Top 10 głównych platform wspierających ICO 2018 | worldmaster.pl
#

Coś więcej o ICO

 

ICO mają w sobie bardzo dużo potencjału. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ilość zebranych funduszy podwoiła się.
Oto nasze świeże spojrzenie na firmy, które powstały i są sukcesami.

Mamy już lipiec i czas spojrzeć wstecz na sytuację z pierwszej połowy 2018 roku. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów był to ekscytujący i burzliwy okres dla świata kryptografii. Rynek podlegał dominacji ostrych spadków, a pułap rynkowy dla kryptosfery spadł do 264 miliardów dolarów w momencie pisania.

Widzieliśmy zakazy, oszustwa i sukcesy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Głównym punktem wzrostu był natomiast rynek ICO, na którym prawie 14 mld zostało zebranych w pierwszej połowie roku. Ta liczba stanowi dwukrotność całej liczby ICO z 2017 roku.

Przyjrzyjmy się 10 najlepszym platformom, które pochodzą z pierwszej połowy roku.

1. WePower

Głównym celem WePower jest sprawienie, aby projekty dotyczące zielonej energii były łatwo finansowane. Ma to umożliwiać społeczność i osoby fizyczne w przeciwieństwie do tradycyjnej metody odgórnego finansowania.

Model finansowania stworzony przez ICO WePower motywuje zarówno producentów, jak i kupujących energię do korzystania z platformy.

ERC20 WPR token zebrał 40 milionów dolarów w pierwszym ICO 1 lutego 2018. Była to przedsprzedaż, która trwała od 22 września 2017 r.

2. Solve.Care

Zajmuje się branżą opieki zdrowotnej / świadczeń, decentralizując system i oddając władzę użytkownikowi. Uprawnienia są przekazywane pacjentowi z nadzieją na lepszy dostęp do opieki, usprawnione zadania lekarza oraz terminowe i dokładne płatności przez administratora opieki zdrowotnej. Platforma składa się z czterech różnych komponentów, które tworzą funkcję Solve.Care: Care.Wallet, Care.Card, Care.Coin i Care.Protocol. Wszystkie te komponenty są zaprojektowane tak, aby oferować innowacyjne podejście do administrowania korzyści i utrzymywać pacjentów, lekarzy i szpitale w synchronizacji i poza kontrolą scentralizowanego administratora.
Firma Solve.care pozyskała 20 mln dolarów 1 maja 2018 r., a platforma jest otwarta do rejestracji.

3. Play2Live

Zamykając testy alfa, Play2Live zaprezentuje swoją platformę beta w sierpniu. Ekosystem Play2Live został tak zaprojektowany, aby zapewnić każdemu, kto jest zaangażowany w e-sport i grę, lepsze wrażenia, niż te, które mają teraz. Użytkownicy otrzymują szereg opcji przesyłania strumieniowego z opcją braku reklamowania. Użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje oraz zbierać tokeny na wiele różnych sposobów. To tylko niektóre z korzyści, jakie przyniesie platforma.
ICO to 30 milionów dolarów, ale ilość zebranych funduszy nie została ostatecznie zweryfikowana.

4.AppCoins

AppCoins to otwarty i rozproszony protokół dla sklepów z aplikacjami. Proponuje przenieść do Blockchain trzy najbardziej krytyczne przepływy sklepów z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zgodę dewelopera. Poprzez przeprojektowanie transakcji w sklepie z aplikacjami, firma tworzy efektywność poprzez dezintermediację i redystrybuuje wartość wydaną w sposób, który tworzy zachęty dla sklepów obsługiwanych przez AppCoins.

