Blockchain może zwiększyć zaufanie konsumentów | worldmaster.pl
#

Holenderski rząd przeprowadził niedawno badanie, którego celem było określenie potencjału wdrożenia technologii blockchain do branży spożywczej. Naukowcy wywnioskowali, że blockchain może zwiększyć zaufanie konsumentów, a nawet obniżyć koszty produktów spożywczych poprzez wyeliminowanie pośredników.

Kwestie, które należy rozwiązać

Nadal istnieje problem zaufania konsumenta, jeśli chodzi o produkty spożywcze. Idąc do sklepu spożywczego, aby kupić kurczaka, w zasadzie nie mamy pojęcia o pochodzeniu wieczornego posiłku. Mógł pochodzić prosto z rzeźni w Szanghaju z kiepskimi warunkami sanitarnymi. Te zwierzęta mogły również zostać wyhodowane w amerykańskiej fermie drobiu gdzie naukowcy wstrzyknęli im sterydy w celu zwiększenia ich objętości.  Konsumenci nie wiedzą nic o pochodzeniu ich żywności. Nie zdają sobie sprawy z tego, w jaki sposób ktoś uprawiał żywność i ilu pośredników uczestniczyło w łańcuchu dostaw, zanim dotarła na półki sklepowe. W takim razie czy blockchain może zwiększyć zaufanie konsumentów?

Naukowcy wywnioskowali, że blockchain może zwiększyć zaufanie konsumentów, a nawet obniżyć koszty produktów spożywczych poprzez wyeliminowanie pośredników.

www.superdatascience.com

Jakie jest rozwiązanie problemu?

We wspomnianych holenderskich badaniach stwierdzono, że istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania blockchain w przemyśle spożywczym. Konsumenci poznają, w jaki sposób uprawiany jest produkt żywnościowy (jaka gleba, nawozy itp.), w jaki sposób hoduje się zwierzęta(np. czym były karmione) oraz ukaże im się wszystkie punkty zatrzymania w łańcuchu dostaw. Usunięcie przynajmniej niektórych pośredników mogłoby obniżyć ostateczne koszty wytworzonej żywności. Mogłoby także zwiększyć zaufanie do światowych producentów i dostawców żywności, poprzez wyeliminowanie fałszywych certyfikatów jakości.

Artykuł napisany przez zespół Cryptofakty.pl

Blockchain w luksusie

Przemysł wart 3 biliony dolarów wciąż zmaga się z brakiem przejrzystości i autentyczności, ale Blockchain może być jego olbrzymią nadzieją.

Niedawny artykuł Forbesa stwierdza, że ​​Blockchain może być dobrodziejstwem dla luksusowych przedmiotów. Może to zapobiec fałszowaniu i uczynić ceny bardziej obiektywnymi i przejrzystymi.

Rozpoznanie problemów

Możemy posiadać luksusowe rzeczy od najlepszych projektantów, które powinny zachować swoją wartość z czasem. Jednak Andrew Rossow twierdzi, że nie ma sposobu, aby z całkowitą pewnością stwierdzić, ile pieniędzy konkretny przedmiot jest wart.

W chwili obecnej cały rynek dóbr luksusowych jest wyceniany na 3 bln USD. W związku z tym nadal istnieje potrzeba stworzenia niezawodnego systemu weryfikacji, który pozwoliłby rozwiązać główne problemy branży, takie jak podrabianie i niedokładna ocena. Właśnie w tym pomaga powstająca technologia Blockchain.

Zwalczanie podróbek

Podróbki towarów stanowią dużą część rynku, szacuje się tu wartość 460 mld dolarów, więc nie dziwi fakt, że fałszywe produkty można znaleźć wszędzie, co stanowi poważny cios dla świata luksusu. Ci, którzy są wystarczająco doświadczeni, potrafią rozpoznać nieautentyczne produkty, ale to wciąż skomplikowany proces dla niewyrafinowanych kupujących.

Blockchain pozwoliłby na ustanowienie bezpośredniego połączenia między akceptantami a klientami, przywracając w ten sposób brakujące zaufanie i lojalność. Wszystkie informacje o określonym produkcie, obejmujące jego cały cykl życia, będą dostępne w cyfrowej księdze głównej. Jak powszechnie wiadomo, danych zarejestrowanych w Blockchain nie można zmienić, więc nie będzie żadnych pytań dotyczących autentyczności produktu.

Uczciwe ceny

Rossow uważa również, że Blockchain może być rozwiązaniem dla wdrożenia znormalizowanego systemu wyceny, pozbawionego subiektywności. Przejrzyste ceny sprawiłyby, że rynek dóbr luksusowych stałby się bardziej uzasadniony i byłby niewątpliwie korzystny dla kupców i konsumentów. Czasami może upłynąć kilka godzin, a nawet dni, zanim dojdzie do porozumienia między obiema stronami, ale Blockchain sprawi, że procedura zakupu ekskluzywnych przedmiotów stanie się znacznie bardziej efektywna.

Próbując zdobyć poparcie przed zbliżającymi się wyborami, amerykańscy politycy zwracają się do rosnącej społeczności kryptograficznej

Coraz częściej w Stanach Zjednoczonych można spotkać się z urzędnikami, którzy przywiązują wagę do nadzorowania rynku kryptograficznego jako szansy na dotarcie do potencjalnych wyborców.
Reprezentant Bill Huizenga jest na dobrej drodze, by poprowadzić dwupartyjny wysiłek w celu wprowadzenia zdroworozsądkowych przepisów kryptowalutowych.

