Turystyka medyczna coraz bardziej popularna | worldmaster.pl
#

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna.

Historia turystyki medycznej sięga starożytnej Grecji. Mimo ograniczonych środków transportu, już wtedy ludzie podróżowali aby poprawić swoje zdrowie,.

Grecy cieszyli się przyjemnościami w miejscach uważanych za przyjazne zdrowiu. Tak powstały pierwsze uzdrowiska.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

Turystyka medyczna może być zdefiniowana jako proces podróżowania poza kraj zamieszkania, w celu otrzymania opieki medycznej.

Początkowo termin ten odnosił się do podróży pacjentów z krajów słabiej rozwiniętych do krajów rozwiniętych. W ramach leczenia niedostępnego w ich ojczyźnie.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

W dzisiejszych czasach, aby uzyskać dostęp do usług zdrowotnych, ludzie podróżują z krajów bogatszych do tych słabiej rozwiniętych.

Taka zmiana spowodowana jest głównie względnie niskim kosztem leczenia w krajach słabiej rozwiniętych, dostępnością tanich lotów oraz zwiększoną marketingową informacją o dostępności usług medycznych.

Termin “turystyka” w koncepcji turystyki medycznej, to fakt, że po zabiegu medycznym ludzie często zwiedzają miejsce, gdzie odbywa się leczenie. Uczestniczą w wycieczkach lub oddają się innym atrakcjom turystycznym.

Chirurgia-plastyczna

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Dziś turystyka medyczna jest bardzo dobrze rozwijającą się gałęzią gospodarki. Jej popularność jest konsekwencją m.in.: tanich linii lotniczych, rosnących standardów usług oraz malejących cen zabiegów.

Chirurgia plastyczna

Najczęstsze metody leczenia, które pacjenci wybierają podczas wyjazdów turystyki medycznej to: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, stomatologia, przeszczepianie narządów, kardiochirurgia oraz chirurgia ortopedyczna.

turystyka-medyczna

Dzięki turystyce medycznej można uzyskać szeroką gamę usług. Od podstawowych zabiegów po różne rodzaje tradycyjnych oraz alternatywnych metod leczenia.

Turystyka reprodukcyjna i outsourcing reprodukcyjny zyskują coraz większą popularność. Podróżowanie za granicę w celu organizowania ciąży zastępczej, zapłodnienie in vitro lub inne metody technologii wspomaganego rozrodu.

Turystyka medyczna

Oprócz kosztów, innym ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost turystyki medycznej jest brak dostępu do leczenia w danym kraju z powodu niedostępności technologii albo zakazu.

Typowymi przykładami są transfer cytoplazmatyczny lub terapia komórkami macierzystymi.

medycyna-estetyczna

Turystyka medyczna w Polsce ma krótką historię. Zjawisko to nasila się głównie dzięki entuzjastycznej prasie zachodniej, która akceptuje zakres, standard oraz jakość usług dostępnych w Polsce.

Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia!

Najbardziej popularnymi usługami są chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia.

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Sprzęt high-tech, przyjazna obsługa oraz wysokie kwalifikacje medyczne- to nie jedyne powody wyboru polskich usług medycznych.

Kluczowa jest cena oferowanych usług.  Zdarza się, że jest nawet o 70% niższa w porównaniu do cen usług medycznych w krajach zachodnich.

Źródło: medi-tour/news-medical.net

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Usługi typu concierge są bardziej dostępne.

Obecnie istnieje wiele firm i osób prywatnych, specjalizujących się w dostarczaniu luksusowych usług konsjerża.

Termin “concierge” pochodzi z języka francuskiego, co oznacza “strażnik kluczy”. Po raz pierwszy pojawił się we Francji w średniowieczu i odniósł się do osoby odpowiedzialnej za przechowywanie kluczy do królewskich gospodarstw domowych.

