Podstawowa potrzeba człowieka: zdrowy system wsparcia | worldmaster.pl
#

Podstawowa potrzeba człowieka: zdrowy system wsparcia

Każdy potrzebuje zdrowego systemu wsparcia. Chociaż można żyć bez niego, może to być dla ciebie bardzo trudne i bardzo utrudnić życie. Powodem, dla którego wszyscy potrzebujemy zdrowego systemu wsparcia, jest to, że jesteśmy istotami społecznymi zależnymi od innych.

Zdrowy system wsparcia może pochodzić z wielu różnych miejsc, ale ogólnie wygląda na to samo. Ci ludzie to osoby, na które możesz liczyć i polegać na tym, że będą cię wspierać i wspierać. To do nich możesz się zwrócić, gdy potrzebujesz kogoś, z kim możesz porozmawiać o decyzjach lub się wygadać. To oni mogą Ci pomóc, gdy Twój samochód się zepsuje lub gdy potrzebujesz dostawy artykułów spożywczych do domu. To ci, którzy cię kochają i troszczą się o ciebie.

Twój system wsparcia może składać się z członków rodziny, przyjaciół, mentorów i współpracowników. To ci, których masz w swoim życiu, którzy naprawdę się o ciebie troszczą.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest upewnienie się, że system wsparcia pozostaje zdrowy.

Czasami ludzie w twoim życiu mogą zacząć zdrowo, ale zmienić się w toksyczną lub negatywną. Zmiany te mogą być trudne do zauważenia, ponieważ jesteś tak przyzwyczajony do zakładania, że ​​ci ludzie są zdrowi w twoim życiu.

Osoba z negatywnym systemem wsparcia może przysporzyć ci problemów, udzielając złych lub toksycznych rad, lub nie udzielając ci pomocy, gdy jej potrzebujesz. Jeśli zauważysz, że po przejściu do systemu wsparcia nadal występują złe wyniki, poświęć trochę czasu na rozważenie każdej osoby w grupie i ponowne podjęcie decyzji, czy naprawdę do niej należą.

Wykluczenie negatywnych ludzi z grupy wsparcia może być trudne, zwłaszcza jeśli są członkami rodziny lub przyjaźnią się z tobą od jakiegoś czasu. Aby odciąć ich od swojej grupy, musisz przestać ich angażować.

Nie rozmawiaj z nimi o swoich problemach i nie idź do nich po pomoc. Nadal możesz się z kimś przyjaźnić, nie mając go w swojej grupie wsparcia. Pamiętaj, że posiadanie zdrowego systemu wsparcia pomaga wspierać własne zdrowie. Kiedy wycinasz kogoś ze swojego systemu wsparcia, możesz to zrobić bez bycia dla niego złośliwym lub niemiłym.

Mogą zauważyć zmianę i zapytać cię o to. Nie jesteś im winien wyjaśnienia, ale możesz je dać. Pamiętaj, że często toksyczna osoba nie zdaje sobie sprawy, że jest toksyczna i nadal będzie chciała uczestniczyć w tej ważnej części Twojego życia, nawet jeśli wyrządza Ci krzywdę.

Co się dzieje, gdy nie masz zdrowego systemu wsparcia?

Jeśli twój system wsparcia nie jest zdrowy lub w ogóle go nie masz, nakłada się na ciebie dużo dodatkowego obciążenia.

Wiele razy w życiu dzieją się rzeczy i czasami bardzo trudno jest je rozwiązać samodzielnie. Mając ludzi, na których możesz polegać, możesz mieć kopię zapasową. Oznacza to, że to nie koniec świata, kiedy masz zły dzień lub czas. Kiedy nie masz wsparcia, nie ma miejsca na błędy i problemy.

Chociaż wszyscy chcielibyśmy, abyśmy nie mieli problemów w życiu, tak po prostu nie jest. Zdrowy system wsparcia może pomóc Ci żyć jak najlepiej i być przygotowanym na ciężkie dni. Pomagają ci wzrastać i czynić postępy w życiu, a także uczyć się i zwyciężać. Posiadanie zdrowego systemu wsparcia może zadecydować o przetrwaniu i pomyślnym rozwoju w życiu.

Grzegorz

Na mapie Wrocławia nie brakuje miejsc, w których oferowaną usługą jest „makeup” w każdej możliwej odsłonie: makijaż wieczorowy, ślubny, okazjonalny, artystyczny… Czy jednak każde z tych miejsc to dobre studio makijażu we Wrocławiu?

Istnieje wiele portali, rankingów i plebiscytów, w których na zmianę przewijają się różnego rodzaju studia makijażu, oferujące podobne usługi. Jak – wobec takich informacji – wybrać najlepsze miejsce i na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz studio makijażu we Wrocławiu, zrób własną analizę!

W dzisiejszych czasach makijaż, fryzura i odzież to osobista oraz wizualna wizytówka dla wielu kobiet. Każda z nas chce wyglądać idealnie w ważnych momentach swojego życia, podczas: urodzin, imprezy firmowej, sesji zdjęciowej, randki i oczywiście własnego ślubu.

Zazwyczaj nie chcemy testować „w ciemno” salonów fryzjerskich, salonów piękności czy studiów makijażu. Szukamy zatem sprawdzonych miejsc, które wzbudzają nasze zaufanie, odpowiadają naszym potrzebom, a dodatkowo są rekomendowane przez innych. Często jednak nie mamy czasu, aby przemierzać miasto i sprawdzać każde miejsce osobiście.

Z pomocą przychodzi więc Internet i nasze porady, gdzie znaleźć modny makijaż okolicznościowy lub piękny makijaż ślubny we Wrocławiu.

