Sponsorowanie E-sport daje najwyższy dochód | worldmaster.pl
#

Sponsorowanie E-sport daje najwyższy dochód brutto na świecie, wnoszący 359,4 miliona USD w 2018 roku. W porównaniu do 234,6 miliona USD w 2017 roku.

Rosnące łączne roczne tempo wzrostu (CAGR) w okresie od 2016 do 2021 roku wynosi 49,8 procent, a prawa medialne to najszybciej rosnący strumień przychodów – przedstawia raport roczny przeprowadzony przez badacza rynku Newzoo.

E-sport-rozwija-sie-i-generuje-zyski

Jak wynika z raportu, rywalizacja w grach komputerowych E-sport rozwija się i generuje zyski.

Branża E-sport

Branża E-sport zrzesza amatorów oraz profesjonalnych graczy. Rośnie liczba turniejów i użytkowników. E-sport wciąż zyskuje na popularności.

Inwestowanie w e-sport jest rentowne. Globalne przychody E-sportu wzrosną o 38% do 906 milionów USD w 2018 roku i do roku 2021 wzrosną do 1,65 miliarda USD.

Więcej inwestycji w startupy w kategorii e-sport

Gdy widzowie e-sport zaczną wydawać tyle co widzowie tradycyjnego sportu, reklamodawcy będą przeznaczać więcej pieniędzy na esport. Branża E-sport będzie nabierać rozpędu. Właśnie dlatego pojawia się tak wiele nowych inwestycji w startupy w kategorii e-sport.

Liczba entuzjastów e-sportu wzrośnie o 15,2% z 143 milionów w 2017 roku do 165 milionów w 2018 roku. Liczba przypadkowych widzów wzrośnie z 192 milionów w 2017 roku do 215 milionów w 2018 roku.

branza-e-sport

Do roku 2021 dochody z praw medialnych z e-sport, wzrosną ponad dwukrotnie w porównaniu do 2018 r.. Liczba osób, które świadome grają w e-sport na całym świecie, osiągnie w 2018 roku- 1,6 miliarda, w porównaniu z 1,3 miliarda w 2017 roku.

Newzoo określił nowe obszary ważne dla rozwoju esports.

Pierwszym obszarem jest franchising, na przykład tworzenie lig tj. League of Legends i Overwatch . Kolejnym obszarem zdobywanie serc lokalnych fanów poprzez regionalne zawody drużynowe.

Newzoo widzi także ważne możliwości skautingu, dzięki rozwojowi esports kolegialnych.

Gry na telefony komórkowe

gry-na-telefony-komorkowe

Platformy typu battle royal

Badacze rynku chcą także, aby mobilne e-sports (gry na telefony komórkowe) tworzyły prawdziwą tożsamość. Przewidują wykorzystanie w tym celu technologi blockchain oraz krypto-waluty.

E-sport ma także szansę poszerzyć oglądalność poprzez nowe formaty i franczyzy, wprowadzając nowe platformy typu battle royal, spopularyzowane przez takie projekty, jak np. Battlegrounds PlayerUnknown.

Sponsorowanie E-sport daje najwyższy dochód

Raport Newzoo uświadamia nam jak ważna jest branża E-sport.

Ewolucja w E-sport odbywa się na naszych oczach. Patrząc na młode pokolenie można odnieść ważenie, że już się dokonała. Wykorzystują to inwestorzy i reklamodawcy. Cyfry w raporcie Newzoo “mówią same za siebie”.

W jakiej formie zaistniejemy w przyszłości w świecie E-sport? Twórcy, inwestora czy zwykłego “gamera”, zależy tylko od nas. Jedno jest pewne – nastała era E-sport.

Źródło: Venturebeat

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Inteligentne nieruchomości – Smart Home.

Obecnie wydaje się, że wszyscy mówią, że mieszkają w “Inteligentnym Domu”. Nie jest to wcale niespodzianką. Nowe rozwiązania i udogodnienia dla domowników dają wiele sposobów na poprawę jakości ich życia. Oferują większe bezpieczeństwo, oszczędzają cenny czas oraz obniżają koszty eksploatacji nieruchomości.

Inteligentny dom

smart-home

Szybki rozwój nowych technologii skłania do zadania pytania: czym właściwie jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to taki, w którym urządzenia multimedialne i gospodarstwa domowe współdziałają ze sobą i mogą być sterowane zdalnie.

Technologia Smart Home automatyzuje codzienne zadania. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia, mogą sterować np. ogrzewaniem, oświetleniem czy systemem audio.  Wszystkie domowe urządzenia można szybko dostosować za pomocą komputera lub smartfona według indywidualnych preferencji mieszkańców nieruchomości.

inteligentne-nieruchomosci

Często zapotrzebowanie na nową technologię wynika z jej zdolności do upraszczania oraz ułatwiania zadań. Dotyczy to również inteligentnych domów, które mogą ułatwić życie mieszkańcom, Dostęp do nieruchomości i kontrola nad nią stają się prostsze.