Zapewniał gościom, którzy odwiedzali dwór aby mieli wszystko czego potrzebują.

uslugi-concierge

Najczęściej spotykane, współczesne zastosowania terminu „concierge” przedstawiamy poniżej:

Hotel Concierge

Hotelowy konsjerż jest do dyspozycji gości. Jego zadaniem jest zapewnienie pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Często polecają i rezerwują pobliskie restauracje, organizują transport i pomagają zabezpieczyć bilety na specjalne imprezy.

 

kupno-nieruchomosci-na-wynajem-z-zyskiem

Residential Concierge

Coraz częściej konsjerża możemy spotkać na terenie dużych apartamentowcach. Jest to wyjątkowe i cenione udogodnienie, konsjerż mieszkaniowy jest często dostępny aby przyciągnąć i zatrzymać najemców na dłużej.

Personal Concierge

Usługi Personal Concierge stają się coraz bardziej powszechne, zwłaszcza w przypadku wysokiej rangi dyrektorów i pracujących rodziców, którzy prowadzą intensywne życie. Ich celem jest uproszczenie życia ich klientów i zapewnienie im więcej wolnego czasu.

concierge-pacjenta

Osobisty konsjerż pomaga osobom w znalezieniu przedmiotów na liście rzeczy do zrobienia, takich jak planowanie podróży, załatwianie spraw i planowanie wydarzeń. Wiele razy są postrzegani jako luksus dla określonego stylu życia. Wiele osobistych usług concierge jest obsługiwanych przez firmy lub specjalnie do tego stworzone aplikacje oraz portale internetowe.

Concierge Pracownika

uslugi-concierge-coraz-bardziej-dostepne

Wiele firm oraz korporacji decyduje się świadczyć usługi concierge swoim pracownikom, jako zasiłek dla pracowników. Zmniejszając liczbę pozycji na liście zadań pracownika, czyli tzw. odciążenie pracownika z nadmiernej ilości obowiązków. Pracownicy mają mniej obowiązków, co zwiększa ich zdolność koncentracji i zmniejszania stresu.

Firmy często współpracują z dostawcami usług concierge, które specjalizują się w świadczeniu usług concierge. Usługi są świadczone w miejscu pracy lub są dostępne przez telefon lub e-mail.

Wiele firm oraz korporacji oferuje korzyści concierge dla pracowników w ramach ich strategii kapitału ludzkiego, inicjatyw „Great Place to Work” lub planów strategicznych, które obejmują dbanie o swój największy kapitał – siłę roboczą.

Concierge Pacjenta

Szpitale lub kliniki często współpracują z dostawcą usług concierge.

concierge-pacjenta

To jeden ze sposobów, w jaki palcówki medyczne spełniają unikalne potrzeby pacjentów i członków ich rodzin. Szpitale lub kliniki często współpracują z dostawcą usług concierge w celu świadczenia usług dla wszystkich pacjentów lub tylko dla określonej jednostki.

Concierge pacjenta może zwiększyć świadczenie usług medycznych dla pacjenta oraz jego rodziny podczas pobytu w szpitalu lub innej placówki medycznej oraz poprawić ich samopoczucie.

Concierge Podroży

Usługa polegająca na opiece konsjerża podczas odbywania indywidualnej podróży klienta. Spełniania jego marzeń oraz zaspokajania potrzeb w miejscu destynacji. Usługa może dotyczyć dowolnego miejsca na ziemi oraz dowolnego sposobu transportu klienta.

uslugi-concierge

Usługi concierge dostępne cenowo nie tylko dla klientów VIP!

Usługi typu concierge są bardziej dostępne

Obserwując rynek związany z usługami konsjerż, można zaobserwować różnorodność tych usług oraz fakt, iż są coraz częściej dostępne cenowo nie tylko dla klientów VIP.

Źródło: bestuponrequest

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Platforma blockchain: BitCar, podbija ZEA. BitCar jest platformą opartą na blockchain, która pozwala na ułamkową własność w aktywach, jakimi są kolekcjonerskie, egzotyczne samochody.

