Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni? | worldmaster.pl
#

Kuchnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w domu. Skupia domowników podczas posiłku, korzystnie wpływa na relację, jednak musi zostać dobrze zaprojektowana, by przebywanie w niej było przyjemnością.

1. Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

2. Czy kuchnia z wyspą to dobry wybór?

3. Meble do kuchni na zamówienie?

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak dobrze zaprojektować kuchnię oraz czy warto postawić na meble na wymiar?

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

Każdy zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od samej powierzchni kuchni. Im większe pomieszczenie do gotowania tym lepiej, jednak nie zawsze mamy ku temu odpowiednie możliwości. Każdą kuchnię da się jednak dobrze zaprojektować. Pod uwagę należy wziąć każdy aspekt i każdy element. Ważne są meble, ich rozmieszczenie, rozplanowanie sprzętu AGD, a także kolory – ścian, podłogi, szafek, blatów i sprzętu. Reszta zależy od naszego gustu. Możemy śmiało zaprojektować kuchnię pełną kontrastów bądź w zbliżonych barwach, bez akcentów. Warto zadbać o to, by szafki miały odpowiednią głębokość, a obok kuchenki znalazł się obszerny blat roboczy, który pozwoli swobodnie przygotowywać posiłki. Kuchnia bardzo szybko i bardzo często się brudzi, dlatego można postawić na łatwe w czyszczeniu materiały, które będą jednocześnie odporne na zawilgocenie.

Czy kuchnia z wyspą to dobry wybór?

Ciekawym wyborem, jeśli chodzi o kuchnię, jest rezygnacja z zabudowy ściennej na rzecz wyspy. Trzeba jednak pamiętać, że kuchnia z wyspą wymaga sporo miejsca. Jest ono potrzebne do przemieszczania się pomiędzy szafkami i wyspą, czy pomiędzy ścianą a wyspą. Kuchnia z wyspą świetnie sprawdzi się w ustawnych, kwadratowych lub prostokątnych pomieszczeniach. Ponadto, wyspa pozwala na dokładne wydzielenie stref w kuchni. Zazwyczaj wyspa zawiera zlew kuchenny oraz szeroki blat roboczy. Rzadko kiedy wyspa staje się akcentem, warto zadbać o to, by pasowała do całej kuchni i nie stanowiła oddzielnego tworu.

Meble do kuchni na zamówienie

Obecnie bardzo popularnym wyborem jest kuchnia na wymiar. Oznacza to, że praktycznie całość kuchni jest w zabudowie idealnie dostosowanej do rozmiarów pomieszczenia oraz wykonanej według wizji inwestora. Kuchnia na wymiar Piła to rewelacyjny wybór dla każdego, gdyż tym sposobem można najkorzystniej zagospodarować nawet bardzo małe pomieszczenia. Kuchnia na zamówienie świetnie sprawdzi się w nowych domach, w domach remontowanych czy w mieszkaniach. Praktycznie nie ma w tym temacie żadnych ograniczeń.

MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ! – szkolimy kobiety 29-30.05

Mam ogromną przyjemność zaprosić Was po raz kolejny na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest szkolenie MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ!

Czym jest nasze wydarzenie? To zaawansowana formuła treningowa, która uzbroi Was w umiejętności specjalne. Po co?
Dzięki odpowiedniemu treningowi oraz metodyce dowiecie się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych o różnym natężeniu. Mówiąc sytuacje kryzysowe mamy na myśli takie, w których zagrożone będzie Wasze zdrowie, życie oraz życie Waszych bliskich.

Poruszymy tematy, o których boimy się na co dzień mówić

Napaść, gwałt, pobicie, agresja słowna oraz prześladowanie…
Wzmocnimy Wasze ciała oraz psychikę. Pokażemy najlepsze rozwiązania przeciwko przemocy. Nauczymy Was jak rozpoznać sytuacje niebezpieczne i reagować adekwatnie skalując reakcję (innymi słowy, dobierać odpowiednie metody do zadanego problemu).

