Zmysłowe koronki, piękna bielizna i waleczne kobiety. | worldmaster.pl
#

Będąc dzieckiem, marzyłaś o królestwie. Będąc kobietą, zrealizujesz swoje marzenie. Złota korona nie będzie Ci potrzebna. Ona nie jest oznaką wyzwolenia. Prawdziwym symbolem kobiecości jest kawałek tkaniny – koronkowa bielizna. Od wieków towarzyszy Paniom na dobre i na złe. Koronka i bielizna przeszły długą drogę, aby być w obecnym miejscu. Razem. Złączone silnym węzłem zmysłowości.

Nigdy nie miałaś lekko, ale teraz jest inaczej. Wszystko się zmienia. Ty także.

Chcesz poznać swoje dziedzictwo?

koronki

Lekcja historii, która nie nudzi.

Chodźmy na małą wyprawę.

Pospacerujemy po historii. Nie tej, która usypia lepiej niż kołysanka nucona przez mamę. Odrzućmy na bok mało interesujące traktaty! Zapomnijmy o nudnych postaciach! Zamiast tego zatańczmy zawrotnego kankana w długich pantalonach! Zajrzyjmy przez okno pałacu „Wskrzesicielki Koronek” i bądźmy towarzyszami pewnej Heleny…

To wyprawa po fascynujących dziejach kobiet.

Ruszajmy!

Raczkowanie bielizny i koronki.

Egipt to wakacyjny wybór wielu ludzi. Gorący piasek, szum morskich fal, monstrualne piramidy, przyprawiający o dreszcz legendarny Sfinks i… Narodziny koronek oraz bielizny!

To właśnie w egipskich grobowcach znaleziono pierwszy ślad tkaniny, przypominającej koronki. To również Egipcjanki były pionierkami noszenia bielizny, którą stanowiła zwykła tunika.

Greczynki nie pozostawały im dłużne!

Wymyśliły własną bieliznę, którą był kawałek materiału przewiązany przez linię biustu. Celem nie było zakrywanie, ale eksponowanie! Dziś podobną rolę odgrywa koronkowa bielizna – im więcej zakrywa, tym bardziej pobudza…

seksowny biustonosz

Kto nie mógł nosić bielizny?!

O ile ciepły klimat i frywolność starożytnych ludów, usprawiedliwia brak bielizny, o tyle w średniowieczu bieliznę nosić po prostu zakazano. Długie, sięgające kostek pantalony, mogły ubierać wyłącznie kurtyzany. Uznano bowiem, że bielizna wzbudza zbyt dużo pożądanie. Cóż… Średniowiecze było specyficznym okresem, nazwanym (nie bez powodu) „wiekami ciemnymi”.

Jego koniec zapoczątkował rewolucję.

Kobiety, które na zawsze zmieniły historię…

Co łączy Elżbietę I, Eugenię Bonaparte, Katarzynę Medycejską i Helenę Modrzejewską?

Każda z nich jest przykładem władzy, pewności siebie i niezachwianej siły. Każda miała udział w popularyzacji koronki oraz bielizny. Wszystkie były również modowymi Influencerkami swoich czasów.

I to bez Instagrama!

Era koronki i… fanaberii.

Królowa Anglii – Elżbieta I, była wyjątkowa. Nie rozstawała się ze słodyczami, które ostatecznie przyczyniły się do jej śmierci. Czarne zęby traktowała w kategoriach dumy. Przy okazji wzniosła Anglię do rangi mocarstwa i nieustannie spekulowano, że jest tak naprawdę mężczyzną.

Na szczęście jej ubraniowe upodobania są jasne. Władczyni kochała koronki! Wyniosła je na królewski poziom. To właśnie nimi wywoływała u  swoich poddanych zazdrość i pożądanie.

czy królowa elżbieta była mężczyzną?

Królowa Elżbieta I wiedziała, czym jest koronkowa moda Źródło: Ciekawostki Historyczne

Koronki nie były dla Elżbiety wyłącznie dodatkiem. Dzięki nim dominowała. Za pomocą ubioru klarownie pokazywała, kto rządzi w państwie. Upodobanie królowej rozrosło się z czasem do stopnia obsesji… Stroje Elżbiety były coraz mniej praktyczne. Ogromne kołnierze zwane kryzami zaprzeczały misji koronek!

Królowa zapomniała, że koronka to swoboda i wolność. Nie krępuje ruchów. Pozwala na całkowitą niezależność. Nazwana po włosku „punto d’aria” oznacza punkt w powietrzu. Koronki są manifestem przeciwko ograniczeniom. Koronkowa bielizna to czyste połączenie między zmysłowością a niezależnością. Jej lekkość przykuwa zmysły.

Bielizna dla wszystkich!

Gdy Elżbieta eksperymentowała z koronkami, za kanałem La Manche, Katarzyna Medycejska odmieniła historię bielizny.

Pamiętacie, że dotąd panował powszechny zakaz noszenia pantalonów z wyjątkiem kurtyzan?

Księżna postanowiła to zmienić!

