Po prostu.. Dominikana! | worldmaster.pl
#

zastanawiasz się jak to jest na Dominikanie ?

egoztyka, piękne plaże, owoce i palące słońce

ps. pamiętaj olejek do opalania minimum 50 😉

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna.

Historia turystyki medycznej sięga starożytnej Grecji. Mimo ograniczonych środków transportu, już wtedy ludzie podróżowali aby poprawić swoje zdrowie,.

Grecy cieszyli się przyjemnościami w miejscach uważanych za przyjazne zdrowiu. Tak powstały pierwsze uzdrowiska.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

Turystyka medyczna może być zdefiniowana jako proces podróżowania poza kraj zamieszkania, w celu otrzymania opieki medycznej.

Początkowo termin ten odnosił się do podróży pacjentów z krajów słabiej rozwiniętych do krajów rozwiniętych. W ramach leczenia niedostępnego w ich ojczyźnie.

Turystyka-medyczna-coraz-bardziej-popularna

W dzisiejszych czasach, aby uzyskać dostęp do usług zdrowotnych, ludzie podróżują z krajów bogatszych do tych słabiej rozwiniętych.

Taka zmiana spowodowana jest głównie względnie niskim kosztem leczenia w krajach słabiej rozwiniętych, dostępnością tanich lotów oraz zwiększoną marketingową informacją o dostępności usług medycznych.

Termin “turystyka” w koncepcji turystyki medycznej, to fakt, że po zabiegu medycznym ludzie często zwiedzają miejsce, gdzie odbywa się leczenie. Uczestniczą w wycieczkach lub oddają się innym atrakcjom turystycznym.

Chirurgia-plastyczna

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Dziś turystyka medyczna jest bardzo dobrze rozwijającą się gałęzią gospodarki. Jej popularność jest konsekwencją m.in.: tanich linii lotniczych, rosnących standardów usług oraz malejących cen zabiegów.

Chirurgia plastyczna

Najczęstsze metody leczenia, które pacjenci wybierają podczas wyjazdów turystyki medycznej to: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, stomatologia, przeszczepianie narządów, kardiochirurgia oraz chirurgia ortopedyczna.

turystyka-medyczna

Dzięki turystyce medycznej można uzyskać szeroką gamę usług. Od podstawowych zabiegów po różne rodzaje tradycyjnych oraz alternatywnych metod leczenia.

Turystyka reprodukcyjna i outsourcing reprodukcyjny zyskują coraz większą popularność. Podróżowanie za granicę w celu organizowania ciąży zastępczej, zapłodnienie in vitro lub inne metody technologii wspomaganego rozrodu.

Turystyka medyczna

Oprócz kosztów, innym ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost turystyki medycznej jest brak dostępu do leczenia w danym kraju z powodu niedostępności technologii albo zakazu.

Typowymi przykładami są transfer cytoplazmatyczny lub terapia komórkami macierzystymi.

medycyna-estetyczna

Turystyka medyczna w Polsce ma krótką historię. Zjawisko to nasila się głównie dzięki entuzjastycznej prasie zachodniej, która akceptuje zakres, standard oraz jakość usług dostępnych w Polsce.

Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia!

Najbardziej popularnymi usługami są chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna oraz stomatologia.

Turystyka medyczna coraz bardziej popularna

Sprzęt high-tech, przyjazna obsługa oraz wysokie kwalifikacje medyczne- to nie jedyne powody wyboru polskich usług medycznych.

Kluczowa jest cena oferowanych usług.  Zdarza się, że jest nawet o 70% niższa w porównaniu do cen usług medycznych w krajach zachodnich.

Źródło: medi-tour/news-medical.net

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Wyobraźcie sobie na chwilę, że jesteście ludźmi odpowiedzialnymi za dystrybucje filmów do polskich kin i stajecie przed decyzją na temat tłumaczenia sequelu słynnego Jumanji. Więc dubbing czy napisy??