Obalimy mity samoobrony kobiet

Nauczycie się co robić, ale również jakich zachowań unikać by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwa.
Nasze warsztaty, to również nabywanie wiedzy z zakresu psychologii walki. Sprawdzimy jak Wasz organizm działa w stresie i jak możecie walczyć ze słabościami.
Program Został stworzony tak dać Wam maksimum wiedzy i realnych umiejętności. Oznacza to, że wszystko czego będziecie się uczyć, będzie maksymalnie skuteczne. Pozbawione skomplikowanych filmowych technik, które uzbrajają w fałszywe poczuciem pewności siebie.

Z nami nauczysz się myśleć i analizować sytuacje… Pamiętaj – Nie liczy się wygranie lecz przetrwanie!

Link poniżej zaprowadzi Panie do formularza. Należy go wypełnić oraz uiścić zaliczkę by zapisać się na nasze szkolenie:
Koszt szkolenia wynosi 500 zł.
Zaliczkę w wysokości 200 zł prosimy wysyłać na nr konta podany poniżej:
CONTACT-COMBAT Sport i Rekreacja
71 1940 1076 3097 9655 0000 0000
W tytule prosimy podać:
Imię,
Nazwisko.
Data szkolenia to 29-30.05.2021.
sobota 2905.2021 godziny 11:00 -18:00
niedziela 30.05.2021 godziny 10:00 – 16:00
Uwaga w związku ze zmianą terminu, docelowe miejsce spotkania podamy na tydzień przed wydarzeniem.
Zapraszam serdecznie!
Jarosław Rogowski

Jak nie zwracać uwagi na to co pomyślą inni? Jak przestać przejmować się opinią innych? Dlaczego opinia innych jest dla nas tak ważna?

Uwolnienie się od opinii innych to istotna sprawa. Jak sprawić, by być pewnym siebie, niezależnie od tego czy jesteśmy chwaleni czy krytykowani?

Codziennie jesteśmy narażeni na opiniowanie. Zdanie innych na nasz temat, może być pozytywne, ale również i negatywne. Czasem nie mamy żadnego wpływu na to, co ktoś sobie może o nas pomyśleć, czy powiedzieć. Pomimo to, zawsze chcielibyśmy, aby zdanie jakie ma o nas druga osoba, było jak najlepsze. Natomiast czy tak na prawdę opinia innych osób jest nam niezbędna do prowadzenia szczęśliwego życia?

Pochwała vs. hejt

Na dobrą sprawę mamy dwie drogi, jakimi mogą podążać inni względem nas. Mogą nas skomplementować, albo skrytykować. Bardzo często dążymy do jak największej liczby pochwał, ponieważ dzięki nim czujemy się docenieni. Ulegamy poczuciu, że dobrze wykonujemy swoje zadania, jesteśmy wartościowymi ludźmi, którzy są lubiani przez innych. Jednak ten kierunek, może być zgubny z kilku powodów. Nie zawsze opinie wyrażane przez inne osoby, mogą być szczere. Ponadto, opierając swoją wartość na opiniach innych, bardzo szybko ona spadnie, kiedy zamiast pochwał, posypie się fala krytyki, albo po prostu zabraknie dobrego słowa. Wówczas, może towarzyszyć uczucie beznadziei, pustki. No bo skoro nikt nas nie chwali, to znaczy, że jesteśmy do niczego. Kiedy opieramy swoje poczucie własnej wartości na tym co powiedzą o nas inni, jest to niestabilne niczym domek z kart. Wystarczy mocniejszy podmuch wiatru i wszystko leży. Jest super, kiedy chwalą, bo ego zostaje zaspokojone, a osoba czuję się silna, mądra, pewna siebie. Sytuacja się zmienia, kiedy zaś ktoś skrytykuje jej działania, zamienia się w szarą myszkę, a bańka pęka.

Poczucie własnej wartości- silny fundament to podstawa

Dlatego w pierwszej kolejności, należałoby porzucić uzależnianie tego kim się jest od opinii innych. Trzeba zbudować silny fundament własnej wartości opartej na faktach i sprawić, by czuć się dobrze samym ze sobą. Wówczas zdanie innych osób nie wpływa na to jak czujemy się sami ze sobą, iż znamy swoją wartość. Jest to znacznie prawdziwsze, a poza tym bezpieczne. Wówczas, niezależnie od tego jak będziemy postrzegani przez innych, potrafimy racjonalnie określić, czy rzeczywiście ta opinia jest zgodna z prawdą. Jednak nie jest już ona kompasem wyznaczającym wartość i jakość samopoczucia.