Kasia bardzo lubiła konne przejażdżki. Dostrzegła jednak, że siedząc na koniu, pokazuje zbyt dużo swojego ciała. Wtedy zrozumiała, że coś trzeba z tym zrobić! Nie myślała długo. Nie prosiła o pozwolenie i nie zabiegała o poparcie. Miała władzę w dłoniach, więc po prostu…

Ogłosiła, że od tej pory bielizna wraca do łask. Ot tak! I gotowe!

koronkowa bielizna Promees

W Promees nie brakuje zmysłowych, koronkowych dodatków do bielizny.

Nie był to jednak zwyczajny kawałek materiału. Jak przystało na królewską krew, Katarzyna rozpowszechniła pantalony dla kobiet z licznymi zdobieniami – co ciekawe – także w postaci koronki!

W międzyczasie wymordowała blisko trzy tysiące niewinnych ludzi, ale to opowieść na inną okazję…

Cichy zabójca… Dlaczego gorsety były niebezpieczne?

Szesnasty wiek był przełomowy. Rozpoczęły się modowe rewolucje, które zataczały szerokie kręgi. Nawet służki wzdychały cicho do bogatych strojów arystokratek.

Niestety trendy – nie tylko modowe – bywają szkodliwe.

Przekonały się o tym wszystkie fanki gorsetów…

„Morderca rasy ludzkiej”

Takimi słowami określił gorsety sam wielki (choć niski!) Napoleon Bonaparte. A skoro nieustraszony (i niedoszły) zdobywca całej Europy wypowiada się w tak bojaźliwy sposób o kawałku tkaniny, to ciarki są wskazane.

gorsety damskie - dlaczego są groźne?

Przez prawie czterysta lat gorset był nieodłączną częścią kobiecej garderoby. Gorsety były „złotymi rybkami” – spełniały marzenia. Przybliżały do kreowanych przez władczynie ideałów. Niektóre fanaberie były śmiertelne. Przekonała się o tym Maria Antonina, która za swoje modowe wydatki została…

Pozbawiona głowy.

Wzorem była figura w kształcie klepsydry. Idealny obwód talii? Pięćdziesiąt centymetrów! Podaje się, że talia Anji Rubik jest o dziesięć centymetrów większa… Nic dziwnego, że omdlenia były czymś normalnym. Jak widać, nierealne ideały piękna były znane od zawsze!

Dopiero Sufrażystki na początku dwudziestego wieku likwidowały ten szkodliwy twór. Jednak na pełny oddech pozwolił kobietom Paul Poiret oraz… I Wojna Światowa. Francuski projektant zastąpił stalowe tkaniny miękkimi biustonoszami, a Wojna uczyniła kobiety wdowami, którym gorsety przeszkadzały w obowiązkach.

Koronkowa bielizna (na szczęście) nie dla mężczyzn.

Drogie Panie.

Wyobraźcie sobie swoich partnerów w koronkowym garniturze. O bieliźnie, nie wspominając. Nie pytamy o wrażenia. Faktem jest jednak, że panowie odrzucili koronki na rzecz mody wojskowej. Najpierw Rewolucja Francuska, a następnie Wiosna Ludów spowodowała przypływ szykownej i twardej prostoty. Mężczyźni pojęli, że koronki są symbolem kobiecości.

Wreszcie!

Wystarczy porównać Franciszka Lotaryńskiego z Napoleonem Bonaparte…

franciszek lotaryński i napoleon bonaparte - moda

Źródło: Wikipedia

W tym samym czasie nastąpił ponowny zwrot ku starożytności i ówczesnej zwiewnej modzie. I gdy już wydawało się, że waleczna koronka zniknie z mapy świata, zjawiła się Ona.

Niepowtarzalna Eugenia Bonaparte.

Wskrzesicielka Koronki.

Skromna Zbawicielka na modowym tronie.

Cesarzowa Francji spowodowała renesans koronek. Umarłe, stało się żywe. Eugenia była prawdziwą Królową Mody. Dzięki niej projektant Charles Frederick Worth zdobył światową sławę, jako twórca haute couture – luksusowego krawiectwa! Córki prostych rzemieślników pragnęły, choć na chwilę poczuć się jak Cesarzowa. Szafa każdej kobiety musiała zawierać krynolinę i koronki!

koronki w modzie - Eugenia Bonaparte

Eugenia Bonaparte w zjawiskowych koronkach. Źródło: wikiwand

To wspaniała opowieść o pięknej i skromnej kobiecie. Pomimo swojej władzy, nie była rozrzutna. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie była kontrowersyjna. Może właśnie dlatego Eugenia jest zapomniana przez historię…

Przywróćmy jej chwałę! Kontynuujmy jej dzieło!

Koronki dobre na wszystko.

Koronki to nie tylko powiew namiętności. To także dotyk nieśmiałości oraz czystej elegancji.

koronkowe podwiązki od Promees

Spotkanie tych dwóch światów powoduje nieziemski efekt. Zetknięcie się pożądania z niewinnością oraz namiętności z elegancją sprawia, że koronki są niezastąpionym elementem kobiecego ciała. Subtelnie odsłaniają poprzez zasłanianie.

