Blockchain Strefa w Elblągu! | worldmaster.pl
#

Blockchain, czyli innowacyjna technologia, która na całym świecie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od jakiegoś czasu realnie zmienia świat. Według prognoz wielu ekspertów blockchain wpłynie w najbliższej przyszłości nie tylko na świat technologii, ale również na inne dziedziny, takie jak finanse, politykę czy nieruchomości. Warto więc poznać blockchain bliżej, dowiedzieć się o jego szerokim wachlarzu zastosowań i możliwościach, jakie za sobą niesie.

Dlatego właśnie w Elblągu po raz drugi zostanie zorganizowane wydarzenie poświęcone tematyce technologii blockchain. Drugie spotkanie Blockchain Strefa Elbląg #2 odbędzie się już 28.02.2019 (godz. 18:00 w siedzibie Elbląskiego Parku Technologicznego). Inauguracyjne spotkanie odbyło się 31.01.2019 i zgromadziło wielu fanatyków nowych technologii.  Wstęp jest otwarty dla wszystkich. W spotkaniu wziąć udział mogą zarówno miłośnicy świata krypto, którzy świat technologii blockchain znają bardzo dobrze. Zapraszamy również tych, którzy dopiero teraz chcą dowiedzieć się więcej na ten temat.

Organizatorem serii wydarzeń jest  Chainers Group (Centrum Biznesowo- Technologiczne z siedzibą w Elbląg). Centrum Chainers Group na co dzień zajmuje się między innymi wdrażaniem autorskiego systemu ESC w przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach domowych (ESC to system oparty na technologii blockchain; umożliwia on optymalizację kosztów- do 50% niższe rachunki za prąd, do 100% za ciepło). Dodatkowo na spotkaniu zostaną poruszone zagadnienia związane z możliwością pozyskania finansowania dla Twojego innowacyjnego biznesu.

strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2329973080558762/

strona organizatora: https://chainers.net/

Zainteresowanych zachęcamy do udziału w wydarzeniu #BlockchainStrefaElbląg. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o innowacyjnej technologii, jaką jest blockchain.

Koparka kryptowalut

znaczenia tych słów nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć osobę, która choć raz nie zetknęła się z powyższą definicją. Koparki już od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ich rynek nieustannie się rozwija. Producenci prześcigają się z kolejnymi rozwiązaniami pozwalającymi na zwiększenie zysków klienta.

W marcu 2018 roku na rynku pojawiła się nowość- OBELISK SC1- najbardziej dochodowa maszyna na świecie! Początkowo była to jedyna koparka umożliwiająca, potocznie mówiąc, kopanie SiaCoina. Uległo to zmianie i wydobycie wspomnianej kryptowaluty stało się możliwie również na innych urządzeniach. Projekt Sia (rozwijający platformę chmury danych opartą o technologię blockchain) zdecydował się na przeprowadzenie hard forku.   Dzięki temu działaniu kurs SiaCoin w ciągu kilku godzin wzrósł o ponad 20%, z 90 do 109 satoshi. I tak oto OBELISK SC1 znowu jest jedyną maszyną do wydobycia SiaCoin na świecie, dedykowaną temu właśnie algorytmowi.

W Polsce jedynym dystrybutorem OBELISK’a SC1 jest UNLIMITED. Firma, która od kilku lat z powodzeniem zajmuje się dystrybucją urządzeń do automatycznego przetwarzania danych z Europy oraz Azji.W ich ofercie jest również konfiguracja i optymalizacja, hosting, serwis i naprawa urządzeń ma w swojej ofercie także OBELISK’a zarówno pierwszej jak i drugiej generacji. Warto w tym miejscu nadmienić, że UNLIMITED jest jedynym w Polsce sklepem zweryfikowanym przez asicminervalue.com (najpoularniejszą porównywarkę urządzeń do miningu na świecie).

Więcej o urządzeniu

– zysk dzienny: 39,39 USD;

– zużycie energii- zaledwie 800 watów!

– zawiera dwie płytki sprzętowe (wyposażone w 64 procesory, ich całkowita moc wynosi: 1100 – 1400 GH / s)

– przy obecnym kursie SC jest w stanie wydobyć ponad 500000 Siacoinów o wartości około 1300 USD w ciągu miesiąca.