Dlaczego łatwiej nam krytykować, niż chwalić

W tym wszystkim należy wziąć pod uwagę bardzo istotną rzecz, iż dużo łatwiej jest wyrażać swoje niezadowolenie i krytykować, niżeli chwalić. Można to zauważyć chociażby na przykładzie sklepów internetowych lub restauracji. Kiedy produkt jest dobry, człowiek ma mniejszą motywację do napisania pozytywnego komentarza. Zaś jak coś poszło nie tak! Olaboga… opinie potrafią być dosadne. Dlaczego tak się dzieje? Hejt pozwala na pozbycie się negatywnych emocji, które są głęboko. Poprzez takie zachowanie wiele ludzi, daje im upust. Co więcej Szwajcarscy naukowcy zbadali za pomocą rezonansu magnetycznego mózgi osób na podstawie czego stwierdzono, że podczas krytyki/hejtu pobudzone jest jądro ogniaste, czyli część tzw. układu nagrody znajdującego się w mózgu. Badaniu zostały poddane osoby, które zostały oszukane w grze ekonomicznej. Otrzymali oni informację, że mogą ukarać oszusta za pomocą hejtu. Wówczas odnotowano pobudzenie jądra ogoniastego. Zatem perspektywa shejtowania winowajcy wywołała wśród uczestników badania siłę, euforię, ulgę i poczucie sprawiedliwości. W ten sam sposób zachowuje się nasz umysł, gdy krytykujemy, hejtujemy innych.  Różnica jest jednak taka, że osoby padające ofiarą negatywnej oceny, raczej nie wyrządziły krzywdy, a zachowały się tylko w sposób niezgodny z oczekiwaniami drugiej strony np. postąpiły inaczej niż ktoś chciał, zrobiła coś w sposób różny od niej, powiedziała coś co nie jest zgodne z jej przekonaniami, itd.

ludzie, ocenianie przez innych, hejt, krytyka, obgadywanie, gossip,

Radzenie sobie z opinią innych

Można zatem wywnioskować, że najlepszym sposobem jest nieprzejmowanie się tym co mówią inni i postępowanie według własnych widzi mi się. Natomiast nie do końca o to chodzi. W pierwszej kolejności, należy rozróżnić czym jest krytyka konstruktywna od krytyki mającej na celu zranienie drugiej osoby, bądź hejt. Warto również zastanowić się co kryje się za tą krytyką, bądź czemu tak bardzo emocjonalnie do niej podchodzimy. Opinia innych, czyli wyrażane zdanie na nasz temat przez innych, często może nas ranić ze względu na fakt, że przypomina nam o znaczących sytuacjach z przeszłości. Kryją się za nimi przekonania, które ciągną się za nami latami i znacznie utrudniają nam budowanie własnej wartości. Dla przykładu, ktoś ocenił Twoją pracę negatywnie. Reagujesz emocjonalnie i od razu pojawia się w Twojej głowie przekonanie “Jestem niewystarczający”. Jest to dość ogólnikowe stwierdzenie. Należałoby je doprecyzować, poszukując głębiej, co to znaczy “niewystarczający”- pod jakim kątem? Co więcej, zastanowić się, z jakiego powodu dana osoba oceniła Twoją pracę tak, a nie inaczej. Być może rzeczywiście nie przyłożyłeś się do niej odpowiednio? A może po prostu zazdrości Ci Twoich efektów, zdolności i w ten sposób próbuje zniechęcić Cię do dalszych działań. W takiej sytuacji, warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą określić przyczynę takiej opinii ze strony drugiej osoby. Dodatkowo, spojrzeć na opinie innych z akceptacją, szukając w niej tzw. drugiego dna. Chociażby, że czujesz się niewystarczający, ponieważ rodzice ciągle wymagali od Ciebie więcej. To spowodowało, że do dziś, kiedy ktoś powie coś na temat Twoich działań, Ty czujesz się niewystarczający.