Są doskonałe na każdą okazję!

Dzieciom, zapewniają beztroskość. Na ślubnym kobiercu zapewniają czystość. Na co dzień podnoszą pewność siebie, a w przesiąkniętej emocjami sypialni, oferują nieposkromioną namiętność.

Koronki zamieniają zwyczajne w niezwyczajne!

Piękna Helena promuje polskie koronki!

Nie tylko Alicja Bachleda-Curuś i Izabela Miko spełniły swój American Dream. Nim się jeszcze urodziły, szlaki przetarła im niezastąpiona Helena Modrzejewska.

kim jest helena modrzejewska?

Helena Modrzejewska w pięknych koronkach. Źródło: polityka.pl

Helena była aktorką. Prawdziwą celebrytką. Znaną na całym świecie gwiazdą. Wcieliła się w ponad dwieście ról. Doceniona w Stanach Zjednoczonych, których została obywatelką. Była chrzestną babci samej Drew Barrymore! Jest zaliczana do najpiękniejszych kobiet epoki.

Czy można wyobrazić sobie godniejszą przedstawicielkę mody?

Dzięki Helenie otwarto w Zakopanem Szkołę Koronkarstwa. Aktorka kupowała polskie koronki, a następnie z dumą prezentowała je na międzynarodowych scenach! Wspierała i propagowała tradycyjne rzemiosło, które stopniowo wyparł rozwijający się przemysł.

Nastała era demokratyzacji mody.

Koronka stała się dostępna dla mas, ale nie straciła na wartości. Koronkowa bielizna wciąż jest na szczycie uwielbienia kobiet i mężczyzn. Rozbudza wyobraźnię do czerwoności.

Koronkowa bielizna – Odrodzenie.

Zakazywana wcześniej bielizna także stała się powszechnością. Pantalony systematycznie maszerowały „ku górze”. Każde dziesięciolecie skracało ich długość. Bielizna stała się nieodłącznym kompanem lansowanych przez Eugenię krynolin. W międzyczasie bezsprzeczny nakaz noszenia bielizny otrzymały tancerki kankana, które podniecały swymi walorami spoconą od emocji publiczność…

koronkowa bielizna od Promees

Wreszcie – przed stu laty – bielizna zaczęła przypominać obecne kroje.  Stała się wygodna i dostosowana do zyskujących wolność kobiet. Jest symbolem wyzwolenia i przyznania praw płci wcale nie słabszej.

Bielizna symbolem zwycięskiej walki kobiet o wolność.

Świetność koronkowej bielizny istnieje tylko dzięki Wam, drogie Panie! To Wy jesteście ambasadorkami globalnej marki o nazwie: „Koronkowa Bielizna”. Jesteście przykładem, że każda kobieta ma prawo czuć się pewnie i elegancko!

Koronki towarzyszyły kobietom od zawsze. Podobnie, jak bielizna, były głosem wolności. Dawały poczucie swobody i pozwalały wyrażać siebie. Przecież to właśnie Szkoły Koronkarstwa zapewniały wielu kobietom pracę, szacunek, a także możliwość studiowania na prestiżowych, europejskich uniwersytetach!

Elżbieta, Eugenia, Katarzyna, Helena… Wszystkie są uosobieniem kobiecej walki o wolność. Za tymi postaciami, stoją miliardy kobiet, które dziś mogą rozkoszować się lekkością koronkowej bielizny. Gdyby nie one, wszystko mogłoby potoczyć się brutalnie inaczej…

Zadziwiające, jak z pozoru zwyczajny kawałek materiału, może łączyć ludzi. Koniaków, Bobowo, Alençon, Mechelen… Co by się z nimi stało, gdyby nie wspólna miłość do koronki?

Koronkarstwo wcale nie jest passé. To siła, która trwa.

koronkowa bielizna Promees Lingerie

Napisz własną historię koronkowej bielizny… To Twój czas!

Koronkowe insygnia po prostu się mieć opłaca.

Przetrwały w skazanej na porażkę krwawej przeszłości. Ten kawałek materiału jest dokładnie tak samo silny, jak Te, które go noszą. Przez wieki pozbawione praw głosu, wreszcie mogą z dumą przemówić.

Koronki nie są już tłamszone. W połączeniu z krętą historią bielizny stanowią niezastąpiony duet, który kocha każda kobieta.

Gdy ujrzycie koronkową bieliznę, leżącą miękko w waszej komodzie, zrozumiecie, że oto zrobiłyście coś wyłącznie dla siebie. Gonicie i pędzicie, rozdwajając się, żeby kogoś zadowolić.

Zatrzymajcie się.

W świecie, w którym nieustannie musimy robić coś dla innych, warto podarować sobie odrobinę luksusu.

Promees Lingerie

 

 

promees lingerie bielizna i akcesoria do bielizny

Jaki kostium kąpielowy wybrać? Modowe hity na wakacje.