Dostajecie najlepiej odgrzaną markę od powrotu Mad Maxa. Producenci postarali się o aktorów komediowych z najwyższej półki i znanych ze swej ogromnej charyzmy, a scenarzyści opierają całą historię na chemii między nimi. Dodatkowo wiecie, że nie jest to film skierowany do dzieci. Widzicie wiele żartów i gagów, które są nieodpowiednie dla najmłodszych. A przecież macie też informacje, że w stanach produkcja wychodzi z oznaczeniem PG13. Dodatkowo twórcy liczą przecież głównie na ludzi z sentymentem do pierwszej części, a oni są dzisiaj koło trzydziestki. Ilu z Was zdecydowałoby się na wypranie Jumanji 2 z głównych atutów i dać do multipleksów TYLKO dubbing ?? Pewnie nikt …

W oczekiwaniu na Blu-Ray

W kinie nie byłem, bo nie zniósłbym Th Rock’a mówiącego głosem Krzysztofa Banaszczyka, nawet jeśli jest fenomenalny w swojej robocie, a właściwie to listę osiągnięć ma imponującą. Na szczęście dostaliśmy już wersje na Blu-Ray i możemy cieszyć się oryginalną ścieżką dźwiękową. Reżyser i scenarzyści idealnie trafili z klimatem swojej produkcji. Planszówka z pierwszej części zamieniła się w telewizyjną grę przygodową z końca lat 90. I w ten sposób kupili ludzi, którzy z jednej strony mają sentyment do marki, a z drugiej pamiętają mechanikę starych gier wideo. Dzięki temu film zarobił dla Sony prawie miliard dolarów. A w tym roku już bardziej zasłużone tytuły traciły pieniądze.

W czasach, gdy wszelkie adaptacje gier okazują się być wtopami finansowymi, zdecydowano się pokazać kilka mechanizmów, wyjętych prosto z komputerowej rozgrywki. I jakimś cudem świetnie to wszystko działa. Mamy tu NPC, z zapętlającymi się dialogami. Odnawialne życia, które bohaterowie szybko uczą się szanować. Najzabawniejszy jednak motyw, to mocne i słabe strony postaci w które wcielają się nasi bohaterowie, wciągnięci w świat Jumanji. Niesamowita charyzma aktorów i role pisane pod konkretnych odtwórców powodują, że nawet tak niecodzienne elementy, nie wybijają nas z rytmu oglądania. Kevin Hart, Jack Black i The Rock nie są może aktorami z oskarowymi ambicjami, ale gdy pozwolimy im się bawić na planie, są w stanie sprzedać nam nawet najgłupszy scenariusz.

jumanji 2, dubbing

www.thequint.com

Sam dubbing nie jest czymś co mnie strasznie boli. Rozumiem, że są ludzie którzy nie są inaczej w stanie obcować z kinem.

Jednak mam apel by dać wybór osobom, które nie są w stanie wytrzymać z aktorskim tłumaczeniem. Proponuję, nawet w przypadku animacji, dać jeden seans dziennie z napisami, a gwarantuję że znajdzie się na niego publiczność. Jumanji 2 w oryginale to świetna rozrywka. Niezbyt wymagająca, może nawet trochę wstydliwa, ale na pewno jest to film, który nie raz jeszcze obejrzę.

 

 

Nieoczekiwane opodatkowanie PCC transakcji sprzedaży i zamiany kryptowalut wzbudziło ogromne emocje. W efekcie, poza głębokim poruszeniem społeczności związanej z branżą krypto doszło między innymi do protestów przed Sejmem i intensywnych rozmów z Ministerstwem Finansów. Dziś pojawiają się pierwsze skutki tych zdarzeń w postaci konkretnych rozwiązań prawnych. Niestety, nie spełniają one w 100% oczekiwań inwestorów.

Na czym polega problem?