Choć mówimy o Wrocławiu, wszystkie nasze porady mogą być zastosowane także w przypadku innych miast. Niezależnie bowiem od miejsca oraz okazji, najważniejsze jest sprawdzenie doświadczenia makijażystki lub makijażysty, a także zobaczenie ich wcześniejszych prac.

W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste!

Kiedyś musieliśmy bazować na poleceniach znajomych lub rodziny, a każdą usługę trzeba było próbować „w ciemno”, aby ostatecznie przekonać się, czy trafiliśmy we właściwe miejsce. Obecnie – dzięki rozwojowi technologicznemu – większość makijażystów ma profile w mediach społecznościowych i własne strony internetowe. Specjaliści, którzy nie są dostępni i obecni w Internecie, budzą wręcz podejrzliwość w zakresie swojego profesjonalizmu.

Makeup w social mediach

W serwisach typu Instagram lub Facebook, zobaczymy najczęściej, z jakim specjalistą mamy styczność. To niejako ogólnodostępne narzędzie, dzięki któremu możemy za darmo przeanalizować nasze potencjalne studio makijażu we Wrocławiu lub innym mieście.

W mediach społecznościowych możemy przeczytać opinie dotychczasowych klientek, zobaczyć styl makeupu oraz wykonane do tej pory makijaże. Możemy więc ocenić pracę specjalisty, a także go poznać, zbadać, jak dużą ma społeczność i czy traktuje swoją pracę poważnie.

Te wszystkie wskaźniki pozwolą nam podjąć najlepszą decyzję w zakresie makijażu okazjonalnego czy makijażu ślubnego we Wrocławiu i innych miastach.

Internet kipi makijażem!

Własna strona internetowa to pewnego rodzaju certyfikat jakości oraz profesjonalnego podejścia do własnej profesji. Jeśli strona makijażystki lub makijażysty jest dopracowana, ma aktualną ofertę, ładnie wykonane portfolio, a także przekazuje informacje o firmie, oznacza to, że taki specjalista poważnie podchodzi do klienta oraz swojej pracy.

To dobry znak, aby mu zaufać!

Innymi miejscami, w których można przeanalizować potencjalne studio makijażu, są wizytówki Google z opiniami klientów, a także portale tematyczne typu Booksy lub Weeding, na których można znaleźć podstawowe informacje oraz wiele recenzji o makijażystach.

Brownie Barbie Makeup

Makijaż okazjonalny, ślubny, estradowy: na co zwrócić uwagę przed wyborem makijażystki?

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest okazja, na którą chcemy się „pomalować”.

Makijażystki – tak samo jak przedstawiciele innych branż – mają większe lub mniejsze doświadczenie w konkretnych specjalizacjach. W tym przypadku chodzi o dany styl makeupu, który makijażystka jest w stanie wykonać.

Warto więc – przed umówieniem wizyty – zapoznać się z portfolio makijażystki, przeanalizować jej dotychczasowe prace, umiejętności, a także doświadczenie. Dopiero wówczas możemy wybrać dobre studio makijażu we Wrocławiu, które odpowiada naszym potrzebom.

Makijaż okazjonalny

Makijaż okazjonalny reprezentuje bardzo szeroki styl. Dzięki niemu możemy zyskać olśniewający wygląd na wiele różnorodnych sytuacji (np. impreza ze znajomymi, urodziny przyjaciółki, zabawa sylwestrowa). Do makijażu okazjonalnego zalicza się dodatkowe typy stylów, np. Kim Kardashian Makeup, Red Carpet Look, Cat Eye Style i wiele więcej.

Naturalnie, warto sprawdzić wcześniej, co kryje się pod wymienionymi nazwami, aby móc ocenić, czy właśnie tego potrzebujemy na daną okazję! W konsekwencji uda nam się uzyskać modny i oryginalny makijaż okazjonalny we Wrocławiu lub innym mieście, w naszej okolicy.

Makijaż ślubny

Ślub to zupełnie inna ranga, aniżeli okolicznościowa impreza. W tym przypadku obowiązkowe jest wykonanie makijażu próbnego. W trakcie jego trwania specjalista ma możliwość doboru odpowiednich kosmetyków, podkładu i kolorów, a następnie sprawdzenia, jak zachowają się one na skórze. To również idealny moment, aby sprawdzić, czy cały makeup będzie wystarczająco trwały, aby wytrzymał nie tylko ślub, ale również długie i intensywne wesele.

Panna młoda jest zawsze „na świeczniku”. Musi być więc pewna, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. W kwestii makeupu może to zagwarantować dobre studio makijażu.

Przy tak ważnej i podniosłej okazji warto rozpocząć poszukiwania makijażystki znacznie wcześniej, aby – jeśli zajdzie taka konieczność – mieć możliwość zmiany. Aby znaleźć najlepszy makijaż ślubny, warto wybrać takiego specjalistę, który ma już portfolio ślubne, odpowiednie doświadczenie i jasno sprecyzowaną ofertę.

Nie warto sugerować się najniższą ceną, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że niski koszt usługi pójdzie w parze nie tylko ze słabszą jakością, ale też z tańszymi produktami użytymi na naszej skórze.

Makijaż estradowy

Na rynku mamy też makijażystów, którzy specjalizują się w stylizacjach estradowych, filmowych i w sesjach zdjęciowych.

Biorąc pod uwagę, że to zupełnie inny obszar działalności, takich specjalistów jest znacznie mniej. Jeżeli jednak szukamy osoby, robiącej makeup aktorów do serialu lub reklamy, warto wybrać specjalistę, który może pochwalić się pracą na planie zdjęciowym i wiedzą w zakresie doboru odpowiednich kosmetyków.

Dzięki temu wszyscy mają pewność, że podczas nagrań, skóra aktorów nie będzie błyszczała się w kadrze i nie pojawią się żadne dodatkowe problemy.

