Jak grać pod newsy medialne? Inaczej niż myślisz | Worldmaster
#

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie

W tej grupie na Facebooku udostępniam i będę udostępniał analizy , materiały edukacyjne i wiele więcej…

Początkowo Będą to PROSTE analizy z określeniem konkretnych miejsc, od których ma nastąpić reakcja cenowa. Analizy będą z pełnym opisem oraz określeniem warunków na wzrosty czy spadki 🤗.

Z biegiem czasu przejdziemy do bardziej zaawansowanej analizy rynków z zakresu:

  • Zaawansowanej analizy Wolumenu Transakcyjnego 💰🖐️
  • Tendencji cenowych ruchów dużych graczy 💰🖐️
  • Określenie ruchów korekcyjnych 💰🖐️
  • Schematy Statystyczne oraz Cykle 💰🖐️ (90% tych materiałów nie ma w internecie , będzie to świeży temat w sieci, specjalnie dla was😎)

JESTEM RADEK RYGIELSKI

Aktualnie zajmuje się Tradingiem oraz dodatkowo jako dywersyfikacja mentoringiem osób nowych w tym temacie. Jednak nie zawsze tak to wyglądało , początkowo interesowałem się motoryzacją i nie miałem większych planów na siebie. Po prostu żyłem z dnia na dzień, po drodze próbując swoich sił w bankowości. Po 1 konferencji dużo się zmieniło i postanowiłem, że chcę zająć się tradingiem i temu poświęcić swój wolny czas . Osobiście interesuję się mocno rozwojem osobistym , mam tu na myśli umiejętność panowania nad swoimi emocjami / rozumienie siebie czy sensu swojego istnienia co jest ogromnie ważne , często czytam książki związane z tematyką rozwoju , takie jak ” jak przestać się martwić i zacząć żyć ” , ” Metoda Czarnej Skrzynki ” czy ” Potęga podświadomości ” , Dodatkowo sport , aktualnie często biegam , ale również siłownia i typowy trening siłowy działa na mnie jak najlepsza forma relaxu.

Jak to się zaczęło

Początkowo było to szukanie internetowych video/szkoleń , które miały mi dać umiejętności. Wychodziło jednak różnie. Niestety poziom wiedzy dostępnej w sieci bardzo często jest zbyt niski (chcę to również zmienić ). Szukałem szkoleń/spotkań stacjonarnych. Dużo czasu samodzielnie obserwowałem rynki i szukałem wzorców, które funkcjonują na wykresach. Próbowałem stworzyć strategie ”pod siebie ” czyli taką która będzie dla mnie logiczna , prosta przejrzysta i zrozumiała oraz efektywna .

Faktem jest to, że dopiero samodzielne testowanie metodą prób i błędów + zapisywanie statystyk swoich wyników i analiz dało mi najwięcej efektów. Stało się tak ponieważ im bardziej szedłem w tym kierunku samodzielnie (nauka i trading), tym bardziej pewny byłem swojej strategii. Przełożyło się to na aktualny stan wyników, które oscylują w okolicach 70 % skuteczności.

Rynki kapitałowe

Przede wszystkim pragnę Ci powiedzieć, że na rynkach kapitałowych jestem od 4 lat. Pierwsze półtora roku było okresem gromadzenia wiedzy i testowania wszystkiego, co uważałem za możliwie skutecznie. Doszły do tego również nieszczęsne szkolenia, z których połowa była prowadzona przez totalnych teoretyków i osoby żyjące jedynie ze szkoleń. Następnie stworzyłem własną strategię oraz rozpocząłem udostępnianie analiz publicznie. Pragnąłem pokazać w jaki sposób ja patrzę na rynek oraz  usłyszeć sensowne wskazówki/krytykę , ale o to trudno dziś w sieci.

Testowałem około 10 strategii dostępnych na spotkaniach/szkoleniach z tradingu. Wykorzystałem to co było dla mnie najskuteczniejsze. Wiem, że wiele układów działa dobrze w synergii. Tak samo jest z tradingiem , jeżeli z kilku sprawdzonych strategii mamy sygnał w tym samym miejscu na wykresie, może to zwiększyć naszą skuteczność i tak jest i w moim przypadku.

Wiele przesiedzianych godzin przy monitorach, testowań strategii i budowanie swojej własnej, daje efekty jakie pokazuję na dobrą sprawę prawie od dwóch lat w sieci. Jeżeli chodzi o określenie kierunku ruchu cenowego , początkowo udostępniałem to na fanpage’u ” warsztat analizy technicznej ” następnie stworzyłem grupę, klub tradera ” a teraz wszystko jest udostępniane w grupie, którą wspólnie tworzymy KlubTradera-InstytutKryptografii.

