Sprawdźmy, jak wybrać gabinet stomatologiczny! | worldmaster.pl
#

Strach przed wizytą u stomatologa jest zrozumiały. Można go jednak zniwelować poprzez odpowiednią decyzję. Jakie są cechy dobrego stomatologa? Jak wybrać gabinet stomatologiczny, w którym unikniesz stresu?

Stomatolog na zawołanie

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, którego wszyscy unikają, ale i tak do niego trafiają. Częściej, niż gdyby robili to regularnie i z własnej woli… Stomatolodzy budzą skrajne emocje. Pacjenci kliniki Totumedica doceniają i szanują nasze umiejętności, ale dostrzegamy w ich oczach strach przed zabiegiem.

Zabiegiem, który wcale nie musi boleć…

Intensywny rozwój stomatologii umożliwia niesienie pomocy bez bólu i stresu. Warto więc zdecydować się na taki gabinet stomatologiczny, który spełni Twoje oczekiwania. Nie bój się wymagać! Jako pacjent masz prawo decydować o tym, jakiemu specjaliście oddasz w dłonie swoje uzębienie. Zwróć uwagę na wszelkie szczegóły: od wykształcenia, przez wyposażenie gabinetu, na cechach osobowości kończąc. Każdy niuans ma znaczenie, bo warto wybrać gabinet stomatologiczny, w którym Twoje potrzeby zostaną zrozumiane.

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „dentysta” i otrzymujesz tysiące ofert, które bombardują Cię ze wszystkich stron swoimi przesłodzonymi ofertami… Jak się w tym odnaleźć?

Nie da się ukryć, że w Polsce nie brakuje stomatologów. Brakuje natomiast tych dobrych…

Gabinety stomatologiczne reprezentują bardzo zróżnicowany poziom. Wiele z nich stawia na ilość zamiast na jakość. Niektóre nie dbają o przyjazną atmosferę. Inne zapominają o tym, jakie są cechy dobrego stomatologa.

Wybierając gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę na:

  • terminy (mała dostępność może świadczyć o renomie miejsca),
  • pogotowie stomatologiczne (czy gabinet je posiada?),
  • ceny (powinna uwzględniać rozwiązania na zasobność portfela pacjenta),
  • godziny przyjęć (im bardziej dostosowane do potrzeb pacjentów, tym lepiej),
  • rekomendacje (opinie od innych pacjentów to cenna wskazówka).

Wyrusz na poszukiwania specjalisty, który swoim profesjonalizmem zlikwiduje strach przed wizytą u stomatologa!

cechy dobrego dentysty

Co Ci dolega?

Zacznij od sprecyzowania własnych dolegliwości i specjalisty, którego poszukujesz. W ten sposób przeprowadzisz selekcję, która wyłoni stomatologów o interesującej Cię specjalizacji. Przecież nie chcesz trafić do specjalisty od stomatologii dziecięcej, jeśli zależy Ci na założeniu protezy zębowej, prawda? Wszechstronność stomatologów jest dobrą cechą, ale nie zawsze pożądaną. Często zdarza się, że specjaliści od „wszystkiego”, są tak naprawdę od „niczego”.

Klinika stomatologiczna: pierwsze wrażenie ma znaczenie

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Nie wiemy. Wiemy natomiast, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Wchodząc do kliniki stomatologicznej, odczuwasz określone emocje. Nazwij je! Czy przeżywasz przyjemne zaskoczone, wywołane ciepłem tego miejsca? Czy może Twój strach urósł jeszcze mocniej?

Każde odczucie ma znaczenie. O pracy stomatologa świadczą nie tylko jego usługi, ale również otoczenia, które wokół siebie buduje. Dlatego zastanawiając się, jak wybrać gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę na:

  • Poczekalnię

Powinna budować w pacjentach przyjemne doznania oraz pomagać w bezstresowym oczekiwaniu na wizytę. Nie musi być ogromna i nowoczesna, ale powinna być przytulna. Właściwa aranżacja sprawia, że strach przed wizytą u stomatologa jest mniejszy lub całkowicie znika.

  • Gabinet

Mówi najwięcej o stomatologu. Powinien być przede wszystkim czysty, schludny i bez najmniejszych oznak wizyty poprzedniego pacjenta. Najlepsze gabinety stomatologiczne łączą w sobie profesjonalizm i nowoczesność z przyjazną atmosferą. Jeśli po wejściu do niego czujesz się jak podczas ostatnich minut swojego życia… Warto się wycofać.

  • Higienę

Czystość musi być zachowana nie tylko w gabinecie, ale w całej klinice. Jeśli w poczekalni zbiera się gruba warstwa kurzu, róg ściany wynajmuje sześcionogi przyjaciel, a przyjemny zapach w toalecie jest legendą, to polecamy wrócić do domu i zmienić klinikę stomatologiczną.