W poszukiwaniu makijażystki idealnej…

Z pewnością najlepszą opcją jest znalezienie osoby, która ma doświadczenie w każdym z podanych stylów makeupu, bogate portfolio, aktualne media społecznościowe, odpowiednią ofertę cenową i oczywiście wolny termin.

Czy taki człowiek w ogóle istnieje? Czy to możliwe, żeby znaleźć tak dobre studio makijażu we Wrocławiu?!

Naszym zdaniem znaleźliśmy odpowiednią kandydatkę, jednak to Ty uznasz, czy nasza propozycja wpada w Twoje gusta.

Dobra makijażystka w mieście: Wrocław

Łatwo jest wymieniać cechy idealnej makijażystki, bez podania jakiegokolwiek konkretnego przykładu i udowodnienia, że osoby o takich walorach oraz doświadczeniu w ogóle istnieją.

Aby nie być gołosłownym, postanowiliśmy podać dobry – według nas – przykład makijażystki z Wrocławia. Choć nie znajdziemy jej na pierwszych stronach gazet, to jednak jej umiejętności, doświadczenie i wszystkie wymienione wcześniej aspekty, są spełnione w stu procentach.

Co więcej, sugerowaliśmy się również ceną, która jest adekwatna do wykonywanych usług i nie jest przesadzona.

Angelika Staniów – maq.pie makeup Wrocław – osoba warta Twojej uwagi

Dobrze przeszukaliśmy i przeanalizowaliśmy lokalny rynek. Po ustaleniu wymagań i lokalizacji, rozpoczęliśmy poszukiwania makijażystki, która posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, pozytywne opinie, a także przejrzyste portfolio i ofertę cenową.

Zaczęliśmy od Google i serwisu Instagram. Po obejrzeniu kilkudziesięciu profili, zainteresował nas jeden z nich, który przyciągnął naszą uwagę dużą społecznością, intrygującym klimatem, odpowiednio zbudowanym profilem oraz przede wszystkim efektownie wyglądającymi makijażami okolicznościowymi, ślubnymi, a nawet takimi, które wykonano na planach znanych programów TV.

Od razu poczuliśmy, że trafiliśmy w dziesiątkę!

Wybraliśmy Angelikę Staniów, która prowadzi studio maq.pie makeup w doskonałej lokalizacji, blisko centrum Wrocławia. Jej profil w mediach społecznościowych jest estetycznie i starannie prowadzony, a także regularnie pojawiają się na nim nowe treści. Oceny we wszystkich miejscach, które zweryfikowaliśmy, są praktycznie maksymalne.

Angelika natomiast wydaje się osobą otwartą i bardzo przyjazną w stosunku do swojego klienta.

Co musimy wiedzieć o Angelice i jej makeupie?

Skontaktowaliśmy się z Angeliką, aby zadać jej kilka pytań. Otrzymane odpowiedzi, tylko upewniły nas w przekonaniu, że wybór był właściwy!

Poza Instagramem, Angelika prowadzi rozbudowany profil na Facebooku. Dodatkowo posiada również dopracowaną i przejrzystą stronę internetową. To właśnie na stronie spotkaliśmy portfolio ofertowe, które jest bardzo rzadko spotykaną formą oferty, gdyż wymaga dużo dodatkowej pracy.

Dowiedzieliśmy się również, że wybrana przez nas makijażystka, miała przyjemność pracować na planach takich produkcji, jak „Królowe życia” czy „Pierwsza Miłość”. Co więcej, pod jej pędzlem znaleźli się m.in.: Dawid Kwiatkowski, Dagmara Kaźmierska, Gaja Kuroń .

Takie informacje rozbudziły naszą ciekawość i zachęciły do jeszcze głębszego poznania studia makijażu we Wrocławiu – maq.pie makeup. Dzięki temu wiemy, iż na liście klientów Angeliki znalazły się również marki rozpoznawalne w całym kraju, m.in.: Promees, Łyko i Vantage Development.

Trzeba również wiedzieć, że doświadczenie i efekty pracy są poparte dużą wiedzą teoretyczną. Angelika Staniów szkoliła się bowiem w renomowanej szkole makijażu „Pro Academy School of Makeup”, do której studenci potrafią dojeżdżać z odległych miast Polski po to, aby zdobyć dyplom, wysoko cenionej instytucji w tej branży.

Naszym zdaniem maq.pie makeup to godne uwagi studio makijażu we Wrocławiu. Oprócz wskazanych mediów społecznościowych i strony internetowej, znajdziemy je we wszystkich znaczących serwisach, jak: Wedding oraz Booksy, a także w samym Google.

Makijaż we Wrocławiu – oceń go sama!

Angela wykonuje estetyczne i profesjonalne makijaże. Naturalnie wśród nich znajdują się makijaże okolicznościowe, ślubne, estradowe i wszelkei inne. Nie chcemy oceniać prac Angeli pod względem wyglądu, gdyż naszym zdaniem to kwestia gustu i preferowanego stylu, ukształtowanego według upodobań każdej klientki.

Zachęcamy zatem do osobistego zapoznania się z pracami Angeli. Profile w mediach społecznościowych i portfolio studia maq.pie makeup pozwalają szybko zbudować własną opinię na temat prac makijażystki.

Najlepiej sprawdź i przekonaj się sama!

Studio maq.pie makeup Wrocław

Dobre studio makijażu nie tylko we Wrocławiu

Choć skupiamy się głównie na tym, jak znaleźć dobre studio makijażu we Wrocławiu, to nasze porady są uniwersalne i mogą być wykorzystane w przypadku każdego, innego miasta. Być może mieszkasz w okolicy Krakowa? Albo niebawem będziesz przejeżdżać obok Warszawy? Nasze zestawienie makijażystek z innych miast ułatwi Ci uzyskanie pięknego makijażu ślubnego, wieczorowego, okolicznościowego i każdego, jakiego zapragniesz!