Zapraszam i Pozdrawiam Serdecznie

Dzisiaj podsyłam Wam krótki filmik z pewną historią, która dotyczy mnie i mojej firmy.

“Jak Uber pomógł mi utrzymać firmę?”:

Ważne jest, by nie poddawać się, gdy złapie Cię kryzys w firmie.

Walcz o nią i szukaj rozwiązań, by się utrzymać. Nawet jeżeli miałbyś zatrudnić się u kogoś lub dorabiać tak jak ja, czyli jeżdżąc dla firmy #UBER.

 

 

Netflix, HBO Go, Spotify, Apple Music, Steam, GOG. Wydaje się, że za ich pośrednictwem Polacy coraz chętniej płacą za treści, takie jak filmy, muzyka, seriale i gry. Jak jest naprawdę i jak możemy na to wpłynąć?

gry, seriale, hbo, Polacy, płacą za treści

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, analitykiem, konsultantem i kreatywnym. Łączę kropki, które znikają ludziom z oczu. Założyłem agencję doradczą WeTheCrowd. Staram się także łączyć różne światy i dyscypliny oraz zachęcać do wyjścia ze swojej bańki na vlogu Bez/Schematu.

Kontynuując temat działalności gospodarczej, mam dla Was nowy wpis dotyczący zwolnienia z opłat składek ZUS przez 6 miesięcy. Ostatni wpis dotyczył nierejestrowanej działalności gospodarczej, gdzie pod pewnymi warunkami możecie testować swój pomysł na firmę, bez jakichkolwiek kosztów, a jak wiadomo na początku prowadzenia działalności gospodarczej zmorą są koszty, które uniemożliwiają rozwijanie firmy.

Ulga na start czyli 6 miesięcy bez składek ZUS

Ulga na start jest jednym z najnowszych zmian w przepisach dotyczących działalności gospodarczej. Tych zmian jest o wiele więcej, jednak dwie najważniejsze to działalność gospodarcza bez rejestracji oraz 6 miesięcy bez składek ZUS. Wprowadzenie tych zmian umożliwia rozpoczęcie działalności w Polsce na o wiele lepszych warunkach.

Zacznijmy od samego początku, a więc od momentu, gdy rodzi się nam w głowie pomysł na biznes. Wszędzie o tym mówię i każdemu doradzam, że przed rozpoczęciem działalności gospodarczej sprawdź swój pomysł. Przetestuj go, porozmawiaj z innymi ludźmi i zrób wszystkie inne rzeczy, które możesz zrobić przed założeniem działalności gospodarczej.

Mając już pewne elementy zbudowane (np. strona internetowa, zidentyfikowana grupa odbiorców itp.) możesz zacząć prowadzić sprzedaż lub świadczyć swoje usługi poprzez nierejestrowaną działalność gospodarczą, czyli to, co opisywałem we wcześniejszym artykule. Taka ustawa daje ci dużo możliwość, ponieważ spełniając pewne warunki nie musisz generować stałych kosztów w postaci składek ZUS.

Jaki jest warunek? Przychód miesięczny firmy, jaki możesz wygenerować, nie może przekroczyć 1050 zł. Myślę, że na początek jesteś w stanie spełnić ten warunek i poczekać z rejestracją działalności gospodarczej.

Mijają miesiące a ty zyskujesz coraz większą pewność, że chcesz dokonać rejestracji działalności gospodarczej. Ważna decyzja, która zostaje nagrodzona kolejną ulgą w postaci ulgi na start, czyli braku opłaty składek ZUS przez okres sześciu miesięcy.

Co mówi nam ustawa?

Przedsiębiorca będący osobą fizyczną, który podejmuje działalność gospodarczą po raz pierwszy albo podejmuje ją ponownie po upływie co najmniej 60 miesięcy od dnia jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia i nie wykonuje jej na rzecz byłego pracodawcy, na rzecz którego przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej w bieżącym lub w poprzednim roku kalendarzowym wykonywał w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy czynności wchodzące w zakres wykonywanej działalności gospodarczej, nie podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym przez okres 6 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej.

Jeżeli więc spełniasz powyższe warunki to możesz się cieszyć brakiem opłat składek ZUS.

Co tak naprawdę  dla ciebie znaczą te warunki? Przede wszystkim zwolnienie z opłat składek ZUS dotyczy rejestracji działalności gospodarczej po raz pierwszy.

Ewentualnie jeżeli już kiedyś miałeś działalność gospodarczą to musi upłynąć 60 miesięcy od momentu zawieszenia lub zamknięcia działalności gospodarczej by móc skorzystać z tej ulgi.

Oczywiście musisz być osobą fizyczną, a na pewno w 99% jesteś 🙂

Dodatkowo nie możesz wykonywać działalności gospodarczej na rzecz swojego byłego pracodawcy. Tutaj prawo chce przede wszystkim chronić Ciebie jako osoby która zachęcona lepszą wypłatą, zakłada za namową szefa działalność gospodarczą.