  • Personel

Personel jest odpowiedzialny za budowanie przyjaznej atmosfery i zapewnianie pacjentom komfortu. Zwróć uwagę na jego zachowanie. Pokrzepiający i szczery uśmiech tuż przed zabiegiem działa cuda!

  • Udogodnienia dla najmłodszych i niepełnosprawnych

Najlepsze gabinety stomatologiczne dbają o wszystkich pacjentów – także tych niepełnosprawnych i najmłodszych. Zauważ, czy Twój gabinet posiada kącik zabaw dla dzieci i wszelkie usprawnienia, ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym.

jak znaleźć dobrego stomatologa

Jakie są cechy dobrego stomatologa?

Zestresowany wchodzisz do kliniki stomatologicznej i nagle…

Uderza się przytulna atmosfera tego miejsca. Świeże kwiatki na brązowym stole, ciepłe kolory ścian, na których wiszą przyjemne dla oka obrazy, a na blacie recepcji palą się zapachowe świeczki. Za nimi siedzi uśmiechnięta Pani, która miłym głosem, pyta się o Twoje dolegliwości i samopoczucie. W takiej atmosferze można zapomnieć, czym jest strach przed wizytą u stomatologa!

Czy słusznie? A co ze specjalistą, który czeka na Ciebie w gabinecie?

  • Wykształcenie i kwalifikacje – stomatologia wymaga nieustannego kształcenia. Zanim wybierzesz gabinet dentystyczny, poznaj wykształcenie i kwalifikacje tamtejszych specjalistów. Spójrz na ich certyfikaty oraz ścieżkę kształcenia. Ilość nie zawsze odpowiada jakości.
  • Umiejętności – daleka jest droga od wiedzy teoretycznej do wiedzy praktycznej. Dlatego nigdy nie przekreślaj młodych stomatologów. Ze względu na wiek, nie mogli zdobyć wielu certyfikatów, jak ich starsi koledzy, ale mogą dysponować aktualniejszą wiedzą oraz inną perspektywą na trapiące Cię dolegliwości.
  • Skuteczność – jeśli po wizycie nie odczuwasz żadnej poprawy, to właśnie zmarnowałeś czas i pieniądze na nieskutecznego stomatologa.
  • Jakość – zauważ, jak jest przeprowadzany zabieg. Przyjrzyj się ruchom stomatologa, jego metodom oraz etyce pracy. Zestresowany dentysta z kleszczami Bertena w trzęsących się dłoniach to niezbyt przyjemna perspektywa…
  • Komunikacja – dobry stomatolog zawsze informuje pacjenta o jego dolegliwościach i ścieżce leczenia.
  • Elastyczność – najlepsi specjaliści z łatwością dostosowują się do warunków pracy i zawsze dysponują wszechstronnymi scenariuszami działania.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Stomatolog też człowiek!

Sprawdzając, jakie są cechy dobrego stomatologa, należy podkreślić, że w gabinecie dentystycznym pracuje człowiek. Powinien być on więc przede wszystkim ludzki i empatyczny. Nawet najlepszy specjalista z wieloletnim stażem i ścianą pełną certyfikatów nie będzie tak dobry, jak stomatolog, który rozumie potrzeby swoich pacjentów.

Klinika stomatologiczna w Łodzi czeka na Ciebie

Skoro już wiesz, jak wybrać gabinet stomatologiczny, możesz zacząć poszukiwania. Potraktuj je, jak wybór miejsca, do którego zabrałbyś swoją ukochaną osobę. Ciesz się swoimi decyzjami, sprawdzaj wszelkie niuanse, zwracaj uwagę na najmniejsze szczegóły, a gdy już znajdziesz pożądany obiekt… Umów się na „randkę”, ponieważ dobry stomatolog jest jak partner na całe życie: warto zastanowić się dwa razy przed ostateczną decyzją.

Medycyna estetyczna przypomina komiksy o superbohaterach. W świecie poprawiania jakości życia, nasza klinika jest  bastionem, zmagającym się z odwiecznym wrogiem… Skuteczne usuwanie zmarszczek stawia przed medycyną estetyczną wyzwanie, którego się podejmujemy. Pokażemy Ci, jak usunąć zmarszczki z wprawą superbohatera!

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki są oznaką starzenia się organizmu: niedoborem kwasu hialuronowego oraz efektem wiotczenia włókien kolagenowych i elastynowych. Wraz z wiekiem regeneracyjne umiejętności organizmu maleją. W młodości potrzebujesz niewiele odpoczynku pomiędzy kolejnymi zabawami z rówieśnikami. Im starszy jesteś, tym więcej regeneracji potrzebujesz, aby wrócić do sprawności.

Skóra i znajdujące się w niej włókna kolagenowe działają w podobny sposób. Nie regenerują się tak sprawnie, jak kiedyś. W klinice medycyny estetycznej Totumedica niestety nie umiemy wracać do przeszłości, ale naszą supermocą jest… Spowolnienie czasu!

