Sytuacja na rynku kryptowalut okiem analityka | worldmaster.pl
#

Może się wydawać, że jest to niewielki rajd, natomiast strateg rynkowy Jon Cotton uważa, że jest tak samo ważny jak ten z grudnia 2017, który wybił Bitcoina na szczyt.

Ostatnia sytuacja na rynku pozwoliła osiągnąć Bitnoinowi kurs powyżej 8000 $ i utrzymać się na tym poziomie. Wielu inwestorów odetchnęło po tym jak kilka tygodni temu notował on poziom zaledwie 5 800 $. Jest to znaczące posunięcie dla Jona Cottona, głównego stratega BCB Group.

bcbgroup jon cotton bitcoin 8000 8000 $

bcbgroup

Głównym powodem entuzjazmu analityka jest przekonanie, że może to doprowadzić do trwałego ruchu w górę w średnim okresie, co jest imponujące na rynku, który był niedźwiedzi przez cały 2018 rok.

Wolumeny obrotu są kluczowe

Cotton zauważył, że doszło do zwiększenia wolumenu obrotu Bitcoinem. Dzięki temu cyfrowa waluta złamała swój opór i ruszyła w kierunku trendu wzrostowego.

Ponieważ obroty handlowe rosną do znacznych poziomów. Bitcoin narusza nasz poprzednio odnotowany poziom oporu w wysokości 7,740 USD, według naszej analizy, ostatni rajd przywrócił walutę powyżej wzrostu z listopada 2017 roku

Bitcoin przekroczył swoją 50-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od kwietnia i złamał opór od trendu spadkowego z grudniowego maksimum. Uważamy, że jest to jeden z najbardziej obiecujących ruchów, jakie widzieliśmy dla waluty od początku grudnia

To jeszcze nie koniec

Pod względem indeksu Względnej Siły mierząc wielkość ostatnich zmian cen, przeszliśmy na poziomy wykupienia, co oznacza, że w tym czasie zbliża się krótkoterminowy szczyt

Cotton spojrzał również na potencjał głównych altcoinów.

Naszym zdaniem, jeśli BTC utrzyma się powyżej 7,700 $, byki mogą podjąć nową próbę na wszystkich ważniejszych altcoinach przebijając średnią z ostatnich kilku miesięcy

Pomimo spadku wartości Bitcoin’a o 70% od najwyższego poziomu, pewien bogaty australijski gracz uważa, że osiągnie on wartość powyżej 280 000$, wyprzedzając cenę akcji Berkshire Hathaway do 2023 roku.

Bitcon vs Warren Buffet

Jeden z największych australijskich potentatów bukmacherskich, Tom Waterhouse napisał na Twiterze, że pewien Krypto-Ekspert (decyduje się pozostać anonimowy) poprosił go zakład. W tym zakłądzie obstawi, że jeden Bitcoin przekroczy cenę jednego udziału w Berkshire Hathaway do 2023 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kwota żądanego zakładu wynosi 8,5 miliona dolarów australijskich. Haczyk w tym, żę możliwa wygrana wynosi 1,2 miliarda dolarów australijskich (~884,7 milionów dolarów amerykańskich).

Stawka jest wysoka, ponieważ cena Bitcoin’a obecnie wynosi 6200$, natomiast cena za akcje Warren Buffet Berkshire Hathaway wynosi około 280 tys. USD.

Według Ran Neu-Ner, który jest gospodarzem Crypto Trader w CNBC, Bitcoin nie jest mądrą inwestycją w najbliższym czasie. Według niego wkrótce osiągnie punkt, w którym górnicy uznają, że nie jest już opłacalne kopanie monety.

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London, kryptowaluty takie jak Bitcoin mają potencjał by stać się szeroko stosowaną formą płatności w nadchodzącej dekadzie, ponieważ posiadają już jedną cechę obecnych walut fiducjarnych.

Waluty cyfrowe jako kolejny etap naturalnej ewolucji pieniędzy

W swoim raporcie badawczym zatytułowanym “Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption”, eksperci uważają, że kryptowaluty mogą już zastąpić tradycyjne pieniądze, ponieważ posiadają już jedną z ich podstawowych funkcji. Są magazynem wartości.

Profesor William Knottenbelt i dr Zeynup Gurguc z Imperial College Business uważają, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są jeszcze gotowe, aby pełnić funkcje jednostki rozliczeniowej w systemie gospodarczym oraz środka wymiany, ponieważ muszą zostać poddane do poprawy w różnych obszarach, zarówno w zakresie projektowanie jak i skalowalności. Obecnie większość kryptowalut zbudowanych jest na blockchain’ach, które nie są zaprojektowane do obsługi dużych transakcji.

Ponadto raport sugeruje, że należy uczynić kryptografię bardziej przyjazną dla ludzi, którzy nie posiadają ich specjalistycznej wiedzy. Jeśli kryptowaluty mają stać się szeroko stosowane, ich cena musi się ustabilizować i stać się mniej zmienna. Posiadanie znormalizowanego podejścia regulacyjnego na całym świecie również znacząco wspomoże proces adopcji.