Żeby nie było tak kolorowo to są dwa haczyki.

W ustawie mowa o zwolnieniu ze składek na ubezpieczenie społeczne czyli ubezpieczenie zdrowotne musisz  płacić. Spokojnie, jest to i tak mniejsza kwota w porównaniu z tym co było przed w wprowadzeniem zmian.

Nie płacąc składek na ubezpieczenie społeczne nie możesz liczyć na przysługujące ci zasiłki np. w postaci chorobowego lub macierzyńskiego Więc jeżeli zależy ci na tych ulgach to pamiętaj że zwolnienie z płacenia składek ZUS a dokładnie składek na ubezpieczenie społeczne jest nieobowiązkowe i w każdej chwili możesz zgłosić się do ZUSu i płacić normalne składki.

Mija 6 miesięcy i co wtedy?

Przede wszystkim wiesz już czy Twój biznes generuje zadowalające cię dochody. Wiesz, czy nie popełniasz dużych błędów i możesz pozwolić sobie na większe koszty, czyli dokonać rejestracji działalności gospodarczej.

Jeżeli tak nie jest, to należy zastanowić się nad tym, jakie błędy popełniasz, że nie jesteś w stanie wygenerować dochodów, które pozwolą Ci na podstawowe opłacenie kosztów.

Pamiętaj, że należy analizować swoją firmę za każdym razem, gdy podejmujesz nowe decyzje, które znacznie mogą wpłynąć na rozwój firmy.

Zakładamy, że działalność gospodarcza generuje dochody. Najlepsze jest to, że po upływie 6 miesięcy nie płaceniu składek na ubezpieczenie społeczne możesz liczyć na tak zwany mały ZUS. Mały ZUS płacisz przez 2 lata i są to pełne składki w kwocie ok. 500 zł miesięcznie. Niewielki wzrost kosztów, a nadal przez kolejne 2 lata możesz spokojnie rozwijać firmę. Zyskujesz tutaj przede wszystkim 2 i pół roku malutkich i małych składek ZUS.

Podsumowanie

Zacznij od dobrego planu. Przygotuj najważniejsze elementy, które pozwolą Ci przetestować Twój pomysł. Spróbuj sprzedaży lub świadczenia swoich usług na zasadach nierejestrowanej działalności gospodarczej. Dopiero mając pewność że twój pomysł ma przyszłość, dokonaj rejestracji działalności gospodarczej i skorzystaj z ulgi na start czyli 6 miesięcy bez składek ZUS.

Powodzenia!

Nastały czasy, kiedy możemy bez problemu przetestować swój pomysł na biznes bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. Od 30 kwietnia 2018 roku masz możliwość prowadzenia niezarejestrowanej działalności.

Jak to się stało?

Możliwe, że ktoś zmądrzał, jednak nie ma się co nad tym zastanawiać, tylko dostajesz kolejny impuls do tego, by zacząć działać.

  • Ile razy blokowała Cię myśl o tym, że trzeba założyć działalność, by sprawdzić swój pomysł na firmę?
  • Ile razy myślałeś nad tym, by rozpocząć sprzedaż, czy świadczenie swoich usług i być może nie rejestrować działalności w ramach testów, jednak bałeś się kontroli i kar, jakie mogą zostać nałożone na Twoje “testy”?
  • Nawet jeżeli nie stopowała Cię rejestracja działalności, to zapewne przerażała Cię myśl, że oprócz rejestracji działalności w Urzędzie Miasta, musisz załatwić całą “papierologię” związaną z Urzędem Skarbowym, ZUS-em, księgowością, wybraniem biura lub wskazaniem miejsca działalności, czy tak było?

Czym jest działalność gospodarcza?

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) poprzez złożenie wniosku CEIDG-1 w Urzędzie Miasta lub Gminy. W tym wniosku wpisujemy datę rozpoczęcia działalności, formę opodatkowania, częstotliwość uiszczania zaliczek na podatek dochodowy itd. Otrzymujemy NIP i REGON. Po złożeniu wniosku CEIDG-1 przedsiębiorca jest automatycznie rejestrowany jako płatnik w ZUS-ie. Na zarejestrowanie się jako ubezpieczony ma 7 dni od momentu założenia działalności poprzez dostarczenie wniosku ZUS ZUA lub ZUS ZZA. Aby złożyć wniosek należy udać się do placówki ZUS i w okienku powiedzieć, że chcemy wypełnić wnioski potrzebne do założenia działalności gospodarczej. Nic trudnego, prawda? 🙂 W razie chęci/obowiązku rejestracji do VAT składamy jeszcze w Urzędzie Skarbowym druk VAT-R. Ten druk też otrzymasz w okienku w Urzędzie Skarbowym. Po dokonaniu tych wszystkich formalności możemy zająć się prowadzeniem biznesu.

