. Ukochana stanie się narzeczoną. Związek nabierze rozpędu, a Wasza miłość po raz kolejny zostanie utwierdzona. To wyjątkowa chwila, która się nie powtórzy. Przygotuj się na nią odpowiednio. Pierścionek zaręczynowy nie jest wyłącznie biżuteryjną błyskotką.

To symbol Waszej miłości.

#kolejne artykuły