Psychologia gry Dixit! Grzegorz Olifirowicz | worldmaster.pl
#

Zastanawialiście się kiedyś na czym polega fenomen Dixita? Albo raczej, dlaczego karty Dixit wyglądają tak, jak wyglądają? Okazuje się, że leży za nimi ciekawe zjawisko psychologiczne, a sam Dixit z całą tą psychologią podobny jest do… tarota!

Zapraszam do zapoznania się z filmem i poznania tajemnic skrytych w kartach!

Dzisiaj rozmawiamy o grze Tkacze Burz, a także opowiadamy sobie o historii gier CYOA (Choose Your Own Adventure). Są u nas znane jako gry paragrafowe.

Czy warto zagrać w Tkaczy Burz? Warto, ale to nie wszystko!

Co gdybym powiedział, że to to nie tylko dobra gra paragrafowa, ale też świetna inspiracja do tego jak grywalizować produkty, np. książki, w biznesie?

Zobaczcie odcinek, a potem szykujcie się do wsparcia: https://wspieram.to/tkaczeburz

Czy na teoriach spiskowych da się zarobić? Owszem, a w świecie gier planszowych i karcianych da się zarobić na tym naprawdę sporo! I pokazuje to historia Steve’a Jacksona i jego gry Illuminati!

Chociaż… może jest w tym coś więcej?

Dla tych, którzy nie są w temacie,

Iluminaci bawarscy, właściwie Zakon Iluminatów (od łacińskiego illuminatus – oświecony, l. mn. illuminati) – istniejące przez krótki czas tajne stowarzyszenie mające na celu uczynienie zbędnym panowania ludzi nad ludźmi poprzez oświecenie i doskonalenie moralne. Zostało założone 1 maja 1776 przez Adama Weishaupta (filozofa i znawcę prawa kościelnego) w Ingolstadt i działało do jego zakazania w elektoracie Bawarii w 1785. Rzekome dalsze istnienie iluminatów bawarskich stało się osnową wielu teorii spiskowych. Według nich efektem tajnej działalności tego stowarzyszenia miała być między innymi rewolucja francuska. Przypisywano mu walkę z Kościołem katolickim i dążenie do panowania nad światem. (źródło: wikipedia)

Co, gdyby okazało się, ze istnieje gra Illuminatów? A do tego gra, która przepowiada najważniejsze wydarzenia na świecie? Zapraszam Was do obejrzenia tego odcinka, poświęconego własnie takiej grze – karciance Illuminati ⬇⬇⬇

Wbrew temu, co myśli wielu, Teoria Gier niewiele ma wspólnego z grami. Jest to bardziej narzędzie ekonomiczne i socjologiczne, aczkolwiek sprowadza się do patrzenia na świat przez pryzmat „gier”. I można ją wykorzystać nie tylko w świecie polityki, ale i choćby biznesu. Jak?

Powiedzmy, że chcemy wprowadzić na rynek nowy produkt i zastanawiamy się, które funkcjonalności produktu będą istotne. A może odbiorcom nie chodzi o funkcjonalności, ale o przekaz? A może wygląd? Ma co postawić i co komunikować jako selling point? Pomocna może być matryca scenariuszy z Teorii Gier.

Jak ją stworzyć opisuję w tym filmie (aczkolwiek na zupełnie innym przykładzie 🙃) A odnosząc się już stricte do tematu politycznego… Jaka strategia Waszym zdaniem jest najlepsza, żeby wygrać fotel prezydencki? 🤔

Dlaczego ludzie wierzą w teorie konspiracyjne? Być może dlatego, że mają w sobie Boską Nonszalancję?

Boskie co!?

Dzisiaj przyjrzymy się historii jednej z ciekawszych gier typu ARG (alternate reality game). Wydarzyło się to w 2008 roku i w którą uwierzyli wszyscy. W związku z tym zapraszam w podróż po grze: The Jejune Institute.

#kolejne artykuły