"Zapiski Oficera Armii Czerwonej" już na TheMuBa | worldmaster.pl
#

„Tak: wpakowali nas w butelkę ojcowie rewolucji! W butelkę wpakowali, propagandą zakorkowali i na zawsze durniami zrobili.” (Sergiusz Piasecki)

Nowy Rok – nowe propozycje teatralne!

Tym razem chcieliśmy Państwu zaprezentować monodram nagrany w Warszawie specjalnie dla TheMuBa.

„Zapiski Oficera Armii Czerwonej” to historia Michaiła Zubowy, starszego lejtnanta, który wkracza na początku II wojny Światowej do Polski. Dla indoktrynowanego przez całe życie człowieka, który wychował się w systemie totalitarnym, Polska jawi się jako kraj sprzeczności. Bohater na początku interpretuje otaczającą go rzeczywistość w sposób groteskowy i komiczny. Z czasem, wypadki wojenne coraz mocniej doświadczają Michaiła co wpływa na jego zachowanie.

Tym razem chcieliśmy Państwu zaprezentować monodram nagrany w Warszawie specjalnie dla TheMuBa. „Zapiski Oficera Armii Czerwonej” to historia Michaiła Zubowy, starszego lejtnanta, który wkracza na początku II wojny Światowej do Polski. Dla indoktrynowanego przez całe życie człowieka, który wychował się w systemie totalitarnym, Polska jawi się jako kraj sprzeczności. Bohater na początku interpretuje otaczającą go rzeczywistość w sposób groteskowy i komiczny. Z czasem, wypadki wojenne coraz mocniej doświadczają Michaiła co wpływa na jego zachowanie.

Spektakl w wybitny sposób obrazuje konsekwencje praktykowania w społeczeństwie wieloletniej propagandy komunistycznej. Zgodnie ze słowami Hirama Johnsona:

Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.

Nasz bohater – człowiek „wyedukowany” jedynie przez Partię, widzi świat nie takim jaki jest, lecz taki jaki mu przedstawiono.

Piotr Cyrwus w roli nietuzinkowego oficera Armii Czerwonej, który w znakomity sposób parodiuje mentalność sowieckich wyzwolicieli. Śmieszna i przerażająca satyra w reżyserii Tomasza Obary to uniwersalny obraz jednostki w czasie wojny. Spektakl swoją premierę miał w teatrze STU w Krakowie.

Jak potoczą się losy Michaiła? Czy zmieni swoje zdanie o Polsce?

Nie zdradzając więcej, serdecznie zapraszamy do oglądania 🙂

„Zapiski Oficera Armii Czerwonej” od 15 stycznia na platformie Themuba.com https://www.themuba.com/#/info/22

Premierowy piątek z TheMuBa!

Każdy z nas ma swoje tajemnice.

„Niedzielne popołudnie” to obraz małżeństwa, które nieoczekiwanie i bardzo gwałtownie zmierza się z rzeczywistością. Zamiatane pod dywan problemy, spiętrzyły się do rozmiarów ściany, przy której już nie da się przejść obojętnie. Wspólny odpoczynek zmienia się w ostrą kłótnie, gdzie każdy ma do siebie pretensje… o wszystko i o nic. Odkładane problemy, pielęgnowane urazy, oczekiwania, które nijak miały się do rzeczywistości. Zrodziły tylko frustrację i złość, że „przecież nie tak miało być”.

Éric-Emmanuel Schmitt pisał:

„Każdy związek jest domem, do którego klucze znajdują się w rękach mieszkańców. Jeśli zamknie się ich od zewnątrz, dom stanie się więzieniem, a oni więźniami.”

Spektakl w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to bardzo trafny obraz relacji w której idealistyczne wyobrażenia o wspólnym życiu w pewnym momencie są konfrontowane z rzeczywistością. Wyniki takiej konfrontacji bywają różne, czasami prowadzą do rozpadu relacji, a czasami ją umacniają. Jak będzie w przypadku naszych bohaterów? Czy ich związek przetrwa?

„Niedzielne popołudnie” to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, ciepła i humoru, która mierzy się z pytaniem o przyczynę tak wielu rozpadów związków i o drogę do dojrzałego rodzicielstwa. Spektakl w produkcji Fundacji Artystycznej MŁYN, dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

Już dziś tj. od 4 grudnia, od godziny 15:00 zapraszamy do oglądania 🙂

Życzymy udanego seansu!

https://www.themuba.com/#/info/18

Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować o naszym nowym cyklu spektakli z Klubem Komediowym!

Pierwszym owocem naszej współpracy jest spektakl „Tajemnica beletrysty czyli ostatnia czytelnia na Imielinie”.  Jest to opowieść drogi z melancholią i komedią w tle. Czyli idealne połączenie na jesienny wieczór!

Głównym bohaterem jest Julian, który zaskoczony informacją o nagłych odwiedzinach zagranicznych znajomych bibliofili, wybiera się do najbliższej biblioteki, aby dowiedzieć się co nieco o czytelniczych nowinkach.

Ku jego zdziwieniu, biblioteka ma zostać zlikwidowana, a na jej miejsce ma postać enigmatyczne „Książki 24 h”.