Dobrze dobrany kostium kąpielowy potrafi sprawić, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Za jego pomocą można wiele pokazać, ale także niemało ukryć. Nawet najmniejszy walor może zostać podkreślony, a niedoskonałości skutecznie zatuszowane. Odpowiedni wybór dopasowany do własnych potrzeb to zadanie, przed którym każdego roku stoi miliony kobiet. Jaki model wybrać? Który strój okaże się najlepszy? Co jest modne, a co już dawno przeszło do historii?

Tego lata – dzięki licznym możliwościom – wybór stroju jeszcze nigdy nie był tak świetną zabawą!

Złoty kostium kąpielowy

promees.pl

*

Kostiumy kąpielowe należy traktować jak każdą inną część garderoby. Idąc na ważne, firmowe spotkanie chcemy wyglądać jak najlepiej. Spotykając się z mężczyzną swoich marzeń, pragniemy prezentować się nienagannie. Dokonując wyboru stroju kąpielowego, również należy zadbać, aby zaprezentował nas w jak najlepszym świetle.

Znikające fałdki na brzuchu, subtelnie zaznaczona talia czy wysmuklone nogi. To wszystko może sprawić odpowiednio dobrany kostium kąpielowy. Dlatego tak ważne jest, aby Panie wiedziały, czego pragną, a Panowie, chcący sprawić wspaniały prezent drugiej połówce, znali jej preferencje.

W tegorocznych trendach nie będzie brakować wyrazistości. Każda z Pań znajdzie coś, co idealnie odzwierciedli jej usposobienie oraz charakter. Kostium kąpielowy powinien mówić sam za siebie i współgrać z tym, co pragnie się przekazać otoczeniu. Najmniejszy szczegół przemawia własnym głosem i warto się w niego wsłuchać.

 

Złote bikini promees

promees.pl

KOLORYSTYKA

Kostium kąpielowy wcale nie musi być nudny! Tegoroczne lato będzie stało pod znakiem neonowych barw. Żółty i różowy będą raczyły oczy swą wyrazistością. Świeżość, jaka z nich płynie, będzie dodawała energii i animuszu każdej Pani. Kobiety, decydujące się na takie kolory muszą liczyć się z licznymi spojrzeniami… Zwłaszcza płci męskiej.

Nowe przychodzi, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. Stroje kąpielowe w klasycznej, głębokiej czerni i w tym roku będą na topie. Uniwersalne, pasujące do każdej kobiety, a dodatkowo – jak żaden inny kolor – nadające zmysłowości oraz powagi zwłaszcza młodszym Paniom. Czarny kostium kąpielowy to model, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Zawsze może nadarzyć się okazja, aby nadać swojemu życiu nutki tajemniczości i pożądania…

Tajemnicza czerń nie może istnieć bez swobodnej bieli. Biały kostium kąpielowy to klasyka, która nie wychodzi z mody. Dodaje kobiecie niewinności i pozostawia przestrzeń do prezentowania walorów urody. Biel idealnie się komponuje z ciemnymi lub brązowymi włosami oraz ciepłą karnacją.

Ponadto biały kolor nie chłonie tyle promieni słonecznych, co czerń. To mały, ale znaczący szczegół w kontekście zbliżających się upalnych dni.

Nie sposób również nie wspomnieć o modnym w ostatnim czasie kolorze nude, który poraża swą elegancją, subtelnością oraz zaskakującą dostojnością. Na rynku można spotkać odcienie brązu, beżu, a nawet prawdziwego złota, które jeszcze bardziej akcentują kobiecość.

różowy strój kąpielowy, jednoczęściowy

promees.pl

KRÓJ I FORMA STROJU

Można rzec, że odpowiednio dobrane kolory rozpalają emocje, ale to krój kostiumu kąpielowego wzbudza pożądanie. W tegorocznych kolekcjach polskich oraz światowych marek postawiono na minimalizm, który można sprowadzić do prostego hasła:

Mniej materiału, więcej ciała.

Tym razem zdecydowano się na proste wzory, które nie odwracają uwagi od urody, a wyłącznie ją podkreślają. Głębokie wycięcia ukazują rąbka tajemnicy kobiecego ciała i uwidaczniają figurę, eksponując kobiecość.

Niewątpliwie to rozwiązanie jest polecane głównie odważniejszym kobietom, które nie mają oporów przed manifestowaniem swej płci. Niemniej jednak także i te Panie, które pragną zmienić coś w swoim życiu, przełamać stagnację i pokazać światu koci pazur, powinny zastanowić się nad nieco śmielszym wyborem. W końcu zmianę siebie można zacząć od zmiany kostiumu kąpielowego.

Przedstawicielki płci pięknej, które pragną równowagi i harmonii, nie będą czuły się pokrzywdzone. Wybór mniej ekspansywnych krojów wcale nie będzie mniejszy, a ich subtelność pozwoli zachować wewnętrzny spokój.

 

biały kostium jednoczęściowy

promees.pl

KOSTIUM KĄPIELOWY A CIAŁO.

Doskonale wiemy, jak wiele uwagi poświęcamy naszemu ciału. Czasami jednak zdarza się, że nie wszystko idzie po naszej myśli i nie osiągamy zadowalającego rezultatu. Głowa do góry! To nie koniec świata! Zwłaszcza, że modne rozwiązania tego lata potrafią zaradzić temu problemowi w skuteczny sposób.

