OTYŁOŚĆ LUB NIEDOWAGA TO NIE WYROK. | worldmaster.pl
#

Liczba, którą widzisz na wadze lub obwód Twojego bicepsa nie są wyznacznikiem Twoich ludzkich wartości. Kilkukilogramowa nadwaga lub niedowaga nie świadczą o tym, że jesteś gorszym człowiekiem i nie ma żadnego powodu, byś patrząc na wagę odczuwał jakiekolwiek poczucie winy.

Nie będę opowiadał Ci tu o super efektach i minus 6 kilogramach na wadzę w ciągu miesiąca. Jeśli przez ostatnich 10 lat zaniedbywałeś swoje ciało to nie odwrócisz tego w ciągu 30 dni.

Domyślam się, że możesz źle się czuć w swoim ciele i chciałbyś coś zmienić. Tak naprawdę nie ma tu żadnej większej filozofii. Zaczynasz zwracać większą uwagę na ilość i jakość jedzenia, które spożywasz, dorzucasz do tego trening lub jakąkolwiek aktywność fizyczną i gotowe.

Efekty przyjdą prędzej czy później

Liczba, którą widzisz na wadze lub obwód Twojego bicepsa nie są wyznacznikiem Twoich ludzkich wartości Kilkukilogramowa nadwaga lub niedowaga nie świadczą o tym, że jesteś gorszym człowiekiem i nie ma żadnego powodu, byś patrząc na wagę odczuwał jakiekolwiek poczucie winy.

Warto tu dodać, że jeśli będziesz czekać na przypływ motywacji to nigdy nie zmienisz nic w swoim ciele. Nie czekaj aż ktoś da Ci pozwolenie na podjęcie działań w kierunku lepszej sylwetki. Nie czekaj na to, aż któryś kolega wreszcie zdecyduje się by pójść z Tobą na siłownię tylko rób swoje.

Oczywiście, w obecnym czasie korzystanie z klubów fitness czy siłowni jest zabronione i sam Ci to odradzam. Nie zmienia to jednak faktu, że możesz trenować w domu. Nie zmienia to faktu, że możesz usiąść przy komputerze i możesz zacząć czytać artykuły na temat zdrowszego trybu życia.

Zwróć uwagę kto mówi o faktach

Podważaj wszystko co przeczytasz bo w intrenecie roi się od szamanów oraz magicznych koktajli, dzięki którym schudniesz 20kg. Podejdź do tego jak do swego rodzaju wyzwania, a nigdy więcej nie będziesz musiał ze sobą walczyć. Spotkałem się z opinią, że zdrowy tryb życia to tylko moda, która przeminie.

Z opinią, że ludzie, którzy trenują na siłowni czy chodzą na grupowe zajęcia robią to tylko dla tego bo wypada. Z opinią, że ludzie, którzy dbają o aktywność fizyczną i swoje zdrowie tracą bardzo dużo czasu. Być może tak jest. Komu to oceniać? Na pewno nie mi. Nawet jeśli ktoś chodzi na siłownie czy trzyma dietę bo to modne, on nadal to robi i nadal działa z korzyścią dla swojego ciała. Pamiętaj, że to czy przeżyjesz 50,60 czy 80 lat zależy od tego co robisz i jak dziś o siebie dbasz.

Wybór należy do Ciebie

Jak już podejmiesz próbę zmiany swojej sylwetki nie zapomnij o stałym kontrolowaniu swoich postępów.Waga, używanie centymetra krawieckiego i mierzenie obwodów oraz oglądanie sylwetki w lustrze to bardzo pomocne narzędzia. Dzięki kontroli postępów zyskujemy jasny obraz tego jak zmienia się nasza sylwetka, co w ostatecznym rozrachunku łączny się z większym samozadowoleniem.

Po miesiącu działania możesz dalej mieć taką samą sumę kilogramów na wadze, jednak obwód w pasie może zmienić się o 3/4 centymetry a co za tym idzie zmieścisz się w swoje ulubione spodnie. Odchudzanie lub budowanie masy mięśniowej to procesy, które wymagają cierpliwości. To umiejętność, którą będziesz musiał w sobie wykształcić.

Zapamiętaj, nie jesteś skazany na otyłość lub niedowagę. Ze wszystkim sobie poradzisz…

… jeśli jednak nie wiesz jak się do tego zabrać, zgłoś się do mnie. Służę pomocą i bardzo chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania❗️🏆

Zapraszam do kontaktu!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem siłowym możesz ruszyć na siłownie lub na salę do fitnessu na własną rękę.

