Detektywistyczne gry towarzyskie Grzegorz Olifirowicz| worldmaster.pl
#

Wyjaśnijmy coś sobie, integracja pracowników w czasie epidemii i zdalnej pracy jest baaardzo trudna. Skoro nawet wcześniej ciężko było skłonić pracowników do przyjścia w określonej godzinie w określone miejsce i spędzić ze sobą wspólnie czas w nietuzinkowy sposób, to teraz jest jeszcze trudniej. Nie tylko dlatego, że w zasadzie nie możemy spotykać się na mieście, ale również dlatego, że znalezienie czegoś interesującego, co możemy wspólnie robić przez internet, jest prawie niemożliwe.

I oczywiście, nie mówimy tutaj o sytuacji, gdzie pracownicy sami zorganizują sobie czas, grając wspólnie w AmongUs. Nie, chodzi nam o przypadek, gdy jedynym wspólnym narzędziem każdej osoby jest komunikator internetowy i łącze (lub sprzęt) nie pozwalające na nic więcej poza korzystaniem z tegoż komunikatora. Na pewno sami kojarzycie takie sytuacje. Co wtedy? 🤔

Rozwiązaniem mogą okazać się towarzyskie gry detektywistyczne. Da się je przeprowadzić online, polegają głównie na rozmowie i mogą trwać od 1 do 3 godzin, w zależności od potrzeb. Jednocześnie, takie gry są nietuzinkową rozrywką, która przekłada się na poprawę relacji w zespole i głębsze poznanie się pracowników.

Koniecznie przeczytaj artykuł do końca! Czeka tam na Ciebie niespodzianka! 😍

Gracze wcielają się w postacie uwikłane w sprawę morderstwa. Każdy z nich jest podejrzany, że to właśnie on dopuścił się zbrodni opisanej w fabule gry. Jednocześnie, każdy z nich posiada alibi, którym musi się wybronić. Wśród graczy jest jednak jeden “prawdziwy” morderca. Jego zadaniem jest zmylić pozostałych tak, aby na koniec gry nikt nie podejrzewał go o bycie zabójcą.

To proste założenie pozwala na naprawdę emocjonującą integrację, bo opiera się na emocjonującej przygodzie oraz wchodzeniu w rozmowę z drugą osobą. To właśnie rozmowa jest tu głównym nośnikiem rozgrywki (dzięki czemu tak łatwo w tę grę można zagrać przez internet).

Poniżej znajdziesz film poświęcony towarzyskim grom detektywistycznym. Zapraszam też do mojego podcastu omawiającego krok po kroku jak stworzyć taką grę 🙂

NIESPODZIANKA! Mam dla Was również darmową wersję gry detektywistycznej do ściągnięcia ze strony tworzegry.pl. Sprawdźcie sobie za darmo, jak takie gry wyglądają, a jeśli zechcecie wznieść je na jeszcze wyższy poziom, odezwijcie się do mnie! Pomogę w konsultacjach 🙂

Zastanawialiście się kiedyś na czym polega fenomen Dixita? Albo raczej, dlaczego karty Dixit wyglądają tak, jak wyglądają? Okazuje się, że leży za nimi ciekawe zjawisko psychologiczne, a sam Dixit z całą tą psychologią podobny jest do… tarota!

Zapraszam do zapoznania się z filmem i poznania tajemnic skrytych w kartach!

Dzisiaj rozmawiamy o grze Tkacze Burz, a także opowiadamy sobie o historii gier CYOA (Choose Your Own Adventure). Są u nas znane jako gry paragrafowe.

Czy warto zagrać w Tkaczy Burz? Warto, ale to nie wszystko!

Co gdybym powiedział, że to to nie tylko dobra gra paragrafowa, ale też świetna inspiracja do tego jak grywalizować produkty, np. książki, w biznesie?

Zobaczcie odcinek, a potem szykujcie się do wsparcia: https://wspieram.to/tkaczeburz

Czy na teoriach spiskowych da się zarobić? Owszem, a w świecie gier planszowych i karcianych da się zarobić na tym naprawdę sporo! I pokazuje to historia Steve’a Jacksona i jego gry Illuminati!

Chociaż… może jest w tym coś więcej?

Dla tych, którzy nie są w temacie,

Iluminaci bawarscy, właściwie Zakon Iluminatów (od łacińskiego illuminatus – oświecony, l. mn. illuminati) – istniejące przez krótki czas tajne stowarzyszenie mające na celu uczynienie zbędnym panowania ludzi nad ludźmi poprzez oświecenie i doskonalenie moralne. Zostało założone 1 maja 1776 przez Adama Weishaupta (filozofa i znawcę prawa kościelnego) w Ingolstadt i działało do jego zakazania w elektoracie Bawarii w 1785. Rzekome dalsze istnienie iluminatów bawarskich stało się osnową wielu teorii spiskowych. Według nich efektem tajnej działalności tego stowarzyszenia miała być między innymi rewolucja francuska. Przypisywano mu walkę z Kościołem katolickim i dążenie do panowania nad światem. (źródło: wikipedia)

Co, gdyby okazało się, ze istnieje gra Illuminatów? A do tego gra, która przepowiada najważniejsze wydarzenia na świecie? Zapraszam Was do obejrzenia tego odcinka, poświęconego własnie takiej grze – karciance Illuminati ⬇⬇⬇

Wbrew temu, co myśli wielu, Teoria Gier niewiele ma wspólnego z grami. Jest to bardziej narzędzie ekonomiczne i socjologiczne, aczkolwiek sprowadza się do patrzenia na świat przez pryzmat „gier”. I można ją wykorzystać nie tylko w świecie polityki, ale i choćby biznesu. Jak?

Powiedzmy, że chcemy wprowadzić na rynek nowy produkt i zastanawiamy się, które funkcjonalności produktu będą istotne. A może odbiorcom nie chodzi o funkcjonalności, ale o przekaz? A może wygląd? Ma co postawić i co komunikować jako selling point? Pomocna może być matryca scenariuszy z Teorii Gier.

Jak ją stworzyć opisuję w tym filmie (aczkolwiek na zupełnie innym przykładzie 🙃) A odnosząc się już stricte do tematu politycznego… Jaka strategia Waszym zdaniem jest najlepsza, żeby wygrać fotel prezydencki? 🤔

#kolejne artykuły