Majtki z wysokim stanem to kolejny hit, który święci swe tryumfy. Podkreślają i wyszczuplają talie, a na dodatek przykrywają to, co każda kobieta uważa za słuszne przykryć. Nie odbierają przy tym zmysłowości. Wręcz przeciwnie! Majtki z wysokim stanem będą doskonałą opcją dla każdej Pani, która pragnie spróbować czegoś nowego, a przy tym czuć się komfortowo ze swoim ciałem.

 

Czarne bikini PROMEES

promees.pl

DODATKI

Jeśli ktokolwiek sądzi, że kostium kąpielowy jest nudny, to jest w bardzo dużym błędzie!

Lato będzie obfitowało w liczne dodatki przyciągające oko, podkreślające jedyne w swoim rodzaju kroje strojów kąpielowych, a także nadające odpowiedniego uroku właścicielce.

Ogromnym powodzeniem cieszą się kostiumy z zamkami. Ten mały, niewinny  dodatek dodaje wiele elegancji, zamieniając kostium kąpielowy i plażę, w suknię balową i uroczyste przyjęcie. Falbany i kokardy podkreślają niewinność oraz dodają czystej dziewczęcości, a oryginalne i wyjątkowe wiązania sprawiają, że cała kompozycja nabiera odpowiedniego charakteru.

Nie bójmy się stawiać na odważne pomysły. W dzisiejszych czasach oryginalność to zaleta, a nie wada. W byciu częścią tłumu nie ma niczego ekscytującego.

 nude

www.promees.pl

JEDNOCZĘŚCIOWY, CZY DWUCZĘŚCIOWY KOSTIUM KĄPIELOWY?

Od lat toczy się zażarty bój. Jednoczęściowy, czy dwuczęściowy strój kąpielowy? Który lepszy?

Tegoroczne trendy pozbawiają nas tego dylematu. Czynią to w najlepszy możliwy sposób. Zarówno dwuczęściowy, jak i jednoczęściowy kostium kąpielowy zostały przygotowane w taki sposób, że wszelki wybór traci na znaczeniu. Inaczej mówiąc – oba są rewelacyjne.

Do odległej przeszłości odeszły czasy, w których jednoczęściowy kostium kąpielowy kojarzył się wyłącznie z pływaniem na zajęciach sportowych. Pozbawione wyrazistości stroje, porażały swą nijakością i brakiem oryginalności.

Cieszmy się, że żyjemy w obecnych czasach…

Jednoczęściowy kostium kąpielowy dzięki rozbudzającym emocje wcięciom, wyrazistym kolorom oraz przyciągającym uwagę dodatkom wyraża więcej niż tysiąc słów. I choć dwuczęściowe stroje kąpielowe odsłaniają więcej pięknego, kobiecego ciała, to nie zapominajmy, że często o wiele bardziej kusi to, co niewidoczne.

Stworzenie więc zakazanego owocu dla obserwatorów może być interesującą opcją… Niech pracuje wyobraźnia!

czarny kostium

promees.pl

POWRÓT MODY         

Moda wraca, zwykło się mawiać. Patrząc na najmodniejsze kostiumy kąpielowe tego lata, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest w tym wiele prawdy.

Do aktorek „Słonecznego Patrolu”, biegnących po plaży w świetle prażącego słońca, wzdychało miliony mężczyzn na całym świecie. A teraz pojawia się szansa, aby każda z Pań stała się bohaterką tego spektaklu!

Liczne prezentowane kolekcje pokazują, jak wiele czerpią z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Zwierzęce wzory, które dodają dzikości. Neonowe kolory, przykuwające wzrok. Głębokie wycięcia oraz powrót wspaniałości jednoczęściowych kostiumów kąpielowych. Wszystko to powoduje, że możemy przenieść się w czasie i poczuć się niczym Pamela Anderson na Pacific Palisades – przepięknej plaży w Los Angeles, rozbudzającej wiele pozytywnych emocji.

Strój kąpielowy jednoczęściowy

KOMFORT/WYGODA

Ze strojem kąpielowym jest tak, jak z każdą inną częścią garderoby. Nie można zapominać, że będziemy z niego korzystać przez dłuższy okres. Czas kostiumu to czas relaksu. To czas, który można sobie podarować z troski o siebie. Zadbajcie, aby był on wyjątkowy i przede wszystkim wygodny.

Zwróćcie uwagę, aby Wasze stroje pozbawione były zbędnych usztywnień oraz fiszbin. Również regulowane ramiączka ułatwią dostosowanie kostiumu do Waszych potrzeb. Natomiast odpowiedni materiał zapewnia trwałość produktu oraz niespotykany komfort użytkowania.

Nic nie uciska, nic nie uwiera, nie ma problemów z dostosowaniem kostiumu, a materiał nie niszczy się po kilku użyciach. Dodajmy jeszcze błękitną wodę, piaszczystą plażę i bezchmurne niebo. Czy można sobie wyobrazić piękniejszy wypoczynek?