Monika Urbanik Makeup Art – Kraków

Monika Urbanik to profesjonalna charakteryzatorka i makijażystka z Krakowa. Jest absolwentką Międzynarodowego Studium Dziewulskich w Warszawie na wydziale „Charakteryzacja i Wizaż”. Jej prace można natomiast porównać do artystycznych dzieł sztuki! Obejrzysz je zarówno na Facebooku, jak i Instagramie – Monika Urbanik Make Up. Jeżeli natomiast jesteś makijażystką i chcesz rozwijać swoje umiejętności, Monika Urbanik przygotowała ofertę warsztatów indywidualnych i autorski plan szkolenia, który ułatwia pracę z klientami i wspomaga dobry start w zawodzie.

Lucyna Zasadzińska Luza Visage – Szczecin

Lucyna Zasadzińska to makijażystka ze Szczecina, która jest znana – na Facebooku i Instagramie – pod nazwą „Luza Visage”. Warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę, która uwzględnia wiele okazji i indywidualnych potrzeb. Lucyna Zasadzińska wykonuje bowiem makijaż ślubny, wieczorowy, artystyczny, a także zapewnia stylizacje do sesji zdjęciowych oraz bodypainting. Co więcej, prowadzi również warsztaty i szkolenia dla wizażystek: zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Szkolenia są natomiast prowadzone indywidualnie i grupowo – w zależności od wyboru i Twoich potrzeb!

Agnieszka Korbel Make Up – Rybnik

Agnieszka Korbel jest makijażystką z miejscowości Szerbice, leżącej kilka kilometrów od Rybnika. Na zainteresowanych klientów czeka przede wszystkim profesjonalny makijaż ślubny, wieczorowy i okolicznościowy, a także indywidualne szkolenia dla osób, chcących poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny makijażu. Warto zauważyć, że oprócz makeupu w ofercie znajduje się również stylizacja brwi. Z efektami prac i rekomendacjami zapoznasz się natomiast na Facebooku oraz Instagramie – Agnieszka Korbel Make Up.

Klaudia Jóźwiak Make Up Artist – Warszawa

Klaudia Jóźwiak to wizażystka, stylistka i makijażystka z Warszawy, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki informacjom w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Klaudii Jóźwiak wiemy, że specjalizuje się w produkcjach reklamowych, makijażach ślubnych i artystycznych, a także z powodzeniem przygotowuje celebrytów do wystąpień artystycznych oraz reklamowych. Klaudia Jóźwiak chętnie dzieli się również wiedzą, organizując i prowadząc szkolenia indywidualne, a także autorskie kursy: „Basic”, „Kreatywna Kreska” oraz „Użytkowy Glow Makeup z kolorem”.

Aneta Nowacka-Susik Make Up – Warszawa

Aneta Nowacka-Susik ukończyła szkołę charakteryzacji i stylizacji Studio Sztuki w Warszawie, a od 8 lat profesjonalnie zajmuje się makijażem. Swoje bogate doświadczenie zdobywała, pracując przy sesjach zdjęciowych, filmach, reklamach, teledyskach, pokazach mody czy programach telewizyjnych. Współpracowała natomiast z takimi gwiazdami jak: Katarzyna Cichopek, Patrycja Kazadi czy Natalia Szroeder. Aneta Nowacka-Susik oferuje natomiast makijaże ślubne i okazjonalne, kursy dla wizażystek, szkolenia oraz warsztaty indywidualne i grupowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Anety Nowackiej-Sulik oraz w mediach społecznościowych.

Karolina Ratajczak Konturovnia– Poznań

Karolina Ratajczak to właścicielka marki Konturovnia oraz makijażystka z Poznania, która od 2008 r. upiększa kobiety, oferując zarówno profesjonalny makijaż, jak i indywidualne lekcje dla osób prywatnych oraz szkolenia dla wizażystów. W ofercie makeupu znajduje się m.in.: makijaż ślubny, okolicznościowy oraz do sesji zdjęciowych. Warto zaznaczyć, że pod jej pędzlem znalazły się już światowe gwiazdy: Carolina Herrera, Sara Carbonero czy Antonio Banderas. Na stronie internetowej Konturovnia możemy natomiast  zapoznać się z propozycją nie tylko profesjonalnego makeupu, ale również stylizacji brwi, a nawet opalania natryskowego.

Jakie studio makijażu wybrać i gdzie go szukać?

Naszym celem było pokazanie, na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru idealnej makijażystki. Dodatkowo chcieliśmy udowodnić, że takie osoby w ogóle istnieją, a Ty możesz mieć najlepszy makijaż okolicznościowy i najpiękniejszy makijaż ślubny we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i każdym innym mieście.

Wierzymy bowiem, że takich specjalistów jak: Angelika Staniów, Monika Urbanik, Lucyna Zasadzińska, Agnieszka Korbel, Klaudia Jóźwiak, Aneta Nowacka-Susik czy Karolina Ratajczak jest znacznie więcej!

Perfect Skin Makeup

Przeanalizuj makijażystki i makijażystów w swojej okolicy. Jeśli nikogo nie znajdziesz, rozważ dojazd do innego miasta, jeżeli to właśnie tam znajduje się Twoje wymarzone studio makijażu. Nie pomijaj jednak weryfikacji wybranego specjalisty, bo dzięki temu minimalizujesz ryzyko nietrafionej usługi.

Doskonała makijażystka sprawi, że będziesz czuć się komfortowo podczas swojej uroczystości. Co jednak najważniejsze, znajdziesz w ten sposób specjalistkę, do której będziesz wracać w przyszłości.

Tego właśnie Ci serdecznie życzymy!