Julian i lokalna bibliotekarka Cymelia postanawiają zawalczyć o Imielińską czytelnie. Kogo spotkają na swoje drodze i  czy uda się im uratować bibliotekę? O tym będą mogli przekonają się Państwo już w ten piątek na platformie TheMuBa 🙂

Spektakl w produkcji Klubu Komediowego i Big Book Festival, jest jak dobra książka: od pierwszych stron wciąga, porywa i bawi. Monologi bohaterów przeplatane są piosenkami oraz wierszami, jest literacko i zabawnie. Na pewno nie będą się Państwo nudzić, a może nawet po seansie sięgną Państwo po zakurzoną książkę, która od tak dawna czeka żeby ją przeczytać 🙂

Za reżyserie odpowiadał Michał Sufin, muzyka to zasługa Pawła Szamburskiego, a scenografia Michała Jońcy.

Premiera spektaklu 27 listopada o godzinie 15:00 na platformie Themuba.com

Udanego seansu 🙂

https://www.themuba.com/#/info/17

Teatry i kina są zamknięte, ale nie możemy zapominać o artystach!

Jak mawiał Krzysztof Jasiński:

„Kochajcie teatr! Kochajcie artystów!”.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie, mamy dla Państwa premierowy spektakl „Ja”. Monodram w wykonaniu znakomitego Arkadiusza Jakubika w reżyserii Michała Siegoczyńskiego na podstawie „Tequili” Krzysztofa Vargi.

„Ja” to monolog rockowej gwiazdy, bożyszcza tłumów, który do swojego pełnego spełnienia potrzebuje jeszcze tylko nieśmiertelnej sławy. Aby osiągnąć cel, decyduje się na drastyczny krok – samobójstwo, żeby tak jak Jim Morrison, Kurt Cobain czy Janis Joplin dostać się do „panteonu bogów”. W realizacji wielkiego planu, ubiega go jego perkusista…

Śmierć kolegi z zespołu jest zaskoczeniem i wstrząsem dla bohatera. Z pierwotnie ironicznego i zabawnego monologu, przechodzimy w intymną spowiedź. Na naszych oczach, widzimy przełom i walkę, walkę bohatera z samym sobą i z tym kim jest – jego tytułowe „ja”.

Piątek 13-stego z TheMuBą

Z TheMuBą tegoroczny piątek 13-stego będzie okazją do wzruszeń i śmiechu. 13-stka u nas nie będzie pechowa, ale darmowa. Spektakl “Ja” będzie dostępny od 13 listopada, od godzinie 15:00 na platformie Themuba.com. Dla wszystkich stęsknionych teatrem, mamy darmowy dwutygodniowy dostęp do spektaklu – do 27 listopada.

Udanego seansu!

A już niedługo kolejne premiery 🙂

Widzimy się na Themuba.com

https://www.themuba.com/#/info/15

NOWE OBLICZE TEATRU

Repertuar TheMuba:

https://www.themuba.com/#/repertuar

OGLĄDAJ THEMUBA GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!

Andrzej Grabowski LIVE na TheMuBa.com Już 3 marca 2019 o godz. 17:00 na platformie TheMuBa.com kolejna transmisja na żywo! Tym razem będzie to poruszająca „Spowiedź chuligana” Andrzeja Grabowskiego. Osobisty monodram w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego transmitowany będzie prosto z Teatru Polonia w Warszawie.

Już 3 marca 2019 o godz. 17:00 na platformie TheMuBa.com
kolejna transmisja na żywo!

Tym razem będzie to poruszająca „Spowiedź chuligana” Andrzeja Grabowskiego.
Osobisty monodram w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego
transmitowany będzie prosto z Teatru Polonia w Warszawie.

Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” jest wyraźnie widoczna w jego twórczości.

Wiersze układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego. Spektakl pomyślany w dwóch planach: filmowym, z młodym Andrzejem Grabowskim recytującym wczesne poematy Jesienina oraz współczesnym, w którym Andrzej Grabowski – po latach inny człowiek, inny aktor – interpretuje i śpiewa poezję Jesienina, wracając także do własnych wspomnień.

Andrzej Grabowski SPOWIEDŹ CHULIGANA, jako swój monodram, po raz pierwszy zaprezentował prawie ćwierć wieku temu (w 1992 r.). Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza, a także inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim, który mówi, że „Andrzej Grabowski w spektaklu jawi się jako wrażliwy i mądry człowiek. Jako artysta dojrzał do tego, by spojrzeć wstecz, również by skonfrontować teraźniejsze życie z przeszłością i dawną twórczością”.

„Jeśli ktoś myśli, że ja to Ferdynand Kiepski albo Gebels z Pitbulla, to się grubo myli. Spowiedź chuligana to pierwsze przedstawienie, gdzie mówię coś od siebie” – zapewnia aktor. Tak więc, zapraszamy.

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Stu z Krakowa. E-bilet w cenie 29,90 PLN daje dostęp 72h, liczony od godz. 17:00 czasu polskiego w niedzielę 3.03.2019.

Bilety: https://www.themuba.com/#/

Kontakt dla mediów:
Marta Szadowiak
tel. 502 404 394
media@themuba.com

#kolejne artykuły