ZAKOŃCZENIE

Niezwykła kolorystyka, ciekawe dodatki, odważny krój, oryginalna forma… Wybór stroju to ciekawa przygoda, którą Panie powinny sobie zaserwować. A jeśli same tego nie robią, to niech Panowie wezmą  sprawy w swoje ręce i obdarzą ukochaną niezapomnianym widokiem wymarzonego kostiumu kąpielowego. W końcu nic tak nie cieszy, jak idealnie dobrany prezent.

Dobór stroju to bardzo ważna decyzja, ale nie można zapomnieć o dobrej zabawie. Pamiętajmy, że kostium kąpielowy jest dla nas, a nie na odwrót. Ma za zadanie uwidocznić to, co tak naprawdę już się w nas znajduje.

Wyrażajcie siebie i swoje pragnienia. Niech strój kąpielowy pokazuje to, co macie do przekazania światu, bo każda kobieta ma do opowiedzenia swoją historię.

 

Sprawdź najnowszą kolekcję PROMEES

www.promees.pl

 

kostium-bikini-promees

biały kostium jednoczęściowy

 

Czarny Kostium Kąpielowy

 

Zobacz również:

Body Harness – odkryj nowy poziom zmysłowości

Jak dobrać bieliznę erotyczną do swojej sylwetki?

Bielizna erotyczna sprawia, że kobieta może poczuć się naprawdę seksownie i pięknie. Odpowiednio dobrana doskonale podkreśli atuty sylwetki. Jak umiejętnie wybrać elementy bielizny, żeby efekt był zachwycający?

Po pierwsze: ponętnie i wyjątkowo

Najważniejsza zasada przy dobieraniu seksownej bielizny brzmi: kobieta ma się w niej czuć ponętnie i wyjątkowo. Wybrany gorset, majteczki czy podwiązki w teorii nie powinny być korzystne dla sylwetki, ale nosząca czuje się szałowo? O to chodzi i nie potrzeba nic więcej! Poniższe wskazówki pomogą podjąć dobry wybór dla tych niezdecydowanych.

biustonosz typu soft

Podstawowe zasady

Podstawowe zasady przy dobieraniu elementów bielizny erotycznej korespondują z tymi, które dotyczą codziennych stylizacji: linie pionowe wydłużają i wyszczuplają, poziome – poszerzają. Podobnie sprawdza się zasada, że zakładanie strojów za małych nigdy nie wygląda dobrze. Dodatki i ozdoby przyciągają wzrok, dlatego powinny znajdować się w okolicy, którą chcemy pokazać.

Drobna sylwetka

Panie drobne, z wyraźnie zaznaczonym wcięciem w talii mogą swobodnie wybierać wszystkie stroje: figi, koszulki, body harness – które mocno zaznaczają talię. Odkrywające pępek koszulki są bardzo ponętne. Wszystkie elementy dodające objętości, jak falbanki przy miseczkach czy na biodrach, odstające i „fruwające”, optycznie tworzą bardziej kobiecą sylwetkę. Miseczki push-up umieją wizualnie dodać nawet o rozmiar więcej w biuście. Szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na niemal wszystkie szaleństwa i wybrać dowolne produkty. Doskonałe będą body harness, które odmieniają całe ciało i dodają dużą dozę pikanterii.

Zbędne kilogramy

Gorsety i zwiewne koszulki będą doskonałe dla tych kobiet, które nie chcą eksponować okolic brzucha. Nie od dziś wiadomo, że gorset ma fantastyczne możliwości modelowania sylwetki: dzięki niemu można znacznie wyszczuplić talię, podnieść i wyeksponować biust. Do tego może być wykonany z różnych materiałów, dzięki czemu pasuje paniom o różnorodnym gustom. Figi, które mają pomóc ukryć brzuszek, mogą być wysoko zabudowane. Na pewno jednak nie mogą mocno uciskać w górnej części. Dobrym rozwiązaniem są majtki, które w ogóle nie tworzą poziomych linii na sylwetce, jak model Tiana firmy Promees – mają kształt rombu, a ukośnie poprowadzone ozdobne paseczki na biodrach optycznie wydłużają i wyszczuplają całą okolicę brzucha i bioder.

figi czarne

Duży biust

Duży biust wymaga odpowiedniej oprawy, wtedy staje się największą ozdobą kobiecej sylwetki. Musi być odpowiednio zebrany i podtrzymany, co jest uzyskane przez odpowiedni krój i materiał stanika oraz fiszbiny. Nie musi on jednak wyglądać topornie i niepociągająco: modele seksownej bielizny mogą być funkcjonalne i oszałamiające zarazem. Świetną funkcją jest możliwość odpinania ramiączek, aby zmienić ich układ oraz przypiąć dodatkowe, ozdobne ramiączka. Wtedy także gładki biustonosz zyskuje dużo seksapilu i może za każdym razem prezentować się inaczej. Ważny jest także kształt miseczek: push-up i plunge zbierają biust, podnoszą go i eksponują podniecający rowek. Balkonetki i bardotki są najlepsze dla obfitego biustu przy mało zarysowanej talii.

