Alibaba i IBM rywalizują w kwestii patentów blockchain | worldmaster.pl
#

Alibaba i IBM

Giganci branży technologicznej Alibaba i IBM rywalizują o pierwsze miejsce na zupełnie nowej top liście. Chodzi o listę związaną z ilością zgłoszonych patentów opartych o technologię blockchain. Zestawienie to zostało opublikowane dnia 31 sierpnia przez iPR Daily.

iPR Daily – centrum medialne specjalizujące się w własności intelektualnej – twierdzi, że skonsolidowało dane od 10 sierpnia z Chin, UE, Ameryki, Japonii i Korei Południowej, a także konsultowało się z Międzynarodowym Systemem Patentowym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

Alibaba w Chinach zajmuje pierwsze miejsce po złożeniu w sumie 90 zgłoszeń patentowych związanych z blockchainem. IBM złożył ich w tej chwili 89.

Alibaba i IBM rywalizują o pierwsze miejsce na nowej liście. . Zestawienie to zostało opublikowane dnia 31 sierpnia przez iPR Daily.

Zainteresowanie z Chin

Na trzecim miejscu znajduje się Mastercard – z 80 wnioskami – a następnie Bank of America z 53. Piąty na nowej liście jest chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBoC), który złożył 44 wnioski patentowe poświęcone jego projektowi cyfrowej waluty banku centralnego.

Jak donosi Cointelegraph, dane WIPO wskazywały wcześniej, że najwięcej zgłoszeń patentowych na technologię blockchain w 2017 r. pochodzi z Chin. Kraj ten złożył 225 aplikacji w tym roku. Dla porównania w Ameryce było to 91 a w Australii 13 wniosków.

Zainteresowanie Chin tą technologią jest równoważone przez coraz ostrzejsze stanowisko wobec zdecentralizowanych kryptowalut, które w ostatnich tygodniach nasiliło się jeszcze bardziej.

Podobnego zdania jest założyciel Alibaby, Jack Ma, który ogłosił w swoim ostatnim apelu, że popiera technologię blockchain, nawet jeśli zachowuje sceptycyzm wobec kryptowalut.

IBM  stale rozszerza swoje zaangażowanie w blockchain na różnych polach. Ostatnio podpisał pięcioletnią umowę o wartości 740 milionów dolarów z australijskim rządem. Umowa ma na celu wykorzystanie blockchain i innych nowych technologii do poprawy bezpieczeństwa danych. Automatyzacji w działach federalnych, w tym w obronie oraz w sprawach wewnętrznych państwa.

Ethereum Constantinople i opóźnienie dla “Difficulty Bomb”

31-go sierpnia deweloperzy Ethereum (ETH) zdecydowali podczas meetingu, który odbywał się za pośrednictwem serwisu YouTube, aby opóźnić termin tzw. “Difficulty Bomb”. Zgodzili się oni na włączenie takiej zmiany do kodu nadchodzącego hardforka – Constantinople.

Jednym z głównych celów Fundacji Ethereum jest przyjęcie nowego algorytmu – Proof Stake (PoS). Aby go wdrożyć, twórcy opracowali rozwiązanie o nazwie “Difficulty Bomb”, które sprawi, że ​​wydobycie nowych bloków będzie bardziej złożone i stanie się niekorzystne dla minerów. Constantinople zostało zaprojektowane w celu usprawnienia przejścia z obecnego algorytmu Proof of Work (PoW) na PoS.

W zeszłym tygodniu deweloperzy zaproponowali trzy możliwe scenariusze wpływu “Difficulty Bomb” na redukcję i utrzymanie nagród za wydobycie bloków. Według twórców, scenariusz  EIP-858 zmniejszyłby nagrody blokowe do 1 ETH za blok, EIP-1234 zmniejszyłby nagrodę blokową do 2 ETH, podczas gdy EIP-1295 zachowałby nagrody do 3 ETH. EIP to skrót od Ethereum Improvement Proposals, czyli Propozycje Ulepszeń Ethereum.

Ethereum Constantinople i "Difficulty Bomb"31 sierpnia deweloperzy Ethereum (ETH) zdecydowali na swoim meetingu. Przejście ma być na BIP-1234.