Myślę, że wiele osób zaczynało właśnie w ten sposób. Nawet ja, kilka lat temu, przez pierwsze tygodnie mojej przygody z siłownią, ćwiczyłem bez niczyjej pomocy i bez jakiegokolwiek planu.

Nie byłem świadomy tego co powinienem robić, w jakich ilościach oraz na jakiej intensywności. Trenowałem albo za słabo albo zbyt mocno. Czy traktuję ten czas jako coś straconego? W żadnym wypadku.

Zminimalizuj ryzyko kontuzji… trenuj mądrze

Patrzę na to jak na lekcje, które po prostu musiałem odrobić. Wierzę, że dużo rozsądniejszym ruchem jest skorzystanie z pomocy trenera. Dzięki niemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu a Twoja podróż w kierunku lepszej sylwetki i lepszego zdrowia będzie przebiegać dużo sprawniej.

Większość osób opiera swoją wiedzę na mitach jakie funkcjonują dookoła, dlatego powinieneś szukać trenera, który stale się edukuje w swojej dziedzinie.

Dzięki współpracy z trenerem personalnym nauczysz się odpowiedniej techniki ćwiczeń oraz całego przebiegu treningu. Tak aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i przy tym zminimalizować ryzyko kontuzji. Najważniejsze jest to by Twoje ciało rozwijało się równomiernie.

Trenowanie tylko i wyłącznie cardio lub nadmierne męczenie bicepsa prowadzi do dużego dysbalansu. Współpraca z trenerem pozwoli Ci na utrzymanie motywacji na wysokim poziomie w perspektywie kilku miesięcy.

Bardzo ważny w treningu jest plan, który zostanie stworzony indywidualnie pod Twoje możliwości fizyczne i siłowe. Przy ustalaniu harmonogramu ćwiczeń i treningów trener powinien wziąć pod uwagę twoją budowę ciała czy możliwości fizyczne.

W tym wszystkim najistotniejszy pozostanie cel, jaki chcesz osiągnąć. Nadzorując postępy lub ich brak będzie mógł modyfikować twój program treningowy względem twoich potrzeb.

Jestem przekonany, że dobry trener personalny oprócz prowadzenia treningu, będzie też uczył Cię metodyki sportu i dużo opowiadał o sporcie. Częścią treningu jest również nauka i zdobywania wiedzy.

Dodatkowo jeśli czujesz, że zatrzymałeś się w miejscu i wiesz, że sam dalej nie zrobisz kroku, lub nie masz pojęcia jak przerwać stagnację, to pamiętaj, że trener jest kimś, kto stoi z boku i z dystansu lepiej widzi pewne rzeczy.

Przechodząc do głównego pytania: czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym❓

Jeśli na siłowni pojawiasz się już regularnie od dłuższego czasu, stale się edukujesz w dziedzinie treningu i dietetyki, potrafisz wykonywać poprawnie trudne ćwiczenia a przede wszystkim(!) ciągle się trzymasz swojego planu treningowego, trener personalny nie jest Ci niezbędny.

Wierzę, że poradzisz sobie, stawiając samodzielnie pojedyncze kroki w krainie ciężarów. Zadbaj o odpowiedni progres i nie zapominaj, że najważniejsze jest by stawać się coraz lepszym z treningu na trening.

Jeśli jesteś osobą bardzo początkującą i nie masz bladego pojęcia jak ukształtować swoje ciało to sądzę, że skorzystanie z usług trenera będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeśli Twoim celem jest zmiana swojej sylwetki oraz zmiana swojego samopoczucia, nauka ćwiczeń a przede wszystkim dużo lepsze zdrowie, rozpoczęcie przygody ze sportem od współpracy z trenerem personalnym jest świetnym pomysłem.

Pomoc doświadczonej osoby pomoże Ci zacząć, nawet całkowicie od zera, a przy okazji uchroni Cię przed popełnieniem prostych błędów. Odpowiednio wybrany trener personalny będzie osobą, która pomoże Ci przy zmianie całego stylu życia na zdrowszy. Pierwsze efekty, których podświadomie oczekujesz, zobaczysz dużo szybciej niż mogłoby się wydawać!

⚠️ Jeśli Ty również borykasz się ze zbędnymi kilogramami, chcesz poprawić swoją sylwetkę za pomocą treningu siłowego albo po prostu chcesz wprowadzić do swojego życia nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe, napisz do mnie wiadomość. Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie twoje pytania.

