Główny doradca ekonomiczny Allianz: Kupie Bitcoina | worldmaster.pl
#

Główny doradca ekonomiczny Allianz zainteresowany “cyfrowym złotem”

Mohamed El-Erian, uważany za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli rynków finansowych oraz główny doradca ekonomiczny Allianz, która jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie, dziś rano w wywiadzie dla CNBC powiedział, że rozważa zakup Bitcoina, pod warunkiem, że cena spadnie poniżej 5000 USD.

Nie wydaję mi się, żeby cena wróciła do 20 000$. Natomiast sądzę, że trzeba stworzyć bazę, dzięki której ludzie, którzy naprawdę wierzą w przyszłość Bitcoina, skonsolidują się, a następnie wzmocnią

Mohamed El-Erian allianz kupie bitcoina

Business Insider

El-Erian uważa, że technologia blockchain, która jest podstawą Bitcoina, służąca jako cyfrowa księga transakcji finansowych, może być szeroko stosowana w bankowości i innych sektorach w przyszłości. Natomiast Bitcoin zostanie ostatecznie potraktowany jako zasób wartości niż jako waluta, podobnie jak złoto.

Podejrzewam, że jeśli spojrzymy 10 do 15 lat do przodu, to będziemy dysponować walutami cyfrowymi. Sektor publiczny będzie w tym uczestniczyć. To nie będzie czysty Bitcoin, ale technologie blockchain, możemy potraktować poważnie-Mohamed El-Erian

Pomimo obecnego spadku cen Bitcoina, korekta wydaje się poprawiać nastroje wśród instytucji takich jak Fidelity Investments czy Goldman Sachs, które są przekonane, że cena Bitcoina pod koniec 2017 r. nie uzasadniała jego wartości.

Mimo, że kryptowaluty w tej chwili utrzymują się na poziomie zbliżonym do najniższego w tym roku, zainteresowanie technologią ma wzrosnąć w niedalekiej przyszłości ponad dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wynika z badań przeprowadzonym przez ING Bank N.V. w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Podczas gdy tylko 9 procent respondentów posiada krypto, 25 procent stwierdziło, że będzie właścicielami w przyszłości. Największy procent (18 procent) osób posiadających cyfrowe waluty odnotowano w Turcji, a najniższy (4 procent) w Luksemburgu.
Badanie jest przeprowadzane kilka razy w roku i uwzględnia płeć, wiek i populację w każdym kraju. Ostatnie badanie, które przeprowadzono w okresie od 26 marca do 6 kwietnia 2018 r., porównywało 15 krajów, w których badano około 1000 respondentów.

Inwestorzy szukają stron z poradami o inwestowaniu

Jeśli chodzi o źródło doradztwa inwestycyjnego lub informacji, Europejczycy bardziej zaufali doradcom finansowym i specjalistycznym stronom internetowym niż znajomym lub rodzinie. Badanie to przypisuje się temu, że kryptowaluty były stosunkowo nowym tematem.

Jessica Exton i Fleur Doidge twórcy ankiety ING zauważają:

Może to odzwierciedlać ogólne wrażenie, że trend jest skomplikowany lub trudny do zrozumienia i dlatego wymaga specjalisty. Jeśli kryptowaluty w końcu przejdą do głównego nurtu, ta preferencja może się zmienić

Wyższy poziom znajomości kryptowalut odnotowano również wśród tych, którzy korzystają z usług finansowych na urządzeniach mobilnych w porównaniu do tych, którzy unikają “bankowości w drodze”. Około 69% użytkowników usług bankowości mobilnej słyszało o kryptowalutach w porównaniu do 59% nie będących użytkownikami.

Brytyjczycy wybierają Bitcoin

Jak wynika z badań ponad tysiącletni ruch zbliża się do epoki, w której młodzi chcą zainwestować swoje pieniądze, nie patrząc na własność, ale raczej na wygodę i szybkość inwestycji co daje im Bitcoin oraz akcje. Najnowsza potencjalna baza klientów rynku mieszkaniowego nie jest tak zachwycona, jak poprzednie pokolenia.

Badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii. Ich wyniki pokazują, że trzech na pięciu Brytyjskich Millenialsów wolałoby umieścić swoje pieniądze w akcjach i Bitcoinie niż inwestować na rynku nieruchomości. Jedna piąta ankietowanych, w wieku od 21 do 35 lat, twierdziła, że wybiera tradycyjne inwestycje w nieruchomości, ostatnia część ankietowanych czyli 20% uznaje, że rachunek bankowy był lepszą inwestycją niż zakup mieszkania.

brytyjczycy wybierają bitcoin inwestowanie nieruchomości

Bitcoinnews.com

Ciekawe wyniki

Liczba młodych ludzi chętnych na  inwestowanie w spekulacyjną walutę cyfrową jest zaskakująco wysoka, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienność nowego rynku.

Jednakże nie można się specjalnie dziwić takim odczuciom. Katastrofa na rynku mieszkaniowym i wywołane tymi zdarzeniami komplikacje spowodowały, że nieruchomości nie są już postrzegana jako bezpieczny zasób przez młodsze pokolenie, jak miało to miejsce w przeszłości.

