Przeprowadzka na BALI - UcieczkaDoRaju | worldmaster.pl
#

PRZEPROWADZKA NA BALI

Po pięciu latach opuszczam Filipiny raczej na dobre. Wreszcie nadeszła przeprowadzka na Bali, a więc i czas na pierwszy odcinek z nowego miejsca. Pozdrawiam!!

Poniżej przekazuję Ci również odnośniki do innych moich kanałów:

LINK DO KONKURSU – http://bit.ly/RajChallenge

WAKACJE BALI – wille/nurki/wycieczki/śluby – http://baliwakacje.pl/

SUBSKRYBUJ KANAŁ – https://goo.gl/V2oVik

INSTAGRAM – https://www.instagram.com/UcieczkaDoRaju

FANPAGE – https://www.facebook.com/UcieczkaDoRaju

WORLDMASTER – https://www.worldmaster.pl/tag/UcieczkaDoRaju/

ZNIŻKA 115PLN Na Nocleg AIRBNB https://abnb.me/e/aI7GkxWCEK

PRZEPROWADZKA NA BALI

Jeżeli także widzisz wartość w tym co robimy i chcesz wspierać rozwój naszego kanału i projektu UcieczkaDoRaju, to proszę przekaż darowiznę za pomocą poniższego linka. Dziękuję za uwagę, a także wsparcie 🙂 https://www.paypal.me/UcieczkaDoRaju https://patronite.pl/ucieczkadoraju

zastanawiasz się jak to jest na Dominikanie ?

egoztyka, piękne plaże, owoce i palące słońce

ps. pamiętaj olejek do opalania minimum 50 😉

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna.

Historia turystyki medycznej sięga starożytnej Grecji. Mimo ograniczonych środków transportu, już wtedy ludzie podróżowali aby poprawić swoje zdrowie,.

Grecy cieszyli się przyjemnościami w miejscach uważanych za przyjazne zdrowiu. Tak powstały pierwsze uzdrowiska.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

Turystyka medyczna może być zdefiniowana jako proces podróżowania poza kraj zamieszkania, w celu otrzymania opieki medycznej.

Początkowo termin ten odnosił się do podróży pacjentów z krajów słabiej rozwiniętych do krajów rozwiniętych. W ramach leczenia niedostępnego w ich ojczyźnie.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

W dzisiejszych czasach, aby uzyskać dostęp do usług zdrowotnych, ludzie podróżują z krajów bogatszych do tych słabiej rozwiniętych.

Taka zmiana spowodowana jest głównie względnie niskim kosztem leczenia w krajach słabiej rozwiniętych, dostępnością tanich lotów oraz zwiększoną marketingową informacją o dostępności usług medycznych.

Termin “turystyka” w koncepcji turystyki medycznej, to fakt, że po zabiegu medycznym ludzie często zwiedzają miejsce, gdzie odbywa się leczenie. Uczestniczą w wycieczkach lub oddają się innym atrakcjom turystycznym.

Chirurgia-plastyczna

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Dziś turystyka medyczna jest bardzo dobrze rozwijającą się gałęzią gospodarki. Jej popularność jest konsekwencją m.in.: tanich linii lotniczych, rosnących standardów usług oraz malejących cen zabiegów.

Chirurgia plastyczna

Najczęstsze metody leczenia, które pacjenci wybierają podczas wyjazdów turystyki medycznej to: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, stomatologia, przeszczepianie narządów, kardiochirurgia oraz chirurgia ortopedyczna.

turystyka-medyczna

Dzięki turystyce medycznej można uzyskać szeroką gamę usług. Od podstawowych zabiegów po różne rodzaje tradycyjnych oraz alternatywnych metod leczenia.

Turystyka reprodukcyjna i outsourcing reprodukcyjny zyskują coraz większą popularność. Podróżowanie za granicę w celu organizowania ciąży zastępczej, zapłodnienie in vitro lub inne metody technologii wspomaganego rozrodu.

Turystyka medyczna

Oprócz kosztów, innym ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost turystyki medycznej jest brak dostępu do leczenia w danym kraju z powodu niedostępności technologii albo zakazu.

