(Pop)kulturalne podsumowanie 2020 roku (vol. 1. & 2.) | worldmaster.pl
#

Co (pop)kulturalnie polecam vol. 2. – Podsumowanie roku 2020

Przed Wami moje zestawienie najlepszych filmów / seriali / gier / albumów muzycznych, jakie przyniósł nam ten pechowy rok 2020.

Co (pop)kulturalnie polecam vol. 2. Podsumowanie roku || Bez/Schematu – YouTube

w gratisie vol. 1.

Co (pop)kulturalnie polecam vol. 1 || Bez/Schematu – YouTube

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, analitykiem, konsultantem i kreatywnym. Założyłem agencję doradczą WeTheCrowd, gdzie doradzam markom z sektorów kreatywnych. Staram się także zachęcać projektantów i twórców do myślenia niekonwencjonalnego na vlogu Bez/Schematu. Jeśli chcesz ze mną współpracować, napisz: bfm@wethecrowd.pl

Red Dead Redemption 2

 

Zamiast spóźnionego podsumowania popkulturowego 2019: lista albumów muzycznych, filmów, seriali i gier, które NIE pojawiły się wcześniej na Bez/Schematu. A które zachwycają nadal w 2020 roku. 😉

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, analitykiem, konsultantem i kreatywnym. Założyłem agencję doradczą WeTheCrowd, gdzie doradzam markom z sektorów kreatywnych. Staram się także zachęcać projektantów i twórców do myślenia niekonwencjonalnego na vlogu Bez/Schematu. Jeśli chcesz ze mną współpracować, napisz: bfm@wethecrowd.pl

Premierowy piątek z TheMuBa!

Każdy z nas ma swoje tajemnice.

„Niedzielne popołudnie” to obraz małżeństwa, które nieoczekiwanie i bardzo gwałtownie zmierza się z rzeczywistością. Zamiatane pod dywan problemy, spiętrzyły się do rozmiarów ściany, przy której już nie da się przejść obojętnie. Wspólny odpoczynek zmienia się w ostrą kłótnie, gdzie każdy ma do siebie pretensje… o wszystko i o nic. Odkładane problemy, pielęgnowane urazy, oczekiwania, które nijak miały się do rzeczywistości. Zrodziły tylko frustrację i złość, że „przecież nie tak miało być”.

Éric-Emmanuel Schmitt pisał:

„Każdy związek jest domem, do którego klucze znajdują się w rękach mieszkańców. Jeśli zamknie się ich od zewnątrz, dom stanie się więzieniem, a oni więźniami.”

Spektakl w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to bardzo trafny obraz relacji w której idealistyczne wyobrażenia o wspólnym życiu w pewnym momencie są konfrontowane z rzeczywistością. Wyniki takiej konfrontacji bywają różne, czasami prowadzą do rozpadu relacji, a czasami ją umacniają. Jak będzie w przypadku naszych bohaterów? Czy ich związek przetrwa?

„Niedzielne popołudnie” to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, ciepła i humoru, która mierzy się z pytaniem o przyczynę tak wielu rozpadów związków i o drogę do dojrzałego rodzicielstwa. Spektakl w produkcji Fundacji Artystycznej MŁYN, dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.

Już dziś tj. od 4 grudnia, od godziny 15:00 zapraszamy do oglądania 🙂

Życzymy udanego seansu!

https://www.themuba.com/#/info/18

Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować o naszym nowym cyklu spektakli z Klubem Komediowym!

Pierwszym owocem naszej współpracy jest spektakl „Tajemnica beletrysty czyli ostatnia czytelnia na Imielinie”.  Jest to opowieść drogi z melancholią i komedią w tle. Czyli idealne połączenie na jesienny wieczór!

Głównym bohaterem jest Julian, który zaskoczony informacją o nagłych odwiedzinach zagranicznych znajomych bibliofili, wybiera się do najbliższej biblioteki, aby dowiedzieć się co nieco o czytelniczych nowinkach.

Ku jego zdziwieniu, biblioteka ma zostać zlikwidowana, a na jej miejsce ma postać enigmatyczne „Książki 24 h”.

Julian i lokalna bibliotekarka Cymelia postanawiają zawalczyć o Imielińską czytelnie. Kogo spotkają na swoje drodze i  czy uda się im uratować bibliotekę? O tym będą mogli przekonają się Państwo już w ten piątek na platformie TheMuBa 🙂

Spektakl w produkcji Klubu Komediowego i Big Book Festival, jest jak dobra książka: od pierwszych stron wciąga, porywa i bawi. Monologi bohaterów przeplatane są piosenkami oraz wierszami, jest literacko i zabawnie. Na pewno nie będą się Państwo nudzić, a może nawet po seansie sięgną Państwo po zakurzoną książkę, która od tak dawna czeka żeby ją przeczytać 🙂

Za reżyserie odpowiadał Michał Sufin, muzyka to zasługa Pawła Szamburskiego, a scenografia Michała Jońcy.

Premiera spektaklu 27 listopada o godzinie 15:00 na platformie Themuba.com

Udanego seansu 🙂

https://www.themuba.com/#/info/17

Teatry i kina są zamknięte, ale nie możemy zapominać o artystach!

Jak mawiał Krzysztof Jasiński:

„Kochajcie teatr! Kochajcie artystów!”.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie, mamy dla Państwa premierowy spektakl „Ja”. Monodram w wykonaniu znakomitego Arkadiusza Jakubika w reżyserii Michała Siegoczyńskiego na podstawie „Tequili” Krzysztofa Vargi.

„Ja” to monolog rockowej gwiazdy, bożyszcza tłumów, który do swojego pełnego spełnienia potrzebuje jeszcze tylko nieśmiertelnej sławy. Aby osiągnąć cel, decyduje się na drastyczny krok – samobójstwo, żeby tak jak Jim Morrison, Kurt Cobain czy Janis Joplin dostać się do „panteonu bogów”. W realizacji wielkiego planu, ubiega go jego perkusista…

Śmierć kolegi z zespołu jest zaskoczeniem i wstrząsem dla bohatera. Z pierwotnie ironicznego i zabawnego monologu, przechodzimy w intymną spowiedź. Na naszych oczach, widzimy przełom i walkę, walkę bohatera z samym sobą i z tym kim jest – jego tytułowe „ja”.

Piątek 13-stego z TheMuBą

Z TheMuBą tegoroczny piątek 13-stego będzie okazją do wzruszeń i śmiechu. 13-stka u nas nie będzie pechowa, ale darmowa. Spektakl “Ja” będzie dostępny od 13 listopada, od godzinie 15:00 na platformie Themuba.com. Dla wszystkich stęsknionych teatrem, mamy darmowy dwutygodniowy dostęp do spektaklu – do 27 listopada.

Udanego seansu!

A już niedługo kolejne premiery 🙂

Widzimy się na Themuba.com

https://www.themuba.com/#/info/15

NOWE OBLICZE TEATRU

Repertuar TheMuba:

https://www.themuba.com/#/repertuar

OGLĄDAJ THEMUBA GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!

#kolejne artykuły