Dystrybutor (UNLIMITED) daje gwarancję! Jeśli nie dotrzyma terminu dostawy, zwróci pieniądze! Dodatkowo oferuje dwuletnie wsparcie w postaci wstępnej konfiguracji, diagnostyki i zdalnych napraw w cenie zakupu.  Dodatkowo poza 180-dniową gwarancją na urządzenie od producenta, klient decydujący się na zakup u polskiego dystrybutora otrzymuje od niego usługę ewentualnej naprawy (tylko części zamienne są dodatkowym kosztem).

Dystrybutor zachęca także dodatkowymi rabatami. Przy każdym zakupie powyżej 5 sztuk oferuje atrakcyjne rabaty w wysokości 50 USD za każde dodatkowe urządzenie! Ponadto oferuje 10% zniżki na swoje usługi (optymalizacja wydajności, konfiguracja i szkolenie, naprawa urządzeń ASIC, okresowy przegląd urządzeń ASIC, projekty centrów danych górniczych).

Dla naszych czytelników mamy specjalny kod rabatowy o wysokości 300zł!

KOD: CHAINERS-GROUP

 

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem.

OBELISK SC1 znajdziecie tutaj: https://unlimitedminers.com/product/pl-obelisk-sc1-1gen/

https://unlimitedminers.com/product/pl-obelisk-sc1-2gen/

Pełną ofertę UNLIMITED znajdziecie na stronie unlimited.net.pl

Wieloogniskowa neuropatia ruchowa to rzadka choroba, najprawdopodobniej o podłożu immunologicznym, obejmująca włókna ruchowe nerwów obwodowych. Klinicznie cechuje się asymetrycznym niedowładem, zwykle przeważającym w kończynach górnych, z dołączającym się po latach zanikiem mięśni w zakresie unerwienia poszczególnych nerwów.

Częstość występowania choroby jest stosunkowo niewielka, wynosi nie więcej niż jeden, dwa przypadki na 100 000 osób. Średni wiek zachorowania przypada na czwartą dekadę życia, przy czym u prawie 80% chorych pierwsze objawy występują między drugą a piątą dekadą życia. Choroba częściej pojawia się u mężczyzn niż u kobiet. Jakiś czas temu dopadła również Krzyśka Szulca, młodego elblążanina, który jeszcze niedawno cieszył się życiem i zdrowiem. A jak jest teraz, jaka jest jego historia?

Początek

Kilka miesięcy temu, zaraz po zdiagnozowaniu u Krzysztofa wieloogniskowej neuropatii ruchowej, przebywał on na wielomiesięcznej kuracji w szpitalu rehabilitacyjnym w Gdańsku. Pomimo wysiłków lekarzy i rehabilitantów stan zdrowia Krzyśka ciągle się pogarszał. Uzbierane wówczas środki finansowe przeznaczone zostały na serię zabiegów w komorach hiperbarycznych (25 seansów). Jednak i ta forma terapii okazała się nieskuteczna. Choroba okazała się bezlitosna, zaatakowała ostatecznie mięśnie przepony. Wtedy Krzysztof przestał samodzielnie oddychać.

Po miesięcznym pobycie na Oddziale Intensywnej Terapii w elbląskim Szpitalu Krzysiek został wypisany do domu. Obecnie jest pod stałą opieką zespołu wentylującego elbląskiego hospicjum, ponieważ oddycha za niego respirator. Świat Krzysztofa ograniczył się do czterech ścian 10- metrowego pokoju. Bliscy cały czas szukają pomocy dla chłopaka, jednakże choroba jest rzadka i wszyscy rozkładają ręce w geście bezradności.

Jedynym ratunkiem i możliwością, aby Krzysiek mógł chociaż w małym stopniu powrócić do normalnego życia jest zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego. Dzięki niemu Krzysiek będzie miał szansę opuścić łóżko, jego mały pokój, a może nawet wyjechać na spacer. To wszystko dzięki wózkowi ze specjalnie zamontowaną aparaturą, która umożliwi mu oddychanie. Na serwisie www.pomagam.pl cały czas trwa zbiórka dla Krzyśka. Każda złotówka zbliża do celu i pomocy w jego powrocie do zdrowia!

zbieramy dla krzycha

Jak pomóc?