Typowymi przykładami są transfer cytoplazmatyczny lub terapia komórkami macierzystymi.

medycyna-estetyczna

Turystyka medyczna w Polsce ma krótką historię. Zjawisko to nasila się głównie dzięki entuzjastycznej prasie zachodniej, która akceptuje zakres, standard oraz jakość usług dostępnych w Polsce.

Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia!

Najbardziej popularnymi usługami są chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia.

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Sprzęt high-tech, przyjazna obsługa oraz wysokie kwalifikacje medyczne- to nie jedyne powody wyboru polskich usług medycznych.

Kluczowa jest cena oferowanych usług.  Zdarza się, że jest nawet o 70% niższa w porównaniu do cen usług medycznych w krajach zachodnich.

Źródło: medi-tour/news-medical.net

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Ciągle znajdujemy się w pogoni za czymś. Za marzeniami, lepszą pracą, świetną sylwetką. Trwamy w transie, coraz bardziej zatracając się w swoich dążeniach. Towarzyszy nam uczucie niezniszczalności i nietykalności. Końcowy cel absorbuje nas do tego stopnia, że zapominamy o całym świecie i rzeczach dziejących się dookoła nas. Przestajemy dostrzegać czynnik, od którego zależy wszelkie nasze działanie. Jest nim zdrowie – tak często pomijane i nieodpowiedzialnie spychane na drugi plan.

Nasze myśli są ukierunkowane wyłącznie na osiągnięcie swojego szczytu. Nie mamy czasu zająć się rzeczami przyziemnymi. Tymi, które stanowią podwaliny naszego sukcesu. Prychamy z pogardą na samą myśl o nich i traktujemy je w kategoriach prymitywnych rzeczy, którym daleko do naszego niebiańskiego marzenia. W końcu zapomniany czynnik, determinujący całe nasze życie postanawia o sobie przypomnieć, nie mogąc znieść dłużej naszej ignorancji i zaniedbania. Wtedy nagle budzimy się z naszego cudownego snu  i jesteśmy zaskoczeni, że mogliśmy być aż tak obojętni.

Zdrowie jest najważniejszym czynnikiem w naszym życiu.

Nie ma rzeczy, o którą moglibyśmy dbać bardziej niż o nie. Choć z pozoru może wydawać się to zbyt pospolitą sprawą, aby zajmować nią swoje myśli, to po dłuższej refleksji nasuwają się jasne i jednoznaczne wnioski. Od stanu naszego zdrowia zależy całe nasze życie, a tym samym – wszelkie nasze marzenia, działania oraz wartości, którymi się kierujemy. Żyjąc w czasach, gdzie gloryfikowane jest prześciganie innych oraz zajmowanie czołowych lokat, znajdujemy się w swoistym śnie. Bezwładzie, w którym jedyną dopuszczalną czynnością jest walka, pogoń i praca. Świadomie wygłuszamy i unikamy jakichkolwiek komunikatów wysyłanych nam przez umysł, dotyczących naszego zdrowia.

medytacja, Zdrowie jest najważniejszym czynnikiem w naszym życiu.

Nie chcemy ich słyszeć, bo oznacza to dla nas wizyty u lekarzy, badania i szereg czynności, na które przecież nie mamy czasu. Ciągle powtarzamy sobie, że z kolejnym zrealizowanym projektem, zyskamy trochę czasu dla siebie i wtedy należycie zadbamy o swój stan. Ten moment nigdy nie nadchodzi. Wraz z pogarszającym się stanem zdrowia, my nieustannie przyspieszamy, ciężko pracując.  Żyjemy na krawędzi aż do momentu, w którym nasz organizm nie postanowi gwałtownie zwrócić na siebie uwagę, doprowadzając nas do skraju istnienia. To może być zawał, wylew, a nawet zwykła grypa. Jednak nie wykluczone, że oznaczać może to dla nas także śmierć. Koniec życia, który zrodzi wiele rozpaczliwych pytań bliskich osób, nie wiedzących jak mogło do tego dojść.