Przekonaj się, jak usunąć zmarszczki i stać się Panią własnego życia!

Jak usunąć zmarszczki?

Rodzaje zmarszczek

Usuwanie zmarszczek wymaga rozpoznania terenu wroga. Jako superbohaterowie medycyny estetycznej skupiamy się na skrupulatnych działaniach wywiadowczych. Dzięki temu wiemy, z kim stoczymy pojedynek. Brak informacji prowadzi natomiast do błędnych działań. Niedorzecznością byłoby przecież powiedzieć, że usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest skuteczną terapią na przebarwienia skóry, prawda? To ogromna pomyłka!

Dlaczego powstają zmarszczki?

Ze względu na przyczyny powstawania, zmarszczki dzielimy na:

  • mimiczne – związane z ruchami twarzy,
  • senne – znaczenie ma ułożenie skóry podczas snu,
  • grawitacyjne – wywołane procesem starzenia się,
  • posłoneczne – są efektem działania promieni słonecznych i mogą wiązać się przebarwieniem skóry.

Jeśli już wiemy, skąd pochodzi nasz przeciwnik, poznajmy również pole walki, na którym stoczymy pojedynek!

Kura, Lew, czy Palacz?

Medycyna estetyczna stworzyła jasno sprecyzowane (i zabawne) nazwy zmarszczek w zależności od miejsca ich występowania:

  • Kurze łapki – zlokalizowane w kącikach oczu
  • Lwia bruzda – pionowe zmarszczki między brwiami
  • Usta palacza – zmarszczki wokół ust
  • Marionetki – zmarszczki, biegnące od kącików ust ku dołowi.

Ponadto posiadamy również zmarszczki pod oczami, na czole, szyi oraz po bokach nosa.

rodzaje zmarszczek

Jak usunąć zmarszczki?

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym nie jest koniecznością. Zabiegi inwazyjne są bronią ostateczną, którą wykorzystujemy w naszej klinice. W ten sposób osiągamy najlepsze rezultaty i szybko rozprawiamy się z problemem.  Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, a spowolnienie czasu widoczne na skórze Twojej twarzy.

Zabiegi bezinwazyjne to równie ciekawa broń zarówno w dłoni specjalistów, jak i pacjentów. W ten sposób przebiega m.in.: wybielanie zmarszczek, kuracje przeciwzmarszczkowe, czy działanie kremów na zmarszczki.

Wybielanie zmarszczek

Pamiętasz, na czym polegają zmarszczki posłoneczne?

Wiążą się one z przebarwieniem skóry, które wiele osób wprawia w dyskomfort. Na szczęście radzi sobie z nimi nasza innowacyjna metoda wybielania zmarszczek. Z pomocą aktywnych składników nie tylko rozjaśniamy przebarwienia i pokonujemy nierównomierny koloryt skóry, ale także wygładzamy i zmniejszamy widoczność zmarszczek.

Domowe sposoby na likwidację zmarszczek

Jesteś gotowa, aby posiąść supermoce?! Przekazujemy Ci część naszych umiejętności, dzięki którym samodzielnie spowolnisz czas i proces starzenia się. Regularnie pielęgnuj skórę, likwiduj zmarszczki i dbaj o zdrowie, a być może usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym lub zabiegi z użyciem botoksu nie będą Ci potrzebne!

  • Popraw jakość spożywanych pokarmów
  • Nie stosuj restrykcyjnych diet
  • Pij dużo wody
  • Bądź aktywna fizycznie
  • Odrzuć używki
  • Panuj nad stresem
  • Ogranicz korzystanie z solarium
  • Rozważnie eksponuj swoją skórę na działanie promieni słonecznych.

Ponadto w dowolnej chwili możesz stosować domowe kuracje przeciwzmarszczkowe, które polegają na:

  • masowaniu skóry twarzy przez minimum dwie minuty,
  • korzystaniu z maseczek odżywczych na twarz (np. na bazie oleju kokosowego, olejku rycynowego lub jogurtu naturalnego z cytryną i miodem),
  • peelingach enzymatycznych,
  • stosowaniu jogi twarzy.

Zabiegi bezinwazyjne w medycynie estetycznej to pomocnicy, którzy powstrzymują wroga, ale mają problem z jego pokonaniem. Z upływem czasu ich siły wyczerpują się! Ostateczna odpowiedź na pytanie, jak usunąć zmarszczki, może być więc tylko jedna…

skuteczne usuwanie zmarszczek

Totumedica: usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym i…

Kwas hialuronowy jest związkiem, odpowiedzialnym za wiązanie wody w skórze. Im młodsza jesteś, tym więcej kwasu hialuronowego posiadasz. Dzięki temu nie masz zmarszczek, a Twoja skóra jest w świetnej kondycji. Wraz z wiekiem jego ilość maleje. Prowadzi to do powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry. Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy do wypełniania bruzd i zmarszczek. Efektem jest skuteczna likwidacja problemu. Korzystne jest wykorzystywanie tego zabiegu dla zmarszczek w dolnej części twarzy, ponieważ bruzdy są tam największe.

