Implanty zębowe – pytania, na które mamy odpowiedzi! | worldmaster.pl
#

Implanty zębowe – pytania, na które mamy odpowiedzi!

Implantologia stomatologiczna budzi wiele pytań, na które nie wszyscy znają odpowiedź. Wykorzystując wiedzę i własne doświadczenie, zgromadziliśmy je w jednym miejscu! Sprawdźmy, czym zajmuje się implantologia stomatologiczna, dlaczego organizm odrzuca implanty zębowe i jak należy o nie dbać!

Implantologia stomatologiczna – czym jest?

Ludzka jama ustna gromadzi 32 zęby. Ze względu na budowę, kształt oraz rozmieszczenie – pełnią różne funkcje. Zęby są naszymi pomocnikami, za których jesteśmy odpowiedzialni.

Niestety nie wszystkim się to udaje…

Rzeczywistość kliniki stomatologicznej pokazuje, że coraz więcej osób nie może cieszyć się pełnym uzębieniem. Z kolei ci, którzy je posiadają, doświadczają problemów spowodowanych niewłaściwą higieną, wadami zgryzu, urazami lub zmianami chorobotwórczymi.

Implantologia stomatologiczna pozwala na odbudowanie brakującego uzębienia za pomocą implantów. Wymaga specjalistycznego wykształcenia oraz współpracy ekspertów z różnych dziedzin stomatologii i medycyny. Dzięki temu pacjenci mogą odzyskać pełny, naturalny i zdrowy uśmiech bez korzystania z protezy szczękowej.

Implantologia stomatologiczna rodzi mnóstwo pytań, na które z przyjemnością odpowiemy!

Co to są implanty zębowe?

Implantologia stomatologiczna bazuje na wykorzystywaniu implantów, w celu uzupełnienia brakujących zębów.

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębów, które zastępują naturalne uzębienie. Uzupełniają one ubytki pojedyncze lub całe łuki zębowe. Umieszczane są w kości wyrostka zębowego na stałe, co gwarantuje pełną stabilność. Implanty stomatologiczne pełnią również rolę podtrzymującą dla mostów protetycznych lub protez zębowych, jeśli pacjent nie posiada wystarczającej ilości własnego uzębienia.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Budowa implantów stomatologicznych jest bardzo prosta. Składają się one z:

 • Trzonu implantu
 • Łącznika
 • Korony

Trzon implantu wkręcany jest w kość, a łącznik jest elementem, na którym możliwe jest zainstalowanie korony zęba, odpowiadającej walorom estetycznym pacjenta. Implantologia stomatologiczna wyróżnia dwa rodzaje implantów: jednoczęściowe i dwuczęściowe.

Pierwsze składają się z korony i trzonu, połączonego z łącznikiem. W przypadku drugich – trzon i łącznik stanowią oddzielne elementy.

Implanty – z czego są wykonane?

Zęby człowieka wykonują tytaniczną pracę, nie mając chwili wytchnienia. Nic więc dziwnego, że implanty zębowe najczęściej są wykonane właśnie z…

Tytanu!

Badanie pokazują, że tytan charakteryzuje się dużą biokompatybilnością (przyjazność dla tkanek w jamie ustnej) i osteointegracją (integracją z kością). Tytan jest nie tylko doskonale tolerowany przez organizm, ale jest także bardzo trwały.

Rodzaje implantacji zębowych

Implantologia stomatologiczna wyróżnia różnorodne systemy umieszczania implantów w kość. Jednym z najczęściej spotykanych jest forma śrubowa, która pozwala na mocne zakotwiczenie sztucznego uzębienia.

W naszej klinice Totumedica dobieramy implanty zębowe, kierując się m.in.:

 • Potrzebami pacjentów.
 • Budową anatomiczną jamy ustnej.
 • Strukturą uzębienia pacjentów.
 • Pożądanym efektem funkcjonalnym i estetycznym.
 • Indywidualnymi uwarunkowaniami pacjentów.
 • Wszelkimi dolegliwościami, chorobami i wadami (np. zgryzu).

Profesjonalna implantacja zębowa jest zawsze poprzedzona wnikliwym wywiadem oraz zapoznaniem się z oczekiwaniami pacjenta.

Kiedy wymieniać implanty zębowe?