BitCar działa na zasadzie platformy transakcyjnej typu peer-to-peer. Platforma aukcji na żywo.

W ciągu ostatnich dwóch lat zespół BitCar, w tym członkowie z Ledger Assets Pty Ltd udoskonalili technologię BitCar.

Wynajem-dlugoterminowy-samochodu

Firma Ledger Assets jest liderem w komercjalizacji blockchain w Australii. Stoi za kilkoma popularnymi projektami opartymi na technologii blockchain. W sektorze energetycznym, medycznym i tożsamościowym staje się światowym liderem w swojej dziedzinie.

BitCar powstał w 2015 roku i opracował swoją pierwszą na świecie prototypową platformę transakcyjną. W ciągu ostatniego roku BitCar szeroko testował swoją platformę oraz poszerzał jej zasięg. Celem firmy jest dalszy rozwój i przekształcenie w zdecentralizowaną platformę transakcyjną.

Samochody egzotyczne

samochody-luksusowe

Współzałożyciel BitCar, platformy opartej na blockchain, inwestującej w samochody egzotyczne, oświadczył:

„Platforma blockchain, samochodów BitCar, cieszy się dużym zainteresowaniem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas swojego wstępnego ICO, firma sprzedała 4,96 miliona dolarów w tokenach BITCAR, które teraz przeznaczy na zakup egzotycznych samochodów na platformę”.

Celem BitCar jest wykorzystanie kryptowaluty typu peg do nabywania aktywów, jakimi są egzotyczne samochody, pozwalając tym samym na ułamkową własność tego typu aktywów.

“BitCar obserwuje duże zainteresowanie ze strony ZEA, technologiom samochodów kryptograficznych. To był naturalny ruch z Naszej strony, że zdecydowaliśmy się rozpocząć  poszukiwanie egzotycznych samochodów, właśnie w Dubaju”.

Platforma blockchain

samochod-egzotyczny

Platforma blockchain: BitCar, podbija ZEA

Przedstawiciele BitCar pracują w Dubaju nad wzmocnieniem relacji ze sprzedawcami pojazdów takich luksusowych marek, jak: Lamborghini, Bugatti oraz Ferrari. Daniel Woodroof, dyrektor wykonawczy BitCar, oświadczył:

“BitCar koncentruje się na samochodach z najwyższej półki, ponieważ historycznie miały one dużo niższe wahania cen, niż kryptowaluty. Platforma BitCar może być miejscem stabilności w czasach zmienności rynku krypto-gramów”.

Samochody egzotyczne, oldtimery oraz samochody luksusowe!

platforma-blockchain-bitcar

Platforma blockchain BitCar jest kolejnym potwierdzeniem na wzrost zainteresowania samochodnymi egzotycznymi na rynku inwestycyjnym. Samochody egzotyczne, oldtimery oraz samochody luksusowe są najbardziej atrakcyjnymi aktywami na rynku.

Źródło: Arabian Business

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Samotnie czy z przyjacielem motywacyjnym?  To pytanie zadaje sobie wiele osób, zanim zaczną uprawiać jakąkolwiek formę aktywności fizycznej.

Wcale nie jest łatwo zmobilizować się i iść na siłownię.  Pracować nad sobą, gdy wiesz, że trzeba być systematycznym i ćwiczyć.

Nie każdy jest w stanie w samotności kontynuować treningi. Są jednak osoby, którym taka aktywność fizyczna odpowiada i widzą w niej wiele korzyści.

aktywnosc-fizyczna

Kiedy jesteś tylko ty, wykonujesz ćwiczenia, ścigając się z maszyną lub czasem. Nie ma trenera ani kolegów, którzy oceniają Twoją wydajność. Gdy osiągasz cel odczuwasz satysfakcję oraz spełnienie.

Samotnie czy z przyjacielem motywacyjnym?

Dzięki treningom uczysz się samodyscypliny. Pozytywne nawyki z siłowni przenoszą się na życie osobiste a Twoja aktywność fizyczna sprawia, że jesteś w stanie bardziej skupić się na innych czynnościach.