Bliscy postanowili zorganizować dla Krzysztofa akcję charytatywną. 23 listopada o godz. 20:00 w Pubie Jaszczur w Elblągu odbędzie się impreza specjalnie dla niego. Na imprezie swoją muzyką czas umilać będą Dj Zel oraz DJ Luter One. Rodzina i znajomi Krzyśka postanowili również zorganizować licytację, z której zysk zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla niego. Pełną listę dostępnych usług i produktów, które można nabyć za przysłowiowe “kilka groszy” znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie: http://zbieramydlakrzycha.pl/

Start aukcji przewidziany jest na środę, 21.11 na godz. 12:00. Licytować będziemy m.in. vouchery do: Amore mio restauracja, Pizzeria-Restauracja Oliwka, Restauracji Duchówka, siłownia i fitness- Hotel Elbląg **** Premium Fitness&Gym Elbląg, KO PARK Elbląg, Odżywki Rodak, Trener Personalny Emilia Wasiak rozrywka: Dom Gier – Escape Room Elbląg, Multikino Elbląg, Activity Park, CSarena, Złota Plaża uroda: Studio Urody Lejdis, Salon Urody Monika Wolicka, Elbląg, Studio12, Balance – szkolenia i rehabilitacja. Ponadto warta kilka tysięcy koparka do #Bitcoina – Antminer S9 od naszego partnera Unlimited Miners, trzymiesięczne wsparcie (doradztwo inwestycyjne) w zakresie technologii blockchain od Michał Stryjewski, trzymiesięczne wsparcie (doradztwo) dla przedsiębiorców od Bartłomiej Sitek oraz dwudniowe szkolenia z wybranej tematyki od Chainers Group. Wśród przedmiotów piłka z autografami elbląskich szczypiornistek EKS Start Elbląg oraz inne, równie wartościowe przedmioty i usługi podarowane przez: Twoje Auto, PC Koni, Maciej Radzicz, Olimpijczyk.net – Sklep Kibica, Jubiler Agat Elbląg, Adam Budzyński – mój przewodnik finansowy.

Płatności za każdy z przedmiotów można będzie dokonać pod wskazany na stronie licytacji numer konta, natomiast odbiór fantów odbędzie się 2 grudnia (niedziela) o godz. 14:00, w siedzibie Chainers Group. Wtedy też biorący udział w aukcji zaproszeni zostaną na pyszny poczęstunek i oficjalne podziękowania za wzięcie udziału w całej akcji i pomoc Krzysztofowi.

https://pomagam.pl/s3vsbhvc?fbclid=IwAR1e0DoA_qHl1mD4HQeXyymel8W9RhI_dssSVMLOfjppVnAX9QRFdSCUZaI

Wybory samorządowe 2018 zbliżają się wielkimi krokami. I tura odbędzie się już za dziewięć dni- 21 października (niedziela), natomiast II tura wyborów dwa tygodnie później- 4 listopada (niedziela).

To niezwykle ważny moment, ponieważ biorący udział w wyborach samorządowych zdecydują o tym, kto obejmie stanowiska członków rad gmin, miast, powiatów oraz sejmików wojewódzkich, dodatkowo zdecydują również, kto obejmie urząd wójta, burmistrza oraz prezydenta w poszczególnych miastach. Zgodnie z nowelizacją kodeksu wyborczego, od 2018 wybory samorządowe odbywać się będą raz na 5 lat. W związku z powyższym tyle wynosić będzie również kadencja.