Problemy z uzębieniem to nie koniec świata. Współczesne usługi protetyczne opierają się na nowoczesnej technologii, która pozwala odzyskać uzębienie, nieróżniące się niczym od naturalnego! Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak wiele potrafi protetyka stomatologiczna, spójrz na protezy zębowe.

Protetyka stomatologiczna

Protezy zębowe mogą być dla Ciebie abstrakcyjnym elementem uzębienia. Niestety badania pokazują, że korzysta z nich już ponad 9 milionów Polaków!

Nadzieję na rozwiązanie tego problemu daje rosnąca świadomość troski o zęby, regularne kontrole u specjalistów oraz nowoczesne metody działania. W skrajnych sytuacjach bez odwrotu nadrzędną funkcję pełnią profesjonalne usługi protetyczne.

Jak wygląda proteza zębowa?

Protezy zębowe są wykorzystywane w uzupełnianiu ubytków lub wypełnianiu całkowitego braku uzębienia. Współczesne usługi protetyczne tworzą protezy, nieróżniące się od naturalnych zębów pacjentów.

protetyka stomatologiczna

Proteza zębowa: dla kogo?

Braki w uzębieniu nie są problemem wyłącznie estetycznym i funkcjonalnym. Usługi protetyczne dbają przede wszystkim o zdrowie pacjentów. Brak zębów prowadzi do przemieszczania się pozostałego uzębienia, przeciążenia poszczególnych zębów oraz zaburzeń zgryzu!

Niepełny zgryz prowadzi do zniekształcenia wypowiadanych słów, wad wymowy oraz niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co powoduje problemy z trawieniem. Proteza zębowa nie jest więc wyborem, ale koniecznością, która zatrzymuje złożony łańcuch problemów w Twoim organizmie.

Protetyka stomatologiczna wyróżnia sztuczne uzębienie, które różni się od siebie: mocowaniem, materiałem wykonania, ceną i ruchomością. W ten sposób powstały:

 • protezy zębowe ruchome (w tym częściowe i całkowite),
 • protezy zębowe stałe.

Każda z nich posiada inne właściwości, które mają ogromne znaczenie w ich doborze do potrzeb pacjenta.

Protezy szczękowe ruchome

Pamiętasz babcię, wyjmującą sztuczne uzębienie przed snem? Wiemy, że dla dziecka to traumatyczny widok, ale właśnie w ten sposób wyglądają protezy ruchome.

Stosuje się je w przypadku pokrycia pojedynczych braków w uzębieniu (opierają się wtedy na dziąsłach i pozostałych zębach) lub całkowitego bezzębia (opierają się tylko na dziąsłach). Są one samodzielnie wkładane i zakładane przez właściciela.

Protezy zębowe ruchome są tańsze od protez stałych, ale wymagają cierpliwości w przystosowaniu się do nich.

Proteza szkieletowa nieosiadająca

Największą zaletą protez szkieletowych jest fakt, że opierają się na własnych zębach i nie osiadają na dziąsłach. Efektem jest większa stabilność, dopasowanie do jamy ustnej i komfort podczas jedzenia. Pomimo solidnej konstrukcji z metalu i plastiku, nie działają wyniszczająco na tkanki i nie zniekształcają dziąseł.

Dzięki specyfice protez ruchomych z łatwością można zadbać o ich higienę. Jedynym minusem protez szkieletowych jest brak możliwości refundacji z NFZ.

Mocowanie protez szkieletowych opiera się na metalowych klamrach, choć można zastosować mniej widoczne zatrzaski lub zasuwy. Budowa sprzyja szybkiemu przystosowaniu się do ich obecności w jamie ustnej.

Proteza akrylowa osiadająca

Protezy zębowe akrylowe są rozwiązaniem tańszym z możliwością refundowania z NFZ.

W klinice medycznej Totumedica dopasujemy każdy rodzaj protezy do Twojej jamy ustnej, ale nie możemy zmienić jej specyfiki. Proteza akrylowa osiada na dziąsłach i podniebieniu, co może sprzyjać deformacji i zanikowi kości w przypadku zaniedbania higieny ze strony pacjenta.

Protezy akrylowe są mocowane na klamry, zatrzaski lub zasuwki. Są nieco mniej stabilne niż protezy szkieletowe, dlatego okres adaptacji jest dłuższy. Zwłaszcza na początku może pojawić się dyskomfort podczas jedzenia i mówienia.

usługi protetyczne

Co na brak uzębienia?

Protezy zębowe całkowite to gotowe rozwiązanie w przypadku całkowitego braku uzębienia. W przypadku protez ruchomych mogą być one wykonane wyłączne z akrylu, ponieważ protezy szkieletowe opierają się na zdrowych zębach.

Kiedy ich nie ma, pozostaje albo wybór protezy z akrylu, albo proteza stała.

Protezy zębowe stałe

Protetyka stomatologiczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferując swoim pacjentom innowacyjne rozwiązania, które dla naszych przodków były surrealistyczne.

Przykładem jest uzupełnienie stałe oparte na implantach.

Protezy stałe są skierowane dla pacjentów, którzy nie potrzebują protez ruchomych i pragną uzyskać sztuczne uzębienie na stałe. Można tego dokonać za pomocą protez akrylowych, utwardzanych cementem dentystycznym lub klejem do dziąseł.

Innym rozwiązaniem w przypadku braku uzębienia są implanty – jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w świecie protetyki.

Implantologia stomatologiczna: cud techniki

Implantacje zębowe to pasjonujące zjawisko, które regularnie tworzymy w naszej klinice.

Implanty zębowe mocuje się za pomocą tytanowych śrub, wkręcanych w kość. Zabieg musi odbyć się maksymalnie do 60 dni po usunięciu zęba – w przeciwnym wypadku kość może zaniknąć. Następnie przytwierdzamy do nich łącznik oraz koronę zęba, która nie różni się niczym od naturalnego uzębienia pacjenta. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, które zapewnia komfort i brak bólu!