Uwolnienie od nieistotnych opinii innych

Często bywa tak, że przejmujemy się każdym najmniejszym komentarzem na nasz temat. Zapominamy przed tym zadać sobie bardzo istotne pytanie “Czy oni są dla mnie ważni?”, “Na ile ta ocena jest dla mnie wartościowa?”. Na świecie są miliony ludzi, zatem nie ma szans, aby każda osoba, którą znasz, miała o Tobie zdanie jakiego oczekujesz. Tak samo jak Ty, nie masz dobrego zdania o wszystkich. To normalne, kierujemy się różnymi przekonaniami, żyjemy i postępujemy na różne sposoby. Teraz jest kwestią na kogo opinii Ci zależy- rodziny, przyjaciół, klientów, fanów? W każdej z tej grup mogą być osoby dla Ciebie bardzo ważne, a także nieistotne. Przejmowanie się wszystkimi, będzie miało przede wszystkim negatywny wpływ na Ciebie. Dlatego zadbaj o tych, którzy są dla Ciebie ważni. Wyobrażasz sobie gwiazdy, które miałyby brać pod uwagę każdego. Są zwolennicy i przeciwnicy, jednym będzie podobał się taki strój, innym nie. Ważne jest, by nie zatracić siebie w tym wszystkim i być sobą. Postępując według oczekiwań innych, stajemy się inną osobą, porzucamy siebie, na poczet innych. Nie o to chodzi. Ktoś kto będzie chciał nas szanować, kochać, lubić, bądź rozumieć, będzie to robił niezależnie od tego jacy jesteśmy i jaką drogą podążamy.

ocenianie przez innych, depresja, dziewczyna, krytyka, hejt

Łatwiej jest oceniać, niż zrozumieć

W życiu musimy podejmować bardzo wiele decyzji. Jedne z nich są proste inne wymagają znacznie większej odwagi. Kierowanie się opinią innych przy podejmowaniu decyzji niestety nie pomaga, a wręcz może szkodzić. Kiedy planowałam otwarcie swojej pierwszej działalności, którą była pizzeria, czy zgłoszenie do Kuchennych Rewolucji, wokół mnie rozbrzmiewały różne scenariusze. Moją głowę zakrzątały myśli, co powiedzą inni, kiedy mi się nie uda. Podobnie było, kiedy postanowiłam się rozwieść. Wielu osobom łatwo było mnie oceniać i wysnuwać własne wnioski. Kiedy w takich trudnych sytuacjach zaczynamy myśleć o tym, co ktoś o nas pomyśli, zaczynamy w swojej głowie tworzyć bariery, które blokują nam realizację celów. Odpuszczamy, bo dzięki temu nie narażamy się na opinie innych, która często wiąże się z krytyką, zamiast wsparciem, które zdecydowanie jest w takich chwilach potrzebne. Mało kto z obserwatorów zastanowi się co przeżywasz, jakie emocje Ci towarzyszą. Również daleko im od wiedzy jaki czas borykasz się z daną decyzją. Łatwiej jest ocenić, skrytykować, patrzeć przez pryzmat swoich przekonań, niżeli zrozumieć i spojrzeć oczami drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, jak sami zachowalibyśmy się będąc w danej sytuacji. Tym bardziej, że nie wszystko zawsze jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka.

Złap dystans do opinii innych ludzi

Jaka jest zatem najważniejsza lekcja? Istotny jest dystans do tego co mówią inni i w jaki sposób nas oceniają. Nie przypasujemy każdemu, dlatego musimy się liczyć z pochwałami oraz krytyką, bo jest to wpisane w całe nasze życie. Nie powinna być ona wyznacznikiem tego jak postępujemy, kim jesteśmy, ani jak żyjemy. Każdy z nas jest inny i ma prawo do bycia sobą i realizowania swoich celów według własnych zasad. Posiadanie dystansu do opinii ludzi jest istotne i pomocne w radzeniu sobie szczególnie z tymi negatywnymi komentarzami. Natomiast, zagłębienie się w niej może być również cenną wskazówką dla naszego rozwoju. Oprócz tego, warto przyjrzeć się własnemu zachowaniu. Jak ja traktuję innych ludzi? Jak się o nich wypowiadam?  Znana jest zasada lustra, która mówi, że widzimy w innych siebie. To co nas w nich najbardziej denerwuje, możemy zauważyć u siebie, bądź w nich możemy zobaczyć siebie i to jak czujemy się sami ze sobą.