Lacrosse to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego. Jej zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy).

Gra rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika.

Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa’es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt). Da-nah-wah’uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki). W roku 1904 oraz 1908, Lacrosse był dyscypliną olimpijską.

Zapraszam Państwa na wersję filmową aby poznać ten wspaniały sport!

ZAKOŃCZENIE WALKI W SEKUNDĘ

Rozwiązanie z zastosowaniem sztuki walki Krav Maga, które pokazujemy, stosujemy wyłącznie w ochronie zdrowia i życia naszego oraz naszych bliskich.

Zawsze staraj się użyć techniki odpowiedniej dla danej sytuacji.

Na filmie pomijam pierwsze dwa stopnie. Pamiętajcie o skalowaniu swojej reakcji oraz konsekwencjach wynikających z tak brutalnego użycia przedmiotu.

Jeżeli możesz uciekać-uciekaj. Jeżeli możesz negocjować i użyć mniej inwazyjnej techniki- zrób to!

Stosujemy:

  • Kiedy nie masz innego wyjścia, negocjowałeś , nie miałeś gdzie uciekać.
  • Nie potrafisz obalać a za tobą stoi rodzina.
  • Poziom wyszkolenia nie jest wystarczający.
  • Jedyna Twoja szansa to zrobienie krzywdy i ucieczka.
  • Jesteś kobietą która nie musi widzieć noża.
  • Jest przerażona i chcesz Walczyć o życie.

Film miał wzbudzić emocje i tak się stało!

Ten dokładnie film i ten kontent jest jednym z wielu na kanale, nie licząc szkoleń które przeprowadzam.

W drodze kolejne „brutalne” rozwiązania gdzie będziemy uczyć tzw. skalowania reakcji.

Jarosław Rogowski

Trener instruktorów, który posiada 25 lat doświadczenia w sportach i systemach walki. Dodatkowo założyciel centrum treningu firmowego i personalnego The Place w Łodzi.
Specjalista walki nożem. Reprezentant i szef szkolenia izraelskiego systemu walki bronią, czyli  ACT – Armed Combat and Tactics w Polsce.

szkolenia dla firm , szkolenia prsonalne

Jeden z pierwszych Polaków, którzy mieli zaszczyt trenować w słynnym klasztorze Shaolin. Pasjonat walki, trener Krav Maga, globtroter.

Jego pasją są przede wszystkim podróże i zdobywanie nowych umiejętności. W ciągu ostatnich lat miał okazję podróżować i szkolić m.in. w takich krajach jak: Chiny, Tajlandia, Kazachstan, Filipiny oraz większości krajów europejskich.

Od ponad 15 lat prowadzi i współtworzy programy treningowe dla firm, służb, instytucji, ale również dla osób prywatnych.

Dodatkowo jest uczestnikiem wielu programów tv m.in. współprowadzący program TVN razem z Kasią Olubińską.

Pomysłodawca projektu BAV – born against violence (urodzeni przeciwko przemocy).

Szkolenia firm oraz szkolenia personalne Jarosław Rogowski . Szkolenia dla firm oraz szkolenia personalne. Szkolenia dla firm . Jarosłąw Rogowski

Od lat zajmuje się optymalizacją reakcji, szkoli w zakresie negocjacji kryzysowej, jak również podejmowania racjonalnych decyzji w stresie.

Organizator eventów i zamkniętych szkoleń specjalistycznych.

Specjalista bezpieczeństwa osobistego.

Na co dzień współpracuje i prowadzi szkolenia m.in. z byłymi operatorami jednostek specjalnych.

Trener gwiazd i sportowców.

Ostatnia współpracował m.in. z takimi osobowościami jak: Dorota Wellman, Agnieszka Szulim, Filip Chajzer, Gabi Drzewiecka, Maja Sablewska, Agnieszka Rylik, Piotr Rogucki, Hanna Konarowska, Katarzyna Olubińska, Anna Guzik, Piotr Kantor.

Szkolenia Firm

Jarosław Rogowski w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeszkolił również setki prywatnych firm oraz instytucji. Prowadził treningi, a także współpracował z jednostkami specjalnymi wojska oraz policji.

Projekty oraz warsztaty na całym świecie, dały mu możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy jak również ogromnego doświadczenia.