Youtube.com

EIP-1234 i co dalej z Ethereum?

Zgodnie z postem na GitHub, programiści postanowili zaakceptować scenariusz EIP-1234. Zaproponowano opóźnienie “Difficulty Bomb” na około 12 miesięcy, czyli do zimy 2019 r. Podsumowanie całej dyskusji brzmi:

Zaczynając od” CNSTNTNPL_FORK_BLKNUM “. Klient obliczy trudność opartą na fałszywym numerze bloku sugerującym, że difficulty bomb wejdzie w życie po około 5 milionach bloków później, niż określono w forku Homestead. Co więcej, nagrody blokowe zostaną dostosowane do poziomu 2 ETH.

Obecna wartość ETH wynosi około 283 USD. Oznacza to spadek o 0,48 procent w skali dnia i wzrost o 1,39 w ciągu ostatniego tygodnia. Z niedawnych informacji wiemy również, że Chicago Board Options Exchange (CBOE) planuje wprowadzenie kontraktów terminowych na ETH do końca 2018 roku, co także może wpłynąć na cenę tego altcoina.

Bitcoin ETF – kolejna wersja wydarzeń

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oświadczyła, że ​​dokona ponownego przeglądu decyzji o odrzuceniu dziewięciu funduszy Bitcoin ETF wydanych w środę.

Jak informował wcześniej CoinDesk, pracownicy SEC odrzucili propozycje trzech firm – Pro Shares, GraniteShares i Direxion – w potrójnym zestawie zleceń opublikowanym wczoraj. Teraz, zgodnie z listami, wyżsi urzędnicy SEC dokonają przeglądu tych decyzji, choć nie wiadomo ile ta procedura potrwa.

Sekretarz SEC Brent Fields napisał w liście skierowanym do starszego doradcy NYSE Group, Davida De Gregorio:

Niniejsze pismo ma poinformować, że zgodnie z art. 43 I Regulaminu Komisji, 17 CFR 20 I .43 1, Komisja dokona przeglądu delegowanego działania Zgodnie z zasadą 431 (e), postanowienie z 22 sierpnia zostaje zawieszony do czasu, gdy Komisja postanowi inaczej. ”

Biuro Sekretarza powiadomi o wszelkich istotnych działaniach podjętych przez Komisję

Podobne słowa zostały użyte w dwóch innych listach, wysłanych do NYSE Group i CBOE Global Markets.

Peirce, SEC oświadczyła, że ​​dokona przeglądu decyzji o odrzuceniu funduszy Bitcoin ETF wydanych w środę dla NYSE Pro Shares, GraniteShares i Direxion

bitcoinexchangeguide.com

Co dalej i co to wszystko oznacza?

Wiadomość została ogłoszona przez komisarz Hester Peirce, która sprzeciwiła się decyzji z zeszłego miesiąca, kiedy to SEC oddaliła po raz drugi wniosek  o ETF od inwestorów Camerona i Tylera Winklevossa.

W kolejnym tweecie komisarz Peirce wyjaśniła, jakie kroki należy podjąć, gdy SEC podejmie się przeglądu decyzji.

Komisja (przewodniczący i komisarze) deleguje niektóre zadania swoim pracownikom, a personel działa w takich przypadkach w imieniu Komisji. Komisja może dokonać jednak przeglądu działań personelu i to właśnie się teraz wydarzy.

napisała Peirce.

Rynek momentalnie zareagował na tę informację, a cena Bitcoin’a wzrosła z 6420 USD do 6550 USD. Wiele osób widzi w tym kolejną manipulację ceną i oddziaływanie na nastroje graczów giełdowych. Co będzie dalej? Tego nie wie kompletnie nikt.

9 wniosków o ETF odrzucone przez amerykańskie SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła w sumie aż dziewięć wniosków funduszy chcących obracać Bitcoin’em (BTC) w obrocie giełdowym (ETF).

Brak akceptacji przypada na jeden dzień przed przewidywanym terminem, czyli 23 sierpnia. Wnioski zostały przedłożone przez fundusz ProShares w połączeniu z nowojorską giełdą NYSE Arca.