Można zaradzić temu czarnemu scenariuszowi. Wystarczy w swojej codziennej wędrówce na szczyt, choć na chwilę zatrzymać się i zagłębić się w świadomość własnego ciała. Zadać sobie pytania brzmiące: „Czy nic mnie nie boli?” i „Czy czuję się dobrze?”. Przeprowadzić szczerą rozmowę z własnym wnętrzem. W przypadku wątpliwości czy negatywnych objawów, należy natychmiast przedsięwziąć odpowiednie kroki i zaradzić temu problemowi.

Zobacz, jak niszczysz sobie życie.

Pomimo oczywistych i klarownych sygnałów wysyłanych nam przez ciało w momencie, gdy coś zaczyna je atakować, my nadal pozostajemy głusi na jego wezwania. Traktujemy zdrowie jako coś znajdującego się obok życia. Czynnik niewart naszej uwagi i czasu. Tak bardzo się do niego przyzwyczailiśmy, że przestajemy zauważać i doceniać czas, kiedy znajduje się ono na rewelacyjnym poziomie. Błędnie zakładamy, że zdrowie jest czymś trwałym i zawsze musi być ono doskonałe. Dopiero kiedy zaczyna go brakować lub jego poziom drastycznie się obniża, robimy wielkie, zdziwione oczy i szukamy przyczyn wszędzie, tylko nie w sobie.

Błędy popełniane w aspekcie żywieniowym, nieodpowiednia regeneracja oraz sen, stres, używki, zmartwienia, życiowy pęd oraz pogoń za ideałami, presja ze strony czasu oraz innych ludzi. Wszystkie te czynniki, pojawiające się w naszym życiu w sposób ciągły i przewlekły, prowadzą do pogorszenia stanu zdrowia. Paradoksalnie nawet trening i aktywność, która powinna zdrowie poprawiać, również może przyczynić się do jego pogorszenia. Popularne powiedzenie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, odnosi się do osób trenujących rekreacyjnie, aby zaspokoić potrzeby własnego ciała oraz umysłu. W erze powszechnego idealizmu i perfekcjonizmu, trening amatorów bardziej przypomina wojskowy reżim, aniżeli zdroworozsądkowy plan działania, niosący poprawę zdrowia.

Ekstremiści zdrowego stylu życia mogą w tym momencie dojść do niewłaściwych wniosków. Prawdopodobnie w ich mniemaniu wszystko, co nas otacza, może powodować pogorszenie stanu zdrowia. Jakość powietrza, żywność, trening, ruch, sen, ludzie dookoła nas. Wszystko! Takie myślenie ma w sobie oczywiście pewną logikę, jednak odwołując się do kwestii żywieniowych, pragnę zwrócić uwagę, że nawet z pozoru niepozorna i przyjazna dla zdrowia woda, w nadmiarze może być przyczyną śmierci. O ile w pewnych sytuacjach jesteśmy w stanie definitywnie wskazać czynnik negatywny, o tyle w większości kluczem do zachowania dobrego zdrowia, będzie zwyczajnie odpowiednia dawka danej rzeczy lub danego zjawiska.

Wszystko w naszych rękach.

Aby zachować właściwy poziom zdrowia, powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Warto uświadomić sobie, że zdrowie nie odnosi się tylko do ciała i cech fizycznych, ale także do naszej psychiki, stosunku do społeczeństwa czy nawet kwestii duchowych. Pojęcie to jest bardziej złożone, aniżeli mogłoby nam się wydawać. Dlatego należyte zadbanie o jego stan, może nastręczać pewne trudności. Nie oznacza to jednak, że stoimy na przegranej pozycji. Nic bardziej mylnego!

zdrowie, stan zdrowia

Od nas zależy, jak wygląda nasze zdrowie. Niektóre czynniki znajdują się poza strefą naszych wpływów, ale swoim odpowiednim działaniem, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób oraz obniżenia stanu zdrowia. Z pozoru mała zmiana naszego jadłospisu na bardziej wartościowy, może zaowocować lepszą sylwetką. Dzięki temu zmienią się nasze przekonania oraz wzrośnie pewność siebie. W następstwie tego możemy bardziej otworzyć się do ludzi i tym samym zyskać wielu nowych przyjaciół, którzy skutecznie zniwelują naszą dotychczasową izolację lub skrytość.  Jak widać, jedno działanie pociąga za sobą całą lawinę zdarzeń w innych aspektach zdrowotnych. Warto mieć to uwadze.