Ze względu na fakt, że mamy przyjemność przebywać w Paryżu przez kilka tygodni postanowiliśmy wykorzystać tą okazję i zagłębić się w świat kryptowalut i Bitcoin w tym mieście.

Ku naszemu zdziwieniu na mapie Paryża odnajdziemy dosłownie garstkę miejsc odpowiadających naszej tematyce. Nie zraża nas to jednak do ich odwiedzenia.

1. CoinHouse (The house of Bicoin)

Coinhouse jest brokerem Bitcoin obsługiwanym przez Ledger, firmę chroniącą Bitcoin.

Coinhouse pozwala użytkownikom we Francji kupować Bitcoiny za pomocą bezpiecznej karty kredytowej 3D lub debetowej. Udostępnia także zakup za pomocą kart prepaid Neosurf.

Opłaty transakcyjne wahają się od 6-10%.

Po wstępnej weryfikacji Bitcoin jest dostarczany natychmiast do portfela klienta.

W siedzibie firmy stoją dwie aktywne koparki oraz stanowiska do pracy online.

2. Sof’s Bar

Bardzo klimatyczny bar z drinkami i nowoczesną muzyką. Już na wejściu rzucają się w oczy dostępne formy płatności w postaci kryptowalut (Bitcoin Accepted here). Ciekawym rozwiązaniem są podstawki pod kufle z logiem różnych kryptowalut oraz plakaty HODL na ścianach.

3. Poloniex.com

Bardzo chcieliśmy odwiedzić paryską siedzibę Poloniexa natomiast nie było nam to pisane. Jak się później okazało biuro zostało zlikwidowane w tym mieście. W jego miejscu dziś znajduję się lokal, w którym każdy może popracować online. Godzina dostępu do internetu kosztuje 5 EUR natomiast daje nam to dostęp do wszelkich napojów oraz przekąsek w bufecie.

4. Bitcomaty

Bardzo zdziwił nas fakt, że na mapie Bitcoina mieliśmy kilka punktów z dostępnymi ATM Crypto natomiast żaden w rzeczywistości się tam nie znajdował. Będziemy szukać informacji dlatego zostały one zlikwidowane bądź przeniesione.

Podsumowując

W naszym odczuciu Paryż poza dwoma miejscami, w których można poczuć klimat kryptowalut nie jest godny polecenia dla fanów tej nowej technologii. „Znalezienie” wszystkich miejsc na mapie odpowiadających poszukiwanej tematyce wraz z kilkoma rozmowami w tych punktach zajęło nam około 3 godzin. Jak na stolicę Francji jest to bardzo słaby wynik.

Nasza nota w serii Śladami Bitcoina dla Paryża to 3/10.

Coś więcej o ICO

 

ICO mają w sobie bardzo dużo potencjału. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ilość zebranych funduszy podwoiła się.
Oto nasze świeże spojrzenie na firmy, które powstały i są sukcesami.

Mamy już lipiec i czas spojrzeć wstecz na sytuację z pierwszej połowy 2018 roku. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów był to ekscytujący i burzliwy okres dla świata kryptografii. Rynek podlegał dominacji ostrych spadków, a pułap rynkowy dla kryptosfery spadł do 264 miliardów dolarów w momencie pisania.

Widzieliśmy zakazy, oszustwa i sukcesy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Głównym punktem wzrostu był natomiast rynek ICO, na którym prawie 14 mld zostało zebranych w pierwszej połowie roku. Ta liczba stanowi dwukrotność całej liczby ICO z 2017 roku.

Przyjrzyjmy się 10 najlepszym platformom, które pochodzą z pierwszej połowy roku.

1. WePower

Głównym celem WePower jest sprawienie, aby projekty dotyczące zielonej energii były łatwo finansowane. Ma to umożliwiać społeczność i osoby fizyczne w przeciwieństwie do tradycyjnej metody odgórnego finansowania.

Model finansowania stworzony przez ICO WePower motywuje zarówno producentów, jak i kupujących energię do korzystania z platformy.

ERC20 WPR token zebrał 40 milionów dolarów w pierwszym ICO 1 lutego 2018. Była to przedsprzedaż, która trwała od 22 września 2017 r.

2. Solve.Care

Zajmuje się branżą opieki zdrowotnej / świadczeń, decentralizując system i oddając władzę użytkownikowi. Uprawnienia są przekazywane pacjentowi z nadzieją na lepszy dostęp do opieki, usprawnione zadania lekarza oraz terminowe i dokładne płatności przez administratora opieki zdrowotnej. Platforma składa się z czterech różnych komponentów, które tworzą funkcję Solve.Care: Care.Wallet, Care.Card, Care.Coin i Care.Protocol. Wszystkie te komponenty są zaprojektowane tak, aby oferować innowacyjne podejście do administrowania korzyści i utrzymywać pacjentów, lekarzy i szpitale w synchronizacji i poza kontrolą scentralizowanego administratora.
Firma Solve.care pozyskała 20 mln dolarów 1 maja 2018 r., a platforma jest otwarta do rejestracji.