Doraźna kontrola nad podstawowymi funkcjami mieszkania tj: zmiana oświetlenia, sterowanie temperaturą, wejście bez klucza, zwiększyła popyt na tego typu nieruchomości. Technologia wykorzystywana w Smart Home staje się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna.

“Myślę, że większość ludzi nie wie co oznacza i jest zaskoczona kiedy widzą co może zaoferować”, powiedział CEO firmy IOTA, m.Pike.

“Mieszkanie w inteligentnym mieszkaniu to więcej niż tylko włączanie i wyłączanie świateł, choć może to być kluczowy element”.

Dzięki WiFi i Bluetooth urządzenia mogą nie tylko odbierać informacje ale także wysyłać je do innych urządzeń. Można z dowolnego miejsca na ziemi sterować urządzeniami w domu lub nieruchomości na wynajem.

Inteligentne mieszkanie

inteligentny apartament

Chodzi o automatyzację zachowania. Inteligentne mieszkanie zaczyna rozpoznawać pewne wzorce w codziennym życiu mieszkańców.

Inteligentny apartament

inteligentne-mieszkanie

Inteligentny apartament może zawierać zdalne funkcje przełączników światła, wtyczek elektrycznych, termostatu, otwierania i zamykania drzwi oraz czujników w całym mieszkaniu.

“Mieszkańcy wchodzą i to po prostu działa. Myślę, że w przyszłości ludzie będą oczekiwać od swoich domów, aby były coraz “mądrzejsze” i były ich sprzymierzeńcami. Aby dom mógł nawet rozróżnić domownika od intruza.”

Inteligentne nieruchomości – Smart Home

inteligentne-nieruchomosci

Technologia Smart Home obejmuje niezliczoną ilość urządzeń, które pomagają w rozwiązywaniu codziennych czynności. Nowoczesne technologie wyznaczają nowe standardy oraz kreują przyszłość również na rynku nieruchomości.

 

Źródło: forbes.bisnow / voestalpine

ZapiszZapisz

Biura podróży mogą wydawać się „passé” w czasach niezliczonych aplikacji i stron internetowych. W sektorze luksusowych biur podróży klienci decydują się jednak na tradycyjne rozwiązania. Według raportu ITB Berlin, światowego targu podróży oraz IPK International, grupy doradców turystycznych wynika, iż 40% luksusowych podróży jest zarezerwowanych przez biura podróży w porównaniu do wszystkich międzynarodowych podróży zagranicznych.

Badanie wykazało również, że ponad połowa międzynarodowych podróżników luksusowych wykorzystywała agencje, jako źródło informacji.

Właściciel luksusowej agencji turystycznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii twierdzi, że odnotowała wzrost o 20% w ciągu roku dzięki dużemu popytowi na specjalistyczne porady i planowanie podróży.

“Zawsze mówię gościom, którzy zastanawiają się nad rezerwacją…Po co ryzykować? “- powiedział Simon Russell, dyrektor naczelny Scott Dunn. “To są wakacje i dużo na nie wydajecie…nie ryzykujcie i upewnijcie się, że wykorzystacie je w pełni.”

Luksusowe biura podróży odnotowują wzrost

Według raportu Amadeus Travel Intelligence wynika, że liczba podróży luksusowych wzrośnie o 6,2% w ciągu następnych 10 lat. W porównaniu do ogólnej liczby podróży, które mają wzrosnąć o 4,8.

Spersonalizowane podróże

“Social media odgrywają ogromną rolę w tworzeniu apetytu na spersonalizowane podróże i egzotyczne destynacje. Obecnie osobiste sukcesy ludzi są definiowane przez to, gdzie byli oraz gdzie są widywani…nie tylko przez przyjaciół, ale także przez osoby obserwujące ich social media”. – twierdzi Simon Russell.

luksusowe-podroze

Luksusowe hotele

Biura podróży oferują luksusowe podróże i prześcigają się w ofertach. Zapewniają profesjonalny serwis oraz wycieczki do najcudowniejszych zakątków na świecie. W dzisiejszym świecie czas wolny jest “luksusem“. Każdy chciałby jak najlepiej go wykorzystać, odpocząć, “naładować akumulatory” oraz zapomnieć choć na chwilę o sprawach codziennych.

Jedne z najczęściej wybieranych kierunków luksusowych biur podróży

Tanzania i Zanzibar

Migracja dzikich zwierząt na Serengeti, plaże o białym piasku i nieprawdopodobne kolory wody na Zanzibarze. Wszystko w iście królewskim standardzie.

tanzania-zanzibar-wakacje-w-luksusie

Malediwy

Dziewicze plaże, soczysta zieleń palm. Dodajmy do tego przejrzystą wodę, piasek delikatny niczym mąka, rajskie otoczenie, a spędzisz na Malediwach najlepszy urlop w historii!

malediwy-podroze-travel-traveler-lusksu

Indie

Wakacje w Indiach to magia kolorów,  zapachów, dźwięków, smaków i krajobrazów.