Przestrzegałbym przed myśleniem o swoim stanie zdrowia w sposób małocząsteczkowy i zbyt szczegółowy. Takie działanie zostawmy lekarzom i specjalistom. My, starajmy się być maksymalnie świadomi swojego ciała, umysłu oraz postrzegania świata, odpowiednio reagując na otrzymane sygnały od niego wysyłane. W końcu to My sami znamy swoje ciało najlepiej i to My, dzięki swoim działaniom, możemy o nie maksymalnie zadbać.

Pierwszym krokiem do odpowiedniego zadbania o zdrowie, nie są wcale badania czy wizyta u lekarza. To głębokie uświadomienie sobie ważności tego czynnika i rozpoczęcia zwracania na niego swojej uwagi. Wbrew pozorom, to wcale nie jest tak oczywiste zadanie. W ciągu dnia nasze myśli są tak zaprzątnięte pracą, rodziną i obowiązkami, że czasami brakuje tam miejsca na chwilę oddechu i zwrócenia uwagi na własny stan.

Małe, ale znaczące zmiany.

Od zdrowia zależy wszystko. Gdy go zabraknie, niemożliwa staje się realizacja jakichkolwiek marzeń. Czynność, która do tej pory była przez nas wykonywana automatycznie, w chorobie jest często niewykonalna. To zatrważające, jak zdrowie i jego odpowiedni poziom, może wpływać na postrzeganie otaczającego nas świata. Codzienność zamienia się dla nas w tor przeszkód nie do przebycia. Nieustannie napotykają nas trudności, bóle i problemy. Dopiero wtedy potrafimy docenić wartość naszej witalności i jej wpływ na nasze codzienne działania.

Uzmysłowienie sobie potęgi dobrego zdrowia już teraz, może uchronić nas wszystkich przed jego utratą. Naturalnie, nawet pomimo odpowiedniego postępowania, nie możemy być pewni jego wiecznego, dobrego stanu. Przecież nadal istnieją choroby, na które nie znaleziono lekarstwa i które żerują w naszym ciele, w ciszy. Jednak nasze poczynania, mogą ryzyko ich występowania mocno zminimalizować.

stan zdrowia, Dlaczego powinieneś zadbać o zdrowie?

Wcale nie musimy wprowadzać rewolucji w swoim życiu, aby stan naszego zdrowia wywindował się znacznie w górę. Oprócz świadomego życia, chęci zmian oraz postanowienia poprawy, wystarczą małe, codzienne rzeczy. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, umiarkowana aktywność, dbałość o sen, wzięcie odpowiedzialności za swoje myśli i zadbanie o kontakt z innymi ludźmi. Te wszystkie czynniki mogą nie tylko skutecznie poprawić stan zdrowia, ale także utrzymać je w doskonałej kondycji na długie lata. Przestrzegałbym jednak wszystkich tych, których ciało znajduje się w naprawdę kiepskim stanie, do próby jego poprawy poprzez „jedzenie marchewki, zamiast batonika”. Nie twierdzę, że to błędne działanie, jednak w takich przypadkach, rozsądną opcją będzie skontaktowanie się ze specjalistą i zdanie się na jego umiejętności oraz wiedzę.

Dbajmy o siebie! Dbajmy o swój stan zdrowia!

Zdrowie ciągle dba o nas i odpowiada za realizacje naszych pragnień. Bez niego osiągnięcie czegokolwiek byłoby niemożliwe. Smutną prawdą jest, że wielu z nas potrafi je dostrzec dopiero wtedy, gdy je straci. Proszę, nie czekajmy, aż zostaniemy dotknięci chorobą. Zawalczmy o nie już teraz. Ono cały czas troszczy się o nasz byt i zapewnia nam świetlaną przyszłość. Odpłaćmy się tym samym! Zadbajmy o nie, poprzez wprowadzanie świadomych zmian na lepsze, w każdym możliwe aspekcie życia oraz kontrolowanie jego poziomu, poprzez kontaktowanie się ze specjalistami.