5. Ambrosus

Ambrosus buduje zdecentralizowaną sieć logistyczną łańcucha dostaw opartą na IoT technologii Blockchain, która umożliwi bezpieczny i bezstratny dialog między czujnikami, rozproszonymi księgami i bazami danych w celu optymalizacji widoczności łańcucha dostaw i zapewnienia jakości. Sieć będzie obsługiwać takie branże, jak produkty rolne, medyczne, towary i produkty o wysokiej wartości. Ma rynkową wartość 44,6 mln USD. Tokeny pojawiły się na rynku 23 października 2017 r. na poziomie 0,19 USD, a w chwili pisania notowania wynoszą 0,31 USD. Token osiągnął rekordową wysokość 1,72 USD w połowie stycznia 2018 roku.

6.Money Token

Jest to firma typu cash-for-crypto, która pozwala użytkownikom na zaciąganie pożyczek na ich zabezpieczenie kryptograficzne. Dzięki temu użytkownicy mogą utrzymywać swoje długie pozycje bez konieczności płacenia opłat i podatków od sprzedaży kryptowalut, aby uzyskać dostęp do gotówki. Jeśli nie chcą spłacać pożyczki, to Money Token przechowuje krypto i rozlicza dług. Jeśli wartość zabezpieczeń kryptograficznych rośnie, a kredytobiorca płaci je z powrotem, wtedy płacą oni tylko za to, czego w ich kontaktach brakowało, a oni utrzymają zyski kryptograficzne bez żadnych kar. Money Token zakończył swoje ICO w dniu 7 czerwca i zarobił 36 milionów dolarów. Platforma jest aktywna i gotowa do udzielania pożyczek.

7.Cardstack

Cardstack to otwarte środowisko i protokół konsensusu, który sprawia, że Blockchain jest użyteczny i skalowalny dla masowego rynku, tworząc zdecentralizowany ekosystem oprogramowania, który może rzucić wyzwanie dzisiejszym cyfrowym mocom. ICO zebrało 35 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 1 czerwca.

8.DCC

Kredyt zdecentralizowany jest kolejnym kredytodawcą, ale daje właścicielowi moc nad osobistymi informacjami kredytowymi. W ten sposób umożliwia użytkownikowi znajdowanie najlepszej oferty kredytów, co ma znacznie przyspieszyć dostęp do potencjalnych pożyczkodawców i pozwoli uniknąć długich kontroli kredytowych i finansowych. Tradycyjne banki sprawiają, że klienci cierpią. DCC pozyskało 49 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 29 maja 2018 roku.

9.Orbs

Pozyskując około 118 milionów dolarów, Orbs oferuje platformę, która opiera się na koncepcji wspierania aplikacji na dużą skalę dla konsumentów w Blockchain. Nawiązali współpracę z główną aplikacją do przesyłania wiadomości Kik, która jest częścią monety Kin. Orbs polegają na oferowaniu infrastruktury jako usługi dla swoich klientów. Platforma zbudowała Blockchain od podstaw na rynku aplikacji konsumenckich i dostosowała się do bardzo specyficznego zestawu wymagań, który jest podstawową różnicą między innymi Blockchainami. Platforma ORBS będzie miała własny rynek infrastruktury, na którym niezależni dostawcy oprogramowania będą mogli oferować swoje oprogramowania z interfejsem API.

10.Nexo

Kolejny dostawca pożyczek kryptowalutowych, Nexo, był w stanie zebrać około 52 miliony dolarów w trzymiesięcznym ICO, który zakończył się 1 kwietnia. Wypożyczył już ponad 120 milionów dolarów i zebrał około 155 milionów dolarów spłat. Podobnie jak wielu innych pożyczkodawców kryptowalutowych, będą wymagać zabezpieczenia kryptograficznego. Nexo działa pod nadzorem Nadzoru Bankowego UE.

Bankomaty Bitcoin w USA mają dzienne limity na zakupy kryptograficzne i wymagają identyfikatorów klientów.

Do tej pory kryptowaluty były najczęściej używane w krajach rozwijających się, takich jak Afryka, Ameryka Południowa czy Azja Południowo-Wschodnia. Ale ostatnio bankomaty Bitcoin zaczęły pojawiać się również w biedniejszych obszarach miast USA. Wynika to z faktu, że biedni ludzie praktycznie nie mają dostępu do systemu bankowego.