 

Sprawą oczywistą jest, że każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chciałaby wyglądać wyjątkowo.

Fakt ten bardzo często jest powodem wielu stresów towarzyszących kobietom podczas przygotowań ślubnych. Wyborom wymarzonej sukni towarzyszy wiele niepewności i rozterek, bo skąd wiedzieć, że to właśnie ta suknia jest tą jedyną?

Kochane Przyszłe Panny Młode, mam dla Was kilka wskazówek, które być może ułatwią Wam wybór najpiękniejszej sukni ślubnej 🙂

Jesteście gotowe? No to zaczynamy!

Wiele z Was długi czas przed rozpoczęciem przygotowań ma upatrzoną suknię ślubną, w której chciałoby pójść do ołtarza. Ba! Słyszałam nawet o przypadkach dziewczyn, które nie miały jeszcze narzeczonego, a suknia ślubna już była wybrana. 😉 Muszę Was jednak zmartwić… Bardzo często suknia, którą widzicie na fotografii i która wydaje Wam się tą idealną, po założeniu okazuje się zupełną klapą.

Pierwsza rada brzmi więc: Nie nastawiajcie się na jeden upatrzony rodzaj sukni!

Dajcie się wykazać Paniom, które pracują w salonach sukien ślubnych. Na pierwszej wizycie pozwólcie im zaproponować każdy możliwy rodzaj sukni – przymierzcie księżniczkę, syrenkę, suknię w kształcie litery A i każdą inną, którą zaproponuje Wam sprzedawczyni. Przecież to nie boli 😉 A przynajmniej zobaczycie, w których modelach czujecie się dobrze

Pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych poświęcamy więc na sprawdzenie różnych opcji!

Ale skąd wiedzieć do jakiego salonu sukien ślubnych się udać?

Na pierwszą wizytę polecam wybrać salon z szerokim asortymentem sukni ślubnych i oczywiście z doświadczoną sprzedawczynią! Podczas pierwszej wizyty robicie weryfikację modeli, które później będziecie brać pod uwagę w dalszych wyborach.

Na kolejne wizyty najlepiej udać się do salonów polecanych przez Wasze przyjaciółki lub przez inne panny młode na forach internetowych, których jest cała masa. Jeśli macie natomiast konsultantkę ślubną, to ona z pewnością podpowie Wam gdzie warto się wybrać.

Rada numer dwa: Na każdą przymiarkę zabierajcie ze sobą osoby którym ufacie i które Wam obiektywnie doradzą w czym wyglądacie najlepiej.

Odradzam zabieranie ze sobą dużej grupy koleżanek, którym nie zawsze zależy, żebyście wyglądały idealnie. Lepiej zaprosić na przymiarki mniej osób, ale takich, które na pewno powiedzą Wam szczerze, kiedy wyglądacie dobrze, a kiedy nieco gorzej. Z doświadczenia wiem, że doskonale sprawdza się połączenie mama + jedna przyjaciółka. Mama spojrzy okiem starszego pokolenia, natomiast przyjaciółka zadba o to, żebyście wyglądały kobieco 😉

Kolejna rada: Dobrze jest zapytać o zdanie osób trzecich, ale najważniejsze jest, żebyście to Wy czuły się pięknie i komfortowo. Pamiętajcie więc, że ostatnie zdanie i wybór należy do Was!

Warto jest podczas przymiarek odwiedzić więcej niż jeden salon. Każdy następny może zaproponować Wam coś nowego i oryginalnego, czego nie widziałyście w poprzednim salonie. Nie ma jednak co przesadzać z liczbą odwiedzonych miejsc, ponieważ im więcej sukni przymierzycie, tym większy mętlik będziecie mieć w głowie. Uważam, że taką optymalną liczbą salonów jest od 3 do 5 🙂 Jak odwiedzicie 10 salonów to z czasem zapomnicie co przymierzałyście w tym pierwszym.

I kolejna rada: Jeśli salon wyraża na to zgodę, to koniecznie róbcie zdjęcia w sukniach, które Wam się podobają.