Wadą implantów jest niewątpliwie ich koszt, ale efekt jest absolutnie bezcenny.

Jak wygląda proteza na implantach?

Usługi protetyczne umożliwiają mocowanie protez stałych na implantach. Jest to rozwiązanie bardziej kosztowne niż proteza szkieletowa lub akrylowa, ale za to zapewnia największą stabilność i komfort, oferując również doskonałą estetykę.

Pacjent może cieszyć się wyglądem naturalnego uzębienia i rozgryzać nawet najtwardszy pokarm bez obaw o przesuwanie się protezy, zanikanie kości czy blokowanie smaku.

Uzupełnienia protetyczne

Do uzupełnień protetycznych zaliczamy:

 • licówki,
 • korony protetyczne,
 • mosty porcelanowe.

Uzupełnienia protetyczne są trwałe oraz bezpieczne dla zdrowia. Stosuje się je zarówno na zębach zdrowych, jak i implantach. Muszą być mocowane na zębach z tkanką powyżej poziomu kości. Tylko wtedy mogą skutecznie odtworzyć koronę zęba, nadając mu pożądany kształt oraz wygląd.

protezy zębowe

Korona porcelanowa

Korona porcelanowa to jeden z rodzajów korony protetycznej, uzupełniającej braki w wypełnieniu zęba. Opiera się na pozostałych zębach lub implantach. Może być wykonana w całości z porcelany, na strukturze metalowej lub w przypadku koron protetycznych tymczasowych – z akrylu.

Jedną z odmian korony protetycznej jest licówka – cienka nakładka, pokrywająca widoczną dla otoczenia powierzchnię zęba. Nadaje mu w ten sposób kształt oraz wybraną przez pacjenta barwę.

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe uzupełniają braki między zębami i są kilkoma koronami protetycznymi, złączonymi w całość. Filarem mostu jest naturalne uzębienie pacjenta lub implanty.

Mosty mogą być wykonane z porcelany (mosty porcelanowe) lub porcelany z domieszką metalu.

Protetyka przyjacielem człowieka

Proteza szczękowa to wybór na długie lata. Kieruj się zarówno czynnikami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi. Zadbaj o komfort użytkowania, stabilność oraz bezpieczeństwo dla zdrowia. Z rozwagą dobieraj protetyków i zapewnij sobie najlepszy wybór.

Protetyka stomatologiczna czyni cuda, jednak tylko przez sprawdzonych specjalistów. Wybieraj mądrze!

Chirurgia stomatologiczna to coś więcej niż usuwanie ósemek… Dzięki niej masz szansę pozbyć się dolegliwości, podnieść poziom własnej wartości i zyskać zdrową jamę ustną! Pokażemy Ci, czym naprawdę zajmuje się chirurg stomatologiczny i dlaczego warto go odwiedzać.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie ósemek

Dlaczego wszyscy się nas boją?

Od lat gabinet stomatologiczny porównywany jest do miejsca tortur. Złowrogi dźwięk zza drzwi, przyciszone rozmowy, zapłakane oczy… Na szczęście to już przeszłość! Mamy drugą dekadę XXI wieku i specjalistyczne metody, które pozwalają przeprowadzić zabieg chirurgii stomatologicznej bez bólu!

chirurgia stomatologiczna bez bólu

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, zajmująca się leczeniem dolegliwości wewnątrz jamy ustnej. Wymaga wnikliwej wiedzy z zakresu stomatologii i chirurgii. Specjalizacja na kierunku lekarsko-medycznym trwa aż cztery lata, co pokazuje ogrom wiedzy, jaką musi posiąść przyszły chirurg stomatolog. Mówienie więc, że chirurgia stomatologiczna to wyłącznie usuwanie ósemek, jest równie nieuzasadnione, co określanie medycyny estetycznej, jako dziedziny, zajmującej się tylko usuwaniem zmarszczek.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgię stomatologiczną trzeba pokochać i przygotować się na trudny związek. Lekarze charakteryzują się dogłębną wiedzą z wielu dziedzin medycyny, współpracując ze specjalistami pozostałych obszarów: protetyki, logopedii, czy onkologii.

Najważniejsze zabiegi bazują na:

 • usuwaniu
 • leczeniu
 • zastępowaniu
 • przygotowaniu.

zabiegi dentystyczne dla seniorów

Powyższy podział pozwala na niesienie kompleksowej pomocy, polegającej na:

 • ekstrakcji (usuwanie ósemek, usuwanie zębów zatrzymanych),
 • hemisekcji (częściowe usuwanie zęba),
 • resekcji (usuwanie korzeni zębowych),
 • leczeniu (przetok, ropni, chorób ślinianek),
 • usuwaniu zmian w obrębie jamy ustnej z badaniem histopatologicznym,
 • zakładaniu materiału kościozastępczego,
 • dłutowaniu korzeni zębowych,
 • zabiegach implantoprotetyki stomatologicznej,
 • transplantacji zęba.

Chirurgia stomatologiczne przygotowuje również pacjenta do leczenia protetycznego oraz pomaga w terapii logopedycznej, poprzez nacinanie więzadła języka. Zakres działalności wykracza poza to, co dostrzegalne… Pacjenci zyskują więc nie tylko zdrowie, ale wiarę w szczęśliwe życie bez bólu. Chirurgia stomatologiczna udowadnia, że w skuteczny i trwały sposób, można pozbyć się dolegliwości, które uniemożliwiały swobodne życie.