3. Play2Live

Zamykając testy alfa, Play2Live zaprezentuje swoją platformę beta w sierpniu. Ekosystem Play2Live został tak zaprojektowany, aby zapewnić każdemu, kto jest zaangażowany w e-sport i grę, lepsze wrażenia, niż te, które mają teraz. Użytkownicy otrzymują szereg opcji przesyłania strumieniowego z opcją braku reklamowania. Użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje oraz zbierać tokeny na wiele różnych sposobów. To tylko niektóre z korzyści, jakie przyniesie platforma.
ICO to 30 milionów dolarów, ale ilość zebranych funduszy nie została ostatecznie zweryfikowana.

4.AppCoins

AppCoins to otwarty i rozproszony protokół dla sklepów z aplikacjami. Proponuje przenieść do Blockchain trzy najbardziej krytyczne przepływy sklepów z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zgodę dewelopera. Poprzez przeprojektowanie transakcji w sklepie z aplikacjami, firma tworzy efektywność poprzez dezintermediację i redystrybuuje wartość wydaną w sposób, który tworzy zachęty dla sklepów obsługiwanych przez AppCoins.

5. Ambrosus

Ambrosus buduje zdecentralizowaną sieć logistyczną łańcucha dostaw opartą na IoT technologii Blockchain, która umożliwi bezpieczny i bezstratny dialog między czujnikami, rozproszonymi księgami i bazami danych w celu optymalizacji widoczności łańcucha dostaw i zapewnienia jakości. Sieć będzie obsługiwać takie branże, jak produkty rolne, medyczne, towary i produkty o wysokiej wartości. Ma rynkową wartość 44,6 mln USD. Tokeny pojawiły się na rynku 23 października 2017 r. na poziomie 0,19 USD, a w chwili pisania notowania wynoszą 0,31 USD. Token osiągnął rekordową wysokość 1,72 USD w połowie stycznia 2018 roku.

6.Money Token

Jest to firma typu cash-for-crypto, która pozwala użytkownikom na zaciąganie pożyczek na ich zabezpieczenie kryptograficzne. Dzięki temu użytkownicy mogą utrzymywać swoje długie pozycje bez konieczności płacenia opłat i podatków od sprzedaży kryptowalut, aby uzyskać dostęp do gotówki. Jeśli nie chcą spłacać pożyczki, to Money Token przechowuje krypto i rozlicza dług. Jeśli wartość zabezpieczeń kryptograficznych rośnie, a kredytobiorca płaci je z powrotem, wtedy płacą oni tylko za to, czego w ich kontaktach brakowało, a oni utrzymają zyski kryptograficzne bez żadnych kar. Money Token zakończył swoje ICO w dniu 7 czerwca i zarobił 36 milionów dolarów. Platforma jest aktywna i gotowa do udzielania pożyczek.

7.Cardstack

Cardstack to otwarte środowisko i protokół konsensusu, który sprawia, że Blockchain jest użyteczny i skalowalny dla masowego rynku, tworząc zdecentralizowany ekosystem oprogramowania, który może rzucić wyzwanie dzisiejszym cyfrowym mocom. ICO zebrało 35 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 1 czerwca.

8.DCC

Kredyt zdecentralizowany jest kolejnym kredytodawcą, ale daje właścicielowi moc nad osobistymi informacjami kredytowymi. W ten sposób umożliwia użytkownikowi znajdowanie najlepszej oferty kredytów, co ma znacznie przyspieszyć dostęp do potencjalnych pożyczkodawców i pozwoli uniknąć długich kontroli kredytowych i finansowych. Tradycyjne banki sprawiają, że klienci cierpią. DCC pozyskało 49 milionów dolarów w 24-godzinnym ICO, który zakończył się 29 maja 2018 roku.

9.Orbs

Pozyskując około 118 milionów dolarów, Orbs oferuje platformę, która opiera się na koncepcji wspierania aplikacji na dużą skalę dla konsumentów w Blockchain. Nawiązali współpracę z główną aplikacją do przesyłania wiadomości Kik, która jest częścią monety Kin. Orbs polegają na oferowaniu infrastruktury jako usługi dla swoich klientów. Platforma zbudowała Blockchain od podstaw na rynku aplikacji konsumenckich i dostosowała się do bardzo specyficznego zestawu wymagań, który jest podstawową różnicą między innymi Blockchainami. Platforma ORBS będzie miała własny rynek infrastruktury, na którym niezależni dostawcy oprogramowania będą mogli oferować swoje oprogramowania z interfejsem API.

10.Nexo

Kolejny dostawca pożyczek kryptowalutowych, Nexo, był w stanie zebrać około 52 miliony dolarów w trzymiesięcznym ICO, który zakończył się 1 kwietnia. Wypożyczył już ponad 120 milionów dolarów i zebrał około 155 milionów dolarów spłat. Podobnie jak wielu innych pożyczkodawców kryptowalutowych, będą wymagać zabezpieczenia kryptograficznego. Nexo działa pod nadzorem Nadzoru Bankowego UE.

#kolejne artykuły