Prywatność i zaufanie w XXI wieku | worldmaster.pl
#

Jak jest z podejściem do drugiego człowieka? Co warto mówić, a czego nie i przede wszystkim, do kogo?

Człowiek z natury potrzebuje się wygadać. Rzadziej wysłuchać innego człowieka, ale doradzanie, jak i zwierzanie się idzie w parze. Dzieciom dużo łatwiej jest być szczerym, ponieważ nie rozumieją potencjalnych zagrożeń, takich jak zawiedzenie, krzywda słowna lub fizyczna. Najtrudniej jest tym, którzy wielokrotnie zaufali, a ostatecznie ponownie zostali skrzywdzeni.

 

Wszyscy nie muszą wiedzieć wszystkiego

Najbardziej drażnią ludzie, którzy bawią się w plotki, w celu udowodnienia jak dobrze są doinformowani. Przez takich buraków powstają opowieści, zdania na temat innych, niewarte nawet czasu grona na poziomie.
Prawdziwym przyjacielem jest ktoś, kogo znamy na wylot. Możemy wszystko o nim powiedzieć, a on dla Ciebie, ale jeżeli my jesteśmy godni zaufania, nic na temat niespokrewnionego brata nie zdradzimy.

Podobnie jest z naszym życiem prywatnym. Wiele osób chce wszystko wiedzieć, więc wymyśla bzdury, abyśmy jak prosili ludzie przyznali się do pomyłki. To jest błąd. Człowiek z wyższych sfer nie zniży się do takiego poziomu.

 

Żenujących sytuacji nie brakuje

To, jakie mamy mieszkanie, gdzie pracujemy, na co chorujemy czy z kim utrzymujemy kontakty. Identycznie jest z tym, co u nas słychać. Nasz kaszel, osób postronnych nie powinno interesować. Ja przykładowo kiedyś rzadko opowiadałam swojej matce o tym, co się u mnie wydarzyło, kilka razy największej wsiowej plotkarze z bloku wspomniała, gdzie się uczę, z kim wychodzę i kiedy.

To już mamy wyjaśnione, dawno za sobą, lecz wtedy nic nikomu nie mówiła, bo nic nie wiedziała. Mówiłam, że idę z kumplami na piwo, a tymczasem siedziałam nad wodą z dziewczyną. Do tego prowadzi takie podejście, dlatego nie dziwię się również moim rówieśnikom, którzy doszli do podobnego zdania.

Najbardziej jednak irytują mnie mohery chodzące do przychodni rodzinnej bądź Kościoła. Jedynie w celu żalenia się na swoje życie, rodziny, czy swojego zdrowia.

 

Jest nadzieja w przyjaźni

Ostatecznie są ludzie godni zaufania, ale nie tacy, którym mówisz o swoich problemach, poświęcasz swój czas, a ostatecznie zamiast porządnego wsparcia lub rady, słyszysz od innych niż ktoś taki Cię wyśmiewa za plecami. Chociaż jak się podchodzi do innych, tak inni do Ciebie. Skoro ufamy pierwszej lepszej osobie, w nadziei, na kumpla z prawdziwego zdarzenia, możemy się zszokować!

Świat się dzieli, na niewartościowe grono i takie pełnowartościowej godności. Najważniejsze, aby o tym, co nas spotyka, co się u nas dzieje, wiedział tylko jeden człowiek, godny tego, aby być przy nas, ja my przy nim.

Jak rozmawiać z poszczególnymi osobami oraz kiedy najrozsądniej odpuścić? O tym porozmawiamy tym razem. W jaki sposób rozpocząć rozmowę?

Na swojej drodze spotykamy różnych ludzi. Różniących się poglądami, reakcjami czy charakterem. Z każdym z tych osób można nauczyć się rozmawiać w taki sposób, aby do siebie nie zrazić, unikając przede wszystkim nieprzyjemnych sytuacji.

(więcej…)

Kogo warto zaobserwować na Twitterze? Które osoby są godne polecenia w Polsce na portalu Twitter? Poznaj wyjątkowe profile!

Z serwisu Twitter korzystam codziennie chyba, że nie mam czasu lub po prostu nie mam o czym tweetować. Zwykle przeglądam tweety najciekawszych kont, które zaobserwowałam oraz odpowiadam na te wpisy, które najbardziej angażuja. Które z nich najwyżej cenię? Postanowiłam sporządzić listę osób, z którymi nie będzie dla Was nudno!

(więcej…)

Co sprzedają blogerzy? Jakie czekają nas produkty na polskich blogach? Którzy blogerzy tworzą najbardziej kreatywne sklepy w internecie? Sklepy blogerek i blogerów które warto odwiedzić!

Coraz więcej blogerów zakłada swój sklep internetowy, ale rzadko którzy tworzą coś co przebija się ponad przeciętną. Jako zapalona czytelniczka polskich blogów, dokładnie przyglądam się również tym, które poza tworzeniem ciekawej i aktualnej treści, budują własne blogowe sklepiki. Niektóre z nich tylko pozornie wydają się małe, ponieważ w rzeczywistości ich produkty cieszą się dużą popularnością. Dzisiaj sprawdzimy TOP10 najbardziej polecanych sklepów blogowych!

(więcej…)

Misja Tajlandia

NIELEGALNE LATANIE DRONEM w Bangkoku, widoki z 60 piętra Sky Baru, małe zakupy w największym centrum handlowym, a także “floating market” bez łódek 😀
To oczywiście w wielkim skrócie czwarta część z serii “Misja Tajlandia” 🙂

Floating Market – to miejsce należy omijać! 🙂 – https://goo.gl/maps/LTnkAM8hev22

MIEJSCA KTÓRE POLECAM!

Centrum MBK – https://goo.gl/maps/sXGnHQ1LQTs
Banyan Tree Hotel ze Sky Barem – https://goo.gl/maps/ACLbtyHnA832

Zapraszam również na:

Facebook – https://www.facebook.com/Mr.Wloczykij
Instagram – https://www.instagram.com/mr.wloczykij

floating market, Misja Tajlandia

Dodatkowo Link do pierwszego odcinka z Tajlandii!

#kolejne artykuły