Nie po to, żeby w domu pokazać przyszłemu mężowi, ale po to, żeby nie zapomnieć co mierzyłyście i nieco ułatwić sobie decyzję 🙂

To tyle moich rad odnośnie wyboru wymarzonej sukni ślubnej – nie zapominajcie o tym, że wybieracie kreację na najpiękniejszy dzień w Waszym życiu, więc można trochę zaszaleć! Kiedy jak nie na własnym weselu?! 😉

Jak być szczęśliwym? Jak osiągnąć szczęście w życiu? Czym jest szczęście?

Czy istnieje jednoznaczna odpowiedź dotycząca szczęścia? Moim zdaniem nie. Szczęście zależy od bardzo wielu czynników. Pierwszym jesteś Ty sam.

Definicja szczęścia

Rozważania zatem należałoby rozpocząć od zadania sobie pytania- Czym dla mnie jest szczęście? Odpowiedź ta dla każdego będzie inna. Dla jednej osoby szczęściem jest posiadanie wielu rzeczy materialnych typu: dom, samochód, pieniądze. Ktoś inny może patrzeć na szczęście przez pryzmat rodziny, zdrowia, sukcesu. Co ważne, każda z tych definicji będzie dobra, gdyż nie ma jednej wspólnej dla wszystkich.

Szczęścia nie da się zamknąć w żadnych ramach. Jest tym czym, Ty to nazwiesz. Jeśli poczucie szczęścia będzie wywoływało w Tobie przesiadywanie na kei podczas zachodu słońca, możesz być “najszczęśliwszym” człowiekiem na ziemi, móc robić to każdego dnia.

wolność, huśtawka, możliwości, szczęśliwe życie, morze, człowiek, radosny człowiek

Szczęście XXI w.

Natomiast my codziennie karmimy się życiem innych ludzi poprzez media społecznościowe i ciągle podwyższamy sobie poprzeczkę. Wydaje nam się, że kiedy będziemy “to” mieć, będziemy szczęśliwi. Zamiast tego jednak otrzymujemy ciągły brak. Internet, w tym szczególnie media społecznościowe, kształtują krzywy obraz rzeczywistości.

Prezentowane szczęśliwe życie, niekoniecznie musi się pokrywać z tym, co naprawdę dzieje się u tego człowieka. Żeby wzbudzić w sobie poczucie szczęścia, ludzie kłamią przed innymi, ale i również przed sobą, że wszystko jest cudownie. Publikują wesołe zdjęcia z partnerem, z którym w rzeczywistości się nie układa.

Nagrywają story, jak wspaniale spędzają czas, kiedy tak naprawdę nudzą się na imprezie. Nagrany film Are you Living an Insta Lie? świetnie obrazuje to, o czym piszę. Mimo to zatracamy się w sieci i wierzymy, że to szczęście tak właśnie wygląda. W efekcie nie potrafimy zdefiniować własnych potrzeb, pragnień. Kierujemy się tym co robią i mają inni.

Bez przerwy jesteśmy narażeni na porównywanie się z różnorodnymi ludźmi. Przez to często spada poczucie własnej wartości, zadowolenie oraz satysfakcję z życia. W głowie uruchamia się mechanizm, który zapełnia głowę krytyką oraz poczuciem beznadziei. Co w konsekwencji może doprowadzić do różnego rodzaju chorób, w tym m.in. depresji, bulimii, anoreksji.

media społecznościowe, social media, instagram, facebook, poczucie własnej wartości, szczęście w internecie, satysfakcja, porównywanie się z innymi

Ciągła pogoń za niczym

Tym sposobem nakręceni przez wirtualny świat pędzimy po to “szczęście”. Pracujemy, a wręcz zapieprzamy, by zdobyć pieniądze na to, co mają inni. Chcemy zrobić więcej, szybciej, licząc, że w końcu będziemy usatysfakcjonowani z tego co mamy, a także jak żyjemy. Wydajność, efektywność, jaką chcemy dziś wykazywać ciągle jest zwiększana.

Czas staje się dla nas zasobem numer jeden. Za wydłużenie doby nie jeden oddałby wiele. Wtedy zdążyłby zrobić jeszcze więcej. Jednak czy mimo to, po pewnym czasie nie okazałoby się, że i wydłużona doba jest za krótka? Moim zdaniem czas to największy wróg. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie jest granica tego wszystkiego? Ile jesteśmy w stanie wytrzymać?