Organizacja czasu

Ćwicząc samotnie łatwiej organizować sobie czas. Próba koordynacji ze znajomymi może być kłopotliwa. Często zdarza się, że ludzie się spóźniają. Wówczas aktywność fizyczna jest krótsza, trening jest przekładany albo nie odbywa się wcale.

Samodzielność w ćwiczeniach oraz dobra organizacja czasu daje więcej sposobności do realizacji treningu.

Czas na autorefleksję

Ćwicząc fizycznie możesz przeanalizować wszystkie swoje osobiste problemy. Od egzystencjalnych po mikroskopijne. Gdy ciało jest zajęte ćwiczeniami jest czas na refleksję i przemyślenia.

Nadrabianie zaległości kulturalnych

Trening z partnerem prowokuje do rozmowy. Kiedy jesteś sam możesz założyć słuchawki i nadrobić zaległości muzyczne. Dzięki temu trening mija szybciej. Niektóre urządzenia do ćwiczeń cardio, sprzyjają oglądaniu telewizji.

Możesz wybrać trening, który naprawdę jest dla Ciebie

Samotne treningi ułatwiają kontrolę nad swoim ciałem. Ty decydujesz czy przyspieszyć, czy odpuścić ze względu na kontuzję lub gorszy dzień. Nikt nie narzuca Ci tempa, ani nie oczekuje od Ciebie niepożądanych form aktywności.

Trening z przyjacielem

Gdy idziesz na trening z przyjacielem, starasz się nie odstawać z ćwiczeniami. Nie myślisz o swojej dyspozycji fizycznej oraz psychicznej. Podczas samotnych ćwiczeń dostosowujesz ćwiczenia do planu treningu.

Aktywność fizyczna polega na tym, aby Twoje ciało i umysł znalazły się w lepszym miejscu. Koncentrujesz się na sobie. Ty i Twoje plany treningowe są najważniejsze.

Samotnie, czy z partnerem motywacyjnym?

Gdy jednak następnym razem poczujesz, że Twoja motywacja spada, pomyśl o opcji: trening z przyjacielem.  Niech dołączy do Ciebie na siłowni lub podczas innej formy aktywności.

Trening-z-partnerem

Trening z partnerem to jeden z najlepszych sposobów, aby aktywność fizyczna była pełniejsza, wysiłek cięższy a spalanie kalorii większe i szybsze.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Zurychu wykazały, że osoby, które uprawiały trening z partnerem, częściej trafiały na salę gimnastyczną, niż te, które były same. Więc zwerbuj przyjaciela o podobnym harmonogramie i wspierajcie się wzajemnie. Bardziej prawdopodobne, że wstaniesz o 6 rano na biegi lub pływanie, jeśli wiesz, że ktoś na Ciebie czeka.

Wybierajcie taki rodzaj aktywności, który sprawi Wam frajdę. Zajęcia, które są zarówno zabawne jak i wciągające. Nawet jeśli nie jesteście w tej dyscyplinie ekspertami.

Organizacja czasu zajęć sportowych oraz dobra zabawa sprawiają, że wyczerpujący trening staje się przyjemny i mija szybciej.

Trening z partnerem

Jeśli kiedykolwiek chciałeś pracować z osobistym trenerem, zwerbowanie przyjaciela lub dwóch jest bardziej opłacalnym sposobem. Wielu trenerów oraz siłownie oferują obniżone stawki dla grup. Można uzyskać spersonalizowaną uwagę trenera oszczędzając przy tym pieniądze.

organizacja-czasu

Decydując się na trening z partnerem masz mniejsze szanse wpaść w rutynę. Stajesz się bardziej kreatywny i zaangażowany. Nic tak nie motywuje, jak mały zakład, np. o dobrze zmrożoną butelkę ”pustych kalorii’’ lub małą kawę po wspólnym treningu.

Samotnie, czy z przyjacielem motywacyjnym?

