Rząd chiński popiera innowacje Blockchain | worldmaster.pl
#

Po wielu zaporowych decyzjach wymierzonych w kryptowaluty, chiński rząd stopniowo otwiera się na innowacje BlockchainChiny są gotowe stać się centrum innowacji Blockchain w następstwie prowadzonych przez rząd starań o stworzenie zdrowszego środowiska dla tej technologii. Raport wydany przez MITT oznacza ekspansję Blockchain do krajowego sektora finansowego i zarządzania łańcuchem dostaw.

Chiny stawiają na Blockchain

Podczas gdy chińskie ataki na bitcoina były dużym ciosem dla lokalnej społeczności kryptograficznej, kraj ten zupełnie inaczej postrzega Blockchain, otwarcie go obejmując. W najbliższej przyszłości ministerstwo skoncentruje się na wykorzystaniu Blockchain do zwiększenia mocy obliczeniowej i możliwości przechowywania danych.

Od czerwca 2018 r. liczba firm opartych na Blockchain stale rośnie. Na ten moment jest to 456 firm. Ostatnie zainteresowanie Blockchain może dać większy impuls dla następnych. MITT planuje nawet zachęcić nowe firmy do większego zaangażowania w Blockchain.

People’s Daily“, oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin, stwierdza, że rząd będzie również zwracał uwagę na edukację urzędników, publikując oddzielny przewodnik dotyczący Blockchain. Przewodnik ma zawierać informacje o historii technologii rozproszonej księgi i jej aktualnym stanie rozwoju. Zawierać będzie również szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z aplikacji opartych na Blockchain.

chiny blockchain chin

Technologia wciąż napotyka przeszkody

Jednak ministerstwo przyznaje, że położenie nacisku na Blockchain wiąże się z ryzykiem. Obiecująca technologia nadal pozostaje w powijakach, staje się podstawą do tworzenia luk technicznych, z których wielu korzysta. Ponadto Blockchain koliduje z obecnym systemem finansowym.

W ubiegłym miesiącu bank centralny Chin przechwalał się, jak kontrola kraju nad rynkiem kryptowalut spadła z 90 procent do zaledwie jednego procenta po tym, jak handel kryptowalutą stał się nielegalny. Rząd wspiera krajowe projekty oparte na Blockchain, ale ma bardzo wrogie nastawienie do zagranicznych firm jako środek ścisłej kontroli kapitału.

Amerykańska platforma handlowa Coinbase ogłosiła niedawno, że wszystko jest już gotowe, aby rozpocząć handel Ethereum Classic (ETC). Oświadczenie można było przeczytać na oficjalnym blogu giełdy, mówiące, że platforma przeprowadza ostatnie testy.

Handel Ethereum Classic (ETC) wkrótce się rozpocznie

Coinbase ma nadzieję ukończyć testy ETC do 7 sierpnia. Zanim jednak giełda pozwoli na rozpoczęcie handlu, przelewy przychodzące będą odbywać się przez dzień lub dwa, aby upewnić się, że Coinbase Pro i Coinbase Prime, gdzie zostanie dodany ETC, może zapewnić wystarczającą płynność.

Oprócz tych dwóch usług, ten altcoin będzie notowany na innych usługach Coinbase, takich jak Coinbase Custody, Coinbase Consumer itp.

Władze giełdy ogłosiły również, że użytkownicy, którzy nie wycofali swojego ETH po hard forku Ethereum w 2016 roku, otrzymają odpowiednią liczbę monet ETC.

etc ethereum classic coinbase etc na coinbase Ethereum Classic (ETC)

coinbase.com

Odpowiedź rynkowa

Coinbase poinformowało o swoich planach dodania ETC na początku lata 2018 r. Potwierdziło te informacje w ostatnim czasie, powodując wzrost ceny monety pomimo czerwonego rynku.

Obecnie, zgodnie z Coinmarketcap.com, aktywa są wyceniane na 18.03 USD. Po pojawieniu się informacji aktywa urosły o 14 procent w ciągu godziny. Później również rosły w ciągu weekendu.

Inne altcoiny czekają w kolejce

Ethereum Classic (ETC) to najnowsza moneta, która zostanie umieszczona na Coinbase. W lipcu 2018 r. firma oświadczyła również, że rozważa wprowadzenie kilku innych aktywów, w tym Cardano (ADA), Stellar (XLM) i kilku innych.

Może się wydawać, że jest to niewielki rajd, natomiast strateg rynkowy Jon Cotton uważa, że jest tak samo ważny jak ten z grudnia 2017, który wybił Bitcoina na szczyt.