Nowe przepisy dają możliwość prowadzenia niezarejestrowanej działalności, bez potrzeby dopełniania jakichkolwiek formalności w urzędach i ZUS-ie. Jednak aby móc z tego przywileju skorzystać, trzeba spełnić określone warunki.

Zostaw tę całą biurokrację i zacznij działać.

Takie możliwości otrzymujesz właśnie dziś. Masz pomysł i na nim się skup. Zacznij planować, działać i testować. Wykorzystaj tę możliwość i zrób wszystko by sprawdzić swój pomysł.

Pomyśl, ile masz teraz możliwości. Możesz zacząć działać po godzinach, jeżeli pracujesz na etat. Jeżeli Twoim pomysłem jest jakiś produkt, to zaczynasz go sprzedawać. Sprawdzisz w tym czasie, czy na dany produkt jest popyt. Jeżeli chcesz świadczyć usługi, to zacznij tworzyć ofertę, by rozesłać ją po potencjalnych klientach.

Masz możliwość za darmo sprawdzenia swojego pomysłu na biznes.

Co mówią przepisy i jakie warunki trzeba spełnić?

Pierwszy zapis, który wskazuje na brak konieczności rejestracji działalności jest zapisany w art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców.

Art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców: Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. …), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

Ustawa mówi nam, że aby korzystać z możliwości prowadzenia niezarejestrowanej działalności, w ciągu 60 miesięcy nie mogliśmy prowadzić firmy oraz osiągany przychód z firmy nie może przekraczać połowy minimalnej płacy, czyli 1050 zł.

Są również pewne ograniczenia, np. gdy specyfika branży wymaga posiadania koncesji, pozwoleń lub licencji.

Oczywiście, gdy nie spełnimy któryś z powyższych warunków, to konieczne będzie dokonanie rejestracji działalności w CEIDG oraz dokonanie pozostałych formalności w terminie 7 dni od rejestracji. Jeżeli nie spełniamy warunku wynikających z ustawy i nie zarejestrujemy działalności, to musisz mieć na uwadze, że niezarejestrowanie firmy może wiązać się z konsekwencjami w postaci grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności. Oprócz kary dodatkowo może zostać nam nałożony obowiązek zapłaty zaległego podatku i składek do ZUS-u wraz z odsetkami.

Co na to ZUS i Urząd Skarbowy?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwalnia nas z obowiązku płacenia składek. Jest to pozytywny przywilej, ponieważ otrzymujemy szansę na sprawdzenie pomysłu i dłuższy rozwój firmy bez zmartwień, że braknie nam funduszy na podstawowe opłaty w początkowej fazie rozwoju przedsiębiorstwa.

Zwolnieni jesteśmy również z VAT i bez przeszkód możemy wystawiać faktury. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą sprzedawać towar lub świadczyć usługi dla firm.

Dobrą informacją jest również to, że nie musimy prowadzić księgowości i na początku naszych działań ponosić kosztów związanych z wydatkami na księgowość. Zgodnie z art. 109 ust. 1 ustawy o VAT należy prowadzić uproszczoną ewidencję sprzedaży, która pozwoli nam w prosty sposób kontrolować sprzedaż i ustalić moment przekroczenia limitu przychodów.

Jest jednak mały haczyk. Chodzi o to, że nie każdy rodzaj działalności może korzystać ze zwolnienia z VAT. Art. 113 ust. 13 pkt 1–2 ustawy o VAT wskazuje, którzy przedsiębiorcy pomimo braku rejestracji firmy w CEIDG powinni zarejestrować się jako czynni podatnicy VAT.

Brak zarejestrowanej firmy nie oznacza również zwolnienia z płacenia podatku dochodowego. Stawka podatku wynosi 18% lub po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego stawka wynosi 32%. Podatek płacimy dopiero po zakończeniu roku podatkowego, składając deklarację PIT-36.

Pamiętajcie, że brak zarejestrowanej działalności gospodarczej, nie zwalnia Was z przestrzegania praw konsumenta. Chodzi tu o respektowanie zwrotów, reklamacji itp.

Podsumowując.

Nowe przepisy stworzone zostały po to byś mógł przetestować swój pomysł na biznes. Możesz śmiało działać i realizować swoje marzenia. Otrzymujesz szansę na to, by nie utopić pieniędzy na samym początku, tylko wyciągnąć wnioski czy warto kontynuować i rozwijać firmę.

Jeżeli uznasz, że możesz już zarejestrować działalność gospodarczą, to wiedz, że masz teraz 6 miesięcy ulgi i nie płacisz składek ZUS. Napisałem o tym tutaj.

A więc,good luck! 🙂

#kolejne artykuły