Zdrowie to jedyne, co mamy. Jest to także jedyna rzecz, która w zupełności wystarcza nam do osiągnięcia wszystkiego, czego tylko chcemy. Można być zdrowym bez sukcesu, ale spełnienie marzeń bez zdrowia, wydaje się  już niemożliwe. Choć zdaje się trywialne w dobie powszechnej gratyfikacji szybkości i pędu, to jest ono podstawą naszego istnienia. Stanem, przed którego utratą powinniśmy się z całych sił wystrzegać. Zadbanie o zdrowie to pierwszy, ale jakże znaczący i zarazem największy krok, w drodze do lepszego i spełnionego życia.

Coś więcej o ICO

 

ICO mają w sobie bardzo dużo potencjału. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ilość zebranych funduszy podwoiła się.
Oto nasze świeże spojrzenie na firmy, które powstały i są sukcesami.

Mamy już lipiec i czas spojrzeć wstecz na sytuację z pierwszej połowy 2018 roku. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów był to ekscytujący i burzliwy okres dla świata kryptografii. Rynek podlegał dominacji ostrych spadków, a pułap rynkowy dla kryptosfery spadł do 264 miliardów dolarów w momencie pisania.

Widzieliśmy zakazy, oszustwa i sukcesy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Głównym punktem wzrostu był natomiast rynek ICO, na którym prawie 14 mld zostało zebranych w pierwszej połowie roku. Ta liczba stanowi dwukrotność całej liczby ICO z 2017 roku.

Przyjrzyjmy się 10 najlepszym platformom, które pochodzą z pierwszej połowy roku.

1. WePower

Głównym celem WePower jest sprawienie, aby projekty dotyczące zielonej energii były łatwo finansowane. Ma to umożliwiać społeczność i osoby fizyczne w przeciwieństwie do tradycyjnej metody odgórnego finansowania.

Model finansowania stworzony przez ICO WePower motywuje zarówno producentów, jak i kupujących energię do korzystania z platformy.

ERC20 WPR token zebrał 40 milionów dolarów w pierwszym ICO 1 lutego 2018. Była to przedsprzedaż, która trwała od 22 września 2017 r.

2. Solve.Care

Zajmuje się branżą opieki zdrowotnej / świadczeń, decentralizując system i oddając władzę użytkownikowi. Uprawnienia są przekazywane pacjentowi z nadzieją na lepszy dostęp do opieki, usprawnione zadania lekarza oraz terminowe i dokładne płatności przez administratora opieki zdrowotnej. Platforma składa się z czterech różnych komponentów, które tworzą funkcję Solve.Care: Care.Wallet, Care.Card, Care.Coin i Care.Protocol. Wszystkie te komponenty są zaprojektowane tak, aby oferować innowacyjne podejście do administrowania korzyści i utrzymywać pacjentów, lekarzy i szpitale w synchronizacji i poza kontrolą scentralizowanego administratora.
Firma Solve.care pozyskała 20 mln dolarów 1 maja 2018 r., a platforma jest otwarta do rejestracji.

3. Play2Live

Zamykając testy alfa, Play2Live zaprezentuje swoją platformę beta w sierpniu. Ekosystem Play2Live został tak zaprojektowany, aby zapewnić każdemu, kto jest zaangażowany w e-sport i grę, lepsze wrażenia, niż te, które mają teraz. Użytkownicy otrzymują szereg opcji przesyłania strumieniowego z opcją braku reklamowania. Użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje oraz zbierać tokeny na wiele różnych sposobów. To tylko niektóre z korzyści, jakie przyniesie platforma.
ICO to 30 milionów dolarów, ale ilość zebranych funduszy nie została ostatecznie zweryfikowana.