Ostatnia sytuacja na rynku pozwoliła osiągnąć Bitnoinowi kurs powyżej 8000 $ i utrzymać się na tym poziomie. Wielu inwestorów odetchnęło po tym jak kilka tygodni temu notował on poziom zaledwie 5 800 $. Jest to znaczące posunięcie dla Jona Cottona, głównego stratega BCB Group.

bcbgroup jon cotton bitcoin 8000 8000 $

bcbgroup

Głównym powodem entuzjazmu analityka jest przekonanie, że może to doprowadzić do trwałego ruchu w górę w średnim okresie, co jest imponujące na rynku, który był niedźwiedzi przez cały 2018 rok.

Wolumeny obrotu są kluczowe

Cotton zauważył, że doszło do zwiększenia wolumenu obrotu Bitcoinem. Dzięki temu cyfrowa waluta złamała swój opór i ruszyła w kierunku trendu wzrostowego.

Ponieważ obroty handlowe rosną do znacznych poziomów. Bitcoin narusza nasz poprzednio odnotowany poziom oporu w wysokości 7,740 USD, według naszej analizy, ostatni rajd przywrócił walutę powyżej wzrostu z listopada 2017 roku

Bitcoin przekroczył swoją 50-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od kwietnia i złamał opór od trendu spadkowego z grudniowego maksimum. Uważamy, że jest to jeden z najbardziej obiecujących ruchów, jakie widzieliśmy dla waluty od początku grudnia

To jeszcze nie koniec

Pod względem indeksu Względnej Siły mierząc wielkość ostatnich zmian cen, przeszliśmy na poziomy wykupienia, co oznacza, że w tym czasie zbliża się krótkoterminowy szczyt

Cotton spojrzał również na potencjał głównych altcoinów.

Naszym zdaniem, jeśli BTC utrzyma się powyżej 7,700 $, byki mogą podjąć nową próbę na wszystkich ważniejszych altcoinach przebijając średnią z ostatnich kilku miesięcy

Pomimo spadku wartości Bitcoin’a o 70% od najwyższego poziomu, pewien bogaty australijski gracz uważa, że osiągnie on wartość powyżej 280 000$, wyprzedzając cenę akcji Berkshire Hathaway do 2023 roku.

Bitcon vs Warren Buffet

Jeden z największych australijskich potentatów bukmacherskich, Tom Waterhouse napisał na Twiterze, że pewien Krypto-Ekspert (decyduje się pozostać anonimowy) poprosił go zakład. W tym zakłądzie obstawi, że jeden Bitcoin przekroczy cenę jednego udziału w Berkshire Hathaway do 2023 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kwota żądanego zakładu wynosi 8,5 miliona dolarów australijskich. Haczyk w tym, żę możliwa wygrana wynosi 1,2 miliarda dolarów australijskich (~884,7 milionów dolarów amerykańskich).

Stawka jest wysoka, ponieważ cena Bitcoin’a obecnie wynosi 6200$, natomiast cena za akcje Warren Buffet Berkshire Hathaway wynosi około 280 tys. USD.

Według Ran Neu-Ner, który jest gospodarzem Crypto Trader w CNBC, Bitcoin nie jest mądrą inwestycją w najbliższym czasie. Według niego wkrótce osiągnie punkt, w którym górnicy uznają, że nie jest już opłacalne kopanie monety.

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London, kryptowaluty takie jak Bitcoin mają potencjał by stać się szeroko stosowaną formą płatności w nadchodzącej dekadzie, ponieważ posiadają już jedną cechę obecnych walut fiducjarnych.

Waluty cyfrowe jako kolejny etap naturalnej ewolucji pieniędzy

W swoim raporcie badawczym zatytułowanym “Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption”, eksperci uważają, że kryptowaluty mogą już zastąpić tradycyjne pieniądze, ponieważ posiadają już jedną z ich podstawowych funkcji. Są magazynem wartości.

Profesor William Knottenbelt i dr Zeynup Gurguc z Imperial College Business uważają, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są jeszcze gotowe, aby pełnić funkcje jednostki rozliczeniowej w systemie gospodarczym oraz środka wymiany, ponieważ muszą zostać poddane do poprawy w różnych obszarach, zarówno w zakresie projektowanie jak i skalowalności. Obecnie większość kryptowalut zbudowanych jest na blockchain’ach, które nie są zaprojektowane do obsługi dużych transakcji.

Ponadto raport sugeruje, że należy uczynić kryptografię bardziej przyjazną dla ludzi, którzy nie posiadają ich specjalistycznej wiedzy. Jeśli kryptowaluty mają stać się szeroko stosowane, ich cena musi się ustabilizować i stać się mniej zmienna. Posiadanie znormalizowanego podejścia regulacyjnego na całym świecie również znacząco wspomoże proces adopcji.

#kolejne artykuły