Zapraszamy do współpracy przy organizacji szkoleń, eventów, wykładów. Współtworzymy i kompleksowo obsługujemy wydarzenia prywatne oraz firmowe.

Działamy w każdych warunkach! Nasi konsultanci to m.in. byli operatorzy jednostek specjalnych.

Szkolenia firm oraz szkolenia personalne Jarosław Rogowski . Szkolenia dla firm oraz szkolenia personalne. Szkolenia dla firm . Jarosłąw Rogowski

Szkolenia Personalne

Szkolenia personalne to zaawansowana formuła treningowa, której celem jest uzyskanie maksymalnych efektów dopasowując indywidualnie program do klienta.

Korzystamy z nowoczesnych metod treningowych wychodząc poza standardy.

Podczas treningów proponujemy naszym klientom:

  • Trening fizyczny – najlepsze sprawdzone metody zwiększające siłę, dynamikę, elastyczność, szybkość, a także poprawę sylwetki,
  • Trening walki i samoobrony – praca na bazie takich systemów jak krav maga, mma, boks, ACT. Posiadamy również własne profesjonalne studio treningowe wyposażone absolutnie we wszystko niezbędne do treningu,
  • Trening mentalny – zwiększamy pewność siebie naszych klientów, a więc uczymy skalowania reakcji, negocjacji kryzysowej oraz podejmowania racjonalnych decyzji w stresie.

Szkolenia firm oraz szkolenia personalne Jarosław Rogowski . Szkolenia dla firm oraz szkolenia personalne. Szkolenia dla firm . Jarosłąw Rogowski

Kontakt:

kom. 513 210 270

mail kontakt @gkma.pl

www: jaroslawrogowski.pl

www.gkma.pl

Facebook: Jarosław Rogowski – Szkolenia | Jaroslaw Rogowski

Instagram

Youtube

Bieganie w podróży to wspaniałe przeżycie. Wstajesz rano, zakładasz buty i poznajesz zupełnie nowe otoczenie. Zupełnie nie wiesz, gdzie cię nogi poniosą. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku maratonu. Miesiące przygotowań, wyrzeczeń, wybieganych godzin. Właśnie z tej miłości do biegania wielu śmiałków marzy, by wystartować w nowojorskim maratonie! Jarosław Kuźniar dokonał tego pod koniec 2019 roku.

Są maratony i jest maraton NY

Wspólnie partnerem New Balance, udało się wziąć udział i spełnić marzenie. Wszyscy wokół powtarzali: ten maraton zmienia człowieka. Po nim żaden inny nie jest już wyzwaniem. Jarosław Kuźniar może potwierdzić, że w tych słowach kryje się może nawet więcej niż ziarno prawdy.

Trasa była wymagająca – prowadzi przez pięć mostów, które łączą pięć dzielnic. Liczne podbiegi potrafią wykończyć. Sam maraton to jedna, wielka impreza. Co kilkaset metrów biegacze spotykają koncerty zespołów i fanfary, a kibice nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Dystans maratonu to 42,195 km. W 2019 roku imprezie wzięło ok. 50 000 osób. Wśród nich Jarosław Kuźniar, który przywiózł z tego wydarzenia wyjątkowy materiał, zrealizowany przez agencję Kuźniar Media.

Zobaczcie sami – oto wasze 5 minut w Nowym Jorku!

_

Goforworld

Nie jesteśmy zwyczajnym biurem podróży. Jesteśmy Zespołem pasjonatów, który szuka najbardziej doświadczonych przewodników, najlepszych kierunków, najciekawszych miejsc. Lubimy być poza szlakiem. Jeździmy w miejsca, które dają oddech, wiedzę, dystans, czasem zmieniają życie. Dla nas podróż to nie zawsze są wakacje.

Goforworld.com by Kuźniar – to miejsce, które inspiruje, uczy i poszerza horyzonty. Każdego dnia zgłaszają się do nas ludzie, którzy dają dowód, że podróż to nie tylko pasja: to sposób życia. Właśnie dla nich przygotowujemy artykuły o podróżach, wywiady spotkania LIVE. Przecieramy szlaki. Publikujemy reportaże, galerie fotograficzne i filmowe.

Podróż to nie zawsze wakacje

Organizujemy wyprawy po wiedzę, doświadczenie, emocje. Dla małych grup, firm, podróżników. Schodzimy poza szlak!

Sprawdź nasz harmonogram wypraw na nowy, 2020 rok!

#kolejne artykuły