Według sondażu ponad połowa Milenialsów stwierdziła, że inwestycje w nieruchomości w pobliżu ich miejsca zamieszkania w ciągu następnych pięciu lat jest obarczone “wysokim ryzykiem”. Część z nich uważa, że ma to związek z ogromnymi ograniczeniami finansowymi, jakie dom ma na jednostkę lub rodzinę.

Połowa osób stwierdziła, że kupując dom, musiała mieszkać w mniej dogodnym miejscu. Dodatkowo 45 procent stwierdziło, że nie skorzystało z okazji na świetną pracę ze względu na lokalizację swojego przyszłego domu.

Wygoda podczas inwestycji

Nie ma wątpliwości, że Bitcoin wciąż ma swoje problemy jako narzędzie inwestycyjne. Jednak rynek nieruchomości wydaje się być bardzo przestarzały i nieodpowiedni dla współczesnych inwestorów.

Bitcoin nadal oferuje wygodę zarówno w zakresie możliwości zakupu, jak i jego poziomu. Inwestycje mogą być duże lub małe, w zależności jak inwestor wybierze. Mogą być wykonane ze smartfona lub urządzeń mobilnych z dnia na dzień.

Facebook wycofuje styczniowy zakaz reklam kryptowalut

Pod koniec stycznia bieżacego roku, gdy kryptowaluty takie jak Bitcoin przeżywały rozkwit, Facebook zablokował wszelkie reklamy promujące kryptowaluty. Stało się tak, ponieważ były one “często kojarzone z wprowadzającymi w błąd lub zwodniczymi praktykami promocyjnymi”. Teraz platforma złagodziła swoją pozycję i pozwoli na reklamy zawierające treści dotyczące kryptowalut, ale tylko od reklamodawców, którzy zostali zatwierdzeni przez Facebooka po procesie weryfikacji. Firmy nadal nie mogą wyświetlać reklam promujących opcje binarne i ICO’s.

facebook krypto kryptowaluty zakaz zniesienie bitcoin kryptowalut zakaz reklam

facebook.com

Formalności

Reklamodawcy muszą najpierw przesłać wniosek, w którym będą musieli podać link do domeny swojej witryny i dalsze informacje na temat swojej firmy, takie jak licencje regulacyjne, które posiadają oraz czy ich firma jest przedmiotem obrotu na publicznej giełdzie papierów wartościowych. Po wstępnej ocenie Facebook zadecyduje czy zatwierdzić daną reklamę czy też nie. Firma opublikowała również dodatek prawny określający zasady dotyczące reklam kryptowalutowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjrzeliśmy się najlepszemu sposobowi udoskonalenia tych zasad – aby umożliwić wyświetlanie niektórych reklam, a jednocześnie pracowaliśmy nad zapewnieniem ich bezpieczeństwa, pisze Rob Leathern, dyrektor zarządzający produktami Facebook
Wszystkie reklamy polityczne opłacane przez zweryfikowanych reklamodawców są również dostępne dla każdego użytkownika w nowym politycznym centrum reklamowym Facebooka. Obecnie archiwum reklam politycznych jest dostępne tylko w USA, ale firma planuje wkrótce udostępnić je innym krajom.

Mining na Ukrainie

Jak wynika z informacji prasowych ogłoszonych przez cryptorussia.ru państwowa służba ds. specjalnej komunikacji i ochrony informacji na Ukrainie poinformowała, że nie planuje uregulowania wydobycia kryptowalut. Była to rzekomo odpowiedź na oficjalny wniosek o udzielenie informacji przez Biuro ds. Regulacji (BRDO). BRDO to organizacja promująca wolność gospodarczą i skuteczne regulacje na Ukrainie. Przedstawiciele tego organu regulacyjnego oświadczyli, że nie mają zamiaru wprowadzać licencji na wydobycie kryptograficzne jako specjalnego rodzaju działalności.

Igor Samokhodski przedstawiciel BRDO powiedział:

Górnicy starają się uniknąć rozgłosu z powodu niepewnego statusu kryptowalut i nieprzewidywalnej reakcji władz. Górnictwo nadal wiąże się z poważnym ryzykiem na Ukrainie, ponieważ firmy kryptograficzne stoją w obliczu grzywny lub konfiskaty sprzętu

Według lokalnego sondażu na początku tego roku, 72 procent Ukraińców, którzy korzystają z Internetu, wie, czym jest kryptowaluta, a 13 procent takich respondentów posiada jakąś formę kryptowalut. 41 proc. ankietowanych twierdzi, że władze powinny wspierać legalizację kryptografii, a 19 proc. uważa, że powinno się jej zabronić.

W maju ukraińska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że rozważy rozpoznanie kryptowalut jako instrumentu finansowego. Szef komisji, Timur Khromaev, zasugerował, że aktywa i operacje kryptograficzne powinny być rozpatrywane w ramach istniejących ram prawnych w oparciu o zasady dotyczące aktywów.

#kolejne artykuły