W Totumedica usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa około 40 minut i bazuje na niebolesnej iniekcji na właściwą grubość skóry. Zabieg prowadzi do wygładzenia zmarszczek poprzez wypełnienie miejsca objętego kuracją. Efekty są widoczne natychmiast po wykonanym zabiegu!

Zyskujesz jędrną skórę, nawilżenie, opóźnienie procesu starzenia się skóry oraz…

Skuteczne usunięcie przeciwnika!

Usuwanie zmarszczek botoksem

Uśmiechnij się!

Ta pozornie banalna czynność, kosztuje nas ponad 40 mięśni twarzy! Nic więc dziwnego, że w tak młodym wieku doświadczamy zmarszczek mimicznych… Zabiegi z użyciem botoksu są rozwiązaniem problemu. Poprzez blokadę mięśni mimicznych twarzy, zmarszczki się spłycają i wygładzają! Usuwanie zmarszczek botoksem – podobnie jak kwasem hialuronowym – zapobiega powstawaniu nowych bruzd.

Poza tym nigdzie nie spotkasz takiej efektywności! Za 15 minut poświęconego czasu, otrzymujesz trwały efekt na kilka miesięcy!

usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Walka skończona?

Komiksy o superbohaterach są fantastyczne, ale mało rzeczywiste. Prawdziwe życie wygląda inaczej… Jesteśmy realistami. Skuteczne usuwanie zmarszczek  nie jest jednorazowym zabiegiem, ale procesem. Pozbycie się problemu jest niczym wojna, której wynik zależy od Twoich decyzji.

To Ty jesteś prawdziwą bohaterką, która ma moc decydowania o własnym losie. Co zrobisz? Jakich umiejętności użyjesz?

Wypadanie włosów jest wstydliwym problemem, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Żyjemy w społeczeństwie, w którym włosy są oznaką siły witalnej i dobrego zdrowia. Czy istnieje skuteczna terapia na wypadanie włosów? Co zrobić, kiedy je tracimy? Sprawdźmy, jak zapobiegać wypadaniu włosów!

wypadanie włosów

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Życie włosa dzieli się na trzy etapy:

  • fazę wzrostu – Anagen,
  • fazę obumierania – Katagen

oraz

  • fazę wypadania – Telogen.

Każdego dnia tracimy do 100 włosów. Jest to naturalny proces, który pozwala na zachowanie naturalnego cyklu życiowego włosom. Dopóki mieszek włosowy pozostaje nieuszkodzony, dopóty możemy być spokojni o naszą fryzurę. Jeśli jednak wypadanie włosów nasila się i moglibyśmy otworzyć salon perukarski, warto zastanowić się, jakie są przyczyny wypadania włosów.

Można je podzielić na trzy płaszczyzny:

  • dieta,
  • styl życia,
  • choroby i zaburzenia.

Korzystając z wiedzy oraz doświadczenia naszej kliniki Totumedica, wyjaśnimy: jak zapobiegać wypadaniu włosów, jak je leczyć i dlaczego mezoterapia osoczem bogatopłytkowym może być Twoim ratunkiem!

Jedzenie to zbawienie, czyli naturalna terapia na wypadanie włosów

Organizm potrzebuje Twojego wsparcia. W odżywianiu ważne są nie tylko kalorie, ale również minerały i witaminy. Wiele z nich działa jak enzymy (cząsteczki, zbudowane głównie z białek), które przyspieszają reakcje chemiczne, zapewniając im lepszą wydajność. Brak enzymów (białka), witamin oraz poszczególnych minerałów to brak „mocy” do wzrostu, co w tym przypadku objawia się, jako wypadanie włosów.

Witaminy, które mają wpływ na Twoje włosy to:

  • Kwas pantotenowy (B5)
  • Niacyna (B3)
  • Biotyna (B5)
  • Ryboflawina (B8)

Witaminy z grupy B korzystnie wpływają na jakość skóry i błonę śluzową. Ponadto uczestniczą w syntezie hormonów, których zaburzenie (np. niedoczynność lub nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników) jest jedną z przyczyn wypadania włosów.

Ważne minerały dla kondycji włosów to:

  • Żelazo – niedobór wiąże się z osłabieniem, siwieniem i utratą włosów
  • Cynk – uczestniczy w syntezie białek
  • Selen – pozytywnie wpływa na jakość włosów, ale jego nadmiar prowadzi do ich wypadania.