Samopoczucie najważniejsze!

Bez względu na to, jaki typ i model bielizny erotycznej wybierze kobieta, najważniejsze to jej własne poczucie, że wygląda pięknie i ponętnie. Samo wybieranie tak wyjątkowych produktów niech sprawi przyjemność i będzie zapowiedzią doskonałego samopoczucia podczas noszenia erotycznej bielizny.

 

promees lingerie bielizna i akcesoria do bielizny

Jak podgrzać atmosferę w sypialni?

Sposobów na podkręcenie przyjemności i rozpalenie partnera w sypialni jest tyle, że trudno się w niej nudzić. Nie dajcie się ponieść rutynie i znajdźcie kilka swoich. Poznajcie nasze propozycje.

Pamiętajcie – wszystko, co wam obojgu sprawia przyjemność, jest dla was idealne!

Nie wszystko, co jest polecane lub sprawdza się u innych, będzie dobre dla was. Liczycie się tylko wy! Rozmawiajcie ze sobą i szczerze dzielcie się pomysłami. Sama otwartość wzbogaci wasz związek i dodatkowo ulepszy życie seksualne. Wystarczy zrobić ten pierwszy krok!

Seksowna bielizna w sypialni

@kamiljania.boudoir

Dzikie fantazje

Niech fantazja Was poniesie! Dajcie upust swojej kreatywności w łóżku. Próbowanie nowych pozycji seksualnych to doskonałe rozwiązanie i możliwość urozmaicenia wielu wieczorów. Co więcej, pozycje można zmieniać w zależności od nastroju lub dyspozycji w danym dniu. Inspiracje można czerpać z książek, choćby tak popularnych jak kamasutra, lub z internetu. Zanim dojdzie do zbliżenia, możecie w ramach gry wstępnej szukać nowych, zaskakujących erotycznych obszarów na waszych ciałach. Nie trzeba niczego więcej: tylko Wy, wasze dłonie, języki i zero zahamowań… Efekty mogą być oszałamiające i dać dużo przyjemności. Szukajcie własnego języka erotycznego – świntuszenie czy mówienie tylko Wam znanym szyfrem podnieca i skupia myśli na jednym…

 

Nowe role

Wiele par czerpie ogromną przyjemność z odgrywania ról. Chory i pielęgniarka, uczeń i nauczycielka, a może szef i sekretarka? Element zabawy i gry rozluźnia i stanowi doskonały sposób na podkręcenie atmosfery w łóżku (czy w ogóle musimy wam mówić, że seks nie musi odbywać się wyłącznie w nim? Ani nawet tylko w domu? To także duże urozmaicenie). Odgrywanie może łączyć się z przebierankami, ale niekoniecznie: otwarte na te zabawy osoby z ogromną przyjemnością wchodzą w role, nie potrzebując do tego żadnych akcesoriów czy ubiorów, choć te nigdy nie zaszkodzą.

Sukienka z duzym dekoltem

www.promees.pl

Seksowna bielizna

Skoro jesteśmy przy ubieraniu, w sypialni nie zapominajmy  o seksownej bieliźnie erotycznej. Podkreśla wyjątkowość sytuacji, dodaje pewności siebie kobietom i zachwyca mężczyzn. Wybór produktów jest ogromny, każda para znajdzie coś, co będzie nakręcało ich najlepiej. Kobiece koronki, ostre skóry, delikatne i zwiewne tiule…  Kolor ma niebagatelne znaczenie: czerń jest uniwersalna, zdecydowana i zaraz tajemnicza; najczęściej to w niej panie czują się najlepiej. Czerwień, gorący kolor, wspaniale oddziałuje na kochanków. Biel kojarzy się z niewinnością, jest bezpretensjonalna i sprawia, że para czuje się swobodnie. Bardzo ciekawymi propozycjami są produkty nawiązujące do stylu BDSM – paski, chokery czy uprzęże – harness i body harness, które w bardziej komfortowej wersji oferuje Promees, mogą być częścią stylizacji i dużo wcześniej zapowiadać wspaniałą zabawę po powrocie do domu.

Body harness

@photomodel.kamracka

Erotyczne gadżety

Jeśli tylko chcecie, możecie wprowadzić do alkowy przeróżne gadżety erotyczne. To nie tylko wibratory, których ogromny wybór jest dostępny w sex-shopach. Ogrom możliwości i przyjemności, jakie mogą sprawić kulki gejszy, dilda, nakładki na penisa, czy kajdanki jest praktycznie nieograniczony. Do tego można skorzystać z żeli i lubrykantów, które nie tylko ułatwiają i uprzyjemniają stosunek, ale i mogą pełnić inne funkcje: rozgrzewające, chłodzące, nadają się do masażu całego ciała. Można sprawić sobie także erotyczną grę, która wprawi w odpowiedni nastrój, sprawi dużo radości i nie pozwoli, aby rutyna wdarła się do waszej sypialni.