Opinia Huizenga

Zapytani o obszary gospodarki amerykańskiej, które wymagają więcej regulacji, Huizenga natychmiast wspomniał o ICO i kryptowalutach z powodu ich niejasności. Twierdzi, że niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, jak należy podejść do kwestii aktywów i utrzymać bezpieczeństwo inwestorów, jednocześnie umożliwiając rozwój branży.

Przedstawiciel GOP zauważył także potencjał technologii Blockchain, którą można wykorzystać w wielu aplikacjach. Stąd przestarzałe wytyczne regulacyjne powinny zostać poddane przeglądowi tak szybko, jak to możliwe, co pozwoliłoby Stanom Zjednoczonym na konkurowanie na skalę międzynarodową. Agencje, takie jak SEC i FCC, powinny być odpowiedzialne za regulację rynku.

Przepisy na horyzoncie

Kongresman Bill Huizenga ma zostać przewodniczącym Komitetu ds. Usług Finansowych, jeśli Republikanie osiągną przyzwoite wyniki podczas listopadowych wyborów i utrzymają Izbę. Huizenga obiecuje, że wdrożenie zasad kryptograficznych będzie jednym z jego najważniejszych priorytetów.

W swojej komisji, Huizenga będzie kwestionowany przez demokratyczną reprezentantkę Maxine Waters, która często pojawia się na pierwszych stronach gazet z powodu jej niepokojących uwag skierowanych do Donalda Trumpa i jego zwolenników.

To nie pierwszy raz, kiedy Huizenga chce poprowadzić dwupartyjny wysiłek w sprawie przepisów kryptograficznych. W lutym, zaledwie dwa miesiące po tym, jak Bitcoin osiągnął najwyższy poziom i znalazł się na czołówkach w głównych mediach, dostrzegł szybki rozwój zasobów cyfrowych i wezwał do “większego nadzoru”.

Szczyt G20 w Argentynie

Na spotkaniu ministrów finansów z 20 największych rządów świata można było wyczuć delikatny optymizm. Debatowano nad sposobami, w jaki kryptografia mogłaby wpłynąć na globalną gospodarkę. Coroczny szczyt G20 odbył się w ten weekend w Argentynie. Raport ze spotkania wykazuje, że urzędnicy zgodzili się co do tego, że nowy rozwój technologiczny, który obejmuje platformy z zasobami elektronicznymi, może zapewnić znaczne korzyści istniejącemu systemowi bankowemu na świecie.

Szczyt G20 w argentynie krypto kryptowaluty

Plusy / minusy krypto

Dokument mówi także o dużej zmienności nowego rynku. Informuje także o tym, że cyfrowe monety są źródłem pewnych kwestii związanych z ochroną inwestorów przed oszustwami, unikaniem płacenia podatków oraz finansowaniem terroryzmu.

Uczestnicy szczytu nie przedstawili żadnych szczegółów dotyczących dokładnych korzyści, jakie wirtualne waluty mogą stanowić dla gospodarki światowej. Niemniej jednak twierdzili, że zdecentralizowane monety nie mogą konkurować z państwowymi walutami pieniężnymi, ponieważ brakuje im niektórych kluczowych cech.

Wynik

Ministrowie finansów uważają, iż zasoby cyfrowe stanowią duże zagrożenie dla globalnego systemu gospodarczego. Mimo to, obiecali obserwować i głębiej analizować kwestię długoterminowego wpływu elektronicznych monet na globalny system bankowy. Pragną również nadal obserwować innowacje oraz rozwój w tej sferze.

Poza tym, powszechnie przyjęta decyzja podczas szczytu, polegała na rozważeniu wprowadzenia wyższego odsetka podatku dla firm kryptograficznych na całym świecie do 2020 r. Uczestnicy szczytu G20 poszli zatem w ślad za uporczywymi żądaniami europejskich członków tej grupy.

Port lotniczy Schiphol w Amsterdamie jako pierwszy w Europie zainstalował “bankomat Bitcoin”.

Zgodnie z informacją umieszczoną 20 czerwca na stronie internetowej lotniska, podróżujący którzy zakończą swoją podróż z “resztką” lokalnej waluty, będą mogli zamienić ją na Bitcoina lub Ethereum. Tym sposobem port lotniczy w Amsterdamie stał się pierwszym europejskim lotniskiem, które zainstalowało “bankomat Bitcoin“.

Tanja Dik, dyrektor ds. Produktów konsumenckich i usług Amsterdam Airport Schiphol, powiedziała:

Dzięki “bankomatowi Bitcoin” mamy nadzieję zaoferować pasażerom użyteczną usługę. Umożliwimy im łatwą wymianę “lokalnych” euro na “globalne” kryptowaluty Bitcoin i Ethereum. Może to być korzystne, jeśli na przykład nie można wydać euro w swoim kraju

Bankomat został dostarczony przez firmę technologiczną z siedzibą w Amsterdamie, ByeleX Data Solutions i zainstalowany na okres sześciu miesięcy w celu sprawdzenia popytu na usługi wśród pasażerów. Maszyna zlokalizowana jest w pobliżu terminala odlotów lotniska, umożliwiając podróżującym z zewnątrz przekształcenie pozostałej części euro.

Port lotniczy Schiphol w Amsterdamie jako pierwszy w Europie zainstalował "bankomat Bitcoin"  Wymianę "lokalnych" euro na "globalne" kryptowaluty.

Warto dodać, że lotnisko Schiphol nie jest pierwszym, które wsparło kryptowaluty. Australijski port lotniczy Brisbane(trzecie lotnisko w kraju pod względem ruchu pasażerskiego) wprowadziło płatności kryptograficzne w punktach sprzedaży detalicznej w dwóch terminalach. Są one dostępne dla podróżnych przybywających i odlatujących z lotniska, umożliwiając im dokonywanie płatności w Bitcoin, Ethereum, Dash itp.

#kolejne artykuły