Pamiętaj, że niewłaściwa dieta to nie tylko przyczyna wypadania włosów, ale również innych poważnych chorób oraz zaburzeń! Rynek oferuje mnóstwo szamponów, suplementów i leków, ale zalecamy zdrowy rozsądek. Daleka jest droga od napisania: „skuteczna terapia na wypadanie włosów” do realnych efektów.

jak zapobiegać wypadaniu włosów

Zacznij od zmian w jadłospisie. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest Twoim ratunkiem, ale najpierw zbuduj fundamenty. Wprowadź produkty o większej biodostępności mikroelementów. Witaminy z grupy B oraz wskazane wyżej minerały znajdziesz w:

  • produktach pochodzenia zwierzęcego
  • strączkach
  • drożdżach
  • orzechach.

Nie ograniczaj się! Wypadanie włosów powinno być jedynie impulsem do globalnych zmian w odżywianiu. Dzięki niemu poprawisz funkcjonowanie całego organizmu, bo jak się za chwile przekonamy…

Złe odżywianie jest jak przybijanie gwoździ. Do własnej trumny.

Choroby, które powodują wypadanie włosów

Wiemy, że szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zapobiegać wypadaniu włosów, ale potraktuj swój organizm holistycznie.

Czy masz problemy z wahaniem wagi, spadkiem libido, niestałością nastroju lub zmianami trądzikowymi? Może masz kłopot z erekcją (Panowie) albo Twój cykl menstruacyjny jest zaburzony (Panie)?

Najwyższa pora udać się na badania! Zwróć uwagę na poziom hormonów:

  • Tarczycy (TSH, T3 i T4).
  • Prolaktyny
  • Testosteronu
  • Estrogenów (Estron, Estradiol, Estriol).

Układ hormonalny zapewnia organizmowi homeostazę, czyli równowagę i najlepsze warunki do funkcjonowania. Zaburzenie gospodarki hormonalnej powoduje nie tylko wypadanie włosów, ale stwarza zagrożenie dla Twojego życia i zdrowia.

Zaburzenia hormonalne, które są przyczyną wypadania włosów to:

  • PCOS – Zespół Policystycznych Jajników jest związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów płciowych (androgenów i estrogenów),
  • niedoczynność i nadczynność tarczycy – zaburzenie funkcjonowania hormonów tarczycy,
  • hiperprolaktynemia – nadmiar prolaktyny.

Główną przyczyną wypadania włosów są czynniki genetyczne i hormonalne. Łysienie androgenne (związane z hormonami płciowymi) to najczęstszy – ale nie jedyny – powód wypadania włosów.

Warto również zwrócić uwagę na:

  • czynniki mechaniczne (napięcie, nacisk, ścieranie się),
  • czynniki toksyczne (zatrucie metalami ciężkimi),
  • choroby skóry głowy (łysienie plackowate, łysienie telogenowe i łysienie anagenowe),
  • łysienie bliznowaciejące (nieodwracalna destrukcja mieszków włosowych).

Choroby i zaburzenia nie biorą się znikąd. Za wszystkim stoi styl życia, w którym znajduje się odpowiedź, jak zapobiegać wypadaniu włosów. Kto wie… Może zmieniając swoje przyzwyczajenia, sprawisz że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nigdy nie będzie Ci potrzebna?

jak leczyć łysienie u mężczyzn?

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Całą noc rwałam sobie włosy z głowy! Czemu nie odebrałeś?! Przez Ciebie cała osiwieję!

Rodzice, partnerzy, przyjaciele… Wszyscy się o nas martwią i zabijają swoje włosy. Kiedyś siwe włosy były oznaką mądrości i życiowego doświadczenia. Dziś siwe włosy dostrzegamy u trzydziestolatków. O ile jeszcze je w ogóle mają…

Gonitwa za karierą, nadmiar obowiązków, deficyt snu, przemęczenie, brak aktywności, siedzący tryb życia, dążenie do perfekcji – wszystko prowadzi do przewlekłego stresu, zaburzeń o podłożu psychicznym (nerwice, bulimia, anoreksja) oraz wypadania włosów.

A co robią młodzi ludzie?

Stosują silne preparaty do stylizacji, po raz kolejny farbują włosy i poddają je wysokim temperaturom. Efekt? Tak bardzo chcą „dbać” o włosy, że aż je niszczą… To błędne koło! Wyrwij się z niego i zadbaj o dietę, styl życia i higienę psychiczną. O ile nie jest już za późno…

Medycyna estetyczna zna przypadki, kiedy może pomóc już tylko profesjonalna terapia na wypadanie włosów. Zanim jednak do tego dojdzie, zachowaj spokój i zadbaj o podstawy.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów ?

Znajdź przyczynę, dotrzyj do jej źródła, a następnie je ulecz. Wypadanie włosów można zahamować lub ograniczyć poprzez:

  • poprawę jakości spożywanego pokarmu,
  • właściwy sen i regenerację,
  • troskę o higienę psychiczną,
  • unikanie czynników stresujących.

