Facebook znosi zakaz reklam dotyczących kryptowalut | worldmaster.pl
#

Facebook wycofuje styczniowy zakaz reklam kryptowalut

Pod koniec stycznia bieżacego roku, gdy kryptowaluty takie jak Bitcoin przeżywały rozkwit, Facebook zablokował wszelkie reklamy promujące kryptowaluty. Stało się tak, ponieważ były one “często kojarzone z wprowadzającymi w błąd lub zwodniczymi praktykami promocyjnymi”. Teraz platforma złagodziła swoją pozycję i pozwoli na reklamy zawierające treści dotyczące kryptowalut, ale tylko od reklamodawców, którzy zostali zatwierdzeni przez Facebooka po procesie weryfikacji. Firmy nadal nie mogą wyświetlać reklam promujących opcje binarne i ICO’s.

facebook krypto kryptowaluty zakaz zniesienie bitcoin kryptowalut zakaz reklam

facebook.com

Formalności

Reklamodawcy muszą najpierw przesłać wniosek, w którym będą musieli podać link do domeny swojej witryny i dalsze informacje na temat swojej firmy, takie jak licencje regulacyjne, które posiadają oraz czy ich firma jest przedmiotem obrotu na publicznej giełdzie papierów wartościowych. Po wstępnej ocenie Facebook zadecyduje czy zatwierdzić daną reklamę czy też nie. Firma opublikowała również dodatek prawny określający zasady dotyczące reklam kryptowalutowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjrzeliśmy się najlepszemu sposobowi udoskonalenia tych zasad – aby umożliwić wyświetlanie niektórych reklam, a jednocześnie pracowaliśmy nad zapewnieniem ich bezpieczeństwa, pisze Rob Leathern, dyrektor zarządzający produktami Facebook
Wszystkie reklamy polityczne opłacane przez zweryfikowanych reklamodawców są również dostępne dla każdego użytkownika w nowym politycznym centrum reklamowym Facebooka. Obecnie archiwum reklam politycznych jest dostępne tylko w USA, ale firma planuje wkrótce udostępnić je innym krajom.

Mining na Ukrainie

Jak wynika z informacji prasowych ogłoszonych przez cryptorussia.ru państwowa służba ds. specjalnej komunikacji i ochrony informacji na Ukrainie poinformowała, że nie planuje uregulowania wydobycia kryptowalut. Była to rzekomo odpowiedź na oficjalny wniosek o udzielenie informacji przez Biuro ds. Regulacji (BRDO). BRDO to organizacja promująca wolność gospodarczą i skuteczne regulacje na Ukrainie. Przedstawiciele tego organu regulacyjnego oświadczyli, że nie mają zamiaru wprowadzać licencji na wydobycie kryptograficzne jako specjalnego rodzaju działalności.

Igor Samokhodski przedstawiciel BRDO powiedział:

Górnicy starają się uniknąć rozgłosu z powodu niepewnego statusu kryptowalut i nieprzewidywalnej reakcji władz. Górnictwo nadal wiąże się z poważnym ryzykiem na Ukrainie, ponieważ firmy kryptograficzne stoją w obliczu grzywny lub konfiskaty sprzętu

Według lokalnego sondażu na początku tego roku, 72 procent Ukraińców, którzy korzystają z Internetu, wie, czym jest kryptowaluta, a 13 procent takich respondentów posiada jakąś formę kryptowalut. 41 proc. ankietowanych twierdzi, że władze powinny wspierać legalizację kryptografii, a 19 proc. uważa, że powinno się jej zabronić.

W maju ukraińska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że rozważy rozpoznanie kryptowalut jako instrumentu finansowego. Szef komisji, Timur Khromaev, zasugerował, że aktywa i operacje kryptograficzne powinny być rozpatrywane w ramach istniejących ram prawnych w oparciu o zasady dotyczące aktywów.

Jeden z pierwotnych założycieli Ethereum oraz współzałożyciel Cardano Charles Hoskinson, pomimo kryzysu na rynku kryptowalut uważa, że długoterminowe perspektywy dla rynków kryptograficznych są przejrzyste, jak nigdy dotąd.

Charles Hoskinson 20 czerwca napisał na swoim Twiterze, że ​​”wejście Wall Street do sektora kryptografii przyniesie dziesiątki bilionów dolarów” pomimo kryzysu na rynku, który występował w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Według Hoskinsona, krytycy przeoczyli ogromną liczbę inwestorów instytucjonalnych oczekujących na przelanie swoich pieniędzy w kryptowaluty

Hoskinson twierdzi, że przyszłość będzie wyglądać znacznie lepiej w porównaniu z obecną sytuacją. Zapytany, co dokładnie buduje wspólnota kryptograficzna, Charles odpowiedział: “zupełnie nowy świat”

Pomimo obecnych spekulacji na temat kierunku rynku, prognozy Hoskinsona wydają się być zgodne z ewidentnym wzrostem popularności w przypadku dużych firm finansowych, takich jak Goldman Sachs i Intercontinental Exchange. Kilka tygodni temu największa giełda w USA, Nasdaq ogłosiła, że wkrótce będzie możliwy handel Bitcoinem oraz Ethereum na ich platformie.
Według Forbes’a, Hoskinson założył szkołę online o nazwie Bitcoin Education Project, w której poznał założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, i rozpoczął swoją podróż w kierunku stworzenia drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie pod względem kapitalizacji.

Prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein uważa, że przyjęcie kryptowalut takich jak Bitcoin, może sie zdarzyć podobnie jak miało to miejsce w przypadku pieniędzy papierowych.

W wywiadzie dla Bloomebrga 19 czerwca Lloyd Blankfein odniósł się do ewolucji pieniądza zauważając, że ludzie zaczęli od złota jako “prawdziwych” pieniędzy, które następnie zamieniły się w monety i banknoty poparte określoną ilością tego kruszcu. Blankfein wskazał na wspólne cechy między papierowymi pieniędzmi i krypto, sugerując, że oba nie posiadają wewnętrznej wartości. On sam, podobnie jak Goldman Sachs, nie posiadają żadnej waluty cyfrowej. Chociaż nie jest fanem Bitcoina uważa, że “zbyt aroganckie” jest twierdzenie, że kryptowaluty nie mogą zostać przyjęte na dużą skalę tylko dlatego, że są “niewygodne” i “nieznane”.

Porównał również kryptowaluty do branży telefonii komórkowej za którą nie podążał. Zamiast myśleć o telefonach, Lloyd szukał budki telefonicznej. Uważał wtedy, że telefony komórkowe to chwilowa moda i zanikną jak reszta rzeczy z branży technologicznej. Jednak z begiem czasu przejęły one świat komunikacji mobilnej i są z teraz widoczne wszędzie.

Samo Goldman Sachs, jako CryptoGlobe, opracowało plany uruchomienia operacji handlu futures na Bitcoinie. Chociaż dokładna data rozpoczęcia operacji nie została jeszcze ustalona, to ​​ruch został przeprowadzony w odpowiedzi na popularne zapotrzebowanie po tym, jak fundusze hedgingowe oraz różne fundacje wykazały zainteresowanie.

Jak wskazują przeprowadzone niedawno przez firmę Capgemini badania branża kryptowalut nie ominęła najbogatszych ludzi na świecie. Wyniki wskazują, że 29 procent osób o wysokiej wartości netto interesuje się inwestycjami w kryptowaluty natomiast skarżą się na brak odpowiednich porad ze strony swoich finansowych menedżerów.

Badanie ograniczało się do osób, które zainwestowały co najmniej 1 milion dolarów, z wyłączeniem swoich głównych aktywów, i odnotowały zwroty z inwestycji powyżej 20 procent w 2017 r. Osoby te wykazywały duże zainteresowanie, ale podkreślały, że nie napotkały doradztwa na takim poziomie, jak w przypadku innych tradycyjnych aktywów.

 

ktyptowaluty-blockchain-worldmaster-2

Młodzi milionerzy chętni do inwestycji

Badanie wykazało również, że wśród tych bogatych osób młodsi kładą większy nacisk na otrzymywanie dobrych rad dotyczących kryptowalut.

Dla 71,1% młodszych milionerów (w wieku poniżej 40 roku życia) otrzymywanie informacji o kryptowalutach od ich firm zarządzających majątkiem ma duże znaczenie.
Z drugiej strony, tylko 13 procent osób w wieku powyżej 60 lat jest podobnie zainteresowana.

Ogółem tylko 34,6 procent z nich stwierdziło, że otrzymało informacje o kryptowalutach od swoich menedżerów majątku.

Obawy doradców

Przestrzeń Bitcoin i kryptowalut jest wciąż bardzo świeża i niepewna, a dla tych, którzy zajmują się pieniędzmi swoich klientów, istnieje duże ryzyko, że ich rada aby zaangażować się w tę nową gospodarkę może nie być trafna.

Jednak popyt na nie musi prowadzić do bardziej ryzykownego podejścia ze strony firm zarządzających majątkiem, które zostały przewidziane w ankiecie.

Chociaż niepewność regulacyjna i duża ostrożność uniemożliwiły penetrację kryptowalut w branży zarządzania majątkiem, silny popyt na informacje o kryptowalutach od młodych milionerów prawdopodobnie zmusi firmy zarządzające majątkiem, aby przynajmniej rozwinęły się i zaoferowały swój punkt widzenia w nadchodzących miesiącach

#kolejne artykuły