Teoria mówi, że implanty zębowe są wszczepiane na całe życie. Jednak, posługując się teorią, moglibyśmy powiedzieć, że nasze naturalne uzębienie powinno być z nami do końca życia. Gdyby tak było, implantologia stomatologiczna nigdy by nie powstała…

Człowiek podlega różnym czynnikom i bodźcom zewnętrznym, które oddziałują na organizm, jego tkanki i narządy. Również na zęby i implanty! Ich żywotność bardzo mocno zależy od higieny jamy ustnej. Oprócz tradycyjnej szczoteczki warto nabyć preparaty pomocnicze oraz zasięgnąć informacji u stomatologa, na temat metod czyszczenia implantów, które posiadasz.

Ponadto regularnie kontroluj stan implantów zębowych. Istnieje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, które im wcześniej wykryte, tym są łatwiejsze do wyleczenia. Wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny odbywać się minimum dwa razy w roku.

Jak czyścić implanty?

Tak, jak zęby naturalne, tylko dłużej, dokładniej i lepiej.

Oprócz klasycznego szczotkowania zalecamy korzystanie z miękkich nici dentystycznych lub szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Dlaczego organizm odrzuca implanty?

Jeśli w Twoim przypadku implantologia stomatologiczna nie działa, warto się zastanowić, czy przypadkiem nie należysz do osób z grupy ryzyka, które szczególnie powinny rozważyć zastosowanie implantów zębowych.

Sprawdźmy, dlaczego organizm odrzuca implanty!

 • Posiadasz niewystarczającą ilość tkanki kostnej.
 • Zmagasz się z chorobami kości, które pogarszają jakość tkanki.
 • Doświadczasz chorób jamy ustnej (np. parodontoza).
 • Masz zbyt mało miejsca na koronę implantu stomatologicznego.

Natomiast przeciwwskazaniami do stosowania implantów zębowych są objęte osoby:

 • Nadużywające nikotyny i alkoholu
 • Chorujące na cukrzycę.
 • Z ciężkimi chorobami serca
 • Z obniżoną odpornością układu immunologicznego
 • Zmagające się z chorobami o podłożu psychicznym (np. bruksizm – zgrzytanie zębów)

Zastosowanie implantów w powyższych przypadkach jest możliwe, ale wymaga właściwych środków przygotowawczych, o których stomatolog musi poinformować pacjenta.

Dlaczego implanty zębowe są takie drogie?

Cena implantów zębowych jest ustalana indywidualnie i zależy od ich rodzaju oraz zastosowanego systemu mocowań.

Implanty zębowe to jakość, która musi mieć swoją cenę. Znajduje się w niej nie tylko koszt materiału, ale również umiejętności specjalisty , który zapewnia zyskanie uzębienia na całe życie.

Implanty zębowe – pytania, na które mamy odpowiedzi! Implantologia stomatologiczna budzi wiele pytań, na które nie wszyscy znają odpowiedź. Wykorzystując wiedzę i własne doświadczenie, zgromadziliśmy je w jednym miejscu! Sprawdźmy, czym zajmuje się implantologia stomatologiczna, dlaczego organizm odrzuca implanty zębowe i jak należy o nie dbać!

Co lepsze – implanty, czy proteza?

Mieszkając w mieście, wybrałbyś rower, czy samochód?

Pierwszy ma wiele walorów (chociażby finansowych), ale w dłuższe perspektywie czasu, z praktycznego punktu widzenia – samochód zdecydowanie zwycięża.

Podobnie jest w wyborze implantów lub protezy .

Proteza jest zabiegiem mniej inwazyjnym i nie tak kosztownym, jak implanty. Jednak to właśnie implanty zębowe zapewniają większą stabilność, komfort użytkowania oraz w przypadku właściwej higieny jamy ustnej – uzębienie na całe życie!

Implantacja zębowa nie zna ograniczeń

Medycyna jest fascynującą dziedziną życia. Na każdym kroku udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Doskonałym przykładem jest implantologia stomatologiczna, która za pomocą uzupełnienia braków zębowych, przywraca ludziom wiarę w siebie i podnosi poziom własnej wartości. Klinika Totumedica rekomenduje implantacje zębowe, które są bezbolesne i trwają mniej niż godzinę. To niewielka cena za zyskanie pełnego uśmiechu, o którym tak długo marzyłeś.

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

Wizytówką każdego człowieka jest zdrowy, śnieżnobiały i piękny uśmiech. Niestety z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej na naszych zębach gromadzi się kamień. Co to dokładnie jest?

Kamień nazębny to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, czyli osad tworzący się po każdym posiłku, ujawniający się w postaci ciemnych przebarwień na powierzchni zęba.

W celu pozbycia się kamienia nazębnego i uzyskania właściwego stanu higieny jamy ustnej należy przeprowadzić następujące zabiegi:

SKALING

Sam zabieg jest niezwykle prosty. Polega on na rozbiciu  przy pomocy ultradźwięków zalęgającego na zębach kamienia, czyli zmineralizowanych pod wpływem śliny bakterii.