W pierwszej kolejności warto przypomnieć, że kłopot z opodatkowaniem transakcji przy wykorzystaniu kryptowalut sprowadza się do tego, że naliczany w ten sposób podatek (1% wartości transakcji) w ogromnej ilości przypadków spowodowałby kompletną nieopłacalność handlu w tym obszarze. Ilość składanych deklaracji i wysokość daniny byłyby obciążeniami niemożliwymi do udźwignięcia przez traderów. Jednocześnie, nie zważając na powyższe Ministerstwo Finansów 4 kwietnia wydało oficjalny komunikat o rygorystycznym traktowaniu podatników zajmujących się sprzedażą i wymianą kryptowalut.

Na skutek zdecydowanego oporu i protestów 19 czerwca Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechana poboru podatku od czynnosci cywilnoprawnych od umowy sprzedazy lub zamiany waluty wirtualnej. Przewidziano w nim, że organy podatkowe nie będą pobierały podatku od czynności cywilnoprawnych. Okres zwolnienia dotyczy wyłącznie transakcji zrealizowanych w okresie od 13 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

Dobre złego początki…?

Mam wrażenie, że przedstawiony do konsultacji projekt rozporządzenia prowadzi do kilku wniosków:

  • MF w końcu dostrzegło zarówno środowisko jak i potrzeby miłośników oraz profesjonalnych handlarzy kryptowalut. Daje to nadzieję na łatwiejszy dialog i współpracę w przyszłości.
  • Jednocześnie, z nieznanych przyczyn rezygnacja z poboru podatku ma dotyczyć wyłącznie przyszłych transakcji, realizowanych po wejściu w życie rozporządzenia. W kontekście licznych zapewnień ze strony rządowej o tym, że wszyscy podatnicy dokonujący transakcji w ostatnich 5 latach (okres przedawnienia) mogą spać spokojnie, taki kształt regulacji budzi niepokój. Nietrudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której ówcześnie rządzący, za rok lub dwa, mając do dyspozycji dużo sprawniejsze narzędzia analityczne i monitorujące, zwrócą się do traderów z uprzejmą prośbą o zapłatę PCC za transakcje dokonane w ostatnich kilku latach… Co prawda jest to scenariusz wyjątkowo negatywny, jednak absolutnie możliwy i prawnie uzasadniony. Pozostaje zatem poważną zagadką dlaczego w projekcie rozporządzenia nie znalazło się postanowienie wskazujące na zaniechanie poboru podatku od wszystkich transakcji dokonywanych do 30 czerwca 2019 r. Mam nadzieję, że kwestia ta zostanie poprawiona w toku konsultacji społecznych i dalszych prac nad dokumentem.
  • Wskazując termin końcowy zwolnienia z poboru PCC Ministerstwo Finansów sugeruje nie wprost, że do 30 czerwca 2019 r. wejdą w życie nowe regulacje podatkowe dotyczące opodatkowania transakcji z udziałem kryptowalut. Pozostaje mieć nadzieję, że proponowane rozwiązania będą lepiej odpowiadać rzeczywistości i oczekiwaniom społeczności krypto, niż zaprezentowana na początku kwietnia wykładnia przepisów o PCC.

Podsumowanie

Pomimo pozytywnej oceny ogólnego kierunku działania MF względem branży, trudno pozbyć się wrażenia, że w tym obszarze może nas czekać jeszcze wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji i niespodzianek. Niesmak budzi ograniczony okres działania rozporządzenia wbrew zapowiedziom resortu. Delikatny niepokój zbudowany na bazie ostatnich doświadczeń tworzy także perspektywa nowych regulacji szczególnych, dedykowanych obrotowi kryptowalut. Wydaje się zatem, że czujność inwestorów i podejmowanie działań zabezpieczających (więcej o bezpiecznej formie prawnej dla tradera piszę tutaj) przed niekorzystnym obrotem sytuacji pozostają mocno rekomendowane.