Bieżący tydzień to już ostatni moment na poznanie planów wyborczych poszczególnych kandydatów i podjęcie decyzji co do oddania ostatecznego głosu. W wielu miastach organizowane są w związku z tym spotkania, debaty, na których mieszkańcy mogą spotkać, porozmawiać i zadać pytania kandydatom starającym się o objęcie poszczególnych stanowisk.
19 października o godz. 18:00 takie spotkanie będzie miało miejsce również w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) w siedzibie Centrum Biznesowo-Szkoleniowego Chainers Group (Elbląg, ul. Św. Ducha 16-18). Tam też zaproszeni zostali wszyscy kandydaci na stanowisko prezydenta miasta Elbląg. Głównym zagadnieniem spotkania będzie: Jak zamierzam pomóc przedsiębiorcom i innowatorom w nadchodzącej kadencji?” Najważniejszymi wątkami, jakie zostaną poruszone będą: innowacja, przedsiębiorczość, a także sport. Każdy z kandydatów otrzyma zestaw pytań, które wcześniej organizatorzy przygotują wspólnie z czytelnikami. Poruszą również zagadnienie planu ministerialnego, który z założenia ma wspierać inicjatywy biznesowe w Elblągu. W spotkaniu może wziąć udział każdy, wstęp jest wolny.
Aktualnym Prezydentem miasta Elbląg jest pan Witold Wróblewski. Jest on również jednym z czterech kandydatów starających się o urząd prezydenta. W wyborach startują również Michał Missan, Jerzy Wilk oraz Stefan Rembelski.
Kto zostanie nowym prezydentem? Tego dowiemy się już niebawem!

Rozsądne zarządzanie budżetem firmy jest jednym z kluczowych elementów jej funkcjonowania.

Właściwe planowanie wydatków zdecydowanie pomaga zoptymalizować koszta przedsiębiorstwa, a jednocześnie zyskać środki, które przeznaczyć można na jego rozwój. Jedną z możliwości przyczyniających się do optymalizacji kosztów jest korzystanie z usługi wirtualnego biura.

Czym właściwie jest usługa wirtualnego biura?

To nic innego jak usługa outsourcing’u* obsługi biurowej bez konieczności obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Zakres usług świadczonych przez takie biuro jest szeroki i uzależniony od opłaty abonamentowej. Na jej wysokość wpływa czas trwania umowy, ale także konkretne usługi wchodzące w skład poszczególnych pakietów.

*outsourcing- wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom.

Jakie korzyści niesie za sobą?

Wachlarz korzyści, jakie niesie ze sobą usługa wirtualnego b. jest bardzo szeroki. Do zalet usługi należą przede wszystkim:

– atrakcyjne ceny (niskie koszty utrzymania)- ceny usługi wirtualnego biura kształtują się na poziomie kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. To zdecydowanie mniejszy koszt niż samodzielne wynajęcie biura stacjonarnego. Dla przykładu- wynajęcie wirtualnego biura w Centrum Elbląga kosztuje od 100 do 300 zł miesięcznie (w zależności od wybranego pakietu), natomiast wynajęcie biura stacjonarnego to koszt minimum 1500 zł w skali miesiąca. To właśnie z tego powodu klienci co raz częściej decydują się na tę usługę- pozwala ona znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa.

Do innych korzyści należą:

– prestiżowy adres (rejestracja biura)- niezwykle istotny element. Firmy oferujące usługę wirtualnego biura często posiadają siedziby swoich biur w centrach miast. Takie miejsce znacznie wzmacnia wizerunek firmy;

– wsparcie wykwalifikowanego personelu- obsługą wirtualnego biura zajmuje się wykwalifikowany personel, będący cały czas w gotowości do pomocy i rozwiązania problemów klienta. To również wpływa na oszczędności w firmie.
– szeroki zakres usług dodatkowych- większe firmy, chcąc sprostać wymaganiom klienta, oferują wiele dodatkowych usług- wynajem sal szkoleniowych, przestrzeni coworking. Dla przykładu,Centrum Biznesowo-Szkoleniowe Chainers Group w Elblągu w swojej ofercie dla klientów posiada również opcję podnajmu sal szkoleniowych- już od 500 zł miesięcznie! Zazwyczaj ceny miesięcznego najmu zaczynają się od 1000 zł.
– możliwości networkingowe i wiele innych korzyści.
Wirtualne biuro to przede wszystkim oszczędności, których wielkość w skali roku może okazać się zaskakująca. Oszczędzone środki wykorzystać można m.in. na inwestycję w przedsiębiorstwo- rozwój jej oraz pracowników. Warto więc zastanowić się nad taką opcją.
#kolejne artykuły