Powyższe propozycje nie wyczerpują tematu. Ogranicza nas tylko i wyłącznie własna fantazja i chęci. Próbujcie, eksperymentujcie, sprawiajcie sobie radość i podkręcajcie namiętność – nie ma niczego bardziej przyjemnego dla dwojga!

 

promees lingerie bielizna i akcesoria do bielizny

Po co kobiecie seksowna bielizna?

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni uwielbiają podziwiać swoje partnerki w pięknej, seksownej bieliźnie. Ale, co z tego mają my, kobiety?

Panie najczęściej dbają o swój komfort i swobodę ruchów. Na dokładkę w naszej naturze leży krytyczne spojrzenie na swoją budowę, figurę, urodę. Gdy kobieta decyduje się na założenie bielizny erotycznej, z pewnością przełamuje wiele swoich kompleksów i ograniczeń. Jest to najintymniejsza część garderoby, najbliższa ciału i widoczna tylko dla wybranych. Odpowiednio dobrane body, figi czy staniki, pończochy oraz uprzęże podkreślają atuty sylwetki i dodadzą pewności siebie.  Założenie ich to dowód ich odwagi oraz podjętej inicjatywy. Wszystkie te cechy wpływają bardzo pozytywnie na samopoczucie pań oraz  dobre, nie tylko sypialniane, relacje w związku.

bielizna erotyczna, akcesoria erotyczna

Poczucie władzy nad partnerem

Świadomość, jak widok kobiety odzianej w seksowne elementy garderoby, wpływa na mężczyznę, daje nam także przyjemne poczucie władzy i panowania nad sytuacją (i mężczyzną). Panowie są wzrokowcami i umieją docenić piękne widoki… Z pewnością partner uwielbia swoją ukochaną samą w sobie ale bielizna erotyczna dodatkowo podkręca atmosferę i wyjątkowy klimat w sypialni.

Afrodyzjak idealny

Seksowna bielizna to wzrokowy i dotykowy afrodyzjak. Panie czują się atrakcyjnie i podniecające, dzięki czemu im samym wzrasta ochota na seks. Wiele kobiet poświęca swój czas i stara się poprawić własne poczucie atrakcyjności na różne sposoby. Nie doceniamy w tej kwestii mocy bielizny erotycznej, która ma ogromny wpływ na pozytywne spojrzenie na siebie samą. Zmysłowo podkreślone kształty, przejrzystości, które tyle samo zakrywają, co odkrywają, oraz wyjątkowe materiały z których powstaje, sprawiają że poczucie wartości i piękna własnego ciała wzrasta. Bez względu na wiek, wagę czy typ sylwetki, a nawet fakt, czy są w związku, czy ubierają bieliznę erotyczną tylko i wyłącznie dla siebie – każda kobieta będzie się w niej czuła wyjątkowo i wręcz rewelacyjnie. Nie potrzeba do tego ćwiczeń czy drogich i bolesnych zabiegów upiększających.

seksowna-bielizna

Bielizna erotyczna do zadań specjalnych

Obecnie bielizna erotyczna jest bardzo różnorodna i sprawdzi się doskonale u pań mających różne gusta i potrzeby. Niezwykle kobiece koronkowe body mogą pasować za zupełnie inne okazje niż skórzane opaski czy tiulowe haleczki. Każdy z tych elementów może wprowadzić w odmienny nastrój i dodać odpowiedniego charakteru igraszkom. Mnogość fasonów i rozwiązania, które ułatwiają noszenie seksownych fig, staników czy harness nie tylko na czas zbliżeń. Są wykonane ze świetnej jakości materiałów, które zapewniają komfort i ogromną przyjemność noszenia. Równocześnie, wiele elementów bielizny jest projektowane tak, aby nie trzeba było jej ściągać na czas seksu.

Seksowna bielizna daje kobiecie poczucie władzy. Promees bielizna erotyczna jak na przykład koronkowe body sprawią wiele radości obojgu partnerom.

A jeśli mowa o harness… Produkty takie jak ozdobne ramiączka do biustonoszy, podwiązki i uprzęże mają swoje korzenie w klimacie BDSM a obecnie wchodzą na salony i podbijają świat mody. Taka bielizna, szczególnie zdobiąca dekolt i plecy, to doskonała ozdoba codziennego stroju.  W ofercie takich firm jak Promees są wyjątkowo wygodne i wykonane z wielką starannością produkty, dzięki którym kobiety odkrywają nowe, stylowe i modne oblicze bielizny erotycznej. Dobrze, gdy paseczki są widoczne zza bluzek czy sukienek: odmieniają charakter stylizacji, dodają tajemniczości i są niezwykle ponętne.

Seksowna bielizna daje kobiecie poczucie władzy. Promees bielizna erotyczna jak na przykład koronkowe body sprawią wiele radości obojgu partnerom.

Seksowna bielizna nie została stworzona wyłącznie dla przyjemności panów. To kobiety zakładając ją, zyskują o wiele więcej i mogą zaserwować sobie ogromną dawkę przyjemności i pewności siebie. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Poznaj najnowszą kolekcje PROMEES

www.promees.pl

 

promees lingerie bielizna i akcesoria do bielizny

#kolejne artykuły