Ciekawym rozwiązaniem jest domowa pielęgnacja. Oprócz leków, suplementów i preparatów sprawdzają się także masaże skóry głowy z: olejkiem rycynowym, mleczkiem kokosowym, mieszanką z kolagenem i olejem z awokado albo mieszanką z jajek.

Pielęgnacja nie jest jednak leczeniem, o które może zadbać profesjonalna klinika medycyny estetycznej.

Terapia na wypadanie włosów

Wypadanie włosów można leczyć poprzez:

  • zagęszczanie włosów,
  • zabiegi przeszczepiania włosów,
  • zastosowanie urządzeń laserowych.

Niektóre kliniki nie są niestety przygotowane do stosowania profesjonalnych terapii. Totumedica od lat rekomenduje zabieg mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym. W końcu, po co zmieniać coś, co daje trwały efekt i pozwala na odzyskanie lśniących włosów?

mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – jak często stosować?

Nasza terapia, prowadząca do odzyskiwania włosów, bazuje na osoczu. Ten znajdujący się w krwi składnik, jest bogaty w czynniki wzrostu, które pobudzają komórki mieszków włosowych. A jak już wiemy – odpowiadają one za wzrost włosów. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym poprawia również ukrwienie głowy, co wpływa na gęstość i grubość włosów.

Jak wygląda zabieg w naszej klinice?

  • pobieramy małą próbkę krwi pacjenta,
  • izolujemy osocze w procesie wirowania,
  • przygotowujemy preparat z osoczem,
  • wstrzykujemy go w obręb owłosionej skóry głowy.

To wszystko!

Najlepsze rezultaty osiągają Ci pacjenci, którzy powtarzają zabieg regularnie co tydzień, a następnie stosują terapię utrwalającą dwa razy w roku.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – efekty medycyny estetycznej

Efekty można podziwiać już po kilku tygodniach od wykonanego zabiegu! Włosy są gęstsze, szybciej odrastają, a wypadanie włosów zostaje zatrzymane. Poprawia się również jakość skóry głowy. Zabieg mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym reguluje również łój skórny (sebum). Wpływa to pozytywnie na mniejsze przetłuszczanie się włosów.

Zacznij od siebie

Wypadanie włosów dotyka coraz młodszą grupę społeczeństwa. Możesz je maskować, zakrywać i udawać, że nic się nie dzieje… Tylko po co? Znajdź przyczyny wypadania włosów i je zwalcz! Zacznij od odżywiania i stylu życia. Wykonaj badania, mogące wykazać ewentualne choroby, które wpływają na wypadanie włosów. Rozważ wizytę u specjalistów od medycyny estetycznej i terapię na wypadanie włosów. Totumedica rekomenduje zabieg mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym, ale dostępnych możliwości jest mnóstwo.

Pamiętaj, że zawsze jest rozwiązanie. Teraz, nie musisz go już nawet szukać.

Implanty zębowe – pytania, na które mamy odpowiedzi!

Implantologia stomatologiczna budzi wiele pytań, na które nie wszyscy znają odpowiedź. Wykorzystując wiedzę i własne doświadczenie, zgromadziliśmy je w jednym miejscu! Sprawdźmy, czym zajmuje się implantologia stomatologiczna, dlaczego organizm odrzuca implanty zębowe i jak należy o nie dbać!

Implantologia stomatologiczna – czym jest?

Ludzka jama ustna gromadzi 32 zęby. Ze względu na budowę, kształt oraz rozmieszczenie – pełnią różne funkcje. Zęby są naszymi pomocnikami, za których jesteśmy odpowiedzialni.

Niestety nie wszystkim się to udaje…

Rzeczywistość kliniki stomatologicznej pokazuje, że coraz więcej osób nie może cieszyć się pełnym uzębieniem. Z kolei ci, którzy je posiadają, doświadczają problemów spowodowanych niewłaściwą higieną, wadami zgryzu, urazami lub zmianami chorobotwórczymi.

Implantologia stomatologiczna pozwala na odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów. Wymaga specjalistycznego wykształcenia oraz współpracy ekspertów z różnych dziedzin stomatologii i medycyny. Dzięki temu pacjenci mogą odzyskać pełny, naturalny i zdrowy uśmiech bez korzystania z protezy szczękowej.

Implantologia stomatologiczna rodzi mnóstwo pytań, na które z przyjemnością odpowiemy!

Co to są implanty zębowe?

Implantologia stomatologiczna bazuje na wykorzystywaniu implantów, w celu uzupełnienia brakujących zębów.