Zapatrzeni w swoje cele, do których dążymy, po ich osiągnięciu i tak nie czujemy takiego szczęścia jak oczekiwaliśmy. Na celowniku pojawia się coś nowego i zaczynamy bieg od nowa. Gonitwa za szczęściem, którego większość osób nie potrafi dokładnie określić, okazuję się ciągłą podróżą bez celu.

praca, hard work, trud, radość z życia, ciężkie życie, jak być szczęśliwym,

Jak być szczęśliwym?

Tak mijają lata, a my gonimy nie wiadomo za czym. Kupujemy nowe rzeczy, jeździmy w dalekie podróże, kształtujemy sylwetkę, ulepszamy się w różne sposoby. Pracujemy więcej, śpimy mniej, a zarabiamy wciąż za mało. Tak bardzo się staramy, a tak nieszczęśliwi jesteśmy. Ciągle wraca do nas pytanie – Czemu ciągle jestem nieszczęśliwa? Jak tu być szczęśliwym, kiedy wciąż czegoś brakuje? Tylko czy nasza uwaga skierowana jest w dobrym kierunku?

Chyba nie koniecznie. Umyka nam to, co rzeczywiście powinno być dla nas ważne- tu i teraz. Spójrz co masz w danej chwili, kto Cię otacza, gdzie jesteś. Jak to mówią “piękne są tylko chwile” i jeśli głębiej zastanowić się nad sensem tego powiedzenia, rzeczywiście tak jest. Obok nosa przechodzą nam jedyne w swoim rodzaju momenty, które nigdy już nie wrócą. Każda chwila naszego życia dzieje się raz, nie ma powtórek.

Dzieci rosną, ludzie odchodzą, czas mija. Patrzymy na swoje życie przez chory pryzmat wygórowanych oczekiwań. Nie potrafimy jednak dostrzec prostych rzeczy. Gdybyśmy nauczyli się doceniać co mamy, większa ilość rzeczy oraz momentów, byłaby dla nas powodem do radości. Czyż nie łatwiejsze byłoby życie?

dziecko, wolność, szczęście, morze, cieszenie się chwilą, bycie dziecinnym

Szczęśliwe dzieci

Przyjrzyj się małym dzieciom. One pokażą Ci najlepszą definicję szczęścia. Pokażą Ci jak cieszyć się z małych rzeczy i czerpać radość z życia. Ucz się od nich jak podnosić się po porażce, śmiać się z prostych rzeczy i doceniać chwilę. Niestety w czasie dorastania jesteśmy pozbawiani tej umiejętności, bycia szczęśliwym tak po prostu.

Do głowy mamy wkładane schematy, programy i kody, którymi dalszą część swojego życia się kierujemy. W zależności, w jakim domu się wychowamy, później z kim będziemy się zadawać, taką definicję szczęścia będziemy sobie wyrabiać. Szkoda, bo fajniej byłoby być szczęśliwym cały czas.

przyjaźń, ludzie, radocha, szczęśliwe życie, szczęśliwe relacje, jak tworzyć dobre życie, jak cieszyć się z życia

Wdzięczność kluczem do szczęścia

Odpowiedź na pytanie, jak być szczęśliwym jest zatem dość prosta. Rób to co kochasz i bądź wdzięczny za to co masz. Nie oglądaj się na innych, tylko myśl o tym co dla Ciebie jest ważne. A czym jest wdzięczność? Docenieniem tego, gdzie jesteś, kim jesteś, co masz, kto Cię otacza, co otrzymujesz.

To jest droga do zrozumienia, jakim szczęściarzem w rzeczywistości się jest. Jeśli nie nauczysz się widzieć tak prostych rzeczy, trudno będzie Ci osiągnąć prawdziwą satysfakcję. Czasem z pozoru mając wszystko, tak naprawdę nie ma się nic. Nauczenie się tego, daje poczucie lekkości, rozpalonego serca i spokoju. Ten stan utrzymuje się przez cały czas, ponieważ codziennie jest mnóstwo powodów by, być wdzięcznym i szczęśliwym.

Jaka jest Twoja definicja szczęścia?

#kolejne artykuły