Obecnie istnieje około 80 bankomatów, w których można kupić lub sprzedać BTC w rejonie Detroit. Całkowita liczba przekracza nieco ponad 2000 maszyn w całym USA.

btc atm bankomaty bitcoin bankomaty

coinatmradar.com

Wyjście z problemu bankowości

Rodziny o niskich dochodach zwykle zarabiają i wydają pieniądze poza tradycyjnym systemem bankowym, nie rejestrując swoich dochodów. Mogą też być pozbawieni regularnych usług bankowych ze względu na stale niski poziom zrównoważenia dochodów.

Niektórzy ekonomiści z Uniwersytetu Pensylwanii uważają, że biedni ludzie postrzegają kryptowaluty jako loterię i kupują je mając nadzieję na duże zyski w przyszłości.

Zabezpieczenia przed praniem pieniędzy

Bitcoin ATM pobiera tylko od siedmiu do ośmiu procent prowizji, co wydaje się niczym dla dilerów, którzy chcą zmienić swoją nieuczciwą gotówkę na BTC.

Jednak założyciel firmy BitAML Joe Ciccolo, która konsultuje się ze startupami kryptograficznymi, zapewnia, że bankomaty umożliwiają teraz operatorom zbieranie informacji o klientach, w tym ich identyfikatorów, takich jak np. prawo jazdy.

Ponadto, maszyna może wprowadzić dzienne limity transakcji dla jednej osoby i limity na nominały transakcji.

Główny doradca ekonomiczny Allianz zainteresowany “cyfrowym złotem”

Mohamed El-Erian, uważany za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli rynków finansowych oraz główny doradca ekonomiczny Allianz, która jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie, dziś rano w wywiadzie dla CNBC powiedział, że rozważa zakup Bitcoina, pod warunkiem, że cena spadnie poniżej 5000 USD.

Nie wydaję mi się, żeby cena wróciła do 20 000$. Natomiast sądzę, że trzeba stworzyć bazę, dzięki której ludzie, którzy naprawdę wierzą w przyszłość Bitcoina, skonsolidują się, a następnie wzmocnią

Mohamed El-Erian allianz kupie bitcoina

Business Insider

El-Erian uważa, że technologia blockchain, która jest podstawą Bitcoina, służąca jako cyfrowa księga transakcji finansowych, może być szeroko stosowana w bankowości i innych sektorach w przyszłości. Natomiast Bitcoin zostanie ostatecznie potraktowany jako zasób wartości niż jako waluta, podobnie jak złoto.

Podejrzewam, że jeśli spojrzymy 10 do 15 lat do przodu, to będziemy dysponować walutami cyfrowymi. Sektor publiczny będzie w tym uczestniczyć. To nie będzie czysty Bitcoin, ale technologie blockchain, możemy potraktować poważnie-Mohamed El-Erian

Pomimo obecnego spadku cen Bitcoina, korekta wydaje się poprawiać nastroje wśród instytucji takich jak Fidelity Investments czy Goldman Sachs, które są przekonane, że cena Bitcoina pod koniec 2017 r. nie uzasadniała jego wartości.

Mimo, że kryptowaluty w tej chwili utrzymują się na poziomie zbliżonym do najniższego w tym roku, zainteresowanie technologią ma wzrosnąć w niedalekiej przyszłości ponad dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wynika z badań przeprowadzonym przez ING Bank N.V. w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Podczas gdy tylko 9 procent respondentów posiada krypto, 25 procent stwierdziło, że będzie właścicielami w przyszłości. Największy procent (18 procent) osób posiadających cyfrowe waluty odnotowano w Turcji, a najniższy (4 procent) w Luksemburgu.
Badanie jest przeprowadzane kilka razy w roku i uwzględnia płeć, wiek i populację w każdym kraju. Ostatnie badanie, które przeprowadzono w okresie od 26 marca do 6 kwietnia 2018 r., porównywało 15 krajów, w których badano około 1000 respondentów.