Chirurgia stomatologiczna dziecięca

Reakcje dzieci na stomatologa bywają różne. Większość gabinetów dentystycznych zmaga się z lękiem, złością lub rozpaczą najmłodszych. Tak naprawdę zabieg stomatologiczny nie jest miejscem egzekucji, ale przyjemną formą pomocy! Jeśli Twoje dziecko, niechętnie uczęszcza do stomatologa, może pora przyjrzeć się jakościom usług, które oferuje gabinet dentystyczny?

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna dla dzieci bazuje na specjalistycznych metodach oraz wiedzy, stosowanej także względem dorosłych pacjentów. W ten sposób zyskujesz pewność, że Twoje pociechy otrzymują pomoc na najwyższym poziomie.

chirurgia stomatologiczna dziecięca

Jak wygląda zabieg?

Wizyta powinna być poprzedzona wnikliwą analizą i wywiadem na temat dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent. Następnie dobierane są właściwe metody i narzędzia, służące do rozwikłania konkretnego problemu. Chirurg stomatologiczny powinien informować pacjenta o szczegółach, czekającego go zabiegu. Zmniejsza to uczucie niepokoju i redukuje stres, ponieważ lęk wywołuje to, co jest nieznane.

Zabieg rozpoczyna się od podania środków znieczulających, na które pacjent nie jest uczulony. Pozwalają one na pełen komfort i brak jakiegokolwiek bólu. Czas trwania zabiegu jest różny i zależy od: rodzaju operacji, trudności podczas jej wykonywania i stanu pacjenta. Najważniejszym zadaniem, przed którym staje chirurg, jest stworzenie przyjaznego środowiska dla pacjenta oraz zachowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

Chirurgia stomatologiczna czy chirurgia szczękowo-twarzowa?

Chirurgia szczękowo-twarzowa wykracza poza obszar jamy ustnej. Skupia się również na stanie twarzoczaszki pacjenta. Ponadto zabiegi wykonywane są bardzo często na sali operacyjnej ze znieczuleniem ogólnym.

Chirurg szczękowo-twarzowy koncentruje się na:

 • złamaniach i zwichnięciach (żuchwy, szczęki, oczodołów),
 • usuwaniu zmian nowotworowych w kościach twarzoczaszki,
 • rekonstrukcji (np. przeszczepy kości),
 • leczeniu wad i zaburzeń rozwojowych (np. leczenie rozszczepienie warg).

Chirurgia szczękowo-twarzowa jest dla wielu pacjentów końcem trosk i zmartwień. Specjalistyczne zabiegi rozwiązują wiele wstydliwych problemów, które uniemożliwiają naszym pacjentom cieszenie się z życia i nawiązywania trwałych relacji. Chirurgia szczękowo-twarzowa skutecznie przywraca do zdrowia, leczy dolegliwości i podnosi poziom własnej wartości do punktu, który gwarantuje spełnione życie.

jak zyskać zdrowe zęby

Wybierz życie bez bólu

Chirurgia stomatologiczna została odczarowana! Wiesz już, że to coś więcej niż usuwanie ósemek, czy resekcja korzeni zębowych. Nasi specjaliści z Totumedica zadbają o komfort i jakość Twojego życia. Chyba możesz podarować sobie życie bez bólu, prawda?

Strach przed wizytą u stomatologa jest zrozumiały. Można go jednak zniwelować poprzez odpowiednią decyzję. Jakie są cechy dobrego stomatologa? Jak wybrać gabinet stomatologiczny, w którym unikniesz stresu?

Stomatolog na zawołanie

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, którego wszyscy unikają, ale i tak do niego trafiają. Częściej, niż gdyby robili to regularnie i z własnej woli… Stomatolodzy budzą skrajne emocje. Pacjenci kliniki Totumedica doceniają i szanują nasze umiejętności, ale dostrzegamy w ich oczach strach przed zabiegiem.

Zabiegiem, który wcale nie musi boleć…

Intensywny rozwój stomatologii umożliwia niesienie pomocy bez bólu i stresu. Warto więc zdecydować się na taki gabinet stomatologiczny, który spełni Twoje oczekiwania. Nie bój się wymagać! Jako pacjent masz prawo decydować o tym, jakiemu specjaliście oddasz w dłonie swoje uzębienie. Zwróć uwagę na wszelkie szczegóły: od wykształcenia, przez wyposażenie gabinetu, na cechach osobowości kończąc. Każdy niuans ma znaczenie, bo warto wybrać gabinet stomatologiczny, w którym Twoje potrzeby zostaną zrozumiane.

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „dentysta” i otrzymujesz tysiące ofert, które bombardują Cię ze wszystkich stron swoimi przesłodzonymi ofertami… Jak się w tym odnaleźć?

Nie da się ukryć, że w Polsce nie brakuje stomatologów. Brakuje natomiast tych dobrych…

Gabinety stomatologiczne reprezentują bardzo zróżnicowany poziom. Wiele z nich stawia na ilość zamiast na jakość. Niektóre nie dbają o przyjazną atmosferę. Inne zapominają o tym, jakie są cechy dobrego stomatologa.

Wybierając gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę na:

 • terminy (mała dostępność może świadczyć o renomie miejsca),
 • pogotowie stomatologiczne (czy gabinet je posiada?),
 • ceny (powinna uwzględniać rozwiązania na zasobność portfela pacjenta),
 • godziny przyjęć (im bardziej dostosowane do potrzeb pacjentów, tym lepiej),
 • rekomendacje (opinie od innych pacjentów to cenna wskazówka).

Wyrusz na poszukiwania specjalisty, który swoim profesjonalizmem zlikwiduje strach przed wizytą u stomatologa!

cechy dobrego dentysty

Co Ci dolega?

Zacznij od sprecyzowania własnych dolegliwości i specjalisty, którego poszukujesz. W ten sposób przeprowadzisz selekcję, która wyłoni stomatologów o interesującej Cię specjalizacji. Przecież nie chcesz trafić do specjalisty od stomatologii dziecięcej, jeśli zależy Ci na założeniu protezy zębowej, prawda? Wszechstronność stomatologów jest dobrą cechą, ale nie zawsze pożądaną. Często zdarza się, że specjaliści od „wszystkiego”, są tak naprawdę od „niczego”.