SEC odrzuciła także siedem kolejnych wniosków funduszy ETF. Razem z parą ProShares i Direxion, notowaną na nowojorskim NYSE Arca oraz GraniteShares z giełdy CBOE z Chicago.

W przypadku wszystkich trzech przypadków odrzucenia SEC oświadczyła, że:

Komisja neguje proponowaną zmianę zasad, ponieważ, jak omówiono poniżej, Giełda nie wywiązała się ze swoich obowiązków wynikających z ustawy o giełdzie i regulaminu Komisji, aby wykazać, że jej wniosek jest zgodny z wymogami ustawy o giełdzie 6 (b) (5),

ETF Bitcoin, SEC odrzuca wnioski Proshares z NYSE Arca. SEC odrzuciła także siedem kolejnych wniosków funduszy ETF razem z parą ProShares i Direxion.

bitcoinexchangeguide.com

Brak tolerancji dla manipulacji i oszustw

SEC wzmocniła swoją pozycję braku akceptacji i “oporu przed manipulacją ceną” na jak to nazwano – “niewystarczającym rynku instrumentów pochodnych BTC”. W przypadku funduszu ETF ProShares  – SEC oświadczyła, że:

Giełda nie wykazała między innymi żadnych dowodów na to, że rynki terminowe typu bitcoin są “rynkami o znacznej wielkości “. Dodatkowo, giełda nie wprowadziła dodatkowych środków, aby zapobiec oszukańczymdziałaniom oraz praktykom manipulacyjnym.

Jak zauważono w oświadczeniu rejestracyjnym SEC z marca 2018 r.,

Fundusze [ProShares] nie zamierzają utrzymywać kontraktów futures na Bitcoin aż do wygaśnięcia, ale zamiast tego chcą realizować swoje własne pozycje.

W dzisiejszych trzech uzasadnieniach SEC wyraźnie stwierdziło, że:

[Agencja] podkreśla, iż ​odrzucenie wniosków nie opiera się na ocenie tego, czy bitcoin i ogólnie technologia blockchain są użyteczne i wartościowe jako innowacje lub inwestycje.

Na początku sierpnia SEC opóźniła decyzję o kolejnej aplikacji ETF Bitcoin. Tym razem złożonej przez firmę inwestycyjną VanEck i firmę finansową SolidX, handlującą na platformie CBOE. Warto zauważyć, że zamiast proponować fundusz oparty na futures Bitcoin, w aplikacji zaproponowano fizycznie zabezpieczony model, który może wpłynąć na przyszłą decyzję agencji.

eToro podpisało umowę reklamową z 7 klubami Premier League

Znana Platforma handlowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii  podpisała umowy reklamowe z siedmioma klubami Premier League. Po raz pierwszy będzie to umowa wypłacana w Bitcoin. Informację ujawniono we wtorek, 21 sierpnia.

Podobno, brytyjskie kluby Tottenham Hotspur, Brighton i Hove Albion, Crystal Palace, Cardiff City, klub piłkarski Leicester City, Newcastle United i Southampton ogłosiły, że podpisały umowy reklamowe z eToro.

eToro zapłaci klubom Premier League i wejdzie do branży piłkarskiej. Po raz pierwszy będzie to umowa wypłacana w Bitcoin.

www.proprofs.com

Kryptofutbol

Integracja kryptowalut oraz blockchain w branży piłkarskiej ma postępować, jednak  eToro jeszcze nie podało szczegółów dotyczących charakteru “eksploracji” w tym zakresie.

Ten ruch to kamień milowy w integracji kryptowalut w głównym nurcie piłki nożnej. Sporadyczne eksperymenty pochodzą już z innych klubów, w tym z Turcji. W styczniu Harunustaspor zatrudnił profesjonalnego gracza płacąc w Bitcoin.

To pierwszy krok, aby wykorzystać walutę Bitcoin w futbolu i zaimplementować leżącą u jego podstaw technologię blockchain

powiedział w międzyczasie Iqbal V. Gandham, dyrektor zarządzający eToro w Wielkiej Brytanii, cytowany przez The Drum.

W zeszłym tygodniu UEFA, potwierdziła, że ​​uruchomiła system biletowy oparty na blockchain w ramach stopniowego wdrażania nowoczesnych technologii do świata piłki nożnej.

#kolejne artykuły