Drgania towarzyszące zabiegowi, sprawiają, że złogi kamienia pękają, a następnie wypłukiwane są z jamy ustnej. Trwające zaledwie do 20 minut usuwanie kamienia nazębnego może uchronić nas przed rozwojem próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, w tym najgroźniejszej – paradontozy.

PIASKOWANIE

Dzięki piaskowaniu usuniemy przebarwienia i nie doprowadzimy do rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie jest traktowane jako zabieg profilaktyczny np. w przypadku widocznego osadu na zębach.

Często  piaskowanie zębów jest wstępnym zabiegiem przygotowującym do wybielania zębów, polegającym na wykorzystaniu piaskarki stomatologicznej.

POLEROWANIE

Po piaskowaniu zębów wykonuje się ich polerowanie. W tym zabiegu wykorzystuje się specjalne pasty, mające właściwości oczyszczające i polerujące.

Pastę nakładamy są na zęby, które są w następnej kolejności polerujemy. Do tego celu wykorzystujemy specjalne gumki i szczotki dentystyczne. Zęby po polerowaniu są bardzo gładkie i błyszczące.

FLUORYZACJA

Ostatnim etapem w procesie pielęgnacji zębów jest fluoryzacja. Na zęby nakładamy specjalny środek o wysokim stężeniu fluoru.

Preparat ten wytwarza cienki film na powierzchni zębów, wspierając remineralizację mikroskopijnych uszkodzeń szkliwa, wzmocnienie je i tym samym- zabezpieczając żeby przed próchnicą.

Dzięki tym zabiegom i codziennej profilaktyce możemy zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Dlaczego warto wybrać Centrum medyczne Totumedica?

 • Wykwalifikowany zespół specjalistów z różnych dziedzin medycyny

Odwiedzając klinikę Totumedica możesz w jednym miejscu wykonać różnorodne badania i skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji w jednym, bez zbędnych wizyt w przychodniach w innych częściach miasta.

 • Zapewniamy nowoczesny sprzęt oraz skuteczne terapie i sposoby leczenia

Aby dobrze wykonywać usługi medyczne, oprócz dobrego personelu potrzebny jest profesjonalny sprzęt medyczny. Inwestujemy w nowoczesne technologie i sprzęt. Proponujemy sprawdzone i skuteczne metody leczenia.

 • Dbamy o dobre samopoczucie Pacjentów!

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.

Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

piękny uśmiech, higiena jamy ustnej

Kwas hialuronowy jest dziś niekwestionowanym liderem wśród składników wykorzystywanych zarówno w profilaktyce starzenia się skóry, jak również w poprawie jej wyglądu i niwelowania oznak mijającego czasu.

W czym tkwi jego sekret?

Czego możemy się po nim spodziewać i na co powinniśmy zwrócić uwagę, korzystając z zabiegów opartych na kwasie hialuronowym?

kwas hialuronowy

Drogocenny składnik, który ubywa wraz z latami

Nasz organizm bez problemu sam produkuje kwas hialuronowy. Najwięcej mamy go w skórze tuż po urodzeniu. Niestety wraz z upływem lat zawartość tego cennego składnika maleje – około 40 roku życia zmniejsza się aż o 50%. W skórze pełni głównie funkcję wypełniającą przestrzenie międzykomórkowe. W związku z tym jego brak uwidacznia się w postaci zmarszczek i mało sprężystej skóry.

Niezwykłe właściwości modelujące i bezpieczeństwo stosowania

Medycyna estetyczna od dawna stosuje kwas hialuronowy do wypełniania bruzd i zmarszczek oraz modelowania twarzy. Współcześnie związek ten pozyskuje się metodami biotechnologicznymi na drodze fermentacji bakterii streptococcus.

Lekarze medycyny estetycznej cenią kwas hialuronowy przede wszystkim za bardzo dobre właściwości modelujące – kwas wstrzyknięty w odpowiednie miejsce potrafi skutecznie wymodelować rysy twarzy i zniwelować defekty starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy produkowany z bakterii ma taką samą budowę jak kwas hialuronowy człowieka – dlatego jego stosowanie ma wysoki poziom bezpieczeństwa i rzadko daje jakiekolwiek powikłania.

O czym należy pamiętać, korzystając z zabiegów wstrzykiwania kwasu hialuronowego?