4.AppCoins

AppCoins to otwarty i rozproszony protokół dla sklepów z aplikacjami. Proponuje przenieść do Blockchain trzy najbardziej krytyczne przepływy sklepów z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zgodę dewelopera. Poprzez przeprojektowanie transakcji w sklepie z aplikacjami, firma tworzy efektywność poprzez dezintermediację i redystrybuuje wartość wydaną w sposób, który tworzy zachęty dla sklepów obsługiwanych przez AppCoins.

5. Ambrosus

Ambrosus buduje zdecentralizowaną sieć logistyczną łańcucha dostaw opartą na IoT technologii Blockchain, która umożliwi bezpieczny i bezstratny dialog między czujnikami, rozproszonymi księgami i bazami danych w celu optymalizacji widoczności łańcucha dostaw i zapewnienia jakości. Sieć będzie obsługiwać takie branże, jak produkty rolne, medyczne, towary i produkty o wysokiej wartości. Ma rynkową wartość 44,6 mln USD. Tokeny pojawiły się na rynku 23 października 2017 r. na poziomie 0,19 USD, a w chwili pisania notowania wynoszą 0,31 USD. Token osiągnął rekordową wysokość 1,72 USD w połowie stycznia 2018 roku.

6.Money Token

Jest to firma typu cash-for-crypto, która pozwala użytkownikom na zaciąganie pożyczek na ich zabezpieczenie kryptograficzne. Dzięki temu użytkownicy mogą utrzymywać swoje długie pozycje bez konieczności płacenia opłat i podatków od sprzedaży kryptowalut, aby uzyskać dostęp do gotówki. Jeśli nie chcą spłacać pożyczki, to Money Token przechowuje krypto i rozlicza dług. Jeśli wartość zabezpieczeń kryptograficznych rośnie, a kredytobiorca płaci je z powrotem, wtedy płacą oni tylko za to, czego w ich kontaktach brakowało, a oni utrzymają zyski kryptograficzne bez żadnych kar. Money Token zakończył swoje ICO w dniu 7 czerwca i zarobił 36 milionów dolarów. Platforma jest aktywna i gotowa do udzielania pożyczek.

7.Cardstack

Cardstack to otwarte środowisko i protokół konsensusu, który sprawia, że Blockchain jest użyteczny i skalowalny dla masowego rynku, tworząc zdecentralizowany ekosystem oprogramowania, który może rzucić wyzwanie dzisiejszym cyfrowym mocom. ICO zebrało 35 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 1 czerwca.

8.DCC

Kredyt zdecentralizowany jest kolejnym kredytodawcą, ale daje właścicielowi moc nad osobistymi informacjami kredytowymi. W ten sposób umożliwia użytkownikowi znajdowanie najlepszej oferty kredytów, co ma znacznie przyspieszyć dostęp do potencjalnych pożyczkodawców i pozwoli uniknąć długich kontroli kredytowych i finansowych. Tradycyjne banki sprawiają, że klienci cierpią. DCC pozyskało 49 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 29 maja 2018 roku.

9.Orbs

Pozyskując około 118 milionów dolarów, Orbs oferuje platformę, która opiera się na koncepcji wspierania aplikacji na dużą skalę dla konsumentów w Blockchain. Nawiązali współpracę z główną aplikacją do przesyłania wiadomości Kik, która jest częścią monety Kin. Orbs polegają na oferowaniu infrastruktury jako usługi dla swoich klientów. Platforma zbudowała Blockchain od podstaw na rynku aplikacji konsumenckich i dostosowała się do bardzo specyficznego zestawu wymagań, który jest podstawową różnicą między innymi Blockchainami. Platforma ORBS będzie miała własny rynek infrastruktury, na którym niezależni dostawcy oprogramowania będą mogli oferować swoje oprogramowania z interfejsem API.

10.Nexo

Kolejny dostawca pożyczek kryptowalutowych, Nexo, był w stanie zebrać około 52 miliony dolarów w trzymiesięcznym ICO, który zakończył się 1 kwietnia. Wypożyczył już ponad 120 milionów dolarów i zebrał około 155 milionów dolarów spłat. Podobnie jak wielu innych pożyczkodawców kryptowalutowych, będą wymagać zabezpieczenia kryptograficznego. Nexo działa pod nadzorem Nadzoru Bankowego UE.

#kolejne artykuły