Czy będzie to samodzielna walka z samym sobą, czy trening z przyjacielem- ważne, aby aktywność fizyczna była wykonywana. Forma treningu może zmieniać się w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

Dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia, warto też rozpocząć odpowiednio spersonalizowaną dietę.

Źródło: theguardian / spoonuniversity

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Sponsorowanie E-sport daje najwyższy dochód brutto na świecie, wnoszący 359,4 miliona USD w 2018 roku. W porównaniu do 234,6 miliona USD w 2017 roku.

Rosnące łączne roczne tempo wzrostu (CAGR) w okresie od 2016 do 2021 roku wynosi 49,8 procent, a prawa medialne to najszybciej rosnący strumień przychodów – przedstawia raport roczny przeprowadzony przez badacza rynku Newzoo.

E-sport-rozwija-sie-i-generuje-zyski

Jak wynika z raportu, rywalizacja w grach komputerowych E-sport rozwija się i generuje zyski.

Branża E-sport

Branża E-sport zrzesza amatorów oraz profesjonalnych graczy. Rośnie liczba turniejów i użytkowników. E-sport wciąż zyskuje na popularności.

Inwestowanie w e-sport jest rentowne. Globalne przychody E-sportu wzrosną o 38% do 906 milionów USD w 2018 roku i do roku 2021 wzrosną do 1,65 miliarda USD.

Więcej inwestycji w startupy w kategorii e-sport

Gdy widzowie e-sport zaczną wydawać tyle co widzowie tradycyjnego sportu, reklamodawcy będą przeznaczać więcej pieniędzy na esport. Branża E-sport będzie nabierać rozpędu. Właśnie dlatego pojawia się tak wiele nowych inwestycji w startupy w kategorii e-sport.

Liczba entuzjastów e-sportu wzrośnie o 15,2% z 143 milionów w 2017 roku do 165 milionów w 2018 roku. Liczba przypadkowych widzów wzrośnie z 192 milionów w 2017 roku do 215 milionów w 2018 roku.

branza-e-sport

Do roku 2021 dochody z praw medialnych z e-sport, wzrosną ponad dwukrotnie w porównaniu do 2018 r.. Liczba osób, które świadome grają w e-sport na całym świecie, osiągnie w 2018 roku- 1,6 miliarda, w porównaniu z 1,3 miliarda w 2017 roku.

Newzoo określił nowe obszary ważne dla rozwoju esports.

Pierwszym obszarem jest franchising, na przykład tworzenie lig tj. League of Legends i Overwatch . Kolejnym obszarem zdobywanie serc lokalnych fanów poprzez regionalne zawody drużynowe.

Newzoo widzi także ważne możliwości skautingu, dzięki rozwojowi esports kolegialnych.

Gry na telefony komórkowe

gry-na-telefony-komorkowe

Platformy typu battle royal

Badacze rynku chcą także, aby mobilne e-sports (gry na telefony komórkowe) tworzyły prawdziwą tożsamość. Przewidują wykorzystanie w tym celu technologi blockchain oraz krypto-waluty.

E-sport ma także szansę poszerzyć oglądalność poprzez nowe formaty i franczyzy, wprowadzając nowe platformy typu battle royal, spopularyzowane przez takie projekty, jak np. Battlegrounds PlayerUnknown.

Sponsorowanie E-sport daje najwyższy dochód

Raport Newzoo uświadamia nam jak ważna jest branża E-sport.

Ewolucja w E-sport odbywa się na naszych oczach. Patrząc na młode pokolenie można odnieść ważenie, że już się dokonała. Wykorzystują to inwestorzy i reklamodawcy. Cyfry w raporcie Newzoo “mówią same za siebie”.

W jakiej formie zaistniejemy w przyszłości w świecie E-sport? Twórcy, inwestora czy zwykłego “gamera”, zależy tylko od nas. Jedno jest pewne – nastała era E-sport.

Źródło: Venturebeat

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

#kolejne artykuły