 • Upewnij się, że wstrzykiwany w Twoją skórę preparat jest dobrej jakości. Warto przed zabiegiem poprosić o takie informacje lekarza.
 • Wykonuj zabiegi w sprawdzonych klinikach medycyny estetycznej u lekarzy, którzy mają do tego uprawnienia.
 • Prawidłowo podany kwas hialuronowy nie powinien wywołać żadnych reakcji alergicznych.
 • Pamiętaj, że kwas hialuronowy wstrzykiwany w skórę ma doskonałe właściwości modelujące, a jego efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Efekt poprawy nawodnienia jest krótkotrwały.

Kwas hialuronowy – polisacharyd naturalnie występujący w skórze w różnych stężeniach. Bez niego cała współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia byłyby uboższe, o co najmniej kilkadziesiąt różnych zabiegów oraz preparatów.

Dlaczego warto wybrać Centrum medyczne Totumedica?

 • Wykwalifikowany zespół specjalistów z różnych dziedzin medycyny

Odwiedzając klinikę Totumedica możesz w jednym miejscu wykonać różnorodne badania i skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji w jednym, bez zbędnych wizyt w przychodniach w innych częściach miasta.

 • Zapewniamy nowoczesny sprzęt oraz skuteczne terapie i sposoby leczenia

Aby dobrze wykonywać usługi medyczne, oprócz dobrego personelu potrzebny jest profesjonalny sprzęt medyczny. Inwestujemy w nowoczesne technologie i sprzęt. Proponujemy sprawdzone i skuteczne metody leczenia.

 • Dbamy o dobre samopoczucie Pacjentów!

Klinikę Totumedica tworzą lekarze specjaliści, dla których praca jest nie tylko wykonywanym zawodem, ale również misją i pasją.

Dbając o komfort naszych Pacjentów, stworzyliśmy kącik dla dzieci oraz zapewniliśmy dostęp do wifi. Zadbaliśmy też o klimatyzowane wnętrze o nowoczesnym i estetycznym wystroju.

Do czego może przydać się magnes w zdobieniu paznokci? 

Jeśli masz zwykły lakier, to do niczego 😉 Ale jeśli masz w swojej kolekcji lakier, który na opakowaniu ma napis: magnetyczny (lub coś podobnego), to szybko łap za magnes i sprawdzaj!

Możesz najpierw poprzykładać magnes przez buteleczkę, żeby upewnić się, że coś się dzieje. A to coś, to po prostu wzorek, np. jedna linia lub paseczki. Wszystko zależy od Twojego magnesu 🙂 Ja polecam jak najmocniejsze magnesy – np. neodymowe, które kupisz bez problemu przez internet. Te dedykowane do lakierów czasem się sprawdzają, ale czasem są zwyczajnie za słabe, no i ostateczny efekt będzie rozmyty.

Jak go użyć?

Wystarczy przyłożyć magnes do paznokcia (naprawdę blisko, ale nie dotknij lakieru!) i przytrzymać aż lakier przyschnie. Lakiery do magnesów mają to do siebie, że wysychają bardzo szybko. Dlatego musisz naprawdę od razu sięgnąć po magnes i od razu przyłożyć go w wybrany sposób. Gdy lakier podeschnie, będzie już za późno.

Warto też przyłożyć magnes ponownie, gdy nałożysz top. Top może sprawić, że lakier pod spodem znów zacznie być mokry, więc wzór może się rozmazać. Dlatego nałóż top i od razu przyłóż magnes – tak samo jak wcześniej.

Ważna uwaga – każdy paznokieć rób osobno, inaczej na pewno nie zdążysz 🙂

To jak? Zachęcona do użycia magnesu? Sprawdź pomysł na użycie magnesu tutaj: https://www.malinaila.pl/2018/12/sylwestrowe-paznokcie-kocie-oko.html

Kobiece i niedrogie gadżety z Aliexpress

Kobiece i niedrogie gadżety z Aliexpress, które dzisiaj Wam pokażę:

pędzelki: http://got.by/2nsvud
– opaska z uszami: http://got.by/2qmf1x
– okulary: http://got.by/2qmfh3
– rzęsy: http://got.by/2qmfho
– szczoteczka do twarzy: http://got.by/2qmf3v
– kapelusz: http://got.by/2qmf6l
– pasek: http://got.by/2q6muk
– spodnie: http://got.by/2qmf51

Obserwuj mnie:

Bloghttp://tinaha.pl/
Fanpagehttp://facebook.com/tinahaoficjalnie
Instagramhttp://instagram.com/tinahaoficjalnie

Kobiece i niedrogie gadżety z Aliexpress - moje hity!

Napisz do mnie: tina.ha.kontakt@gmail.com

#kolejne artykuły