Inwestorzy szukają stron z poradami o inwestowaniu

Jeśli chodzi o źródło doradztwa inwestycyjnego lub informacji, Europejczycy bardziej zaufali doradcom finansowym i specjalistycznym stronom internetowym niż znajomym lub rodzinie. Badanie to przypisuje się temu, że kryptowaluty były stosunkowo nowym tematem.

Jessica Exton i Fleur Doidge twórcy ankiety ING zauważają:

Może to odzwierciedlać ogólne wrażenie, że trend jest skomplikowany lub trudny do zrozumienia i dlatego wymaga specjalisty. Jeśli kryptowaluty w końcu przejdą do głównego nurtu, ta preferencja może się zmienić

Wyższy poziom znajomości kryptowalut odnotowano również wśród tych, którzy korzystają z usług finansowych na urządzeniach mobilnych w porównaniu do tych, którzy unikają “bankowości w drodze”. Około 69% użytkowników usług bankowości mobilnej słyszało o kryptowalutach w porównaniu do 59% nie będących użytkownikami.

Brytyjczycy wybierają Bitcoin

Jak wynika z badań ponad tysiącletni ruch zbliża się do epoki, w której młodzi chcą zainwestować swoje pieniądze, nie patrząc na własność, ale raczej na wygodę i szybkość inwestycji co daje im Bitcoin oraz akcje. Najnowsza potencjalna baza klientów rynku mieszkaniowego nie jest tak zachwycona, jak poprzednie pokolenia.

Badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii. Ich wyniki pokazują, że trzech na pięciu Brytyjskich Millenialsów wolałoby umieścić swoje pieniądze w akcjach i Bitcoinie niż inwestować na rynku nieruchomości. Jedna piąta ankietowanych, w wieku od 21 do 35 lat, twierdziła, że wybiera tradycyjne inwestycje w nieruchomości, ostatnia część ankietowanych czyli 20% uznaje, że rachunek bankowy był lepszą inwestycją niż zakup mieszkania.

brytyjczycy wybierają bitcoin inwestowanie nieruchomości

Bitcoinnews.com

Ciekawe wyniki

Liczba młodych ludzi chętnych na  inwestowanie w spekulacyjną walutę cyfrową jest zaskakująco wysoka, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienność nowego rynku.

Jednakże nie można się specjalnie dziwić takim odczuciom. Katastrofa na rynku mieszkaniowym i wywołane tymi zdarzeniami komplikacje spowodowały, że nieruchomości nie są już postrzegana jako bezpieczny zasób przez młodsze pokolenie, jak miało to miejsce w przeszłości.

Według sondażu ponad połowa Milenialsów stwierdziła, że inwestycje w nieruchomości w pobliżu ich miejsca zamieszkania w ciągu następnych pięciu lat jest obarczone “wysokim ryzykiem”. Część z nich uważa, że ma to związek z ogromnymi ograniczeniami finansowymi, jakie dom ma na jednostkę lub rodzinę.

Połowa osób stwierdziła, że kupując dom, musiała mieszkać w mniej dogodnym miejscu. Dodatkowo 45 procent stwierdziło, że nie skorzystało z okazji na świetną pracę ze względu na lokalizację swojego przyszłego domu.

Wygoda podczas inwestycji

Nie ma wątpliwości, że Bitcoin wciąż ma swoje problemy jako narzędzie inwestycyjne. Jednak rynek nieruchomości wydaje się być bardzo przestarzały i nieodpowiedni dla współczesnych inwestorów.

Bitcoin nadal oferuje wygodę zarówno w zakresie możliwości zakupu, jak i jego poziomu. Inwestycje mogą być duże lub małe, w zależności jak inwestor wybierze. Mogą być wykonane ze smartfona lub urządzeń mobilnych z dnia na dzień.

#kolejne artykuły