indie-wakacje-luksus-worldmaster

Seszele

Piękne ciągnące się w nieskończoność plaże, lazurowa woda, palmy, które kołyszą się na wietrze. Seszele to kwintesencja rajskich i luksusowych wakacji!

seszele-lifestyle-worldmaster

Mauritius

Mauritius to mały skrawek raju na Oceanie Indyjskim. Oferuje wszystko, co można sobie wymarzyć – malownicze góry, intrygujące miasteczka, roześmianych i przyjaznych mieszkańców, a do tego niekończące się plaże z sypkim białym piaskiem i lazurową wodą!

mauritius-worldmaster-travel-podroze

Fidżi

W samym sercu Oceanu Atlantyckiego leży kilka setek tropikalnych wysp i wysepek, na których mieszkają najszczęśliwsi ludzie na Ziemi.

fidzi-wakacje-z-worldmaster

Wrodzona próżność nakazuje człowiekowi zasmakować luksusu. Gdy tylko ma taką możliwość, raz na jakiś czas można stać się hedonistą, przeżyć coś ekskluzywnego i myśleć tylko o swoich przyjemnościach. 😉

 

Źródło: CNBC International

16716

Aplikace AR

Aplikacje AR nieuchronnie wkraczają w nasze codzienne życie oraz mają zastosowanie min. w branży nieruchomości, medycznej, marketingu, sprzedaży, e-commerce lub eventowej.

Nakładanie danych na nasze pole widzenia wydaje się być kolejną falą technologii, która pomaga poruszać się po naszym świecie, zarówno dosłownie jaki i w przenośni.

Niektóre aplikacje pomagają nam znaleźć drogę do metra lub jeździć rowerem we właściwym kierunku bez używania mapy. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości bez problemu możemy znaleźć dane usługi i firmy, które znajdują się w pobliżu, co znacznie usprawnia funkcjonowanie.

Uzupełnienie naszej wizji dużą ilością informacji, może prowadzić do nieskończonej liczby potencjalnych zastosowań aplikacji AR oraz rozszerzonej rzeczywistości. Warto obserwować, jak ta nowoczesna technologia będzie ewoluowała oraz gdzie znajdzie swoje nisze i zastosowanie w przyszłości.

Źródło: geniusstuff

Science Fiction puka do Naszych Domów. Proporcjonalnie z coraz większą potrzebą człowieka do zapewnienia sobie wygodnego i bezpiecznego życia. Rozwija się rynek inteligentnych domów, oferujących coraz więcej rozwiązań.

Wiele wynalazków rodem z filmów Science Fiction sprawdza się już w życiu codziennym.

Wszystko zaczyna się od snu. Dzięki szeregowi czujników, łóżka nie tylko zbierają dane na temat czasu trwania, głębokości i jakości snu, ale także dopasowują się do twardszych lub bardziej miękkich w zależności od osobistych potrzeb i preferencji śpiącego.

Nowy innowacyjny budzik, obudzi Cię podczas symulowanego wschodu słońca, wywołując ciepło, światło i muzykę w domu oraz  mówi Ci, kiedy masz wstać i jechać na spotkanie (oczywiście biorąc pod uwagę korki na drodze i czas dojazdu).

Po wejściu do wanny muzyka lub wiadomości grają cicho, aby pomóc Ci się obudzić. Kamery w lustrze rozpoznają Twoje uczucia w oparciu o kolor twarzy, a mata podłogowa mierzy ciężar, puls i tkankę tłuszczową.

Ekspres do kawy automatycznie przygotowuje poranną filiżankę ulubionej kawy.

Zaraz po wyjściu z domu termostat automatycznie obniża temperaturę i zaczyna ponownie się nagrzewać, gdy jeden z mieszkańców domu zbliży się do miejsca docelowego.

Podczas gdy jesteś w pracy, urządzenia gospodarstwa domowego w Twoim inteligentnym domu wykonują swoją pracę całkowicie samodzielnie. Pralka obsługiwana jest z miejsca pracy, więc twoje pranie jest gotowe, kiedy jest to potrzebne.

Lodówka wyposażona jest w aparat fotograficzny, dzięki czemu można uzupełnić listę zakupów, gdy jesteś poza domem.

Science Fiction puka do Naszych Domów

Po przybyciu do domu, inteligentne systemy odblokowują i otwierają drzwi przez Bluetooth w smartfonie, co oznacza, że ​​nie są potrzebne żadne dodatkowe klucze.

A kiedy zdecydujesz się na romantyczny wieczór, możesz użyć aplikacji lub polecenia głosowego, aby wybrać swoją ulubioną listę odtwarzania oraz romantyczne oświetlenie.

Udogodnienie życia domownikom, zamieszkującym inteligentne domy wydaje się być niemal nieograniczone, bowiem coraz więcej urządzeń jest wyposażona w wifi czy Bluetooth i mogą współdziałać i zachodzić w interakcję z urządzeniami obsługującymi gospodarstwa domowe.

Zatem nieodwracalnie, Science Fiction z każdym dniem, staje się rzeczywistością.

Źródło: voestalpine

#kolejne artykuły