Klinika stomatologiczna: pierwsze wrażenie ma znaczenie

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Nie wiemy. Wiemy natomiast, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Wchodząc do kliniki stomatologicznej, odczuwasz określone emocje. Nazwij je! Czy przeżywasz przyjemne zaskoczone, wywołane ciepłem tego miejsca? Czy może Twój strach urósł jeszcze mocniej?

Każde odczucie ma znaczenie. O pracy stomatologa świadczą nie tylko jego usługi, ale również otoczenia, które wokół siebie buduje. Dlatego zastanawiając się, jak wybrać gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę na:

 • Poczekalnię

Powinna budować w pacjentach przyjemne doznania oraz pomagać w bezstresowym oczekiwaniu na wizytę. Nie musi być ogromna i nowoczesna, ale powinna być przytulna. Właściwa aranżacja sprawia, że strach przed wizytą u stomatologa jest mniejszy lub całkowicie znika.

 • Gabinet

Mówi najwięcej o stomatologu. Powinien być przede wszystkim czysty, schludny i bez najmniejszych oznak wizyty poprzedniego pacjenta. Najlepsze gabinety stomatologiczne łączą w sobie profesjonalizm i nowoczesność z przyjazną atmosferą. Jeśli po wejściu do niego czujesz się jak podczas ostatnich minut swojego życia… Warto się wycofać.

 • Higienę

Czystość musi być zachowana nie tylko w gabinecie, ale w całej klinice. Jeśli w poczekalni zbiera się gruba warstwa kurzu, róg ściany wynajmuje sześcionogi przyjaciel, a przyjemny zapach w toalecie jest legendą, to polecamy wrócić do domu i zmienić klinikę stomatologiczną.

 • Personel

Personel jest odpowiedzialny za budowanie przyjaznej atmosfery i zapewnianie pacjentom komfortu. Zwróć uwagę na jego zachowanie. Pokrzepiający i szczery uśmiech tuż przed zabiegiem działa cuda!

 • Udogodnienia dla najmłodszych i niepełnosprawnych

Najlepsze gabinety stomatologiczne dbają o wszystkich pacjentów – także tych niepełnosprawnych i najmłodszych. Zauważ, czy Twój gabinet posiada kącik zabaw dla dzieci i wszelkie usprawnienia, ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym.

jak znaleźć dobrego stomatologa

Jakie są cechy dobrego stomatologa?

Zestresowany wchodzisz do kliniki stomatologicznej i nagle…

Uderza się przytulna atmosfera tego miejsca. Świeże kwiatki na brązowym stole, ciepłe kolory ścian, na których wiszą przyjemne dla oka obrazy, a na blacie recepcji palą się zapachowe świeczki. Za nimi siedzi uśmiechnięta Pani, która miłym głosem, pyta się o Twoje dolegliwości i samopoczucie. W takiej atmosferze można zapomnieć, czym jest strach przed wizytą u stomatologa!

Czy słusznie? A co ze specjalistą, który czeka na Ciebie w gabinecie?

 • Wykształcenie i kwalifikacje – stomatologia wymaga nieustannego kształcenia. Zanim wybierzesz gabinet dentystyczny, poznaj wykształcenie i kwalifikacje tamtejszych specjalistów. Spójrz na ich certyfikaty oraz ścieżkę kształcenia. Ilość nie zawsze odpowiada jakości.
 • Umiejętności – daleka jest droga od wiedzy teoretycznej do wiedzy praktycznej. Dlatego nigdy nie przekreślaj młodych stomatologów. Ze względu na wiek, nie mogli zdobyć wielu certyfikatów, jak ich starsi koledzy, ale mogą dysponować aktualniejszą wiedzą oraz inną perspektywą na trapiące Cię dolegliwości.
 • Skuteczność – jeśli po wizycie nie odczuwasz żadnej poprawy, to właśnie zmarnowałeś czas i pieniądze na nieskutecznego stomatologa.
 • Jakość – zauważ, jak jest przeprowadzany zabieg. Przyjrzyj się ruchom stomatologa, jego metodom oraz etyce pracy. Zestresowany dentysta z kleszczami Bertena w trzęsących się dłoniach to niezbyt przyjemna perspektywa…
 • Komunikacja – dobry stomatolog zawsze informuje pacjenta o jego dolegliwościach i ścieżce leczenia.
 • Elastyczność – najlepsi specjaliści z łatwością dostosowują się do warunków pracy i zawsze dysponują wszechstronnymi scenariuszami działania.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Stomatolog też człowiek!

Sprawdzając, jakie są cechy dobrego stomatologa, należy podkreślić, że w gabinecie dentystycznym pracuje człowiek. Powinien być on więc przede wszystkim ludzki i empatyczny. Nawet najlepszy specjalista z wieloletnim stażem i ścianą pełną certyfikatów nie będzie tak dobry, jak stomatolog, który rozumie potrzeby swoich pacjentów.

Klinika stomatologiczna w Łodzi czeka na Ciebie

Skoro już wiesz, jak wybrać gabinet stomatologiczny, możesz zacząć poszukiwania. Potraktuj je, jak wybór miejsca, do którego zabrałbyś swoją ukochaną osobę. Ciesz się swoimi decyzjami, sprawdzaj wszelkie niuanse, zwracaj uwagę na najmniejsze szczegóły, a gdy już znajdziesz pożądany obiekt… Umów się na „randkę”, ponieważ dobry stomatolog jest jak partner na całe życie: warto zastanowić się dwa razy przed ostateczną decyzją.

#kolejne artykuły