KIJÓW na weekend - co zobaczyć w ukraińskiej stolicy? | worldmaster.pl
#

Z Polski do Kijowa można się dostać bardzo tanio, ale czy na miejscu ceny są aż tak atrakcyjne jak sobie to wyobrażamy?

Co zobaczyć w tym mieście w ciągu 2-3 dni?

Zapraszam na moje dwie wideo-relacje ze stolicy Ukrainy. 🙂

 

SKALNE MIASTO to kolejny kierunek, który bardzo chciałem zobaczyć. Miejsce jest NIESAMOWITE, a także… sami zobaczcie 🙂 W związku z tym zapraszam do oglądania!

#skalnemiasto #podróże

Witajcie!

Kolejny dzień w historycznej scenerii przepięknej  Chorwacji.  Nieopodal Splitu znajdują się ruiny starożytnego miasta Salona, stolicy rzymskiej prowincji dalmacji. Pełna nazwa to Colonia Martia lilia Salona.

Teren jest bardzo duży, w związku z tym udało się nam zwiedzić jedynie jego część. Spacerujemy po największym wczesnochrześcijańskim cmentarzu na otwartej przestrzeni oraz centrum diecezjalnym. Znajdują się tutaj również ruiny amfiteatru, który kiedyś odwiedzało nawet 18 tyś ludzi oraz kilka innych lokalizacji z tamtego okresu.

Miejsce warte odwiedzenia, jego przedsmak możecie zobaczyć na moim krótkim filmie 🙂

Cześć 🙂

Kolejny vlog z mojej chorwackiej serii. Praktyczne info dotyczące plaży w miejskiej scenerii Splitu 🙂

Jaką plażę wybrać, która jest najfajniejsza, a także czy będzie tam po prostu ciekawie? Czy jest drogo i gdzie w ogóle jest to miejsce? Jeżeli wybierasz się do Splitu, ten odcinek jest również moją rekomendacją do wyboru właśnie tej lokalizacji 🙂

PS. Ceną leżaków się nie przejmujcie 🙂

#podróże #chorwacja #split

Cześć

Chorwacja to kraj który odwiedziłem już 4 razy. Zwiedzałem dwukrotnie Zadar, a także Makarską, a w te wakacje wybrałem się do Splitu. W związku z tym zapraszam na film otwierający kilkuodcinkową vlogową serię z tej okolicy!

Enjoy!

#kolejne artykuły