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębów, które zastępują naturalne uzębienie. Uzupełniają one ubytki pojedyncze lub całe łuki zębowe. Umieszczane są w kości wyrostka zębowego na stałe, co gwarantuje pełną stabilność. Implanty stomatologiczne pełnią również rolę podtrzymującą dla mostów protetycznych lub protez zębowych, jeśli pacjent nie posiada wystarczającej ilości własnego uzębienia.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Budowa implantów stomatologicznych jest bardzo prosta. Składają się one z:

  • Trzonu implantu
  • Łącznika
  • Korony

Trzon implantu wkręcany jest w kość, a łącznik jest elementem, na którym możliwe jest zainstalowanie korony zęba, odpowiadającej walorom estetycznym pacjenta. Implantologia stomatologiczna wyróżnia dwa rodzaje implantów: jednoczęściowe i dwuczęściowe.

Pierwsze składają się z korony i trzonu, połączonego z łącznikiem. W przypadku drugich – trzon i łącznik stanowią oddzielne elementy.

Implanty – z czego są wykonane?

Zęby człowieka wykonują tytaniczną pracę, nie mając chwili wytchnienia. Nic więc dziwnego, że implanty zębowe najczęściej są wykonane właśnie z…

Tytanu!

Badanie pokazują, że tytan charakteryzuje się dużą biokompatybilnością (przyjazność dla tkanek w jamie ustnej) i osteointegracją (integracją z kością). Tytan jest nie tylko doskonale tolerowany przez organizm, ale jest także bardzo trwały.

Rodzaje implantacji zębowych

Implantologia stomatologiczna wyróżnia różnorodne systemy umieszczania implantów w kość. Jednym z najczęściej spotykanych jest forma śrubowa, która pozwala na mocne zakotwiczenie sztucznego uzębienia.

W naszej klinice Totumedica dobieramy implanty zębowe, kierując się m.in.:

  • Potrzebami pacjentów.
  • Budową anatomiczną jamy ustnej.
  • Strukturą uzębienia pacjentów.
  • Pożądanym efektem funkcjonalnym i estetycznym.
  • Indywidualnymi uwarunkowaniami pacjentów.
  • Wszelkimi dolegliwościami, chorobami i wadami (np. zgryzu).

Profesjonalna implantacja zębowa jest zawsze poprzedzona wnikliwym wywiadem oraz zapoznaniem się z oczekiwaniami pacjenta.

Kiedy wymieniać implanty zębowe?

Teoria mówi, że implanty zębowe są wszczepiane na całe życie. Jednak, posługując się teorią, moglibyśmy powiedzieć, że nasze naturalne uzębienie powinno być z nami do końca życia. Gdyby tak było, implantologia stomatologiczna nigdy by nie powstała…

Człowiek podlega różnym czynnikom i bodźcom zewnętrznym, które oddziałują na organizm, jego tkanki i narządy. Również na zęby i implanty! Ich żywotność bardzo mocno zależy od higieny jamy ustnej. Oprócz tradycyjnej szczoteczki warto nabyć preparaty pomocnicze oraz zasięgnąć informacji u stomatologa, na temat metod czyszczenia implantów, które posiadasz.

Ponadto regularnie kontroluj stan implantów zębowych. Istnieje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, które im wcześniej wykryte, tym są łatwiejsze do wyleczenia. Wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się minimum dwa razy w roku.

Jak czyścić implanty?

Tak, jak zęby naturalne, tylko dłużej, dokładniej i lepiej.

Oprócz klasycznego szczotkowania zalecamy korzystanie z miękkich nici dentystycznych lub szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Dlaczego organizm odrzuca implanty?

Jeśli w Twoim przypadku implantologia stomatologiczna nie działa, warto się zastanowić, czy przypadkiem nie należysz do osób z grupy ryzyka, które szczególnie powinny rozważyć zastosowanie implantów zębowych.

Sprawdźmy, dlaczego organizm odrzuca implanty!

  • Posiadasz niewystarczającą ilość tkanki kostnej.
  • Zmagasz się z chorobami kości, które pogarszają jakość tkanki.
  • Doświadczasz chorób jamy ustnej (np. parodontoza).
  • Masz zbyt mało miejsca na koronę implantu stomatologicznego.

Natomiast przeciwwskazaniami do stosowania implantów zębowych są objęte osoby:

  • Nadużywające nikotyny i alkoholu
  • Chorujące na cukrzycę.
  • Z ciężkimi chorobami serca
  • Z obniżoną odpornością układu immunologicznego
  • Zmagające się z chorobami o podłożu psychicznym (np. bruksizm – zgrzytanie zębów)

Zastosowanie implantów w powyższych przypadkach jest możliwe, ale wymaga właściwych środków przygotowawczych, o których stomatolog musi poinformować pacjenta.

Dlaczego implanty zębowe są takie drogie?

Cena implantów zębowych jest ustalana indywidualnie i zależy od ich rodzaju oraz zastosowanego systemu mocowań.