 

Gdy temperatura latem rośnie w górę, wielu z nas narażonych jest na jej skutki. Wzrost obciążenia cieplnego oraz rosnąca temperatura wewnątrz ciała mogą być przyczyną niebezpiecznych skutków zdrowotnych. Najbardziej narażone są jednak niemowlęta oraz małe dzieci. Organizm niemowlęcia nie jest w stanie samodzielnie obronić się przed wysoką temperaturą jak dorosły człowiek, dlatego tak ważne jest, aby szczególnie zadbać o nasze dziecko.

Odwodnienie, potówki, odparzenia a nawet udar słoneczny to kilka skutków przegrzania małego organizmu. Stosując kilka zasad postępowania z maluchem, można łatwo uniknąć problemów związanych z przegrzaniem. Zatem jak poradzić sobie z upałami?

Jak pomóc niemowlakowi w trakcie upałów?

Nasz maluch na spacerze:

  • Pamiętaj aby codzienne zabierać dziecko na spacer, wybierając godziny poranne do 10.00 lub po popołudniowe po 17.00, kiedy promieniowanie UV oraz temperatura powietrza są niższe.
  • Koniecznie smaruj skórę niemowląt odpowiednim kremem z filtrem np. SPF 50, ochroni to delikatną skórę naszego niemowlaka od poparzeń słonecznych.
  • Zakładaj dziecku ubranka, które uszyte są z gładkiej tkaniny bawełnianej lub z włókna bambusowego. Ważne, aby nie ograniczały ruchów dziecka oraz nie wywoływały niepotrzebnych podrażnień skóry.
  • Nie zapomnij również o okryciu główki dziecka. Najlepiej sprawdzi się przewiewna, cienka czapeczka lub chustka, ale tylko wtedy, gdy jest bezpośrednio narażone na słońce. W innym przypadku może to ograniczać eliminację ciepła przez skórę głowy i doprowadzić do przegrzania.
  • Obserwuj zachowanie swojego dziecka, które może sugerować udar cieplny: wzrost temperatury ciała, zaczerwienienie twarzy, gorąca oraz sucha/spocona skóra, rozdrażnienie.

Jak radzić sobie w zamkniętych pomieszczeniach?

Zadbaj o utrzymanie chłodu w miejscach, w których przebywa dziecko (w ciągu dnia temperatura nie powinna przekraczać 32 °C , a w nocy 24 °C ). Jeżeli masz taką możliwość, to  zamykaj żaluzje oraz okna, aby zmniejszyć napływ gorącego powietrza. Jeżeli pomieszczenia wyposażone są w klimatyzację, unikaj otwierania okien i drzwi, aby utrzymać chłód oraz ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Jednak pamiętaj, by różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz a klimatyzowanym wnętrzem nie była zbyt duża w celu uniknięcia wystąpieniu szoku termicznego (różnica powinna wynosić max. 6 °C).

Prawidłowa pielęgnacja i karmienie niemowlaka w trakcie upałów

W czasie upalnych dni, przystawiaj dziecko częściej do piersi lub podawaj wodę w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu maleństwa wodą źródlaną lub naturalną wodą mineralną- niskozmineralizowaną, niskosiarczanową oraz niskosodową. Po karmieniu sprawdź, czy ubranko dziecka nie jest mokre i w razie potrzeby zmień na nowe.

Kąp dziecko co dzień, aby przynieść ulgę w upalne dni, a w ciągu dnia staraj się przemywać twarz letnią wodą lub wilgotnymi chusteczkami. Należy również częściej zmieniać dziecku pieluszkę, aby nie dopuścić do wystąpienia podrażnień i odparzeń na skórze, wietrz pupę dziecka na jednorazowym podkładzie.

Przestrzegając tych zasad, możemy pomóc naszemu dziecku przetrwać najbardziej upalne dni w roku bez narażania jego zdrowia, na którym nam najbardziej zależy.

Źródło:

#kolejne artykuły