Implanty zębowe to jakość, która musi mieć swoją cenę. Znajduje się w niej nie tylko koszt materiału, ale również umiejętności specjalisty , który zapewnia zyskanie uzębienia na całe życie.

Implanty zębowe – pytania, na które mamy odpowiedzi! Implantologia stomatologiczna budzi wiele pytań, na które nie wszyscy znają odpowiedź. Wykorzystując wiedzę i własne doświadczenie, zgromadziliśmy je w jednym miejscu! Sprawdźmy, czym zajmuje się implantologia stomatologiczna, dlaczego organizm odrzuca implanty zębowe i jak należy o nie dbać!

Co lepsze – implanty, czy proteza?

Mieszkając w mieście, wybrałbyś rower, czy samochód?

Pierwszy ma wiele walorów (chociażby finansowych), ale w dłuższe perspektywie czasu, z praktycznego punktu widzenia – samochód zdecydowanie zwycięża.

Podobnie jest w wyborze implantów lub protezy .

Proteza jest zabiegiem mniej inwazyjnym i nie tak kosztownym, jak implanty. Jednak to właśnie implanty zębowe zapewniają większą stabilność, komfort użytkowania oraz w przypadku właściwej higieny jamy ustnej – uzębienie na całe życie!

Implantacja zębowa nie zna ograniczeń

Medycyna jest fascynującą dziedziną życia. Na każdym kroku udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Doskonałym przykładem jest implantologia stomatologiczna, która za pomocą uzupełnienia braków zębowych, przywraca ludziom wiarę w siebie i podnosi poziom własnej wartości. Klinika Totumedica rekomenduje implantacje zębowe, które są bezbolesne i trwają mniej niż godzinę. To niewielka cena za zyskanie pełnego uśmiechu, o którym tak długo marzyłeś.

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

Wizytówką każdego człowieka jest zdrowy, śnieżnobiały i piękny uśmiech. Niestety z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej na naszych zębach gromadzi się kamień. Co to dokładnie jest?

Kamień nazębny to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, czyli osad tworzący się po każdym posiłku, ujawniający się w postaci ciemnych przebarwień na powierzchni zęba.

W celu pozbycia się kamienia nazębnego i uzyskania właściwego stanu higieny jamy ustnej należy przeprowadzić następujące zabiegi:

SKALING

Sam zabieg jest niezwykle prosty. Polega on na rozbiciu  przy pomocy ultradźwięków zalęgającego na zębach kamienia, czyli zmineralizowanych pod wpływem śliny bakterii.

Drgania towarzyszące zabiegowi, sprawiają, że złogi kamienia pękają, a następnie wypłukiwane są z jamy ustnej. Trwające zaledwie do 20 minut usuwanie kamienia nazębnego może uchronić nas przed rozwojem próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, w tym najgroźniejszej – paradontozy.

PIASKOWANIE

Dzięki piaskowaniu usuniemy przebarwienia i nie doprowadzimy do rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie jest traktowane jako zabieg profilaktyczny np. w przypadku widocznego osadu na zębach.

Często  piaskowanie zębów jest wstępnym zabiegiem przygotowującym do wybielania zębów, polegającym na wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej.

POLEROWANIE

Po piaskowaniu zębów wykonuje się ich polerowanie. W tym zabiegu wykorzystuje się specjalne pasty, mające właściwości oczyszczające i polerujące.

Pastę nakładamy są na zęby, które są w następnej kolejności polerujemy. Do tego celu wykorzystujemy specjalne gumki i szczotki dentystyczne. Zęby po polerowaniu są bardzo gładkie i błyszczące.

FLUORYZACJA

Ostatnim etapem w procesie pielęgnacji zębów jest fluoryzacja. Na zęby nakładamy specjalny środek o wysokim stężeniu fluoru.

Preparat ten wytwarza cienki film na powierzchni zębów, wspierając remineralizację mikroskopijnych uszkodzeń szkliwa, wzmocnienie je i tym samym- zabezpieczając żeby przed próchnicą.

Dzięki tym zabiegom i codziennej profilaktyce możemy zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Dlaczego warto wybrać Centrum medyczne Totumedica?

  • Wykwalifikowany zespół specjalistów z różnych dziedzin medycyny

Odwiedzając klinikę Totumedica możesz w jednym miejscu wykonać różnorodne badania i skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji w jednym, bez zbędnych wizyt w przychodniach w innych częściach miasta.

  • Zapewniamy nowoczesny sprzęt oraz skuteczne terapie i sposoby leczenia

Aby dobrze wykonywać usługi medyczne, oprócz dobrego personelu potrzebny jest profesjonalny sprzęt medyczny. Inwestujemy w nowoczesne technologie i sprzęt. Proponujemy sprawdzone i skuteczne metody leczenia.

  • Dbamy o dobre samopoczucie Pacjentów!

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.

Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

piękny uśmiech, higiena jamy ustnej

#kolejne artykuły